Jump to content
tom_net

Najgorsi polscy rejestratorzy.

Recommended Posts

Jeśli Registrar otrzyma prośbę o wydanie danych Abonenta domeny w celu np. rozpoczęcia sporu w Sądzie Arbitrażowym, to Registrar mam obowiązek takie dane wydać. Ale tylko w takim przypadku i tylko jeśli otrzyma wniosek na specjalnym formularzu dostępnym na stronie Sądu.

 

Co do blokowania domen, to ACTIVE 24 nigdy tego nie robi na własną rękę - od tego jest tylko i wyłącznie sąd lub jeden z sądów arbitrażowych. Co innego hosting - jeśli na naszym serwerze znalazłyby się nielegalne materiały niezgodne z prawem, to na wniosek Policji lub innych uprawnionych organów mamy obowiązek taki serwer zablokować. Jest tak dlatego, że domena sama w sobie nie może łamać prawa (oprócz jakichś bardzo szczególnych przypadków, gdzie np. w nazwie domeny znalazłaby się obraza naszego Prezydenta - ale to już naprawdę byłby dziwny przypadek :P Domena może jednak łamać np. prawa do znaku towarowego, ale o tym rozstrzyga już sąd arbitrażowy a nie Registrar.

 

Mam nadzieję, że pomogłem w sporze :( Swoją drogą to chyba nam się mały OFF TOPIC robi ;)

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://www.domenytanio.pl

Dziękuje Panie Danielu , Pan jest autorytetem w tej sprawie i ciesze sie ze dobrze rozumiem te sprawy. Widzisz Bartol, nieslusznie oskarzyles na forum AZ, tak samo jak ten z pieskiem , w tej sprawie nie miales racji. Odstraszyles innych moze, a mogla sie Tobie ukladac wspolpraca jak mnie nimi i rozwijać. A tak jeden krytykuje za dane a nie ma racji a drugi za stronę i tez nie ma racji. Ta kjak rzep na psim ogonie :P

 

dodam co mi sie w AZ nie podoba, czesto wprowadzają zmiany cen i nie moge się czasem dostosować, mogliby powiadamiać szybciej, mowią że obserwują konurencje, sprzedaż i że szybko muszą działać i to ze w panelu mają wyższe ceny, ale sa i tak niskie, i niektorzy ludzie z oblsugi, ale tu zauważylem poprawę, zatrudnili wielu nowych i to odczuwam, 3 lata temu bylo znacznie gorzej. Natomiast narzedzia i akredytacje i caloksztalt jest na plus. Jak chcemy prowadzic egzegezę stron i przyczepiac się to jak dalem przyklad CS ktory nawet nie ma wyszukiwarki domen na stronie głównej to porównania nawet nie wolni dokonywać.

 

 

Tak szczerze to mialem ciągoty ich opuścic parę razy ( na samym początku ) , ale zostalem i rozumiem co oni robią, dojrzalem do tego, to firma z przyszłoscią wedlug mnie a takie csy nie. Nie wytrzymają próby czasu.Home Nazwa mają kasę ale zostali w tyle z narzedziami, panelem i akredytacjami i ofertą ( ilosc domen )co mnie cieszy bo nie chce mi sie transferowac domen, mimo kilku wpadek drobnych zauwazam duzo zmian czego dalem wyraz a zona mnie zabije ze sie dale mwciagnąć w dyskusje do 2 w nocy, pozdrawiam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego wiec zaden z registrarow u ktorego trzymam domeny (tj. glownie CS i DM) nigdy takich danych nikomu nie udostepnili? A gdyby udostepnili to czy nie mam prawa prosic o okazanie tego pisma i chociaz poinformowania mnie o tym fakcie?

Jesli chodzi o udostepnianie danych to dostaje pisma tego typu:

naskps3.jpg

Przepraszam za jakosc, robione telefonem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego wiec zaden z registrarow u ktorego trzymam domeny (tj. glownie CS i DM) nigdy takich danych nikomu nie udostepnili?

Może nikt sie jeszcze do nich nie zgłosił tylko do nasku od razu udeżali :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego wiec zaden z registrarow u ktorego trzymam domeny (tj. glownie CS i DM) nigdy takich danych nikomu nie udostepnili? A gdyby udostepnili to czy nie mam prawa prosic o okazanie tego pisma i chociaz poinformowania mnie o tym fakcie?

