Jump to content
korneliusz.com

Uwaga na literówki!

Recommended Posts

najciekawsze pytanie, pewnie tak IMHO

 

Na pewno dostał.

 

Zwyczajnie Dropped " wyłożyło z własnej kasy".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytaniem jest: co dalej z domeną :ph34r:

 

Przecież widać we whois po abonencie, że została sprzedana. DD zapłacił sprzedawcy, a dropped.pl zwrócił pieniądze DD, na to przynajmniej wygląda - taka wersja jest najbardziej uczciwa i prawdopodobna. :ph34r:

 

A co do tego, co się stanie z domeną w przyszłości to pewnie Daniel puści ją wolno za rok i tyle.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprosiłem Dropped o wytransferowanie domeny bieliznaerotczna.pl z mojego konta, bo skoro nie zapłaciłem to mi się nie należy. Tutaj sprawa też jest oczywista. IMHO sprzedawca domeny też otrzymał pieniądze, więc domena pewnie należy się Dropped. Może zostanie ponownie wystawiona na aukcję. Nie wiem.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lnformacje.pl https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=824707

 

Ostrzegam, że to nie informacje, bo sporo osób już zalicytowało, chyba myląc z informacje.pl.

 

izolazjaakustyczna.pl: https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=839431

 

Ostrzegam, że to nie izolacja akustyczna - sam kilka razy już natrafiłem na tę aukcję - https://www.aftermarket.pl/gotoauction.php?...jaakustyczna.pl i prawie zalicytowałem, w sumie nie wiem, po co ktoś w kółko wystawia taką ninję domenopodobną.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
No jak to po co :ph34r:

 

Może się nie znam, ale w domainingu to chyba nie chodzi o to, żeby szukać jelenia. :) A ja się tak czuję trafiając na takie aukcje, że ktoś po prostu liczy na pomyłkę i jeden magiczny klik w "Licytuj", którego człowiek nie będzie w stanie już cofnąć bez płacenia jakichś tam kar po rezygnacji z takiej "domeny".

 

Mam nadzieję, że zmiany planowane na 15 stycznia (mała opłata za aukcje) oczyszczą trochę to pole minowe. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lekarstwem na to wszystko jest 3 razy sprawdzić co się daje do przechwycenia bądź licytuje . Tutaj nie grają role sekundy więc ma się czas aby przeanalizować każda nazwę :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lekarstwem na to wszystko jest 3 razy sprawdzić co się daje do przechwycenia bądź licytuje . Tutaj nie grają role sekundy więc ma się czas aby przeanalizować każda nazwę :ph34r:

 

Pewnie, że tak, ale np. domeny izolazjaakustyczna.pl to nie dotyczy, bo jest wystawiana co 2 dni na dwudniowych aukcjach, ile można ją analizować i mylić z izolacją. Ostatnio nawet wpadłem na to, żeby po prostu ją kupić za te 20 zł i skasować, ale po wprowadzeniu 50 gr. za wystawienie aukcji na pewno nie będzie już wystawiana. :ph34r:

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może się nie znam, ale w domainingu to chyba nie chodzi o to, żeby szukać jelenia.

Takie zachowanie jest dokładnie tym samym co parkowanie/przekierowywanie literówek. :ph34r: Z pewnością nie jest to szlachetne, jeżeli jednak nie było dodatkowych zabiegów aby wprowadzić w błąd kupującego to moim zdaniem jest dopuszczalne. Tak to już niestety jest, że jak się popełni błąd są straty. :ph34r:

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak to już niestety jest, że jak się popełni błąd są straty. :ph34r:

chyba że masz wtyki. Wtedy co byś nie zrobił i tak kasa zostanie w kieszeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba że masz wtyki. Wtedy co byś nie zrobił i tak kasa zostanie w kieszeni.

 

dla każdego z nas dropped zrobiłoby podobnie :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
dla każdego z nas dropped zrobiłoby podobnie :ph34r:

pisz o sobie :) dla mnie nie byli łaskawi nawet usunąć domeny gdzie aby nie mieć problemów byłem zobowiązany ją skasować :ph34r: Olali to mimo przesłania 2 wiadomości wraz z wyjaśnieniem sprawy i powodem koniecznej interwencji

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak dla mnie to jest porażka. I nie ma tu miejsca jakiekolwiek równouprawnienie. Jeśli ktoś ma dużo domen nawet kasę za swoje niedopatrzenie odzyskuję, a jeśli ktoś ma ich niewiele lub nie zostwił u nich wielkiej kasy nawet nie może liczyć na maila od supportu pomagając w wyjaśnieniu problemu!

