Jump to content
tom_net

Najgorsi polscy rejestratorzy.

Recommended Posts

Hej!

Wiadomo, że powinno wybierać się tych najlepszych, ale trzeba wiedzieć kogo unikać przy rejestracji domen.

Stwórzmy czarną listę rejestratorów.

 

Moje zgłoszenie:

az.pl

wady:

- przedłużenie domeny mozliwe najwcześniej 90dni przed końcem opłaconego okresu

- AuthInfo po przesłaniu formularza zwykłą pocztą

- brak live czatu (może to home.pl mnie tak rozpuściło...)

- promocje obejmujące tylko 1 domenę na 1 osobę

- "wyskakująca" reklama na stronie głównej

- brak regulaminów poprzednich promocji

- przekazanie kupującemu domeny trwa min. kilka dni, a nie kilka minut jak w h...

- strona główna (reszta też) "nadziana" informacjami (zero przejrzystości)

 

zalety:

+ cesja wewnętrzna

 

Sorry, jeśli temat jest nudny/niepotrzebny, ale jestem wściekły na az.pl i ich zasady z Trzeciego Świata.

 

TN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miałem poważne problemy z tym registrarem z wydaniem kodów authinfo -- nawet nie chodziło o domeny zarejestrowane w promocji.

Nawet mnie nie strasz... ;-)

Wysłałem dziś do nich formularz i czekam na ich "wyrok" w sprawie AuthInfo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hej!

Wiadomo, że powinno wybierać się tych najlepszych, ale trzeba wiedzieć kogo unikać przy rejestracji domen.

Stwórzmy czarną listę rejestratorów.

 

Moje zgłoszenie:

az.pl

wady:

- przedłużenie domeny mozliwe najwcześniej 90dni przed końcem opłaconego okresu

- AuthInfo po przesłaniu formularza zwykłą pocztą

- brak live czatu (może to home.pl mnie tak rozpuściło...)

- promocje obejmujące tylko 1 domenę na 1 osobę

- "wyskakująca" reklama na stronie głównej

- brak regulaminów poprzednich promocji

- przekazanie kupującemu domeny trwa min. kilka dni, a nie kilka minut jak w h...

- strona główna (reszta też) "nadziana" informacjami (zero przejrzystości)

 

zalety:

+ cesja wewnętrzna

 

Sorry, jeśli temat jest nudny/niepotrzebny, ale jestem wściekły na az.pl i ich zasady z Trzeciego Świata.

 

TN

LiveChat jest :( odpowiedź w 30 sek. Dziś testowałem.

Obecna promocja jest trochę pokręcona, ale łatwo ją ominąć żeby dalej rejestrować po 15zł.

Ostatnio przekazywałem domenę .pl i nie trwało to kilka dni lecz właśnie kilka minut.

 

Nie wiem jak w home, ale w NetArcie wysyłanie kopi dowodu osobistego przy cesji to skandal!

Share this post


Link to post
Share on other sites
LiveChat jest :( odpowiedź w 30 sek. Dziś testowałem.

napewno mówimy o az.pl i live-czacie internetowym (nie telefonicznym)?

Obecna promocja jest trochę pokręcona, ale łatwo ją ominąć żeby dalej rejestrować po 15zł.

Ostatnio przekazywałem domenę .pl i nie trwało to kilka dni lecz właśnie kilka minut.

oczywiście, cesja wew. jest szybka, ale wydanie AuthInfo musi trwać kilka dni (wysyłka formularza zwykłą pocztą)

 

Nie wiem jak w home, ale w NetArcie wysyłanie kopi dowodu osobistego przy cesji to skandal!

ten problem mnie nie dotyczy (firma), ale w home.pl też wymagają ksera dowodu

 

PS. Znalazłem kolejny ciekawy pkt. w regulaminie az.pl:

63. Podstawę do rozwiązania Umowy stanowi brak zapłaty części albo całości opłaty rocznej. Ponowna rejestracja tej samej nazwy Domeny będzie możliwa po uiszczeniu przez Użytkownika opłaty zaległej wraz z odsetkami ustawowymi oraz złożeniu nowego zamówienia Usługi rejestracji, o ile w chwili rejestracji nazwa Domeny będzie dostępna. Usunięcie nazwy Domeny jest równoznaczne z rozwiązaniem Umowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako że używam AZ od lat, odniosę się do twoich zarzutów:

 

- przedłużenie domeny mozliwe najwcześniej 90dni przed końcem opłaconego okresu – ponoć tak jest u wszystkich, a na pewno jest tak w CS.

