Jump to content
tom_net

Najgorsi polscy rejestratorzy.

Recommended Posts

Na ten temat tez juz pisalem. Wydaje mi sie, ze temat wyczerpany. Zycze Ci abys przekonal do AZ jak najwiecej osob :( bo widze, ze zabierasz glos tylko w tematach zwiazanych wlasnie z ta spolka. Z mojej strony to wszystko.

Z mojej również, zapisałem się wczoraj, nie piszę z reguły na forach. Na tym forum jestem niemal od początku ( jako anonimowy czytelnik ) i jest tu wiele ciekawych opinii, tricków, porad.

 

To bardzo dobre miejsce na opinie ale nie na pomówienia. AZ znam dobrze i znam tych ludzi osobiście ( kilku ) i jezeli to byl powod odejścia a nie mialeś racji powinieneś zapytać NASK skoro nie wierzysz autorytetowi którego sam poprosiłeś. AZ straci natychmiast licencję jesli będzie łamać postanowienia umowy z NASK.

Ale to za trudne do zrozumienia. Poczekaj aż emocje opadną i sprawdż to dokładnie i miej honor uderzyć się w piersi, że nie miałem racji i mieli prawo na wniosek kancelarii prawnej żądających danych Abonenta w celu nazwania podmiotu przed Sądem, takie dane wydać.

 

Podsumowująć, wątek rozpoczął ktoś kto wytknął że nie ma chatu a jest i parę innych spraw, które potem inna osoba obaliła celnie ;)) Potem dorzuciłeś swoje pomówienie i się cieszysz że nikt nie klaszcze AZ. I tak wątek się rozwinął. Pan Daniel powiedział Ci że mają prawo, sam prosiłeś i nic. A po mnie przejechano jakobym pracował w AZ. Żalosne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
i tu też odpowiadam lisz55'owi: CS i DT nie oferują niczego po drodze. rejestracja to 2 kliknięcia, i tego oczekuję od rejestratora. a nie 6 kroków i w każdym z nich muszę rezygnować z serwera, certyfikatów, newsletterów i innych pierdół..

No to im się chwali. Mi tam osobiście takie coś nie przeszkadza, bo tylko naciskam cały czas dalej, gorzej gdy na siłę coś zaznaczają i trzeba to odznaczać, ale w az tak nie ma na szczęście. Mi najbardziej przeszkadza jak muszę wysyłać jakieś papiery by cesję zrobić, w home to jeszcze pół biedy bo można mailem wysłać, ale w nazwie to tragedia bo można tylko pocztą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
w nazwie to tragedia bo można tylko pocztą.

 

I dla tego dla mnie Nazwa jest najgorszym polskim rejestratorem. Jeszcze 3 domeny mi u nich zostały i kończę z nimi współpracę...

Share this post


Link to post
Share on other sites
I dla tego dla mnie Nazwa jest najgorszym polskim rejestratorem. Jeszcze 3 domeny mi u nich zostały i kończę z nimi współpracę...

Zgadzam się że nazwa jest najgorsza. Ale mimo tego że mam domeny u pięciu registratorów, to żadna oferta mi nie odpowiada. Myślę że przydał by się ranking.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli chodzi o to to mylisz się, zażadaj danych o domenie kazdego rejestratora , zwyklym pismem i wydadzą Tobie. Naprawdę, uwierz, dane są ujawniane w celu nazwania podmiotu w sprawie sądowej, arbitrażu itp.

Ja nigdy nie wydaję danych abonentów mimo że zapytanie o to dostaję średnio raz w tygodniu. Jest ustawa o ochronie danych osobowych i należy jej przestrzegać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Ja nigdy nie wydaję danych abonentów mimo że zapytanie o to dostaję średnio raz w tygodniu. Jest ustawa o ochronie danych osobowych i należy jej przestrzegać.

Również jako firma amerykańska?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam się że nazwa jest najgorsza. Ale mimo tego że mam domeny u pięciu registratorów, to żadna oferta mi nie odpowiada. Myślę że przydał by się ranking.