 

Porażka i kolejna sprawa działająca na niekorzyść dla malutkich domainerów (tak jak np ja)

 

Odechciewa się...

 

Jestem tu w sumie od niedawna, a po raz n-ty widzę narzekanie na dropped, że nie są sprawiedliwi, że dzielą ludzi na równych i równiejszych, nie odpisują na wiadomości itd. Może mam szczęście, ale na dwa skierowane przeze mnie do nich zapytania odpowiedź uzyskałem zaskakująco szybko i to mimo tego, że jestem tam nowy, a kasy nie wydałem jeszcze żadnej. Nie na miejscu więc wydają mi się takie ataki i szukanie "drugiego dna" i teorii spiskowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem tu w sumie od niedawna, a po raz n-ty widzę narzekanie na dropped, że nie są sprawiedliwi, że dzielą ludzi na równych i równiejszych, nie odpisują na wiadomości itd. Może mam szczęście, ale na dwa skierowane przeze mnie do nich zapytania odpowiedź uzyskałem zaskakująco szybko i to mimo tego, że jestem tam nowy, a kasy nie wydałem jeszcze żadnej. Nie na miejscu więc wydają mi się takie ataki i szukanie "drugiego dna" i teorii spiskowych.

nie wiem jak kto innym odpowiada wybacz. Jedynie piszę o sytuacjach jakie mnie spotykają. Nikt nie każe Ci tego czytać.

 

Straciłem przez nich trochę kasy ( bo domena mi gdzieś znikła mimo opłacenia) a do tego mogłem mieć większe problemy. Więc wybacz że nie słodzę i nie dziękuję im :ph34r:

Edited by Icebreaker

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wiem gdzie o tym napisać więc napiszę tutaj dziś stałem się szczęśliwym nabywcą literówki :ph34r:

 

nie zauważyłem braku jednego R

 

 

dodałem stosowny opis

 

taki chyba wystarczy? :)

 

Proszę nie kupować domena spełnia rolę informacyjną i ma uświadamiać (uczulać, przeczulic) o możliwych literówkach. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiem jak kto innym odpowiada wybacz. Jedynie piszę o sytuacjach jakie mnie spotykają. Nikt nie każe Ci tego czytać.

 

Straciłem przez nich trochę kasy ( bo domena mi gdzieś znikła mimo opłacenia) a do tego mogłem mieć większe problemy. Więc wybacz że nie słodzę i nie dziękuję im :ph34r:

 

Rozumie Twoje rozgoryczenie i masz prawo do wyrażenia własnej opinii, w końcu mamy (jeszcze) wolność słowa :) mi chodziło bardziej o to, że nie do końca jest tak, że na odpowiedź, czy pomoc może liczyć ktoś kto zostawił w dropped x kasy i mówię to na własnym konkretnym przykładzie :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumie Twoje rozgoryczenie i masz prawo do wyrażenia własnej opinii, w końcu mamy (jeszcze) wolność słowa :ph34r: mi chodziło bardziej o to, że nie do końca jest tak, że na odpowiedź, czy pomoc może liczyć ktoś kto zostawił w dropped x kasy i mówię to na własnym konkretnym przykładzie :ph34r:

to wystarczy napisać, że Ty miałeś szczęście, a nie wyjeżdżać mi, że tylko narzekam i snuje teorie spiskowe gdyż (czego zapewne nie zauważyłeś) nie tylko ja zwracałem uwagę na ogromne problemy z odpowiedzią lub interwencją w jakiejś sprawie.

Temat uważam za zakończony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiem gdzie o tym napisać więc napiszę tutaj dziś stałem się szczęśliwym nabywcą literówki :)

 

nie zauważyłem braku jednego R

 

 

dodałem stosowny opis

 

taki chyba wystarczy? :P

 

Proszę nie kupować domena spełnia rolę informacyjną i ma uświadamiać (uczulać, przeczulic) o możliwych literówkach. :ph34r:

 

Jeśli *naprawdę* taka jest jej rola i nie chcesz jej sprzedać "nietoperzowi", to chyba lepiej byłoby ją wystawić za 100k na przykład. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli *naprawdę* taka jest jej rola i nie chcesz jej sprzedać "nietoperzowi", to chyba lepiej byłoby ją wystawić za 100k.....

 

 

faktycznie masz rację dzięki zrobiłem 100k :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×