Jesli chodzi o udostepnianie danych to dostaje pisma tego typu:

naskps3.jpg

Przepraszam za jakosc, robione telefonem.

Bartol, juz mnie zaczynasz denerwować, jezeli nie udostepnili a otrzymali wniosek to złamali prawo! Muszą udostepnić. Zrozum to wreszcie.

Wkurza mnie ze pisza na tym forum jak widze albo ludzie ktorzy nie znają prawa albo sa piratam domenowymi.

Poczytajcie na home, w ich gazecie artykuł o piratach domenowych.

Są rózne typy cwaniaków. Jedni kupują domeny i ich nie przedłużają, przed takimi się bronią Rejestratorzy.

 

Pisałeś, że byłes ich dobrym klientem, jaki miales status? Ile domen przedłuzyłes? Chcialbym poznac fakty. Bo jeżel irejestrowałes w promocjach, nie przedłużyłałes domen i na koniec ich oczerniłeś to marne mam zdanie o Tobie.

 

Nie wspomne o tym pierniku co to nei wie nawet ze istnieje 90 dniowe ograniczenie narzucone przez NASK. Pewnie to potentat z 10 domenami.

 

Proszę Cię nie osmieszaj się na forum, Rejestratorzy jak otrzymają wniosek w celu nazwania podmiotu do Sądu to mają obowiązek wydac dane i tylko w tym przypadku. I rejestratorzy tego z dobre jwoli nie robią. I to nie jest kwestia obrony Klienta. Jestem pewien ze ten twoj Pan Siebielski co kiedys mial domenę szambo.pl tez takie dane musi wydawać, inaczej jest przestępcą i niegodny miana Rejestratora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ja rejestrowalem w AZ to nie bylo jeszcze promocji :( AZ bylo wtedy jednym z drozszych registrarow, utrzymywalem u nich okolo setki domen, ktore rok w rok przedluzalem i caly czas rejestrowalem kolejne. Zly klient?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bartol, juz mnie zaczynasz denerwować, jezeli nie udostepnili a otrzymali wniosek to złamali prawo! Muszą udostepnić. Zrozum to wreszcie.

Wkurza mnie ze pisza na tym forum jak widze albo ludzie ktorzy nie znają prawa albo sa piratam domenowymi.

Poczytajcie na home, w ich gazecie artykuł o piratach domenowych.

Są rózne typy cwaniaków. Jedni kupują domeny i ich nie przedłużają, przed takimi się bronią Rejestratorzy.

 

Pisałeś, że byłes ich dobrym klientem, jaki miales status? Ile domen przedłuzyłes? Chcialbym poznac fakty. Bo jeżel irejestrowałes w promocjach, nie przedłużyłałes domen i na koniec ich oczerniłeś to marne mam zdanie o Tobie.

 

Nie wspomne o tym pierniku co to nei wie nawet ze istnieje 90 dniowe ograniczenie narzucone przez NASK. Pewnie to potentat z 10 domenami.

 

Proszę Cię nie osmieszaj się na forum, Rejestratorzy jak otrzymają wniosek w celu nazwania podmiotu do Sądu to mają obowiązek wydac dane i tylko w tym przypadku. I rejestratorzy tego z dobre jwoli nie robią. I to nie jest kwestia obrony Klienta. Jestem pewien ze ten twoj Pan Siebielski co kiedys mial domenę szambo.pl tez takie dane musi wydawać, inaczej jest przestępcą i niegodny miana Rejestratora.

moze tez tak być że akurat przyczepili sie i zazadali domeny ktora byla w AZ a nie u konkurencji, jesl iich nikt nie poprosil to nie wydali :(! Zapytaj czy ktos ich poprosił o dane i pochwal sie na forum. Bedzie gratka dla NASK, jesl ipowiedzą że nie wydali ;)).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak ja rejestrowalem w AZ to nie bylo jeszcze promocji :( AZ bylo wtedy jednym z drozszych registrarow, utrzymywalem u nich okolo setki domen, ktore rok w rok przedluzalem i caly czas rejestrowalem kolejne. Zly klient?

dobry klient, tylko chyba nerwy Cie poniosły, ja to rozumiem, mnei tez często nerwy ponoszą. Gdyby dane byly wydawane i publikowane to Rejetrator stracilby licencję, a więc mailem z reguly rejestrarzy informują że nie wydają ( zatrzymują w tens sposob setki wariatów) tak samo jak domeny nie można wytransferować bez oplaty. A jak dochodzi pismo od kancelarii to juz musza wydać ( i sytuacja się zmienia bo dostal ioficjalne pismo )

 

Inny przyklad. i jak sie klient powola na regulamin to wytransferuje domenę od Rejetratora i go moze oszukać nie placac, dlug zostanie ale domenę można wytransferować a tez na to nie pozwala żaden znany m iRejestrator. To są podstawy.