- AuthInfo po przesłaniu formularza zwykłą pocztą – u innych jest jeszcze gorzej, np. trzeba załączyć specjalny wniosek i dowód; tak czy siak nie jest to konieczne, dla chcącego nic trudnego. ;-)

- brak live czatu (może to home.pl mnie tak rozpuściło...) – przecież jest...

- promocje obejmujące tylko 1 domenę na 1 osobę – pewnie chodzi ci o cenę ze strony głównej – tak samo jest przecież w nazwa.pl, na szczęście normalne ceny promocyjne (w panelu) też są niskie

- "wyskakująca" reklama na stronie głównej – to mnie też denerwuje

- brak regulaminów poprzednich promocji – zwracałem im na to uwagę, ale bez skutku. Archiwizuję sobie więc regulaminy ScrapBookiem

- przekazanie kupującemu domeny trwa min. kilka dni, a nie kilka minut jak w h... – u mnie trwa kilka sekund, może zmień pocztę?

- strona główna (reszta też) "nadziana" informacjami (zero przejrzystości) – zgadzam się, ale nie korzystam ze strony głównej, więc olewam.

 

Dorzucę:

– haczyk w regulaminie dot. nieprzedłużenia >25 domen (ogromny minus za to)

– dopłaty za authinfo (wynikające ze stosowania bardzo niskich cen – ale to jest też u paru innych rejestratorów)

 

zalety:

+ cesja wewnętrzna – i to jest największa zaleta, która stawia AZ w ścisłej czołówce rejestratorów przyjaznym domeniarzom.

 

Dorzucam:

+ wielka wygoda korzystania z panelu

+ wygodne API

+ dobra pomoc techniczna (nie mylić z BOK)

+ programy partnerskie z niższymi cenami dla osób z dużą ilością domen

 

To teraz moja kandydatura:

Wszyscy rejestratorzy, na czele z NetArt, którzy przy cesji czy nawet modyfikacji danych wymagają kserokopii dowodu osobistego, a w przypadku firmy: kopii wpisu do EDG, nadania REGON i NIP. Paranoja. Dobrze, że nie trzeba osobiście dostarczać... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
- przedłużenie domeny mozliwe najwcześniej 90dni przed końcem opłaconego okresu – ponoć tak jest u wszystkich, a na pewno jest tak w CS.
w home.pl - przedłużasz w dowolnej chwili

 

- AuthInfo po przesłaniu formularza zwykłą pocztą – u innych jest jeszcze gorzej, np. trzeba załączyć specjalny wniosek i dowód; tak czy siak nie jest to konieczne, dla chcącego nic trudnego. ;-)
problemem jest sposób dostarczenia, a nie wymagane dokumenty

 

- brak live czatu (może to home.pl mnie tak rozpuściło...) – przecież jest...
to ja chyba ślepy jestem... (chodzi mi o internetowy live-czat)

 

- promocje obejmujące tylko 1 domenę na 1 osobę – pewnie chodzi ci o cenę ze strony głównej – tak samo jest przecież w nazwa.pl, na szczęście normalne ceny promocyjne (w panelu) też są niskie
porównuję do home.pl, nazwa.pl nie używam

 

- brak regulaminów poprzednich promocji – zwracałem im na to uwagę, ale bez skutku. Archiwizuję sobie więc regulaminy ScrapBookiem
a możesz mi przesłać regulamin promocji, która obowiązywała 11.01.2007?

 

- przekazanie kupującemu domeny trwa min. kilka dni, a nie kilka minut jak w h... – u mnie trwa kilka sekund, może zmień pocztę?
- nie zawsze kupujący chcą cesję wew., czasem proszą o AuthInfo...

 

 

To teraz moja kandydatura:

Wszyscy rejestratorzy, na czele z NetArt, którzy przy cesji czy nawet modyfikacji danych wymagają kserokopii dowodu osobistego, a w przypadku firmy: kopii wpisu do EDG, nadania REGON i NIP. Paranoja. Dobrze, że nie trzeba osobiście dostarczać... :(

 

Na początku mi to przeszkadzało, ale teraz skanuję wszystko czego sobie zapragną, wysyłam im mailem i w ciagu kilkunastu minut sprawa jest załatwiona. (mówię o h...pl)

Share this post


Link to post
Share on other sites
tworzysz temat jak masz problemy, a więc się spóźniłeś, taka jest moja opinia :(

nie rozumiem...

Z czym się spóźniłem? (mam w pokoju 30 stopni, może to dlatego jestem nie do końca bystry)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to ja chyba ślepy jestem... (chodzi mi o internetowy live-czat)

 

Trochę w dół od środkowej części strony głównej: „Wejdź na nasz czat!”

