Jump to content
DD

Największe sprzedaże domen

Recommended Posts

Guest Michal
Proponuję wprowadzić dodatkową prowizję 2-3%, jeśli nabywca faktycznie nie chce ujawniać ceny sprzedaży / zakupu domeny. Takie rozwiązanie wprowadziło Sedo, dzięki czemu znakomita większość sprzedaży jest jawna.

 

DD

Uważałbym z takimi propozycjami na tym forum :blink:

 

Przypominam dawniejszą sytuację, w której chciałem pobierać opłatę (co prawda trochę wyższą niż 2-3%) za poufność:

 

 

No i dlaczego za poufność trzeba płacić?
proponuje jeszcze pobierac oplate 5 zł za odpisanie na maila w sprawie oferty...
nigdy bym nie pomyslal zeby kazac sobie placic za poufnosc wartosci transakcji - to jest odwieczna prawo klienta, ze ma prawo zataic cene kupna i tyle - mi to bardziej na szantaz wyglada.
Też nie rozumiem dlaczego "poufność kosztuje".. :o Jeśli ktoś mnie prosi o zachowanie tajemnicy to to najzwyczajniej w świecie robię. U mnie każdy poufność ma gratis, jeśli sobie tego zażyczy :-)
U mnie też :blink:

Nawet bym nie wpadł na pomysł by za to zawołać chociaż złotówkę i nie trzeba o to prosić.

Chyba, że klient zaznaczy, że mam opublikować sprzedaż.

Cwaniakiem byles Ty, bo chciales wycwaniakowac haracz za milczenie
Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważałbym z takimi propozycjami na tym forum :blink:

 

Przypominam dawniejszą sytuację, w której chciałem pobierać opłatę (co prawda trochę wyższą niż 2-3%) za poufność:

Wydaje mi się, że już w tamtym wątku optowałem za taką opcją. Oczywiście prowizja nie może być zbyt wysoka i taka informacja musi być od początku jawna.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
FB.com kupiona przez Facebooka:

 

Pojawiły się informacje że American Farm Bureau nie wiedziała kto kupił FB.com ponieważ transakcja odbyła się przez pośrednika.

Jeżeli się to potwierdzi, to może się okazać że FB.com została kupiona za mniej niż niektórzy się spodziewają.

 

Pozatym z nieoficjalnego źródła dowiedziałem się że FB uruchomi jednak email na domenie FB.com ;)

Najprawdopodobniej do tego potrzebna im była taka krótka domena.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pojawiły się informacje że American Farm Bureau nie wiedziała kto kupił FB.com ponieważ transakcja odbyła się przez pośrednika.

Jeżeli się to potwierdzi, to może się okazać że FB.com została kupiona za mniej niż niektórzy się spodziewają.

Oczywiście, że FB.com została kupiona przez pośrednika (MarkMonitor), ale czy sprzedawca nie domyślał się, kto domenę chciał kupić? Szczególnie, że American Farm Bureau złożyło sprzeciw w sprawie rejestracji znaku towarowego FB przez Facebook. Myślę, że się jednak dogadali, ale pewności rzecz jasna nie ma.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście, że FB.com została kupiona przez pośrednika (MarkMonitor), ale czy sprzedawca nie domyślał się, kto domenę chciał kupić? Szczególnie, że American Farm Bureau złożyło sprzeciw w sprawie rejestracji znaku towarowego FB przez Facebook. Myślę, że się jednak dogadali, ale pewności rzecz jasna nie ma.

 

DD

 

Nawet jak się nie dogadali to FB przemyślał to posunięcie.

ETRP nie jest zatwierdzona przez ICANN, wiec nawet jeśli nie wiedzieli kto kupuje to nie są już w stanie nic zrobić.

 

Nie sądzę także aby cena zakupu FB.com była kiedykolwiek ujawniona.

