Jump to content
Interson

Aktualności

Recommended Posts

Informujemy, że dziś w PPD.pl zaszły następujące zmiany:

 

- Menu użytkownika zostało odświeżone (nowe ikonki, bardziej intuicyjny układ)

- Są teraz 3 wersje whois z różnymi dziennymi limitami (10, 200 i 500)

- Część usług i narzędzi dostępna jest od konkretnej ilości utrzymywanych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Informujemy, że dziś w PPD.pl zaszły następujące zmiany:

 

- Menu użytkownika zostało odświeżone (nowe ikonki, bardziej intuicyjny układ)

- Są teraz 3 wersje whois z różnymi dziennymi limitami (10, 200 i 500)

- Część usług i narzędzi dostępna jest od konkretnej ilości utrzymywanych domen.

 

Wlasnie to zauwazylem  :rolleyes: Kiedys chyba wystarczylo 10 domen, a teraz skok na 50 przy usludze SMS. Coz, Wasz panel, Wasze zabawki... Mnie to coraz bardziej zniecheca i z powrotem bede coraz laskawszym okiem chyba spogladal na konkurencje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Informujemy, że dziś w PPD.pl zaszły następujące zmiany:

 

- Menu użytkownika zostało odświeżone (nowe ikonki, bardziej intuicyjny układ)

- Są teraz 3 wersje whois z różnymi dziennymi limitami (10, 200 i 500)

- Część usług i narzędzi dostępna jest od konkretnej ilości utrzymywanych domen.

 

No ale z tymi powiadomieniami SMS to jest przesada, naprawdę zastanowiłbym się nad takim posunięciem, panel nie zrekompensuje wszystkiego :/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wlasnie to zauwazylem dry.gif Kiedys chyba wystarczylo 10 domen, a teraz skok na 50 przy usludze SMS. Coz, Wasz panel, Wasze zabawki... Mnie to coraz bardziej zniecheca i z powrotem bede coraz laskawszym okiem chyba spogladal na konkurencje.

 

Wszystkie ograniczone usługi (a to tylko mały ich ułamek) są dedykowane inwestorom domenowym. A więc jeśli takim inwestorom, to osobom mającym liczne zbiory domen.

 

Chcąc zapewnić odpowiednią jakość i wydajność oraz odpowiednio wynagrodzić wybór PPD.pl, musieliśmy ograniczyć dostęp dla kont, które zostały założone właściwie tylko do korzystania z oferowanych narzędzi.

 

Obecnie w PPD.pl przeprowadzanych jest kilkanaście tysięcy operacji/zapytań na minutę. A ilość użytkowników, którzy praktycznie nie utrzymują domen, a intensywnie korzystają z narzędzi jest ogromna. Każdego dnia ta ilość gwałtownie się zwiększała.

 

Limity są ustawione testowo, będziemy je systematycznie regulowali aby dobrać odpowiednie progi. Mamy nadzieję, że inwestorzy utrzymujący u nas swoje domeny nie odczują zmian.

Jeżeli utrzymujesz głównie u nas swoje domeny, a mimo to większość usług jest dla Ciebie zablokowana - napisz. To pierwsze dni limitów i chętnie będziemy je optymalne dostosowywali.

 

Co do ewentualnej zmiany rejestratora - wolny wybór. Robimy co w naszej mocy, by sprostać wymaganiom użytkowników. Tego typu kroki są w końcu konieczne (mając wybierać między dodatkowymi opłatami, a tego typu mało krzywdzącymi limitami, wybraliśmy tę drugą opcję).

