Jump to content
MasterofPoland

Rząd chce blokować przelewy do kasyn internetowych i bukmacherów!

Recommended Posts

To może my, obywatele, zablokujmy przelewy do Urzędów Skarbowych?

 

Swoją drogą - dlaczego dochody z hazardu i prostytucji nie są opodatkowane, a każdy inny sposób zarobkowania już jest? Czyżby państwo wspierało te dziedziny gospodarki całkowitym zwolnieniem od podatków???

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Renek: dochody z prostytucji nie są opodatkowane, bo czerpanie korzyści z cudzego nierządu jest zakazane

Edited by lisz55

Share this post


Link to post
Share on other sites
Renek: dochody z prostytucji nie są opodatkowane, bo czerpanie korzyści z cudzego nierządu jest zakazane

Z rządu korzyści żadnych jakoś nie mamy, więc może jednak postawić na nierząd???

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
To może my, obywatele, zablokujmy przelewy do Urzędów Skarbowych?

 

Rząd zalegalizuje hazard a kasyna, w tym te działające online, pootwierają się na Seszelach czy Kajmanach i Skarb Państwa i tak nie zobaczy ani złotówki. Może niech jeszcze ulgi da Państwo właścicielom automatów i kasyn?

Share this post


Link to post
Share on other sites
dochody z prostytucji nie są opodatkowane, bo czerpanie korzyści z cudzego nierządu jest zakazane

Czerpanie korzyści z nierządu z cudzej prostytucji czyli stręczycielstwo, sutenerstwo i kuplerstwo są zakazane.

Lecz oferowanie ( sprzedaż ) własnych usług seksualnych nie jest zabroniona a jednocześnie nie jest opodatkowana.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rząd zalegalizuje hazard a kasyna, w tym te działające online, pootwierają się na Seszelach czy Kajmanach i Skarb Państwa i tak nie zobaczy ani złotówki.

Tak Ci się wydaje. Bardzo wielu polskich przedsiębiorców byłoby zainteresowanych otwarciem kasyna lub zakladów bukmacherskich w internecie.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie potrafią mi (obywatelowi) zapewnić pracy - a teraz chcą też odebrać nadzieję na odrobinę grosza w portfelu? Je*** taki Rząd...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie potrafią mi (obywatelowi) zapewnić pracy - a teraz chcą też odebrać nadzieję na odrobinę grosza w portfelu? Je*** taki Rząd...

Gorzej - oni robią wszystko, żebyś sam sobie tej pracy nie mógł znaleźć. Bo jak zrozumieć inaczej fakt opodatkowania pracy w takim wymiarze?

W szkole na lekcjach historii uczyliśmy się o dziesięcinie... i wszyscy mówili jakie to straszne.

A tu proszę - same składki odprowadzane przez pracodawców to ca 40% dochodu. Potem jeszcze sam podatek dochodowy - prawie 20% a na koniec VAT - standardowo ponad 20 % wartości zakupów.

Na pewno się cieszycie...

http://7qzaq1mccnia.az.pl/temp/20_lat_woln...anie_loader.swf

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sytuację patologiczną i niezgodną z duchem "Świata bez granic" a choćby i Europy bez granic {podobno}, budują Ci wszyscy, którzy stworzyli tak beznadziejne i nieprzystające do XXI wieku prawo i nadal w tych okowach chcą trzymać społeczeństwo.

 

Ja, obywatel RP w dwudziestym pierwszym stuleciu, nie mam prawa [wg polskiego prawa] dokonywać zakładów przez internet.

I choćby dlatego nie jestem chyba jednak "Europejczykiem" ;). No może jestem, ale pewnie jakimś bardzo ułomnym .., bo takim mnie chyba chce widzieć Rząd mojego Kraju.

Pozostają mi jedynie "naziemne" buki takie jak STS, Profesjonał, TOTO Mix jeśli jeszcze istnieje oraz Lotto czyli zakłady liczbowe, które istnieć będzie zawsze, ponieważ Państwo Polskie [w sensie "władza"] walczy z hazardem ale nie z hazardem własnym.

Jestem kibicem, chodzę na mecze, na meczach widzę reklamy firm bukmacherskich, widzę je również na koszulkach piłkarzy. Firmy te "dokładają się" w jakiś sposób do rozwoju polskiego sportu [zarabiają na nim rzecz jasna, również].

Czyli, wszystko jest wokół zgodne z prawem, tylko ja [myślę o ogóle kibiców], jeden jedyny element, sponsorujący w jakimś stopniu kluby sportowe [wpływy za bilety] oraz utrzymujący zinstytucjonalizowanych sponsorów polskiego sportu [firmy bukmacherskie] żyję z prawem w niezgodzie.

