Jump to content
yarowa

Zgłaszanie akcesu do Komitetu Właścicieli Domen Internetowych

Recommended Posts

ech no i widać po liście kto się liczy na forum B)

 

To nie jest konkurs popularności przecież, jeśli tak to odebrałeś, a lista jest bardziej robocza, bo raczej ciężko typować kogoś totalnie "w ciemno", ja np. Ciebie nie typowałem (chociaż o czwartej nad ranem miałem taki chwilowy przebłysk), bo byłem przekonany, że się nie zgodzisz, tak samo jak nie typowałem kilku poważanych w środowisku osób np. Leszka, Ryszarda z tych samych powodów.

 

Moi poprzedni kandydaci zrezygnowali, na razie w sumie wytypowałem tylko Bazylego (bo wiedzę prawniczą posiada naprawdę sporą i to zawodową nie amatorską jakąś i taka osoba w radzie jest potrzebna), a o ile przysługuje mi prawo do jeszcze jednej kandydatury to mój kandydat to:

 

domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Przystępuję (ale nie obiecuję, że będę za często przyjeżdżał - za mało czasu).

2.Mazowieckie

3.Apze i Tmi (było by więcej osób, ale nie można, w myśl demokratyzowania i podporządkowania forum B) )

 

P.S.

/ a jak któryś nie będzie chciał to jeszcze domainer{ nada się, a przy okazji kiełbasa wyborcza ;) }

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='thomaso' date='sob, 24 paź 09' post='241299']

[...] a o ile przysługuje mi prawo do jeszcze jednej kandydatury to mój kandydat to:

 

domainer

 

 

Tak więc lista Kandydatów powiększyła się o

 

Domainera

 

name='Adam' date='sob, 24 paź 09' post='241303']

[...]

3.Apze i Tmi (było by więcej osób, ale nie można, w myśl demokratyzowania i podporządkowania forum B) )

 

oraz Apze i Tmi'ego.

 

Są (prócz tego, że właścicielami/Administratorami Forum) przecież równolegle Użytkownikami Forum, domeniarzami, domainerami.

 

---------------------------------------------------------

 

Edit:

 

Myślę, że nie powtórzę nowiny, że Komitet jest otwarty dla Osób, które dotychczas z jakichś powodów musiały odmówić udziału w nim. Środowisko właścicieli domen, powinno być środowiskiem mocnym.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i narozrabiałem. Dziękuję Panowie za pamięć(moje próżniacze ego także dziękuje) ale ja wolę być szeregowcem, także nie nadaję się do komitetu(gdzie powinni być ludzie wykształceni a mnie tego brak)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście nie wierze za bardzo w ten Komitet bo powstaje na bazie niezdrowej sytuacji i jest to bardziej forma anty do obecnego stowarzyszenia

ale jakby miało się cosz tego wykluć to na wszelki wypadek podam swoje typy:

 

 

Keyword i Seles

 

Keyword - dlatego że z autopsji wie jakie beznadziejne mamy prawo dotyczace domen i że arbitraze to czasami loteria państwowa

Seles - dlatego że posiada dobrą zdolność planowania i egzekucji swoich planów

 

zgosiłbym jeszcze ze kilka osób (Daniel nie chciał...Może Heden, może Apze, może jeszcez kogoś) ale moge tylko 2 wiec to są moje typy.

 

tak czy inaczej nieodzowne jest obsadzenie kogoś na pozycji prawnika

Dobrze byłoby mieć kogoś z dużej kancelarii prawniczej mającej rozeznanie w nowych mediach i własności intelektualnej.

 

bez względu na cokolwiek życzę powodzenia.

Podobno powinno się oceniać jak ktoś kończy a nie jak zaczyna więc

jest szansa że jakiś pożytek z tego zorganizowania się będzie -_-

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='Alex' date='nie, 25 paź 09' post='241438']

Osobiście nie wierze za bardzo w ten Komitet bo powstaje na bazie niezdrowej sytuacji i jest to bardziej forma anty do obecnego stowarzyszenia [...]

 

Jest to forma nie "przeciw" ale równoległa, a powstała wprost z wątku o "gminno - piątkowym przekręcie ..." a więc w wątku o kontekście NASK-owym -_-.

 

 

[...] bez względu na cokolwiek życzę powodzenia.

Podobno powinno się oceniać jak ktoś kończy a nie jak zaczyna więc

jest szansa że jakiś pożytek z tego zorganizowania się będzie :)

 

Dzięki. Miejmy nadzieję. Ale, ale ... właśnie jesteś już wewnątrz Komitetu (skoro zgłosiłeś kandydatury do Wyborów do Rady) ;) .