 

No ale z tymi powiadomieniami SMS to jest przesada, naprawdę zastanowiłbym się nad takim posunięciem, panel nie zrekompensuje wszystkiego :/

 

Powiadomienia SMS nie są limitowane. Znajdziesz do nich link w sekcji "Narzędzia". Limitowane są bezpłatne usługi SMS - czyli rezerwacje, testy i whois za pomocą SMS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że dostęp do statystyk powinien jednak pozostać (bez konieczności parkowania domen na PPD, jeśli tak się da)

 

Tak przy okazji - skoro owe opcje mają być niedostępne dla osób, które utrzymują małą ilość domen to po co w ogóle je wyświetlać w menu? Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie uproszczone menu dla takich osób i niewyświetlanie tego. Można zrobić jedną podstronę opisującą ładnie w tabelce zalety posiadania określonej ilości domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że dostęp do statystyk powinien jednak pozostać (bez konieczności parkowania domen na PPD, jeśli tak się da)

 

Tak przy okazji - skoro owe opcje mają być niedostępne dla osób, które utrzymują małą ilość domen to po co w ogóle je wyświetlać w menu? Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie uproszczone menu dla takich osób i niewyświetlanie tego. Można zrobić jedną podstronę opisującą ładnie w tabelce zalety posiadania określonej ilości domen.

 

Statystyki zostaną jutro odblokowane. Ich blokada jednak nie jest dobrym rozwiązaniem ze względu na możliwą chęć zapoznania się z archiwalnymi statystykami.

 

Co do oczyszczonego menu - pod menu jest opcja do zaznaczenia "Nie pokazuj zablokowanych". Wtedy niedostępne usługi zostają ukryte. Czyli rozumiem efekt taki, o jakim piszesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Statystyki zostaną jutro odblokowane. Ich blokada jednak nie jest dobrym rozwiązaniem ze względu na możliwą chęć zapoznania się z archiwalnymi statystykami.

dzięki

 

Co do oczyszczonego menu - pod menu jest opcja do zaznaczenia "Nie pokazuj zablokowanych". Wtedy niedostępne usługi zostają ukryte. Czyli rozumiem efekt taki, o jakim piszesz.

nie zauważyłem wcześniej :rolleyes:

 

Ale menu główne zostają mimo zaznaczenia tej opcji - można przecież całkiem wywalić np. Laboratorium i Parking

Edited by Jarek17

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiadomienia SMS nie są limitowane. Znajdziesz do nich link w sekcji "Narzędzia". Limitowane są bezpłatne usługi SMS - czyli rezerwacje, testy i whois za pomocą SMS.

Jesli moglbym sie wtracic, to wlasnie taka usluga powinna byc dla wszystkich, bo to dodatkowe narzedzie, dzieki ktoremu zacheca sie do kupna domen u Was :rolleyes: Specjalnie u Was rejestrowalem niektore domeny, zeby osiagnac pulap 10 domen. Dzisiaj chcialem wreszcie przetestowac ta usluge, a tu bęc - limit zostal podniesiony do 50. Jak uzbieram 50 domen, to limit podniesiecie do 100? Pozniej do 1000 a pozniej do miliona? Z reszty uslug nie korzystam, zatem moze byc ograniczenie nawet od miliarda ;-) 

 

Rozumiem Wasza polityke i jest w tym haczyk, by przenosszono do Was domeny, ew, rejestrowano ich duzo w Waszym panelu. Niestety tak sie sklada, ze u innego rejestratora mam juz sporo domen, a co za tym idzie - spore znizki. Czy teraz po tej akcji mam przeniesc swoje domeny do niego, skoro tak naprawde u Was nie mam juz dostepu do niczego? 

 

Nie pisze tego ze zlosliwosci, bo naprawde polubilem ppd.pl i chcialbym wlasnie u Was zostawiac wiekszosc pieniedzy, lecz albo obnizacie ceny i wtedy faktycznie przenosze wszystko co mam do Was, albo wysokie ceny rekompensujecie dodatkowymi uslugami :D 

 

PS. Aby moc wesprzec Wasz serwis, chcialbym tez placic za pomoca przelewu, a nie platnosci.pl, ale dla mnie to dodatkowy koszt. A wystarczyloby otworzyc kilka dodatkowych kont w roznych bankach, jak inteligo, ING, mBank etc - koszt zerowy, bo nawet dla firm te banki maja darmowa/b.tania oferte, a nie obarcza to klienta dodatkowymi kosztami przelewu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, jak inne usługi, bo z nich niewiele korzystałem, ale parking i statystyki to moim zdaniem podstawa.