 

Czesto się pytam, często dzwonię, mam praktykę w kilku krajachj w Europie i rozne rzeczy znam, nie jestem expertem ale solidnym rzemieślnikiem i malo kto mnie na domenach zagnie.

 

Podtrzymuje swoją bardz odobrą opinię o AZ i tez bys ją podtrzymał tylko jesteś w szoku że takie prawo jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak ja rejestrowalem w AZ to nie bylo jeszcze promocji :( AZ bylo wtedy jednym z drozszych registrarow, utrzymywalem u nich okolo setki domen, ktore rok w rok przedluzalem i caly czas rejestrowalem kolejne. Zly klient?

jeszcze jedno, co Ty gadasz ze nie bylo promocji? Znowu klamiesz. Promocja byla odkąd siegam pamięcia, w liscie operacji mam ceny z dawnych lat,

75 zl, 69, wtedy home mial chyba 100 lub wyzej , nazwa też, CS mial wtedy taniej o 10 zł, ale promocje byly zawsze, tylko teraz są lepsze. Kiedys nie doplacali do rejestracji a miel iminimalny zysk, ale zawsze cena byla mniejsza od odnowienia. Zawsze byla promocja. Podaj publicznie ceny i daty nie z promocji to Cię osmieszę na tym forum.

Otworzę panel i sprawdzę daty i podam Ceny, zawsze były mniejsze na milion procent, byly droższe ale byly droższe wszędzie! Ale promocje były.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2-3 lata temu ceny w porownaniu np z CS byly bardzo wysokie. Osobiscie promocji nie pamietam, jesli byly to bardzo rzadko, skoro ich nie pamietam :( a to, ze ceny byly takie a nie inne to juz inna sprawa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie piszemy postów jednego po drugim Tommy. Poza tym troche przystopuj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie piszemy postów jednego po drugim Tommy. Poza tym troche przystopuj.

Przystopuję jak przystopuje Bartol, czemu jemu uwagi nie zwracasz?

Wkurza mnie indolencja i bajery i wymądrzanie się. Interesuję się domenami , czytam materiały z roznych konferencji, mityngów i nienawidzę kłamstwa.

A jak ktos robi to nieswiadomie t oma szansę zmienić zdanie jak sobie wbije do głowy parę faktów i mam nadzieje że Bartol to zrozumiał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zrozumial :( zaden z nas nie zmieni zdania na temat AZ, wiec mysle, ze mozemy skonczyc ten temat. Mam nadzieje, ze czytelnicy wyrobili sobie jakies zdanie dzieki naszej rozmowie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Czesto się pytam, często dzwonię, mam praktykę w kilku krajachj w Europie i rozne rzeczy znam, nie jestem expertem ale solidnym rzemieślnikiem i malo kto mnie na domenach zagnie."

 

Mnie właśnie też wkurza wymądrzanie. Nie wpomne czyje to słowa powyżej.

Może problem w tym że ty jesteś z AZ a bartol nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wspomne o tym pierniku co to nei wie nawet ze istnieje 90 dniowe ograniczenie narzucone przez NASK. Pewnie to potentat z 10 domenami.