 

Zaniedługo, będę miał więc do wyboru: przestać utrzymywać zinstytucjonalizowanych sponsorów polskiego sportu [firmy bukmacherskie], albo utrzymywać ich będąc w głębokim "podziemiu", przelewając na to środki z zagranicznych rajskich kont bankowych - bo tam sobie właśnie konto zapewne założę. Paradoksalnie, tropiąca mnie władza, ścigać w ten sposób będzie [mnie, czyli] nadal lojalnego mecenasa polskiego sportu, za którego pieniądze będą rosły w siłę polskie kluby sportowe.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie potrafią mi (obywatelowi) zapewnić pracy - a teraz chcą też odebrać nadzieję na odrobinę grosza w portfelu? Je*** taki Rząd...

Jak to jest mieć z jednej strony twarz związkowca a z drugiej przedsiębiorcy ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
I choćby dlatego nie jestem chyba jednak "Europejczykiem" :wub:

 

i dlatego są właśnie domeny .eu, aby każdy mógł poczuć się "Europejczykiem" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
i dlatego są właśnie domeny .eu, aby każdy mógł poczuć się "Europejczykiem" ;)

Czy poczuć się Europejczykiem oznacza to samo co być Europejczykiem?

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
i dlatego są właśnie domeny .eu, aby każdy mógł poczuć się "Europejczykiem" ;)

 

 

Stoję mocno na ziemi :wub: . Jestem i zawsze będę Polakiem. I będę z tego dumny, a "europejskość" to dla mnie jak wyrażenie "przy okazji" ... Domeny "eu" nie są dla mnie, ale dla ew. Klientów :P .

Chodzi mi jednak o to, że skoro kolejne następujące po sobie Rządy RP atakują mnie a nawet porażają ;) "europejskością", to kwestia tak zwykła jak swoboda [wolnego człowieka w wolnym Kraju i zjednoczonej UE] zawierania zakładów sportowych nie powinna stanowić najmniejszego problemu.

Poza tym widzę tutaj sprzeczność z ideową podstawą gospodarczą UE czyli "swobodnym przepływem osób, towarów i usług" ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szwajcarzy czy Norwegowie jakoś nie czują się gorszymi Europejczykami przez to, że nie przynależą do UE. Więc dlaczego Polacy mieliby mieć jakiekolwiek kompleksy z faktu przynależności bądź nie przynależności do jakiejś organizacji, która nawet wg prawa nie istnieje?

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
przeraziłem się... na prawde jest aż tak źle? :wub:

Naprawdę to jest jeszcze gorzej. ;)

To tylko wierzchołek góry lodowej. Sprawy ujawnione w mediach, nagłośnione...

Kolorowych snów, Polacy!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Czyje to jest? Dlaczego tak ukryte, pod takim adresem? Uważam to za świetną prezentację.

chętnie wrzuciłbym to na swoje strony ale tam nie ma nawet kontaktu

Share this post


Link to post
Share on other sites
W szkole na lekcjach historii uczyliśmy się o dziesięcinie... i wszyscy mówili jakie to straszne.

A tu proszę - same składki odprowadzane przez pracodawców to ca 40% dochodu. Potem jeszcze sam podatek dochodowy - prawie 20% a na koniec VAT - standardowo ponad 20 % wartości zakupów.

Na pewno się cieszycie...

Przecież mozna wyemigrować do Zimbabwe. Tam każdy staje się z miejsca miliarderem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Potem jeszcze sam podatek dochodowy - prawie 20% a na koniec VAT - standardowo ponad 20 % wartości zakupów.

 

;)

 

Od przyszłego roku tysiące małych firm nie będą musiały płacić VAT. Budżet straci ok. 500 mln zł. Właściciele aut z kratką mogą odetchnąć - resortowi finansów nie udało się przeforsować niekorzystnych dla nich przepisów.

(...)

Po czterech latach skarg i postulatów przedsiębiorców rząd zbadał możliwości zmiany przepisów i okazało się, że Rada UE może na to pozwolić. Prawdopodobnie zrobi to w ciągu dwóch miesięcy i przepisy zmienią się już od 2010 r. Pułap wejścia na VAT wzrośnie na początek do 100 tys. zł, a w 2011 r. - do 150 tys. zł. Budżet straci na tym w ciągu dwóch lat ok. 500 mln zł, ale jak sam przyznaje resort finansów wyższy pułap "ułatwi prowadzenie działalności gospodarczej i wpłynie to korzystnie na rozwój drobnej wytwórczości".

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,716749...T__zostala.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×