Jump to content
StrefaDomeny

Będzie można rejestrować jedno- i dwuznakowe niemieckie domeny

Recommended Posts

heh

 

wchodzac na sedo juz widze tylko to: http://sedo.com/down/down.html

 

Due to the extremely high participation in the .De Pre-Auction Sedo?s website was temporarily down. We have decided to extend the auction until 8:00 PM CET. If necessary we will extend the auction later than this time to accommodate additional bids.

 

We want to apologize for any inconvenience caused and we appreciate your participation in the 1, 2, & 3-Character .de Pre-Auction.

 

padaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabawię się w ten totolotek i spróbuję złapać jakąś dwuliterówkę. Gdzie najlepiej próbować? Są jakieś szanse złapać w Polskiej firmie np. w az.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Due to the extremely high participation in the .De Pre-Auction Sedo?s website was temporarily down. We have decided to extend the auction until 8:00 PM CET. If necessary we will extend the auction later than this time to accommodate additional bids.

 

We want to apologize for any inconvenience caused and we appreciate your participation in the 1, 2, & 3-Character .de Pre-Auction.

 

Czyli teoretycznie przedłużać mogą jak mówił @apze - do rana :) Oj Sedo, Sedo..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
DENIC, operator niemieckiej domeny krajowej .DE - został sądownie zmuszony do zarejestrowania adresu vw.de. Teraz ogłosił, że znosi wszelkie restrykcje w zakresie rejestrowania superkrótkich domen.

Osoby zainteresowane takimi adresami będą mogły zacząć procedury rejestracji 23 października o dziewiątej rano. DENIC przyznał, że zlikwidował ograniczenia po przeprowadzeniu rozmów z niemieckimi registrarami i pomyślnych testach, które rozstrzygnęły najważniejsze [...]

 

Zobacz artykuł

Jest ktoś wstanie podać link bezpośrednio do listy domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zabawię się w ten totolotek i spróbuję złapać jakąś dwuliterówkę. Gdzie najlepiej próbować? Są jakieś szanse złapać w Polskiej firmie np. w az.pl?

 

Ja też się zabawię w ten totolotek. Okazało się, że w jednym pakiecie hostingowym miałem jeszcze 3 darmowe domeny do wykorzystania, no to zamówiłem sobie ;)

 

prerejestracjadomeny01.jpg

 

Tylko szczęście zdecyduje i lepiej na nic nie liczyć.

 

PS Lista wszystkich partnerów DENIC

 

32977459.jpg

 

Niestety, w OVH nie mozna rejestrować tych nowych domen, nie przyjmują na nie zleceń :)

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba było tak od początku:

 

Sedo .de auctions will end at 9 pm (3 or more characters), 10pm (2 characterc), 11pm (1 character) (CET). Depends on the length.

 

Strona już działa.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie licytacja będzie do 9 rano. Bardzo mi się to nie podoba. Jeszcze raz muszę wyrzucić to z siebie i napisać, że jestem zniesmaczony :)

Do końca aukcji jeszcze półtorej godziny, a ceny poszybowały w kosmos

 

sedo1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciekawa sprawa, wygrałem jedna aukcje miałem ja w panelu kupującego, czas zakończenia się zgadzał historia licytacji z moim wygrywającym podbiciem, a teraz widzę ze jest zakończona znów?! tym razem już ktoś podbił raz, rozumie że aktywne aukcje wznawiali, ale te zakończone ? ale bezsens.

 

ciekawe jakie będa statystyki z rejestracji tych domen dla sedo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli tak podsumowując temat - jutro o godzinie 9.00 (czasu polskiego?) można próbować w az.pl 'ręcznie' zarejestrować np. dwuliterową .de ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli tak podsumowując temat - jutro o godzinie 9.00 (czasu polskiego?) można próbować w az.pl 'ręcznie' zarejestrować np. dwuliterową .de ?

Dokładnie tak, ale musisz mieć szczęście :)

Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli tak podsumowując temat - jutro o godzinie 9.00 (czasu polskiego?) można próbować w az.pl 'ręcznie' zarejestrować np. dwuliterową .de ?

 

W teorii tak ;)

 

Niektóre ceny o wiele taniej niż .plki, aż serce się kroi :) Czyżby Niemcy jeszcze nie znali potęgi w domenach dwuliterowych? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W teorii tak ;)

 

Niektóre ceny o wiele taniej niż .plki, aż serce się kroi :) Czyżby Niemcy jeszcze nie znali potęgi w domenach dwuliterowych? ;)

 

Myślą, że domeny "te" są gorszej kategorii i wybrzydzają bo przecież tyle jest "wolnych" ;)

Jak wszystko będzie zajęte a nikt za małe pieniądze nie będzie chciał odsprzedać domeny, to dopiero wtedy ceny pójdą do góry ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygrałem około 10, ale ceny tak okazyjne, że za przeproszeniem tylko głupek by sprzedał :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wygrałem około 10, ale ceny tak okazyjne, że za przeproszeniem tylko głupek by sprzedał :)

No właśnie. Myślę, że tylko klienci, którzy naprawdę dużo zapłacili za domeny mogą liczyć na to, że je dostaną. Ale zobaczymy. Nóż, widelec..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie. Myślę, że tylko klienci, którzy naprawdę dużo zapłacili za domeny mogą liczyć na to, że je dostaną.

 

W sensie, że dużo wylicytowali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W teorii tak ;)

 

Niektóre ceny o wiele taniej niż .plki, aż serce się kroi :) Czyżby Niemcy jeszcze nie znali potęgi w domenach dwuliterowych? ;)

Nie przesadzajmy, to są ceny D2D. Min. 1/4 ceny dla klienta końcowego.

 

Mnie np zadziwnia róznica między np.

 

6.de za 46 000 euro a 7.de za `18 100 euro.oraz 2.de za 11 500 euro Skąd taka różnica?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Niektóre ceny o wiele taniej niż .plki, aż serce się kroi ;) Czyżby Niemcy jeszcze nie znali potęgi w domenach dwuliterowych? :)

Ponieważ niektóre dwuliterowe mogą mieć wady prawne (np. istnieją zarejestrowane znaki towarowe). A jednej z niemieckich kancelarii udało się drogą sądową zabronić DENICowi udostępnienia do rejestracji podmiotom trzecim domen "e.de", "f.de", "g.de", "x.de", "y.de", "z.de", dopóki sąd OLG Frankfurt nie zdecyduje inaczej (źródło). Ogólnie mówiąc to trzeba dokładnie sprawdzić co się chce przechwycić, bo inaczej to można wpaść w niezłe tarapaty i koszty w wysokości kilku tysięcy EUR albo i więcej.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

pewnie nie można ich będzie zarezerwować w AZ tak jak .pl?:/ bo abstrahując od tego czy jest szansa na złapanie dla przeciętnego domeniarza, to i tak kasa mi na jutro nie wpłynie, a ze 2 dni to pewnie nie poczekacie z rejestracją :)

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja się dziwię cenom IDNów. Czyżby nie wiedzieli, że są nic nie warte ? :)

 

Jasne, np öl.de (ropa) ;) A polska ropa.pl to niestety nazwa jakiejś mieścinki i NASK nie chce uwolnić. Może tez trzeba wzorem DENIC sądownie rozstrzygnąć tę kwestię? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co oznaczają öv.de lub vö.de ?

 

öv - Öffentlicher Verkehr - ruch uliczny

vö - Veröffentlichung - publikacja

 

Różnica w stosunku do Polski jest taka, że Niemcy mają na klawiaturze te swoje "umlauty" a Polacy nie mają polskich ń ć czy ó. Ot, taka niby błahostka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×