Zaznaczam, że nie korzystałem z tego nowego, ale raz mi się zdarzyło przed zmianą strony. Nie było polskich znaków, więc sobie poszedłem (purystą jestem). ;-)

 

a możesz mi przesłać regulamin promocji, która obowiązywała 11.01.2007?

 

Zaraz ci wyślę na PM, jeśli nie przejdzie, to na maila.

 

Na początku mi to przeszkadzało, ale teraz skanuję wszystko czego sobie zapragną, wysyłam im mailem i w ciagu kilkunastu minut sprawa jest załatwiona. (mówię o h...pl)

 

Gdyby to było tylko niewygodne – to ok. Ale nie wydaje mi się, aby rozdawanie ksera dowodu było bezpieczne, mam też wątpliwości, czy żądanie tego jest zgodne z prawem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie rozumiem...

Z czym się spóźniłem? (mam w pokoju 30 stopni, może to dlatego jestem nie do końca bystry)

 

pod pozorem tworzenia czegoś dla wszystkich, czyli "czarnej listy", chcesz załatwić swoje porachunki z az.pl, czyli czyste emocje, było pomyśleć o takiej liście wcześniej, może być skorzystał i dzisiaj nie tworzył takiego tematu

 

taka jest moja opinia :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
pod pozorem tworzenia czegoś dla wszystkich, czyli "czarnej listy", chcesz załatwić swoje porachunki z az.pl, czyli czyste emocje, było pomyśleć o takiej liście wcześniej, może być skorzystał i dzisiaj nie tworzył takiego tematu

To nie ja skorzystałem z takiej promocji tylko osoba, od której kupiłem domenę.

Jak narazie nie zarejestrowałem żadnej domeny w az.pl, ani u innych rejestratorów, których regulaminy mi się nie podobają.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trochę w dół od środkowej części strony głównej: „Wejdź na nasz czat!”

Zaznaczam, że nie korzystałem z tego nowego, ale raz mi się zdarzyło przed zmianą strony. Nie było polskich znaków, więc sobie poszedłem (purystą jestem). ;-)

Znalazłem :(. Nie ma tego ani w "kontakt", ani "pomoc"... Czynne 8-16...

 

Zaraz ci wyślę na PM, jeśli nie przejdzie, to na maila.
Dzięki wielkie ;). Doszło.

 

Gdyby to było tylko niewygodne – to ok. Ale nie wydaje mi się, aby rozdawanie ksera dowodu było bezpieczne, mam też wątpliwości, czy żądanie tego jest zgodne z prawem.

Bezpieczne raczej nie jest, nie wiem jak to wygląda ze strony prawnej. Może chodzi o potwierdzenie obywatelstwa polskiego i prawo do .PLki? (jest coś takiego w ogóle?)

Tak jak pisałem wcześniej mnie to nie dotyczy. Od firmy wymagają tylko pieczątki (ewentulanie ksera wpisu do EDG).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem jak w home, ale w NetArcie wysyłanie kopi dowodu osobistego przy cesji to skandal!

Nie mają takiego prawa... zapytaj na grupie prawo na usenecie to Ci wyjaśnią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o AZ to mam takiego kwiatka jeszcze...

�Dzień Dobry!

 

Pragnę Pana poinformować, iż zgodnie z regulaminem dotyczącym rejestracji nazw domen internetowych firma Az.pl jako rejestrator domeny: (...) zablokował możliwość dokonania cesji w/w domeny.

 

Powyższe działanie jest podjęte do momentu zakończenia sporu o tą domenę pomiedzy abonenetem domeny a (...)

 

Pragne nadmienić, że blokada możliwości dokonania cesji nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie domeny.

 

pozdrawiam serdecznie

Anna P...

Az.pl s.c.

Biuro Obsługi Klienta i Kontroli Jakości

e-mail: bok@az.pl

 

Zdjeli mi domene z panelu po otrzymaniu z kancelarii prawniczej zwyklego pisma... Registrar domeny nie ma takiego prawa. Poza tym w czasie, gdy AZ dopuscilo sie tego czynu, przed zadnym sadem nie toczyl sie jeszcze spor odnosnie tej domeny i nie zostala ona zablokowana przez NASK (tylko NASK ma prawo zablokowac domene!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ja jeszcze dorzuce swoj kamyczek

 

Dzisiejsza rozmowa z az.pl

 

AZ: Witaj, w czym mogę pomóc?

78: Witam, chcilabym dowiedziec sie czegos wiecej na temat promocji weekendowej, jak wyglada sprawa transferu, ile on kosztuje

AZ: chwileczkę

AZ: proszę podać nazwę domeny dla której chciałby Pan dokonać transfer

AZ: natomiast odnośnie promocji może Pan zarejestrować do Niedzieli włącznie domenę globalną za kwotę 7 zł netto

78: Moze powtorze

78:

Łączenie...