Zmusiło mnie to do wytransferowania wszystkich moich domen z PPD.pl, za wiele ich nie było, bo raptem 8, ale zawsze to coś.

 

Co prawda napisane jest tutaj, że limit 30 domen dla statystyk i parkowania zostanie zniesiony, ale jak już rozpocząłem transfer, to niech się ziści :rolleyes:

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli moglbym sie wtracic, to wlasnie taka usluga powinna byc dla wszystkich

 

Problem w tym, że ta usługa generuje spore koszta. Dlatego też ten limit. Postaramy się jutro zredukować te limity, tak, żeby większość aktualnie blokowanych usług była dostępna od 20 domen. Tak niski limit powinien być bez problemu do osiągnięcia nawet przez początkujących inwestorów.

 

Rozumiem Wasza polityke i jest w tym haczyk, by przenosszono do Was domeny, ew, rejestrowano ich duzo w Waszym panelu. Niestety tak sie sklada, ze u innego rejestratora mam juz sporo domen, a co za tym idzie - spore znizki. Czy teraz po tej akcji mam przeniesc swoje domeny do niego, skoro tak naprawde u Was nie mam juz dostepu do niczego?

 

Bierzemy pod uwagę chęć rezygnacji, dlatego pozwalamy pobrać kody dla wszystkich domen u nas w ciągu chwili. Panel i zasady się zmieniają, jeżeli ktoś uzna, że mu nie odpowiadają, bez problemu może zmienić rejestratora. Nie spotka z naszej strony żadnych problemów.

 

Nie pisze tego ze zlosliwosci, bo naprawde polubilem ppd.pl i chcialbym wlasnie u Was zostawiac wiekszosc pieniedzy, lecz albo obnizacie ceny i wtedy faktycznie przenosze wszystko co mam do Was, albo wysokie ceny rekompensujecie dodatkowymi uslugami smile.gif

 

Chyba żaden rejestrator nie oferuje tylu bezpłatnych usług i narzędzi, co PPD.pl. Projekt od początku był dedykowany inwestorom, a ceny ustalane z minimalnym narzutem, pozwalającym choć w części pokryć generowane koszta. Ceny są wśród polskich rejestratorów bardzo konkurencyjne, może nowy rok przyniesie jeszcze niższe. Czas pokaże.

 

PS. Aby moc wesprzec Wasz serwis, chcialbym tez placic za pomoca przelewu, a nie platnosci.pl, ale dla mnie to dodatkowy koszt. A wystarczyloby otworzyc kilka dodatkowych kont w roznych bankach, jak inteligo, ING, mBank etc - koszt zerowy, bo nawet dla firm te banki maja darmowa/b.tania oferte, a nie obarcza to klienta dodatkowymi kosztami przelewu.

 

Od pewnego czasu sukcesywnie takie konta zakładamy. W krótkim czasie ich ilość powinna się znacznie zwiększyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem, jak inne usługi, bo z nich niewiele korzystałem, ale parking i statystyki to moim zdaniem podstawa.

Zmusiło mnie to do wytransferowania wszystkich moich domen z PPD.pl, za wiele ich nie było, bo raptem 8, ale zawsze to coś.

