Jump to content
yarowa

Zgłaszanie akcesu do Komitetu Właścicieli Domen Internetowych

Recommended Posts

No to do dzieła :).

 

Bardzo proszę osoby zainteresowane powstaniem Komitetu, osoby które chcą w nim uczestniczyć,

o ZGŁASZANIE W TYM WĄTKU SWOJEGO AKCESU DO KOMITETU, A KONKRETNIE CHĘTNYCH DO JEGO UTWORZENIA. Nie podajemy danych personalnych. Na razie pozostajemy przy Nickach forumowych.

 

Powinno być w zasadzie tak, że przystąpienie 3, 4 osób uznać już możnaby za jakiś Komitet Tymczasowy czy Radę Tymczasową, który później "rozpisuje" Wybory ale prawdę mówiąc chciałbym uniknąć ciał tymczasowych, pośrednich i niewybranych w wyborach.

Jednym słowem, stałem się niestety mimowolnie marszałkiem, interrexem czy czymś takim :P do momentu ukonstytuowania się Rady Komitetu.

 

 

Zgłoszenie się, przystąpienie do Komitetu, zadeklarowanie osób w tym wątku doprowadzić powinno wprost do Wyborów.

Do Komitetu przystąpić może i wziąć udział w Wyborach każda osoba, zarejestrowana jako Użytkownik tego Forum, zarejestrowana maksymalnie do wczoraj tj. 22 października br [chciałbym wykluczyć - na czas Wyborów - jakieś duszyczki "przypadkowe" i rejestrujące się "pod" Wybory]. Domyślnie, jest ona lub chce być domeniarzem/dominerem/właścicielem domen.

 

WAŻNE: Proszę osoby przystępujące do Komitetu [oprócz tego, że o potwierdzenie w poscie iż przystępują do Komitetu, deklarują to] o WSKAZANIE, WYARTYKUŁOWANIE NICKÓW FORUMOWYCH TYCH OSÓB, KTÓRE ZDANIEM WSKAZUJĄCYCH POWINNY ZNALEŹĆ SIĘ Z w RADZIE KOMITETU. Proszę, niech każdy przystępujący do Komitetu poda w poscie od 1 do 2 takich osób. Naturalnie możecie nie podać nikogo :P.

OSOBY PRZEZ WAS WSKAZANE STANĄ SIĘ AUTOMATYCZNIE WASZYMI KANDYDATAMI W WYBORACH DO RADY KOMITETU.

 

Jeszcze jedna kwestia. Przystępując, określcie nazwę województwa [Polska] w jakim mieszkacie, lub z jakim jesteście związani, z jakim się utożsamiacie. Nie musicie nawet tam mieszkać. Osoby mieszkające poza Polską mogą podawać na tej samej zasadzie, mogą też podać nazwę regionu w którym mieszkają poza Polską

 

Pozwoli to na jasny, ewentualny podział Komitetu na ewentualne struktury terenowe.

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

Reasumując,

w swoim poście zawierasz nast. informacje:

 

1. Twoja deklaracja, że przystępujesz [nie podajesz danych personalnych].

2. Nazwa Regionu, do którego chciałbyś być "przyporządkowany" [jeśli Komitet posiadał będzie struktury regionalne, lokalne]

3. Nick osoby/osób, któr/ya wg Ciebie powinna znaleźć się w Radzie Komitetu. Osoba/y ta/e stają się automatycznie kandydatami w Wyborach do Rady Komitetu. Możesz podać 1 - 2 osób, albo nie wskazywać nikogo.

 

Osoby, które zostaną przez Was "zgłoszone" do Wyborów do Rady Komitetu, proszone są o wyrażenie swojej zgody albo braku akceptacji na kandydowanie - w tym wątku.