 

---------------------------------

 

Edit:

 

Aktualizuję przy okazji listę Kandydatów w Wyborach do Rady Komitetu (biorąc oczywiście pod uwagę

taką możliwość, że mogą oni odmówić kandydowania):

 

Apze

Bazyli

Keyword

Kilofek

Kulas

Mauryse

(pisownia oryginalna zgłaszającego kandydaturę, zapewne chodzi o Maryuse)

PB

Saint

Seles

Swagger

Thomaso

Tmi

TomNice

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i narozrabiałem. Dziękuję Panowie za pamięć(moje próżniacze ego także dziękuje) ale ja wolę być szeregowcem, także nie nadaję się do komitetu(gdzie powinni być ludzie wykształceni a mnie tego brak)

Czyli przystępujesz? Nie widzę, żebyś się wpisał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich!

Zgłaszam akces. Mieszkam poza Polską. Moimi kandydatami są Kangur i novitz.

Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnej niedzieli. -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moimi kandydatami są Kangur i novitz.

Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnej niedzieli. -_-

Dziękuję za życzenia i kandydaturę ale proszę na mnie nie liczyć.

Miałem zapał zakładając wątek Stowarzyszenie , bardzo poważnie rozważałem wsparcie działań Kilofka, nie wykluczałem wsparcia działań Daniela ale chyba będzie lepiej jak będę robił swoje i odpuszczę sobie na razie jakiekolwiek stowarzyszenie skupiając się na pracy zawodowej.

A już na pewno nie planuję kandydować do władz takiej organizacji.

Mam świadomość tego, że dosyć duża ilość postów na tym forum jest zdecydowanie niewystarczającym argumentem do podjęcia takiego wyzwania.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak samo jak Kangur dziękuję za kandydaturę i podobnie jak on przynajmniej na razie nie planuję uczestniczyć w żadnym nowym Stowarzyszeniu. Byłem członkiem założycielem Stowarzyszenia "Kilofka", złożyłem deklarację członkowską w Stowarzyszeniu "Daniela", bo chciałem podziałać w słusznej sprawie i miałem do tego zmagazynowanej sporo energii. Teraz mam cały czas sporo energii, ale nie czuję, że są to do końca moje klimaty, więc na razie daję sobie na przysłowiowy luz w temacie stowarzyszeń/komitetów/związków itd.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam wszystkich!

Zgłaszam akces. Mieszkam poza Polską. Moimi kandydatami są Kangur i novitz.

Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnej niedzieli. :)

 

 

Witam -_-. W końcu pojawiła się wśród nas Pierwsza Kobieta, jak Ewa ;) .

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie masz racji.

 

Wycofuję się z tą "Ewą" (na pewno masz większy przegląd) ale "go" pozdrawiam -_- .

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='dediabel' date='sob, 24 paź 09' post='241150']

1. Jeśli mniej aktywnych użytkowników forum to dotyczy również to zgłaszam się:)

[...]

 

 

"Mniej aktywni" nie mają czego się obawiać. Macie zawsze szansę nadrobienia ewentualną aktywnością na platformie Komitetu -_- .

 

Policzmy się. Sytuacja "na teraz".

Osoby, które zgłosiły akces do Komitetu (nie do Rady Komitetu):

 

Adam

 

Alex

 

Bazyli

 

Bert

 

Dediabel

 

Domainer?

 

Empireus

 

Grastabakalator

 

Korneliusz.com

 

Monty

 

Nataszka

 

Perseusz

 

Piotrek00

 

Smg

 

Swagger

 

Thomaso

 

Yarowa

 

---------------

 

Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem sporo, myślałem, że dużo mniej się zgłosiło.

 

To może jednak coś z tego będzie. -_-

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem sporo, myślałem, że dużo mniej się zgłosiło.

 

To może jednak coś z tego będzie. :)

 

Są jeszcze osoby, które (zgłoszone) - jeśliby zgodziły się na kandydowanie do Rady Komitetu, automatycznie co oczywista stają się jego członkami. Tak więc ww. lista może ale oczywiście nie musi, przedstawiać w tym momencie liczbę osób "zaniżoną".

 

 

edit:

 

Biorąc dodatkowo, a może i przede wszystkim, bo od tego się przecież zaczęło,

liczbę prawie 50 głosów (oczywiście, w tym osób już teraz "zadeklarowanych") popierających powstanie Komitetu, można powiedzieć, że źle nie jest -_-:

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=37200...mp;#entry241730

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

To już Komitet zakładając, że powstanie, byłby lepszy od Stowarzyszenia, bo miałby więcej założycieli, moim zdaniem wszyscy z takiej listy powinni już zostać oficjalnie uznani za założycieli, a ta cała Rada przejściowa, bo ktoś musi napisać statut i wyznaczyć pierwsze cele, inaczej nic się nie stanie i Komitet umrze śmiercią naturalną zanim jeszcze coś zdziała.