Połączenie przez SOCKET.

AZ: Witaj, w czym mogę pomóc?

78: Witam, chcilabym dowiedziec sie czegos wiecej na temat promocji weekendowej, jak wyglada sprawa transferu, ile on kosztuje

78: domeny .com

78: ile kosztuje transfer? :(

AZ: proszę powiedzieć jakiego transferu chce Pan dokonać

AZ: z Az.pl do innego rejestraotora czy odwrotnie?

78: z az do innego

78: ale pytam o domene

78: ktora ewnetualnie zarejestruje w weekend

78: i chcialbym ja wytransferowac

78: o domene .com

78: i ile to kosztuje?

 

 

Czy ja pisze po chinsku?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ja pisze po chinsku?

 

Nie, pewnie masz panią AJ na linii. ;-)

 

 

 

@bartol :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co ciekawe Pan Jerka stwierdzil, ze nie moze mi nawet pokazac tego pisma i straszyl mnie prawnikami. A cala rozmowe podsumowal stwierdzeniem "przeciez i tak przegra Pan ta domene". Mylil sie :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja raz miałem komplet 4 domen: z myślnikiem .pl i .com.pl, i bez myślnika .pl i .com.pl

Chciałem te 2 z myślnikami zwolnić jako element negocjacji z pewną firmą zainteresowaną domenami.

Spytałem AZ czy moge opłacić 2 domeny na jednym przelewie - otrzymałem odpowiedź tak ale w tytule prosze podać o które domeny chodzi.

Pieniądze przelałem, oni się machnęli i przedłużyli nie te co trzeba. Moją reklamacje uznali przedłużając mi właściwe domeny potem,

ale dla tych dwóch z myślnikami przeprowadzili nielegalną cesję domen na siebie, bez żadnych papirów - mimo, że stanowczo zażądałem wyrejestrowania domen.

Oni widzieli tylko jedno wyjście - oddadzą mi je ale ja zapłace za ich przedłużenie - oczywiście grubo przepłacając bo były rejestrowane w promocji.

Taka to uczciwa firma Az.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ja pisze po chinsku?

 

AZ - Amatorszczyzna Zupełna

 

z tego co mi pisałeś na czacie, kolo nie potrafił także podać Ci linka do regulaminu tej promocji (nie wiem czy mogłem to napisać, ale już trudno :-))

dlatego ja nie chce w ogóle z nimi mieć nic wspólnego. miałem tam kilka domen, obecnie mam jedną, ale też ją kiedyś wytransferuje.

poza tym już pisałem kiedyś, że mają choinkowy i świecidełkowy odstraszająco-oczo-walący design strony głównej... niee..

 

to jeszcze mój typ: domeny.pl - brak cennika przedłużeń domen + nie odpisują na maile, olewczy stosunek do klienta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
domentator - mowisz o obecnej sytuacji domeny.pl czy dawnej?

 

jeśli chodzi o cennik to o obecnej i dawnej.. nie ma cennika przedłużenia domen, chore.

brak kontaktu - sprzed kilku m-cy. dwa razy pisałem i zero odzewu. wystarczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeśli chodzi o cennik to o obecnej i dawnej.. nie ma cennika przedłużenia domen, chore.

brak kontaktu - sprzed kilku m-cy. dwa razy pisałem i zero odzewu. wystarczy.

Miałem to samo! Pisałem do nich z 5 razy w sprawie ich śmierdzącej promocji - 0 odezwu!

Na moje nieszczęście siedzi tam jedna moja domena.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miałem to samo! Pisałem do nich z 5 razy w sprawie ich śmierdzącej promocji - 0 odezwu!

 

poza tym NIENAWIDZĘ, jak mi się do zamówienia dokleja po drodze inne produkty-śmieci, których najzwyczajniej NIE CHCĘ. a to certyfikat za 50zł - trzeba odznaczyć, następny krok - doklejają mi serwer za 250zł :-)) śmiech na sali :-)

podobne "zachęty" praktykuje AZ... czy to jest poważne traktowanie klienta? czy jak idę do tesco czy biedaronki to ktoś mi dorzuca coś do koszyka?

jak będę chciał coś kupić to kupię. wara od mojego koszyka :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak będę chciał coś kupić to kupię. wara od mojego koszyka :-)

nazwa i home też tak robią, więc to raczej taka powszechna praktyka

 

- promocje obejmujące tylko 1 domenę na 1 osobę

starczy rejestrować ze strony głównej jako powracający klient i cena jest ta sama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×