Jump to content
DD

Największe sprzedaże domen

Recommended Posts

Ciekawe porównanie wartości domen .com i .net:

 

Best.com $331,561

Best.net $36,840

 

Widzę, że jesteś w tych porównaniach dobry, mam więc prośbę, jak oceniłbyś stosunek wartości takiej samej domeny .com do .co.uk? Tak średnio...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę, że jesteś w tych porównaniach dobry, mam więc prośbę, jak oceniłbyś stosunek wartości takiej samej domeny .com do .co.uk? Tak średnio...

Poszukaj sprzedaży dwóch takich samych domen w .com i .co.uk i będziesz miał jakąś odpowiedź ;) Można i trzeba wziąć pod uwagę wielkość rynku UK i US. W przypadku .com domeny te są wykorzystywane również przez firmy z całego świata, co dodatkowo wpływa na ich wartość. Poza tym trzeba uważać, bo Amerykanie i Brytyjczycy używają czasami innych słów na tę samą rzecz. Dla przykładu movie.com i movie.co.uk będą miały diametralnie różną wartość.

 

Może kiedyś poszukam danych i zrobię porównanie :P Ale strzelać nie będę, bo taki by Ci nie pomógł.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

oki, dzieki.

Troche poszukalem i znalazlem:

payment.com $250,000

payment.co.uk $32,600

 

transakcje w jednej dacie, a wiec miarodajna relacja wartosci, w tym przypadku 13%

Share this post


Link to post
Share on other sites
Troche poszukalem i znalazlem:

payment.com $250,000

payment.co.uk $32,600

Do kompletu dopisz jeszcze .pl za około $1,500 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sedo udało się pozyskać trochę krótkich domen .de dla swoich klientów. Poniżej przeprowadzone sprzedaże:

 

 

Öv.de $3,675

 

 

DD

 

Czyli, co.. Zaczynamy kupować dwuliterowe idn-y? Na rozwiniętym rynku niemieckim prawie 10k płacą, to może kiedyś i w Polsce się doczekamy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli, co.. Zaczynamy kupować dwuliterowe idn-y? Na rozwiniętym rynku niemieckim prawie 10k płacą, to może kiedyś i w Polsce się doczekamy ;)

 

U nas to sie za grosze robi arbitraze i przejmuje domeny ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
transakcje w jednej dacie, a wiec miarodajna relacja wartosci, w tym przypadku 13%

O, myślę, że to całkiem sensowny wynik (zważywszy chociażby na liczbę użytkowników Internetu w UK i US). Pewnie zależnie od sytuacji domena .co.uk będzie kosztowała 8-12x mniej od odpowiednika .com.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy znacie inne strony z listami sprzedaży podobne do namebio.com

 

szczególnie jeżeli chodzi o rynek de i co.uk

Share this post


Link to post
Share on other sites

No proszę - RepriseMedia.pl sprzedana za €5950, czyli około 24000 PLN. Chyba firma RepriseMedia wchodzi na polski rynek. Co ciekawe domena została zarejestrowana niedawno, bo pod koniec lipca tego roku. Zwrot z inwestycji 240 tysięcy procent w cztery miesiące :D Na lokacie tego nie dostaniesz :rolleyes:

 

Źródło: http://www.dnjournal.com/archive/domainsal...09/20091209.htm

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena | Przybliżona data transakcji | Kwota | Data rejestracji domeny

reprisemedia.pl (2009-12-01) 5,950 EUR (2009.07.23)

reprisemedia.be (2009-11-10) 5,950 EUR (2009.07.22)

reprisemedia.it (2009-11-09) 5,950 EUR (2009.07.29)

reprisemedia.es (2009-10-27) 5,950 EUR (2009.07.22)

 

Dlaczego wszystkie domeny zostały zarejestrowane w przeciągu tygodnia kilka miesięcy temu? :rolleyes: W kolejnym tygodniu dowiemy się o sprzedaży domeny reprisemedia.fr (zarejestrowanej 2009.07.24) za kwotę 5,950 EUR ? :D A może reprisemedia.nl zarejestrowanej 2009.07.22? :P .at i .se na Sedo za 10k€.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że to marketing partyzancki.

 

Albo wyciąganie kasy z firmy przez podstawione osoby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi to smierdzi czyms :rolleyes: ale moze to dobry sposob by na koniec roku nabic sobie koszty na maksa?? a kupic od podstawionej osoby a pieniadze i tak wracaja do firmy?? nie chce mi sie wierzyc ze firma grzecznie skupuje swoje domeny akurat w listopadzie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena | Przybliżona data transakcji | Kwota | Data rejestracji domeny

 

na podstawie jakiej strony są te dane, jest jakiś link

 

to może być właśnie wyciąganie kasy, dziwne, że w równych ratach

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
mi to smierdzi czyms :rolleyes: ale moze to dobry sposob by na koniec roku nabic sobie koszty na maksa?? a kupic od podstawionej osoby a pieniadze i tak wracaja do firmy?? nie chce mi sie wierzyc ze firma grzecznie skupuje swoje domeny akurat w listopadzie :D

 

Dziwna sprawa. Ale jesli to przekręt to żeby się maskować chociaż rozbiliby te zakupy na rózne miesiące i przede wszystkim - różne kwoty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziwna sprawa. Ale jesli to przekręt to żeby się maskować chociaż rozbiliby te zakupy na rózne miesiące i przede wszystkim - różne kwoty.

My to widzimy, a oni pewnie myślą, że to genialny pomysł i nie ma szans aby ktoś się połapał :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta kwota 5950 ojro jest czymś podyktowana? Jakimiś jednorazowymi kosztami, limitami podatkowymi?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko jest kupowane przez firmę, która zabezpiecza domeny dla firm. Możliwe, że ktoś dorabia, ale mi to bardziej wygląda na optymalizację podatkową i darmową reklamę.

 

Firma offshore kupuje domeny za kilka €, później sprzedaje firmie zabezpieczającej domeny za €5950, a ta odsprzedaje właściwej firmie za €6000.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wygląda na optymalizację podatkową i darmową reklamę.

 

czyli wrzucamy w koszty - dokladnie o tym mysle :rolleyes: a koniec roku tuz tuz....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×