Ja przyzwyczailem sie do biurokracji Nazwy. Jak dotychczas nie mialem z nimi zadnych problemow.

3mam u nich aktualnie ok. 250 domen, wiekszosci nie ogranicza juz promocja, takze, wszystko odbywa sie sprawnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niby nazwa zła i niedobra (w dodatku droga) ale trzymam tam najcenniejsze domeny.

Wszystkie ninje i reg fee już dawno przeniosłem do hrd.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niby nazwa zła i niedobra (w dodatku droga) ale trzymam tam najcenniejsze domeny.

 

Czyli jedak nie jest taka zła. :)

Cennikowo droga - 122 zł brutto za odnowienie .pl. Ja place znacznie, znacznie mniej. Cena uzalezniona jest od ilosci domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po prostu w nazwie ryzyko nieopłacenia domeny na kolejny rok jest bardzo małe - faktura proforma, maile wysyłane przed wygaśnięciem, szkoda że jeszcze nie dzwonią.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po prostu w nazwie ryzyko nieopłacenia domeny na kolejny rok jest bardzo małe - faktura proforma, maile wysyłane przed wygaśnięciem, szkoda że jeszcze nie dzwonią.

 

No to w AZ masz pro formę, maile i sms. Na szczęście można zrezygnować z pierwszej i ostatniej opcji, ja dostaję tylko maile, które i tak od razu lądują w koszu. Jeszcze mi się nie zdarzyło zapomnieć o przedłużeniu domeny – to zasługa trzymania wszystkich (no, prawie) u jednego rejestratora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy któraś polska firma ma odnowienia automatyczne, albo podaje kod authinfo na stronie jak godaddy? Mam tam pare domen, ale nie wiem jak z domenami na firmę bo księgowa już płacze na faktury z home czy z az :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy któraś polska firma ma odnowienia automatyczne

 

Active24 (domeny.org, domenytanio.pl).

 

albo podaje kod authinfo na stronie jak godaddy?

 

Dropped.pl... no ale to nie polska.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy któraś polska firma ma odnowienia automatyczne, albo podaje kod authinfo na stronie jak godaddy? Mam tam pare domen, ale nie wiem jak z domenami na firmę bo księgowa już płacze na faktury z home czy z az :)

 

A dlaczego płacze na te faktuy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to na 12 miesiecy? Moja księgowa normalnie księguje te faktury. To gdy bierzesz tasting rozbija fakture na 14 dni? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to w AZ masz pro formę, maile i sms. Na szczęście można zrezygnować z pierwszej i ostatniej opcji, ja dostaję tylko maile, które i tak od razu lądują w koszu. Jeszcze mi się nie zdarzyło zapomnieć o przedłużeniu domeny – to zasługa trzymania wszystkich (no, prawie) u jednego rejestratora.

Niby tak, ale dla mnie az.pl to jedna wielka :)

Kiedyś nie mogłem dodzwonić sie do nich, a jak w końcu ktoś odebrał to wydawało mi sie że przeszkodziłem im w jakiejś imprezie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo musi każdą rozbijać na 12 miesięcy.

 

Tak MOŻESZ robić przy pełnej księgowości, ale nie musisz! Jeśli płacisz za usługę, która będzie trwała np. przez 12 miesięcy (np. utrzymanie domeny przez 1 rok) możesz wtedy koszt z tym związany rozbić na 12 miesięcy (proporcjonalnie 1/12 kwoty w każdym miesiącu). Wszystko zależy jaką politykę księgowania ma dana firma - czasami takie rozwiązanie się opłaca, często lepiej wtedy "wychodzą" wyniki finansowe itd. Długo by na ten temat pisać.