 

WYBRANA RADA - WYBIERZE SPOŚRÓD SIEBIE PRZEWODNICZĄCEGO, PRZYGOTUJE PROJEKT ZASAD OBOWIĄZUJĄCYCH W KOMITECIE [sTATUT?] I ZWOŁA ZJAZD GENERALNY CAŁEGO KOMITETU, KTÓRY BĘDZIE DEBATOWAŁ NAD TYMI PROPOZYCJAMI I GŁOSOWAŁ.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg

Pierwszy głosowałem, więc pierwszy się zgłaszam. :P

 

Moi kandydaci to PB i DD

Edited by smg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo chętnie wezmę udział w tworzeniu "Komitetu"

 

Jeśli chodzi o region to: małopolska i lubelszczyzna

 

pozdr

 

a jeśli chodzi o moje typy to : Dryzek, TomNice,

Edited by grastabakalator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zdążyłem, sam zapomniałem :P:

 

Zgłaszam akces. Małopolska

Moi kandydaci: Daniel Dryzek, Thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
Nie zdążyłem, sam zapomniałem :P:

 

Zgłaszam akces. Małopolska

Moi kandydaci: Daniel Dryzek, Thomaso

Hehe, mi to teraz wygląda jak takie wotum zaufania dla poszczególnych nicków. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hehe, mi to teraz wygląda jak takie wotum zaufania dla poszczególnych nicków. :)

 

Pracujmy razem po prostu :P .

 

Zadecydują Wybory.

 

[Ja, powtarzam - NIE KANDYDUJĘ]

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Przystępuję

2. Mogę być przypisany do "zagranica"

3. Myślę, że powinniśmy wybierać w nowym wątku wśród osób, które przystąpią i wyrażą taką chęć. Ale jak coś to Bazyli i Saint.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za zgłoszenie mnie do Rady Komitetu (naprawdę doceniam), ale obecnie jestem już zaangażowany w jedno stowarzyszenie i pracy mi nie brakuje (choć może na razie widać efekty odwrotne do oczekiwanych..). Dlatego nie zamierzam się angażować w nowe przedsięwzięcia - w tym wypadku w Komitetu Właścicieli Domen Internetowych. Nie ma co łapać za wiele srok za ogon na raz.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

3. Myślę, że powinniśmy wybierać w nowym wątku wśród osób, które przystąpią i wyrażą taką chęć. [...]

 

Korneliusz, myślałem o nowym wątku, ale nie chciałem zbytniego zamieszania na Forum. Oczywiście Wybory [już z Kandydatami, którzy wyrazili zgodę] to będzie nowy temat.

 

Myślę, że możnaby podyskutować o jakiejś dacie granicznej zgłaszania Kandydatur. Tylko dlatego o tym mówię, aby nie doszło do sytuacji, że Kandydatów będzie więcej niż wszystkich osób zgłaszających akces do Komitetu w ogóle :P. Nie chcę narzucać, ale może sobota [jutro] godz. 20.00?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

zgłaszam się

małopolska

TomNice, Networker

 

p.s. Może jednak DD da się przekonać? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Korneliusz, myślałem o nowym wątku, ale nie chciałem zbytniego zamieszania na Forum. Oczywiście Wybory [już z Kandydatami, którzy wyrazili zgodę] to będzie nowy temat.

Może lepiej, bo tu wyłoni się kandydatów do ankiety.

Edited by korneliusz.com (sylyx.com)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wchodzę w to...:P

 

- Wielkopolska/Mazowsze

- Mauryse / Pb

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że Daniel da się przekonać,

a mam nadzieję, że zgodzi się Networker.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
Mam nadzieję, że Daniel da się przekonać,

a mam nadzieję, że zgodzi się Networker.

Obaj głosowali przeciwko, ale mam nadzieję że zmienią zdanie. :)

 

Z małopolski może być tylko jeden ostateczny kandydat. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obaj głosowali przeciwko, ale mam nadzieję że zmienią zdanie. :P

[...]

 

Ja w ogóle mam taka cichą nadzieję, że wszyscy zgłoszeni na Kandydatów

powiedzą "tak" :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wchodzę w to... :)

 

Bazyli, coś więcej ... :P

 

-----------------

name='yarowa' date='pią, 23 paź 09' post='240703']

[...] Nie chcę narzucać, ale może sobota [jutro] godz. 20.00?

