Jump to content
korneliusz.com

Uwaga na literówki!

Recommended Posts

:lol:

 

Gdzie to znalazłeś Umberto?

Hm, chyba w Sieci :wacko:

 

Dla zaawansowanych językowo mam jeszcze pod ręką wersję niemiecka:

 

Gmäeß eneir Sutide eneir Uvinisterät, ist es nchit witihcg, in wlecehr Rneflogheie die Bstachuebn in eneim Wort snid, das ezniige was wcthiig ist, ist das der estre und der leztte Bstabchue an der ritihcegn Pstoiin

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba będzie literówkowy rekord.

BiuroArchitektonicze.pl - jedna z pierwszych FM,

550 ale chyba coś jeszcze było wyżej w międzyczasie.

 

Też miałem okazję przeżyć taki literówkowy zakup, na szczęście nie na takim pułapie :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mam tego newslettera a nie widzę tego na stronie AM.

Proszę o link jeśli ktoś ma.

 

Nie ma takiej podstrony z samymi tylko najciekawszymi / promowanymi aukcjami, ale promowane płatnie za 50 zł (a wkrótce za 20 zł) "najciekawsze" aukcje pojawiają się zawsze na szczycie listy aukcji i w newsletterze.

 

A newsletter z 3 stycznia był krótki, były w nim tylko dwie domeny, wyglądał tak:

 

Codzienny newsletter z najciekawszymi aukcjami z naszej giełdy

Polecane aukcje

 

skladwegla.pl – 650 PLN

Złóż ofertę w aukcji

 

bieliznaerotczna.pl – 20 PLN

Złóż ofertę w aukcji

 

Można było się rzeczywiście naciąć. :wacko: Sprzedawca wykupił promocję za 50 zł, ale naprawdę trudno stwierdzić czy miał uczciwe zamiary (bo może literówkę wpisał w formularz rezerwacji fm i nie zauważył, że taką jest) czy celowo chciał wprowadzić w błąd.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

według mnie nie powinno być takich sytuacji że można promować a co gorsza że.... literówka jest w newsletterze oraz bez adnotacji że to literówka to tak jakby "adidas pozwolił na sprzedaż odzieży ADIDOS na tych samych regałach sklepowych "

 

a ciekawe jest też to że na AM jest domena "nowoczesnesalony" gdzie jest adnotacja :

 

Możliwa literówka od: nowoczesne zasłony

 

 

Edyta:

 

THX pb coś czasem mi się źle napisało już poprawiłem przepraszam :wacko:

Edited by panogrodnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
według mnie nie powinno być takich sytuacji że można promować a co gorsza że literówka literówka jest w newsletterze oraz bez adnotacji że to literówka to tak jakby "adidas pozwolił na sprzedaż odzieży ADIDOS na tych samych pułkach"

 

A nawet dywizjach!

Share this post


Link to post
Share on other sites
A nawet dywizjach!

 

Pewnie też literówka te pułki.

 

To ja wtedy ostrzegam, że jakby ktoś chciał dodać / dodał do przechwycenia domenę IDN poźyczki.pl (litera ziet), która wygasa w sobotę to jest to literówka i to bez ruchu. Domeny specjalnie nie wystawiałem na lm, bo pewnie ktoś by omyłkowo zalicytował. :wacko:

 

Kiedyś zarejestrowałem i myślałem, że to pożyczki.pl, aż głupio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma takiej podstrony ...

Dzięki.

 

A co do bielizny to można dostrzec tu typowy przykład jej magii.

Nie ważne czy byłoby napisane bielizna erotyczna, bielizna ero czy bielizna erotetyczna, to i tak większość zdrowych facetów nie patrzy na dalszy ciąg znaków tylko od razu widzi ją oczyma swej wyobraźni.

Zwłaszcza rozpinaną i ściąganą :wacko:

 

Mylę się, Bezimienny ? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejna sprawa to brak oznaczeń aukcji. Gdyby było oznaczenie First minute - myślę, że też łatwiej byłoby ocenić, że nie może być mowy o prawdziwej domenie, a tylko jej literówce. Temat był chyba poruszany już w kontekście Last Minute i ta funkcjonalność miała zostać dodana. Obecnie nie wiadomo na jakich warunkach licytuje się domenę - czy aukcja zwykła, first minute czy last minute. A każda z tych aukcji warunkuje dalsze konsekwencje finansowe (np. dodatkową opłatę za przedłużenie).

 

Tak jak powiedziałem - zrobiłem błąd licytując w aukcji literówki i mogę go wziąć na siebie, ale podobne przypadki sprawiają, że ja osobiście coraz bardziej boję się kliknąć w przycisk "Licytuj". A dodawanie domen będących literówkami w newsletterach Najciekawsze aukcje dnia na pewno tej sytuacji nie poprawia.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jak powiedziałem - zrobiłem błąd licytując w aukcji literówki i mogę go wziąć na siebie, ale podobne przypadki sprawiają, że ja osobiście coraz bardziej boję się kliknąć w przycisk "Licytuj". A dodawanie domen będących literówkami w newsletterach Najciekawsze aukcje dnia na pewno tej sytuacji nie poprawia.

 

DD

z tym się nie zgadzam. A dokładniej z pojęciem literówki. Czy dotyczy się to każdej strony internetowej istniejącej w internecie? połowa domen wtedy byłaby literówkami. A z drugiej strony pomyśl w jaki sposób zaprogramować to w serwisie aby informował .

Głównym keywordem w tej domenie jest bielizna - i w tym słowie nie ma błędu. A co do dziwacznych słów.. to w dziale sprzedamy widzę dziwny wytwór "travelo" (i z całą pewnością właśnie Ty wiesz najwięcej o tej sprzedaży) i tamta literówka poszła za olbrzymią cenę :wacko: skoro wszystkie tego typu wytwory nazywamy literówkami.

