Jump to content
korneliusz.com

Uwaga na literówki!

Recommended Posts

Często zdarza nam się nieświadomie licytować literówki. Pół biedy, kiedy jest to kwota rejestracji, ale bywa też, że są to aukcje na całego. :blink: Czasami nie zdaję sobie sprawy, że licytuję literówkę do momentu, aż ktoś mnie o tym poinformuje.

 

Zakładam ten wątek po to, żebyśmy mogli się wzajemnie ostrzegać. :D

 

uslugifinasowe.pl - ppd.pl

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites
Często zdarza nam się nieświadomie licytować literówki. Pół biedy, kiedy jest to kwota rejestracji, ale bywa też, że są to aukcje na całego. :blink: Czasami nie zdaję sobie sprawy, że licytuję literówkę do momentu, aż ktoś mnie o tym poinformuje.

 

Zakładam ten wątek po to, żebyśmy mogli się wzajemnie ostrzegać. :D

 

uslugifinasowe.pl - ppd.pl

 

 

Nie wiem czy jest sens podbijać temat.

 

 

Odpowiedź znajdziesz tutaj :

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=36602

Share this post


Link to post
Share on other sites

fizjoterapueta.pl po zakończeniu okresu rozliczeniowego

 

utworzona: 2008.09.29 19:51:09

ostatnia modyfikacja: 2009.09.28 10:37:20

wygasa: 2009.10.21 19:51:09

opcja: brak

(usuńcie sobie z przechwytywania)

 

Chociaż może to nie jest literówka - bo wczoraj wieczorem ktoś sobie zarejestrował com.pl :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem intencje autora, ale wątpię, żeby temat miał duża popularność. Sam kilka razy, przez nieuwagę, dość agresywnie licytowałem literówki i tylko dzięki szczęściu (nikt mnie nie ostrzegł) odstąpiłem od licytacji, gdy zauważyłem, że to literówka. Gdyby ktoś ostrzegł współlicytujących zanim się opamiętałem, miałbym teraz kilka słabych domen kupionych za grubą kasę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja przed rejestracją dłuższej (lub dwuwyrazowej) domeny stosuję prostą metodę na sprawdzenie jej pod kątem literówki - wklejam w google i sprawdzam czy wyszukiwarka zwraca podpowiedz: "Czy chodziło Ci o: nazwa domeny". Jeśli zwraca to znak, że gdzieś jest błąd.

Przy dużej ilości rejestrowanych domen takie sprawdzanie to byłaby mordęga, ale przy pojedynczych rejestracjach czy licytacjach wygooglować nie zawadzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja przed rejestracją dłuższej (lub dwuwyrazowej) domeny stosuję prostą metodę na sprawdzenie jej pod kątem literówki - wklejam w google i sprawdzam czy wyszukiwarka zwraca podpowiedz.

Prosta metoda o której zapomniałem rejestrując ponoramysferyczne.pl :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu myślałem, że złapałem domenę flirtuj.pl i ją regnąłem. Potem okazało się że jest to filtruj.pl :)

Jak się dobrze zastanowić to to flirtowanie jest pewnego rodzaju filtrowaniem :D

Tak się pocieszam :blink:

 

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że Sylyx założył ten temat żeby ostrzegać przed literówkami;

Proponuję żeby w nim umieszczać "bliskie spady" literówkowe.

Inaczej domeny typu fizjoterapueta będą co roku kupowane - zupełnie niepotrzebnie przez kolejnych biedaków.

A tak nawet jeśli ktoś doda do przechwycenia to przynajmniej nie będzie licytacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja przed rejestracją dłuższej (lub dwuwyrazowej) domeny stosuję prostą metodę na sprawdzenie jej pod kątem literówki - wklejam w google i sprawdzam czy wyszukiwarka zwraca podpowiedz: "Czy chodziło Ci o: nazwa domeny". Jeśli zwraca to znak, że gdzieś jest błąd.

Przy dużej ilości rejestrowanych domen takie sprawdzanie to byłaby mordęga, ale przy pojedynczych rejestracjach czy licytacjach wygooglować nie zawadzi.

 

Sprawdzam dwa razy przed rejestracją i jeszcze raz literuję po jednej literce konkretny wyraz, frazę. Raz tego nie zrobiłem i raz się walnąłem. Nie wierzę receptorom :blink: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

raido.waw.pl to wystawiona na AM literówka-mina. Ma podany ruch 8683/mies co potencjalnie czyni z niej apetyczny kąsek. Czy na pewno? Sprawdzam domenę radio.waw.pl, spodziewając się jakiejś dużej witryny radiowej, a tu tylko wejście na parking i Alexa na poziome ~24mln. Dla pewności sprawdzam jeszcze tą literówke na stronie Alexy i okazuje się, że nie jest nawet sklasyfikowana w rankingu. Jak ktoś się nabierze - 8 stówek w plecy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spada obligacie.pl, z podkreśleniem można się pomylić.

 

Co prawda nie znam się na modzie, ale może jest to jakiś nowy rodzaj gaci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam dodałem do przechwycenia ;) Na szczęście nie jako pierwszy ;) A i tak pewnie ktoś przebije..

 

fizjoterapueta.pl

https://www.dropped.pl/bid.php?id=470260

 

Domena z powodzeniem sprzedaje się z roku na rok.. ;)

http://www.dropped.pl/bid.php?id=19574

 

DD

Bradzo dobre musiałem 3 razy przecztyać żeby znaleść błąd... :)

A Wy za którym razem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bradzo dobre musiałem 3 razy przecztyać żeby znaleść błąd... :)

A Wy za którym razem?

Za pierwszym. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×