 

A to akurat nie jest prawda :( Ale to szczegół, bo ta dyskusja moim zdaniem i tak nie ma sensu. Obie strony już wyczerpały swoje argumenty. Niech każdy sam oceni i wyciągnie wnioski dla siebie.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://www.domenytanio.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
A to akurat nie jest prawda :( Ale to szczegół, bo ta dyskusja moim zdaniem i tak nie ma sensu. Obie strony już wyczerpały swoje argumenty. Niech każdy sam oceni i wyciągnie wnioski dla siebie.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://www.domenytanio.pl

Jasne, zgadzam się rynek to wszystko zweryfikuje, ja rzucam opinię ze az będzie na statystykidomen.pl na 3 mcu najdalej za pół roku! W ciągu miesiąca wzrośli o 0,5 % na tych statystykach. Numer 3 od wielu mcy w dół i 4 też się chwieje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jeste mprzedstawicielem

 

nie ściemniaj, gołym okiem widać, że jesteś z AZ. i swoimi tekstami (przepełnionych błędami, aż się czytać nie da) jeszcze bardziej zniechęcasz mnie do tej firemki.

jeśli chodzi o design strony to po stokroć wolę CS czy np. domenytanio.pl, bo są przejrzyste, szybkie i bez zbędnych fajerwerków. to są rejestratorzy domen, a nie dyskoteki.

i tu też odpowiadam lisz55'owi: CS i DT nie oferują niczego po drodze. rejestracja to 2 kliknięcia, i tego oczekuję od rejestratora. a nie 6 kroków i w każdym z nich muszę rezygnować z serwera, certyfikatów, newsletterów i innych pierdół..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jasne, zgadzam się rynek to wszystko zweryfikuje, ja rzucam opinię ze az będzie na statystykidomen.pl na 3 mcu najdalej za pół roku! W ciągu miesiąca wzrośli o 0,5 % na tych statystykach. Numer 3 od wielu mcy w dół i 4 też się chwieje.

 

Statystyki o niczym nie świadczą, najgorszy z dużych rejestratorów jest w nich na pierwszym miejscu. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak mowilem, osoby zainteresowane wyrobily sobie zdanie na temat AZ... Bardzo sie ciesze z tego powodu :(

 

Pozdrowienia dla calego AZ ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jak mowilem, osoby zainteresowane wyrobily sobie zdanie na temat AZ... Bardzo sie ciesze z tego powodu :(

 

Pozdrowienia dla calego AZ ;)

dziwne, myślałem że świadczą o zaufaniu klientów, którzy wybierają daną firmę a nie inną. Nie pracuję w AZ!

Bartol , to że ktos coś powiedział o statystykach nie znaczy że Cię poparł. Napisał, że najgorszy jest na pierwszym miejscu, co oznacza że AZ jest lepsza, choć niekoniecznie najlepsza. I mów za siebie. Wielu się nie wypowiada tylko kupuje domeny, są ich dziesiątki tysięcy, jeżeli domeny sa kupowane, odnawiane i firma rośnie w statystykach to świadczy o tym że ma dobry produkt. I tyle. Za literówki przepraszam, niestety nie są to błędy a pewna choroba o której nie chcę tu mówić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ja już pisałem, że wg mnie AZ to najlepszy rejestrator – bo najwygodniejszy. Mam do nich trochę zastrzeżeń, ale ogólny obraz jest na plus. Ale nie mam zamiaru brać udziału w tak prowadzonej dyskusji – uważam, że powinna się ona zakończyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam, ale ja nawet slowem nie wspomnialem o statystykach.

Tak, ale napisałeś, że tak jak mówiłem wyrobili sobie zdanie, a te zdanie w całym wątku jest różne. Proponuję abyś złożył skargę na AZ do NASK i żażądał wyjaśnień dlaczego wyjawili Twoje dane a odpowiedż opublikował na forum, może wtedy zrozumiesz. Poprosiłeś niejakiego Pana Daniela z Active i on też wyrażnie to napisał. Ale to dla ciebie za mało, napisz mały mail do NASK i się wszyscy przekonamy wkrótce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ten temat tez juz pisalem. Wydaje mi sie, ze temat wyczerpany. Zycze Ci abys przekonal do AZ jak najwiecej osob :( bo widze, ze zabierasz glos tylko w tematach zwiazanych wlasnie z ta spolka. Z mojej strony to wszystko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za literówki przepraszam, niestety nie są to błędy a pewna choroba o której nie chcę tu mówić.

 

 

na głównej stronie boldem piszą z błędami

 

Zanim zdecydujesz się na zakup domeny, sprewdź ile kosztuje odnowienie na kolejne lata u nas,

 

sprewdź hahaha smile.gif) fajnie

 

czy ta rzekoma "choroba" polega na tym, że Ty możesz popełniać błędy, a innym możesz je wytykać? nie pogrążaj się...

nigdy więcej AZ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×