Jump to content
domainer

Spółka Swistak.pl wygrała spór o domenę świstak.pl

Recommended Posts

Właściciele nonIDN-ów mieli świadomość, że domeny, które rejestrują nie są pełnowartościowe. Mogli pozywać właścicieli IDN-ów wtedy kiedy się pojawiły, a nie gdy wartość domen wzrosła (albo wartość ich serwisów). Teraz to pozwy o IDN-y powinny być automatycznie odrzucane. Właściciel swistak.pl miał ponad dwa lata kiedy domena była wolna na jej rejestrację i tego nie zrobił.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie to, że właściciel nonIDN-a ma jakieś roszczenia w stosunku do właściciela IDN-a, jest tym samym jak to, że ktoś ma pretensje, bo kiedyś był właścicielem domeny i jej nie opłacił to sądzi że ona mu się należy. To jest zaniedbanie. A za swoje zaniedbanie swistak.pl powinien zapłacić.

Edited by korneliusz.com (sylyx.com)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To teraz IDN bedzie nalezal do Swistak.pl sp. z o.o. a nonIDN nadal do Fotka.pl sp. z o.o. ;) Mala paranoja. Ciekawe tylko czy powodem byla fotka czy swistak? Bo jesli swistak.pl sp. z o.o. to chyba o renomie ne moze byc mowy. Renome posiada domena nalezaca do fotka.pl Nie wazne, ze udzialowcami sa pewnie te same osoby.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właściciele nonIDN-ów mieli świadomość, że domeny, które rejestrują nie są pełnowartościowe. Mogli pozywać właścicieli IDN-ów wtedy kiedy się pojawiły, a nie gdy wartość domen wzrosła (albo wartość ich serwisów). Teraz to pozwy o IDN-y powinny być automatycznie odrzucane. Właściciel swistak.pl miał ponad dwa lata kiedy domena była wolna na jej rejestrację i tego nie zrobił.

 

Nie wazna jest swiadomosc abonetow lub jej brak wazne sa przepisy prawa i tych nalezy przestrzegac !

Te przepisy mowia o podobienstwie znakow o nabywaniu wtornego prawa ochrony o nieutrzciwej konkurencji itd

Teraz to pozwy o IDN-y powinny być automatycznie odrzucane.

Automatycznie Sylyx to sobie mozna nagrac wiadomosc na sekretarke ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sylyx, jest jak jest.

Istnieją sobie dwie nieużywane domeny, IDN i nonIDN. Kto pierwszy zrobi serwis, wyrobi sobie markę oraz ten będzie się cieszył. A trochę ładnych IDNów masz... ;)

 

edit: wycięte

Edited by kubolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę to przykre, że domainerzy zamiast handlować między sobą jak na domainerów przystało, używają do tego biznesu sądów. Środowisko na psy schodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli pokazesz mi taki przyklad ze traffic na idnie jest np 50 razy wiekszy od non i serwis idn jest starszy od non i jest to dzialalnosc gospodarcza plus jeszcze pare warunkw to odpowiedz jest TAK

 

Jak dla mnie to jest to troche niepojete. Czy nie moga istniec 2 roznie firmy dzialajace w 2 roznych branzach o takich samych nazwach? Oczywiscie, ze moga i oczywiscie ze istnieja wiec nie bardzo w tym wszytkich rozumiem argument dzialalnosci gospodarczej. Malo tego bardzo czesto istnieje kilka firm o takiej samej nazwie dzialajacych w tej samej branzy.

 

Tylko, że ja nigdy nie odpuszczam. ;)

 

Jakiś przykład?

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trochę to przykre, że domainerzy zamiast handlować między sobą jak na domainerów przystało, używają do tego biznesu sądów. Środowisko na psy schodzi.

 

Pytanie, tylko czy p. Agnieszczak jest domainerem? Bo z tego co wiem to jest on raczej klientem końcowym. A wiedzę, z MD i forum wykorzystuje tak jak na klienta końcowego przystało... ;)

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze mi się wydawało, że to porządny facet. Trochę mnie to zaskoczyło, że się tak zlisił.

 

Jest jednym z trzech założycieli stowarzysznia domeniarzy z tą trudną nazwą, której nie chce mi się szukać.

Edited by korneliusz.com (sylyx.com)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie, tylko czy p. Agnieszczak jest domainerem? Bo z tego co wiem to jest on raczej klientem końcowym. A wiedzę, z MD i forum wykorzystuje tak jak na klienta końcowego przystało... ;)

Tak czy siak, przyda mu się teraz jeszcze wiedza na temat łapania domen... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak czy siak, przyda mu się teraz jeszcze wiedza na temat łapania domen... ;)

 

Spadnie, czy zostanie przekazana na rzecz powoda?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie, tylko czy p. Agnieszczak jest domainerem? Bo z tego co wiem to jest on raczej klientem końcowym. A wiedzę, z MD i forum wykorzystuje tak jak na klienta końcowego przystało... ;)

 

Jest domainerem, bo na MD było powiedziane, że posiada 400 domen i jest członkiem-założycielem PSWD.

Ja osobiście zastanawiałem się nad wstąpieniem do Stowarzyszenia, chociażby jako członek wspierający, ale po tej sprawie ze świstak.pl na pewno tego nie zrobię.

Sorry Daniel, ale dopóki członkiem PSWD będzie pan Rafał A. dopóty mnie tam nie uświadczycie...

Edited by domenator

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spadnie, czy zostanie przekazana na rzecz powoda?

 

W tym wypadku, z całą pewnoscią zostanie przekazana na rzecz powoda .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest domainerem, bo na MD było powiedziane, że posiada 400 domen

 

Posiada czy wystąpił z wnioskiem o posiadanie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktos, kiedys ladnie napisal:

 

A wy (niektórzy) srajcie dalej do własnej piaskownicy. ;)

 

Może da wykład na temat nowych metod "przechwytywania" domen ;)

 

;)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekaw jestem czy zjawi się na kolejnym MD. ;)

 

A jak zapyta o jakąś domenę z Twojego portfolio? Oddasz natychmiast bez szemrania, czy... podasz cenę? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Te przepisy mowia o podobienstwie znakow o nabywaniu wtornego prawa ochrony o nieutrzciwej konkurencji itd

 

Jak Ty się w tym biznesie 'uchowałeś. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×