Na pewno nie jest to w interesie FB ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michael H. Berkens zamieścił na swoim blogu wyniki aukcji Sedo, na której rejestr sprzedawał domeny premium. W sumie sprzedaż wyniosła 400 tysięcy dolarów:

 

Like.me 26,500

contacts.me 15,600

game.me 13,100

poker.me 12,099

friend.me 10,099

art.me 10,000

note.me 10,000

keep.me 8,600

shop.me 8,200

movie.me 7,600

send.me 7,350

try.me 7,100

health.me 6,700

identify.me 6,250

hotels.me 6,206

refer.me 6,105

employ.me 6,099

look.me 5,600

finance.me 5,500

fund.me 5,350

browse.me 5,300

smile.me 5,300

shopping.me 5,100

track.me 5,100

list.me 5,005

law.me 5,000

money.me 4,900

green.me 4,700

sell.me 4,600

advertise.me 4,500

win.me 4,350

insurance.me 4,300

dating.me 4,200

move.me 4,200

bio.me 4,100

collect.me 4,100

got.me 4,100

business.me 4,010

offer.me 4,000

bank.me 3,600

draw.me 3,600

bid.me 3,500

hear.me 3,300

cash.me 3,202

text.me 3,105

affiliate.me 3,103

feed.me 3,100

event.me 3,050

virtual.me 2,875

eat.me 2,750

create.me 2,700

develop.me 2,550

dial.me 2,550

recycle.me 2,350

bill.me 2,250

mark.me 2,200

mp3.me 2,160

fashion.me 2,150

write.me 2,105

hotel.me 2,101

login.me 2,060

home.me 2,050

one.me 2,050

car.me 2,000

 

Like.me chyba faktycznie zasłużone pierwsze miejsce. Jeszcze parę ciekawy powiązań nazwa + me, ale większość moim zdaniem nie pasuje z końcówką .me i nie ma sensu. Ale może ktoś z nich zrobi dobry użytek i ma jakiś pomysł (choć pewnie większość to zakupy domainerów).

 

http://www.thedomains.com/2010/11/18/sedo-...re-the-results/

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

pjn.org.pl sprzedana na Allegro za 4650 PLN:

 

http://allegro.pl/pjn-org-pl-najcenniejsza...1352535826.html

 

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kupiła ją partia PJN. Ciekawe czy kupią też pjn.pl. Trzeba przyznać, że w przypadku partii domeny .org.pl cieszą się dużą popularnością i w sumie dobrze pasują pod działalność organizacji politycznych.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jakiej podstawie myślicie, że kupiła ją PJN?

 

Domena PJN.pl byłaby dla partii bardzo dobra, ponieważ tymczasowa strona internetowa PolskaJestNajwazniejsza.pl jak widać także jest w domenie .pl, co z jednej strony świadczy, że właśnie to rozszerzenie jest dla partii ważne, (a nie jakieś subdomeny typu net.pl, org.pl, prv.pl itp. bo w końcu nie mają strony PolskaJestNajwazniejsza.org.pl) a z drugiej zapewnia stały i wysoki ruch na prostszej i lepszej domenie PJN.pl który jak wiadomo będzie ciągle rósł wraz z rozwojem partii.

 

Mało tego osoba związana z nowo powstałą partią mówi, że jej pełna nazwa brzmi dziwnie jednak po konsultacjach 12 grudnia właśnie taka nazwa została wybrana! Może to tylko oznaczać, że osoby związane z partią chętniej będą korzystać ze skrótu PJN niż z pełnej jej nazwy.

 

Pozdrawiam!

Edited by mikolaj

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cena lekko przesadzona moim skromnym zdaniem

 

Biorąc pod uwagę to, od kogo kupił, to i tak tanio wyrwał. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Biorąc pod uwagę to, od kogo kupił, to i tak tanio wyrwał. :)

Nie ważne od kogo kupił .Ważne,że cena zdecydowanie przesadzona jak na domenę bambus.pl .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Biorąc pod uwagę to, od kogo kupił, to i tak tanio wyrwał. :)

cena dobra, ale ja bym tyle nie dał

chciałbym miec takie sprzedaze :)

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
chciałbym miec takie sprzedaze :)

 

W ostatnim czasie, byly tez dwie znacznie wyzsze . Wyglada na to, ze klienci (firmy), ktorzy ustalaja kwestie zwiazane ze sprzedaza bezposrednio ze mna, zdaja sobie w miedzyczasie sprawe z plotkarskiego charakteru tego forum :) i co raz czesciej prosza mnie o bezwzgledne zachowanie dyskrecji .

Idac jednak za przykladem Dropped, moge ujawnic, iz w obu przypadkach cena to wysokie xx xxx PLN, nazwy domen : xxxxxxxx oraz xxxxx, nazwiska osob, ktore sie ze mna w sprawie tych domen kontaktowaly : pani xxxxxxxxxxx oraz pan xxxxxxx . Zarowno pani xxxxxxxxxxx jak i pan xxxxxxx maja po xx lat :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ostatnim czasie, byly tez dwie znacznie wyzsze . Wyglada na to, ze klienci (firmy), ktorzy ustalaja kwestie zwiazane ze sprzedaza bezposrednio ze mna, zdaja sobie w miedzyczasie sprawe z plotkarskiego charakteru tego forum :) i co raz czesciej prosza mnie o bezwzgledne zachowanie dyskrecji .