 

Taki Komitet powinien też być bardziej prospołeczny niż jakimś elitarnym klubem, nie powinno być żadnych tajnych głosowań nad członkami (mnie to bardzo zdziwiło w Stowarzyszeniu) czy obowiązkowych składek na utrzymanie (Komitet nie miałby przecież siedziby, bo nie byłaby potrzebna, to co utrzymywać), a tylko dotacje i składki dobrowolne lub okazjonalne np. na jakąś konkretną akcję czy zjazd, z tym raczej nie będzie problemu. Nie powinno też być ograniczeń od tego, czy ktoś jest domainerem czy nie - jak ktoś ma jedną domenę to jest już Właścicielem domeny czy też jeśli ktoś posiada domeny tylko pod swoje serwisy a nie handluje nimi, moim zdaniem to są bardzo sztuczne ograniczenia. Tak samo sztucznymi byłyby obowiązkowe zjazdy, jeśli ktoś chce należeć do Komitetu wirtualnie (tak jak do społeczności forum) to nie powinno być z tym problemu, a jak ktoś będzie chciał jeździć na zjazdy to będzie jeździł.

 

Moim zdaniem taki Komitet będzie miał większy wpływ na cokolwiek jeśli znajdzie się w nim więcej osób, a nie domen, stąd wrota wejściowe do Komitetu powinny być szeroko otwarte dla wszystkich chętnych, a nie tylko podglądanie przez Judasza i "stój kto idzie". -_-

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='thomaso' date='nie, 25 paź 09' post='241792']

[...] moim zdaniem wszyscy z takiej listy powinni już zostać oficjalnie uznani za założycieli, a ta cała Rada przejściowa, bo ktoś musi napisać statut i wyznaczyć pierwsze cele, inaczej nic się nie stanie i Komitet umrze śmiercią naturalną zanim jeszcze coś zdziała.

 

Tak właśnie to pojmuję. Twoje myśli biegną równolegle z moimi Thomaso -_- . Z resztą wypowiedzi także się zgadzam.

Jednak spróbuję już mówić jak najmniej "ja",

bo tak naprawdę jak będzie w szczegółach zdecyduje oczywiście ogół członków.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również zgłaszam się.

Mazowieckie (Warszawa).

Co do kandydatów, to nie podaję, bo wszyscy odmawiają. Skład Rady proponowałbym jednak wybrać po ostatecznej liście członków Komitetu.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja również zgłaszam się.

Mazowieckie (Warszawa).

Co do kandydatów, to nie podaję, bo wszyscy odmawiają. Skład Rady proponowałbym jednak wybrać po ostatecznej liście członków Komitetu.

 

Pozdrawiam

 

Witaj Kamil -_-.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czym bedzie sie zajmował komitet?

 

 

 

Generalnie, można powiedzieć, że tym wszystkim co dzieje się wokół domen, właścicieli domen, w związku z nimi i w związku z pominięciem ich.

 

Często tu na Forum, rozmawiamy o wielu kwestiach ważnych dla właścicieli domen, z których to rozmów nie wynika nic. Tematy "umierają" albo są "wałkowane" w plus nieskończoność. Sądzę, że to Komitet będzie inicjatorem i "przemielaczem" konkretnych problemów i "konkretyzerem" (przepraszam za słowotwory) w postaci wypracowania jasnego i jednoznacznego stanowiska na nazwijmy to "zewnątrz". Będzie formą nacisku (ale nie ucisku :) ), jeśli trzeba to będzie "tubą" propagandową (oczywiście nie konkretnych osób, ale konkretnych działań). Będzie platformą dyskusji, z których coś konstruktywnego wynika. Może nawet zawierał będzie jakieś elementy "samopomocowe"?

Myślę, że w jakiś sposób można by go nawet nazwać samorządem.

 

 

Na kwestie szczegółowe, naprawdę będą mieli wpływ jego członkowie, bowiem już od podstaw (pomijając epizodyczną wstawkę mojej tutaj osoby) staje się strukturą demokratyczną. Niektórzy chyba nawet mogą sądzić, że utopijnie demokratyczną -_- .

Sami członkowie określą i przegłosują bądź nie przegłosują cele szczegółowe i zasady działania Komitetu, i w ogóle formę jaką przybierze ten "ruch" (?) ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wycofuję się z tą "Ewą" (na pewno masz większy przegląd) ale "go" pozdrawiam -_- .

To moja żona. :) Chce się zająć domeniarstwem. Na razie ma połowę moich domen. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To moja żona. -_- Chce się zająć domeniarstwem. Na razie ma połowę moich domen. :)

 

 

No to ładnie się pogrążyłem ;) .

Wychodzi jednak na to, że miałem rację, że ta Osoba jest Kobietą. "Ewa" była oczywiście tylko przenośnią ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam wszystkich!

Zgłaszam akces. Mieszkam poza Polską. Moimi kandydatami są Kangur i novitz.

Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnej niedzieli. ;)

 

Również mi miło, że "spadłem z klawiatury" ;)

 

Moje kandydatury: Daniel (ale rezygnuje), więc Heden i Kangur.

 

Mogą być dwa stowarzyszenia/komitety, może kiedyś się połączą :wub:

 

JA inicjatywy Daniela nie skreślam i nadal mocno jej kibicuję. Cieszę się, że ragniego w PSWDI już nie ma i oby wszystkie sprawy w przyszłości były tak załatwiane.

 

EDIT: Zgłosiłem kandydatury, aczkolwiek sam nie chcę kandydować. Rola "członka" na chwilę obecną mi wystarczy :P

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×