 

Co prawda napisane jest tutaj, że limit 30 domen dla statystyk i parkowania zostanie zniesiony, ale jak już rozpocząłem transfer, to niech się ziści :rolleyes:

 

Jedni się wyprowadzają, dla innych był to impuls do przeniesienia się do nas. Mamy nadzieję, że szybko wrócisz ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moze wprowadzic wersje TRIAL? Powiedzmy poszczegolne dodatkowe uslugi dostaje na probe na 24h. Jak mi sie spodobaja, to w przypadku braku odpowiedniej ilosci domen place za te uslugi :rolleyes: Kilka zl to nie majatek, a przynajmniej pozwala poznac te uslugi, lub pozostac u Was. Odpowiednio skomponowane ceny za dodatkowe uslugi, przyczynilyby sie tez do dodatkowego zysku dla Was, lub chociaz zminimalizowaloby to straty. Testujac dana funkcjonalnosc u Was, mialbym wtedy faktycznie swiadomosc, ze jest sens rejestrowania domen u Was, bo dzieki temu moglbym pozniej zaoszczedzic na konkretnych uslugach, za ktore, w przypadku malej ilosci domen, musialbym placic. Teraz majac praktycznie pusty panel, pozbawiony czegokolwiek,stwierdzam, ze jestem w stanie sie obyc bez tych dodatkowych uslug... A zeby zminimalizowac koszta, wybiore innego, tanszego rejestratora - chyba nie o to Wam chodzi?

 

 

Poza tym, zostajac u Was chocby z jedna domena, mam wciaz wglad w Wasze uslugi. W przypadku zmiany oferty, jestem na bierzaco z nowinkami i w przypadku interesujacej mnie uslugi, migruje do Was. Wynoszac sie od Was, trace jakby z Wami konktakt i wiaze sie z konkurentami.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS. Aby moc wesprzec Wasz serwis, chcialbym tez placic za pomoca przelewu, a nie platnosci.pl, ale dla mnie to dodatkowy koszt. A wystarczyloby otworzyc kilka dodatkowych kont w roznych bankach, jak inteligo, ING, mBank etc - koszt zerowy, bo nawet dla firm te banki maja darmowa/b.tania oferte, a nie obarcza to klienta dodatkowymi kosztami przelewu. 

 

mBank jest dostępny już od kilku tygodni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Informuję, że limity dla większości dodatkowych usług został zmniejszony do 10-20 domen.

Czyli praktycznie każdy, choćby początkujący inwestor będzie mógł spokojnie z nich korzystać, a nie będą obciążane przez "wizytatorów".

 

Jednocześnie informuję, że następne bezpłatne usługi i narzędzia są w trakcie tworzenia. Chętnie zrealizujemy Wasze kolejne pomysły.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od dziś wszyscy użytkownicy utrzymujący co najmniej 20 domen w PPD.pl mają bezterminowy dostęp do rejestracji/przedłużeń/opcji po cenach NASK.

 

Szczegóły: http://www.di.pl/index.php?showtopic=37669

 

Rejestruj tyle samo za mniej, przedłużaj więcej za tyle samo – enjoy! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od dziś wszyscy użytkownicy utrzymujący co najmniej 20 domen w PPD.pl mają bezterminowy dostęp do rejestracji/przedłużeń/opcji po cenach NASK.

 

Szczegóły: http://www.di.pl/index.php?showtopic=37669

 

Rejestruj tyle samo za mniej, przedłużaj więcej za tyle samo – enjoy! :)

 

Ozesz... teraz to mi daliscie do myslenia!! ;) 

 

 

Nooo to mi sie podoba!  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aby ułatwić właścicielom znacznych zbiorów transfer domen do PPD.pl, stworzyliśmy następujące rozwiązania.

 

- Można wkleić w oknie listę domen z kodami (domena: kod). Taką listę powinien bez problemu udostępnić każdy przyjazny rejestrator. W ten sposób w ciągu chwili można zlecić transfer nawet 200 domen.

 

- Przed transferem w kontakcie przypisanym do transferowanych domen można ustawić e-mail klik@ppd.pl. Dzięki temu nasz skrypt sam kliknie we wszystkie linki w e-mailach. Po transferze można zmienić w nowym kontakcie e-mail na własny. Tym sposobem ominiemy żmudny krok klikania w linki potwierdzające.

 

Tak więc transfer domen może być bardzo prosty. Wklejamy listę, przetransferowane.

Mamy nadzieję, że to ułatwienie okaże się przydatne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przedstawiam kolejną usługę w PPD.pl, tym razem płatną.