Idac jednak za przykladem Dropped, moge ujawnic, iz w obu przypadkach cena to wysokie xx xxx PLN, nazwy domen : xxxxxxxx oraz xxxxx, nazwiska osob, ktore sie ze mna w sprawie tych domen kontaktowaly : pani xxxxxxxxxxx oraz pan xxxxxxx . Zarowno pani xxxxxxxxxxx jak i pan xxxxxxx maja po xx lat :P

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ostatnim czasie, byly tez dwie znacznie wyzsze . Wyglada na to, ze klienci (firmy), ktorzy ustalaja kwestie zwiazane ze sprzedaza bezposrednio ze mna, zdaja sobie w miedzyczasie sprawe z plotkarskiego charakteru tego forum :) i co raz czesciej prosza mnie o bezwzgledne zachowanie dyskrecji .

Idac jednak za przykladem Dropped, moge ujawnic, iz w obu przypadkach cena to wysokie xx xxx PLN, nazwy domen : xxxxxxxx oraz xxxxx, nazwiska osob, ktore sie ze mna w sprawie tych domen kontaktowaly : pani xxxxxxxxxxx oraz pan xxxxxxx . Zarowno pani xxxxxxxxxxx jak i pan xxxxxxx maja po xx lat :P

 

przypadkiem nie mieszkają w XXXXXXXX ? :):P

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ostatnim czasie, byly tez dwie znacznie wyzsze . Wyglada na to, ze klienci (firmy), ktorzy ustalaja kwestie zwiazane ze sprzedaza bezposrednio ze mna, zdaja sobie w miedzyczasie sprawe z plotkarskiego charakteru tego forum :) i co raz czesciej prosza mnie o bezwzgledne zachowanie dyskrecji .

Idac jednak za przykladem Dropped, moge ujawnic, iz w obu przypadkach cena to wysokie xx xxx PLN, nazwy domen : xxxxxxxx oraz xxxxx, nazwiska osob, ktore sie ze mna w sprawie tych domen kontaktowaly : pani xxxxxxxxxxx oraz pan xxxxxxx . Zarowno pani xxxxxxxxxxx jak i pan xxxxxxx maja po xx lat :P

czekamy na świąteczny prezent w postaci poradnika na temat tak owocnych transakcji :)

tytuł nie może być inny jak : "jak sprzedać xxxxxxxx.xx(co) xxxxx(komu) za xx xxx(za ile)"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co prawda nie znamy kwoty sprzedaży, ale można podejrzewać, że była wysoka..

 

FB.com kupiona przez Facebooka:

 

http://danieldryzek.pl/2010/11/13/facebook...l-domene-fbcom/

 

DD

No i już wiadomo za ile Facebook nabył domenę FB.com - 8,5 miliona dolarów:

 

http://danieldryzek.pl/2011/01/12/facebook...arow-za-fb-com/

 

BTW Może znów media na chwilę zainteresują się tematem domen :D

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

USA zawsze będą pewnym odnośnikiem dla świata domen. Publikujemy tu te wszystkie milionowe sprzedaże zza granicy tymczasem u nas jeszcze żadna domena nie osiągnęła kwoty 1 miliona zł. Przynajmniej oficjalnie... :D Czasami czytam tutaj o tym, że wiele transakcji jest utajnionych a niektórzy twierdzą, że nawet większość... Czy znacie wobec tego jakieś wiadomości albo chociaż plotki na temat domen które osiągnęły bądź przekroczyły magiczną barierę starego dobrego miliona polskich złotych? :P:P

Share this post


Link to post
Share on other sites
USA zawsze będą pewnym odnośnikiem dla świata domen. Publikujemy tu te wszystkie milionowe sprzedaże zza granicy tymczasem u nas jeszcze żadna domena nie osiągnęła kwoty 1 miliona zł. Przynajmniej oficjalnie... :D Czasami czytam tutaj o tym, że wiele transakcji jest utajnionych a niektórzy twierdzą, że nawet większość... Czy znacie wobec tego jakieś wiadomości albo chociaż plotki na temat domen które osiągnęły bądź przekroczyły magiczną barierę starego dobrego miliona polskich złotych? :P:P

 

Codziennie jest pełno takich transakcji :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×