 

Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś księgował taką fakturę i "wrzucał" ją w koszty całościowo w jednym miesiącu. Rozwiązanie pierwsze wykorzystuje się w firmach, które mają przynajmniej kilka mln PLN przychodów w roku, przy mniejszych takie rozwiązanie po prostu mija się z celem (więcej z tym kłopotów niż korzyści). Strzelam, że nie prowadzisz firmy z takimi przychodami, więc moim zdaniem powinieneś poważnie porozmawiać ze swoją księgową albo ją zmienić :)

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - domeny bez opłat za AuthInfo

http://domenytanio.pl - domeny .pl IDN tylko 9.00 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
domeny bez opłat za AuthInfo - to chyba sie pojawilo w podpisie niedawno :):)

 

W podpisie ten tekst pojawił się przed chwilą - zainspirował mnie wątek:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=5275

 

Ale w serwisie http://active24.pl ta zasada funkcjonuje już od dość dawna :) Wszystkie domeny tam rejestrowane można w każdej chwili przetransferować do dowolnego rejestratora BEZPŁATNIE.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak MOŻESZ robić przy pełnej księgowości, ale nie musisz! (...)

 

Ja koszt hostingu i domen poniesiony na uzytek wlasnej firmy zawsze rozbijam na dwie czesci. W miesiacu zakupu ksiegowana ta czesc kosztu, ktora przypada na aktualny rok, a reszte ksieguje na poczatku kolejnego roku (do dokumentacji trafia ksero faktury dla porzadku i czytelnosci dokumentow). Koszt rozbijany jest co do dnia.

 

Te same uslugi kupowane w celu dalszej odsprzedazy (posrednictwo) traktowane sa jak towar, ida w koszty w calosci w miesiacu zakupu - a chwile za tym idzie faktura sprzedazy.

 

 

Taki podzial jest czytelny dla US i nie ma problemow z uzasadnieniem wprowadzenia w koszty takiej a nie innej kwoty :-)

 

ps. nie rozumiem jednak, w czym moze byc problem z fakturami z home.pl czy nazwa.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Również jako firma amerykańska?

Jako firma amerykańska teoretycznie nie muszę przestrzegać polskiej ustawy o ochronie danych, ale w USA też istnieje prawo :) Lepiej postawić jasną granicę. Poza tym mam w serwisie wyraźnie zdefiniowaną politykę prywatności - osobom trzecim dane klientów nie są ujawniane, koniec i kropka. No, chyba że otrzymałbym prawomocny wyrok sądu nakazujący ujawnienie danych... oczywiście musiałby to być sąd okręgowy hrabstwa Sussex, Delaware :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
oczywiście musiałby to być sąd okręgowy hrabstwa Sussex, Delaware :)

to widze teraz dropped zareklamowal sie wsrod cybersquaterow :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś księgował taką fakturę i "wrzucał" ją w koszty całościowo w jednym miesiącu. Rozwiązanie pierwsze wykorzystuje się w firmach, które mają przynajmniej kilka mln PLN przychodów w roku, przy mniejszych takie rozwiązanie po prostu mija się z celem (więcej z tym kłopotów niż korzyści). Strzelam, że nie prowadzisz firmy z takimi przychodami, więc moim zdaniem powinieneś poważnie porozmawiać ze swoją księgową albo ją zmienić :)

Trafiony zatopiony! Dzięki Daniel Dryzek :)

Czy masz do tego jakąś podstawę??

Bo mi babka gotowa zwiększyć opłatę za prowadzenie księgowości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trafiony zatopiony! Dzięki Daniel Dryzek :ph34r:

Czy masz do tego jakąś podstawę??

Bo mi babka gotowa zwiększyć opłatę za prowadzenie księgowości.

 

Niestety nie jestem księgowym i nie udzielam fachowych porad księgowych na forum di.pl :) Ale przecież, to nie Ty coś powinieneś tłumaczyć księgowej, tylko ewentualnie ona Tobie :) Tak więc naprawdę radzę Ci się zastanowić nad jej zmianą..

 

A tak całkiem na poważnie - możesz zasięgnąć opinii jakiegoś zewnętrznego biura księgowego - dostaniesz ją pewnie za max. 100-200 zł. Wtedy będziesz dokładnie wiedział na czym stoisz i będziesz miał sprawdzone źródło informacji.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×