 

Jest to usługa monitoringu domen. Pozwala śledzić zmiany we whois dla wybranych domen.

W momencie, gdy nastąpi choćby drobna zmiana we whois zostaje wysłana wiadomość na e-mail zawierająca porównanie starego i nowego stanu whois (tylko zmienione informacje) oraz na końcu porównanie całego wyniku whois.

 

Cena jest bardziej symboliczna, bo jest to 90 groszy (netto) za rok monitoringu.

 

Nową pozycję znajdziecie w menu "narzędzia".

Mamy nadzieję, że narzędzie będzie Wam bardzo przydatne :-).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cena jest bardziej symboliczna, bo jest to 90 groszy (netto) za rok monitoringu.

Za jedną domenę czy ogólnie usługę bez limitu obserwowanych domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ta jedna domena jak czesto jest monitorowana? Raz dziennie, co godzine?

 

Domena jest sprawdzana raz dziennie, przez rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ze względu na to, że pewna część osób miała duże problemy z używaniem panelu, postanowiliśmy wykonać kilka testów oraz podjąć odpowiednie kroki.

Problemy występują/występowały zwykle u osób, które posiadają słabsze komputery, pracują na wolniejszych łączach oraz tych, którzy korzystają z IE.

 

W większości przypadków powodem jest wadliwy silnik w IE, który podczas korzystania z panelu obciążał procesor nawet do 80-100%, gdy pod FF były to mało znaczące obciążenia (zwykle do 20-25%). W obecnej chwili podczas, gdy zakładka nie jest aktywna, odświeżanie informacji jest zatrzymywane. Dzięki temu w tym momencie obciążenie generowane przez panel spada praktycznie do zera. Tym sposobem wykluczamy problem zbyt dużego obciążenia generowanego przy pracy na wielu zakładkach. Poza tym rozwiązaniem dla osób pracujących stale na słabszym sprzęcie/łączu udostępniliśmy możliwość stałego wyłączenia dynamicznego odświeżania danych, co powinno pozwolić na pracę w komfortowych warunkach (możliwość ustawienia wyboru w preferencjach).

 

Mamy nadzieję, że dzięki tym rozwiązaniom zredukujemy ilość problemów z szybkością oraz płynnością pracy w panelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przedstawiam kolejną, mam nadzieję przydatną funkcjonalność, która doczekała się nowej wersji.

Statystyki

 

Teraz dla każdej domeny możecie wygenerować obrazek ze statystykami dla siebie lub do pokazania w dowolnym miejscu w sieci.

Są osobne linki dla ruchu i dla zarobków, dzięki czemu nie ma konieczności pokazywania ich razem.

Gdy domena zmieni właściciela lub zechcecie wyłączyć pokazywanie statystyk - resetujecie link i stary odnośnik przestaje działać.

PPD.pl pozwala teraz parkować aż na trzech parkingach:

 

Sedo.com

sedo.jpg

 

NameDrive.com

nd.jpg

 

PPD.pl

ppd.jpg

 

Abyś mógł szybko i skutecznie wykorzystać statystyki przygotowaliśmy kody do wklejenia na forum czy własnej witrynie:

kody.jpg

 

Statystyka pozwala porównywać parkingi oraz jest przydatną informacją dla kupujących jak i sprzedających:

 

Ruch

 

ruch.jpg

 

 

Zarobki

 

zarobki.jpg

 

Domeny są na liście wyraźnie oznaczone, dzięki czemu od razu wiesz, gdzie domena jest zaparkowana:

gdzie.jpg

 

Jednym kliknięciem oczyścisz statystyki z domen, których już nie ma na Twoim koncie w PPD.pl.

Domeny można parkować oraz dodawać do statystyk w momencie rejestracji/zakładania testów.

 

Mamy nadzieję, że teraz przedstawianie statystyk, monitoring zaparkowanych domen oraz porównywanie wyników z parkingów będzie czystą przyjemnością :-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×