 

Nie widzę sprzeciwu. Tak więc max. sobota 24 października br. godz. 20.00

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
Nie widzę sprzeciwu. Tak więc max. sobota 24 października br. godz. 20.00

Panie marszałku, toć 10 minut minęło od postu z zapytaniem, a waćpan już mówisz że sprzeciwu nie ma? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panie marszałku, toć 10 minut minęło od postu z zapytaniem, a waćpan już mówisz że sprzeciwu nie ma? :P

 

10 minut w sieci, toż to wieczność :P

---

edit:

 

Oczywiście przesunę termin, w zw. z jakimiś ważkimi argumentami :) ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bazyli, coś więcej ... :P

 

Tzn. jeśli moja wiedza na coś się przyda to chętnie pomogę przy tworzeniu owego Komitetu z tym że jeśli miałby działać musi mieć osobowość prawną. Wynika z tego wiele korzyści. Nie mając osobowości prawnej można będzie psioczyć dalej na forum i praktycznie nic więcej....Poza tym myślę że nie powinien dotyczyć tylko i wyłącznie właścicieli - abonentów domen ale również właścicieli serwisów...

Ale to w późniejszym czasie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Zgłaszam akces.

2. Pomorze.

3. Korneliusz (sylyx) i Networker.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem ZA. Wszelkie działania mające spopularyzować handel domen i poprawić wizerunek domainerów uważam za potrzebne.

 

1. Zgłaszam się

2. Świętokrzyskie

3. DD, Networker

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Zgłaszam akces.

2. Pomorze.

3. Korneliusz (sylyx) i Networker.

Dziękuję, ale jak już kiedyś pisałem nie lubię zaszczytów. Lepiej mi po tej stronie barykady gdzie są butelki i kamienie. Nigdzie i nigdy nie kandyduję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musimy uporządkować.

Każda osoba, która została zaproponowana "choćby" 1 raz, jest [o ile wyrazi na to zgodę] Kandydatem.

Bardzo proszę, od tego momentu, o niepowtarzanie nicków osób już zgłoszonych.

 

Edit:

[jeżeli byłaby taka wola, możemy przyjąć, że osoby które głosiły Kandydatów już zgłoszonych będą mogły zgłosić Kandydata ponownie].

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

panowie ( i panie być może ) popełniliście pewien drobny błąd metodologiczny przy zgłaszaniu kandydatów:

 

zgłaszacie osoby, które nie zadeklarowały chęci przystąpienia do Komitetu, a nawet w osobnym wątku wypowiedziały się w zasadzie przeciw. więc dziekuję za zaufanie, ale jak że ( przyznam bez bicia ) głosowałem przeciw nie powiniem być brany pod uwagę

 

obserwuję tez pewną prawidłowość, a w zasadzie dwie:

 

1. osoby, którę powiedzmy, ze promują pomysł tego Komitetu jedoznacznie stwierdzają, że nie chcą być w radzie Komitetu

2. głosujecie też w duzej mierze na osoby, które są członkami lub wspieraj niedawno powstałe Stowarzysznie - czyli de facto uznajecie, że osoby te swoją wizją ( przedstawiana na forum ) problemów do rozwiązania przez jakakolwiek formalna/nieformalną grupę domainerów was przekonują

 

z czego płyną dla mnie dwa wnioski:

 

- "staropolskie" weźmy się i zróbcie ( bez obrazy sylyx, yarowa )

- jeżli tak naprawdę wizja problemow do rozwiązania przedstawiana przez członków stowarzyszenia miałaby być spójna z wizją Komitetu - to po co dwa twory, zamiast walki i wspołpracy w jednym ?

 

na marginesie dodam też, że wypowiedz, która napisał Bazyli:

 

"Nie mając osobowości prawnej można będzie psioczyć dalej na forum i praktycznie nic więcej"

 

też powinna bć brana przez was pod uwagę

 

sorki, za przydługi post, ale przez te kilka godzin tego temtu i wypowiedzi musiałem zebrac mysli i przedstawic swoją opinię we w miarę zrozumiały sposób, mam nadzieję, ze mi sie udało i "prowodyr" Komitetu oraz zadeklarowani członkowie nie będa mi mieć tego postu za złe :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×