 

Gdyby można było odwoływać się od każdej transakcji z której nie jesteśmy zadowoleni przez niedoczytanie.. to spora część sprzedaży nie miała by sensu gdyż po pewnym czasie zostało by cofnięte a pieniądze zwrócone. Zresztą i tak z całą pewnością odkujesz sobie jeszcze (możliwe że nawet na tej domenie :lol: ) na biednego nie trafiło :lol:

 

Bez wątpienia najlepiej na tym skorzystał sprzedający - a dokładniej jego promowanie aukcji :lol: i za to gratulację.

Edited by Icebreaker

Share this post


Link to post
Share on other sites
w dziale sprzedamy widzę dziwny wytwór "travelo" (i z całą pewnością właśnie Ty wiesz najwięcej o tej sprzedaży) i tamta literówka poszła za olbrzymią cenę :lol:

 

No co ty jak literówka :wacko: wszak 11 przykazanie brzmi

Nie sprzedawaj literówek i nie uprawiaj typo- i cybesquattingu

*bo konkurencja jest nie mile widziana

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją drogą, czy sprzedający, który tak cudnie wykiwał DD jak i zapewne pozostałych kupujących, nie jest jakąś wschodzącą gwiazdą domainingu, bo widzę, że dopiero staruje na AM? Umarł król, niech żyje król :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
No co ty jak literówka :wacko: wszak 11 przykazanie brzmi

Nie sprzedawaj literówek i nie uprawiaj typo- i cybesquattingu

*bo konkurencja jest nie mile widziana

te wiadomości były raczej w takim stylu pisane, że czekałem tylko na dopisek "wiecie co z nim zrobić.."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otrzymałem zwrot pieniędzy za zakup bieliznaerotczna.pl. Do Dropped kieruję podziękowanie za przychylenie się do mojej prośby :ph34r:

 

Nie wiem jak będzie w przyszłości. Czy będą polecane literówki w newsletterze czy nie, ale to już jest odrębna kwestia w gestii Dropped, dlatego nie będę jej już poruszał.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest firma która dba o klienta! W ppd.pl tego mi nie zrobili.

 

Znalazłem kolejną i wykasowałem: narzędziabudowalne.pl

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Otrzymałem zwrot pieniędzy za zakup bieliznaerotczna.pl. Do Dropped kieruję podziękowanie za przychylenie się do mojej prośby :ph34r:

 

Bardzo dobre zachowanie ze strony Dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Otrzymałem zwrot pieniędzy za zakup bieliznaerotczna.pl. Do Dropped kieruję podziękowanie za przychylenie się do mojej prośby :ph34r:

 

Nie wiem jak będzie w przyszłości. Czy będą polecane literówki w newsletterze czy nie, ale to już jest odrębna kwestia w gestii Dropped, dlatego nie będę jej już poruszał.

 

DD

 

Cieszę się, że co prawda w związku z własną stratą, ale zmieniłeś zdanie w sprawie zakładania okularów :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cieszę się, że co prawda w związku z własną stratą, ale zmieniłeś zdanie w sprawie zakładania okularów :ph34r:

 

Dokładnie. Ogólnie mój stosunek do zachowania dropped jest negatywny, niech teraz idą za ciosem i zwracają kasę każdemu rozczarowanemu swoją licytacją, jak traktować wszystkich równo, to równo. No, ale już to widzę :ph34r: Aukcje mają to do siebie, że rodzą emocje, często kogoś ponoszą i potem zdaje sobie sprawę, że coś np. za ostro licytował itp. ale stało się koleś, przyjmij to na klatę jak się w to bawisz. Tak jest w każdym domu aukcyjnym i to jest zabawa dla dużych dzieci. Dom aukcyjny i sprzedający chce sprzedać jak najdrożej, kupujący kupić jak najtaniej i na tej relacji rodzą się emocje. Gdy nagle, po całej aukcji, ktoś wstaje i mówi "wiecie co, rozmyśliłem się", to... eh, Welcome to Poland.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak dla mnie to jest porażka. I nie ma tu miejsca jakiekolwiek równouprawnienie. Jeśli ktoś ma dużo domen nawet kasę za swoje niedopatrzenie odzyskuję, a jeśli ktoś ma ich niewiele lub nie zostwił u nich wielkiej kasy nawet nie może liczyć na maila od supportu pomagając w wyjaśnieniu problemu!

 

Porażka i kolejna sprawa działająca na niekorzyść dla malutkich domainerów (tak jak np ja)

 

Odechciewa się...

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak dla mnie to jest porażka. I nie ma tu miejsca jakiekolwiek równouprawnienie. Jeśli ktoś ma dużo domen nawet kasę za swoje niedopatrzenie odzyskuję, a jeśli ktoś ma ich niewiele lub nie zostwił u nich wielkiej kasy nawet nie może liczyć na maila od supportu pomagając w wyjaśnieniu problemu!

 

Porażka i kolejna sprawa działająca na niekorzyść dla malutkich domainerów (tak jak np ja)

 

Odechciewa się...

 

 

No i to jest po części prawda niestety...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie żebym się spodziewał innej reakcji :ph34r: Dropped to prywatna firma. Ja się poddałem w 100% ich decyzji. Chodziło bardziej o zobaczenie jak się zachowa. Każdy niech to sam oceni. Jedni stwierdzą, że porażka, inni że zachowali się wzorowo. Każdy ma prawo do swoich przemyśleń.

 

A ja tylko powtórzę, że nawet bym nie wspomniał o temacie gdyby nie polecenie w newsletterze.

 

Kto chce bić pianę dalej w tym temacie - zapraszam i miłej dyskusji. W tej kwestii już mojego zdania nie usłyszycie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×