Jump to content
polmajk

oGrosz.pl

Recommended Posts

Witam

 

Na ile wyceniacie domenę oGrosz.pl, dla EU, którym jest portal aukcyjny?

 

Dzięki za Wasze opinie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od kontrahenta.

 

Ale wg mnie spokojnie powyżej 500zł. To jet tylko moje subiektywne zdanie. Jak to mówią "domena jest warta tyle ile klient jest w stanie za nią dać"

 

Kiepsko ogrosz prezentuje sie w wyszukiwarce Google. To przemawia na niekorzyść.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam, przypadkowo kliknąłem dwa razy napisanie komentarza.

Edited by polo333

Share this post


Link to post
Share on other sites

z tego co wcześniej wyczytałem jest jeden zainteresowany.

Ja nie widzę w tej domenie kompletnie żadnego potencjału... krzyknąłbym 100zł, żeby się jej pozbyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
z tego co wcześniej wyczytałem jest jeden zainteresowany.

Ja nie widzę w tej domenie kompletnie żadnego potencjału... krzyknąłbym 100zł, żeby się jej pozbyć.

A ja wręcz przeciwnie...

Jest to chyba jedna z niewielu domen tego typu na rynku, która znakomicie obrazuje (samą nazwą) zasadę działania serwisów aukcyjnych

(np: podbij.pl), opartych na podbijaniu aukcji o grosz..

 

No i fajne logo można dla niej stworzyć :rolleyes:

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te serwisy nie maja juz racji bytu. Rozmawialem kiedys z jednym czlowiekiem i ocenil te projekty jako krotkoterminowe. No i mial racje. Powazna firma nie podejmie sie takiego projektu, w ktorym oszustwa sa juz ustalane podczas pisania skryptow :rolleyes:

 

 

#10groszy,pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsze moje skojarzenie to "Ogrosz kogoś"

 

czyli np:

"-Ogrosz go w GTA,

Nie, on mnie już raz ogroł"? :rolleyes:

 

Może to dziwne skojarzenie, bardzo źle wizualnie mi się widzi .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powazna firma nie podejmie sie takiego projektu, w ktorym oszustwa sa juz ustalane podczas pisania skryptow :rolleyes:

 

Tak może było na samym począku funkcjonowania tych serwisów. Teraz już bardziej zaostrzone kontrole są przeprowadzane.

Kolega ma serwis kuppieniadze.pl, więc wiem jak wygląda sprawa z kontrolą.

Jak serwis jest na rynku od dłuższego czasu, to można mieć pewność co do jego mechanizmu.

 

Chociaz nie mówię, że nie ma jakichś "chwilowych serwisów" , nastawionych na na szybkie oszustwo i równie szybkie zniknięcie z rynku, i ponowne pojawienie się pod inną nazwą...

 

Ten, o którym mowa, ma już wyrobiona pozycję na rynku, więc o przekrętach raczej nie ma mowy.

Z tego co widzę, to bardzo dobrze sobie radzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak serwis jest na rynku od dłuższego czasu, to można mieć pewność co do jego mechanizmu.

 

 

Ten, o którym mowa, ma już wyrobiona pozycję na rynku, więc o przekrętach raczej nie ma mowy.

 

Jestes w wielkim bledzie - to sie dzieje na Twoich oczach :rolleyes:. Ale nie bede rozwijal tego tematu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O czym wy mówicie? Jakie kontrole? Że niby kto może sprawdzić działanie skryptu?

BZDURA.

 

Taki serwis może was rolować jak chce, technologia pozwala na takie konstrukcje skryptów że w jednej sekundzie działa on tak, a w drugiej inaczej, kontrola okresowa np: jednodniowa może tyle zobaczyć co i nic. Zaś wątpię by jakaś kontrola patrzyła z za ramienia programisty, co on pisze.

 

 

Niestety przekrętu nie da się lub jest bardzo ciężko udowodnić, do czasu kiedy jest on wirtualny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestes w wielkim bledzie - to sie dzieje na Twoich oczach :rolleyes:. Ale nie bede rozwijal tego tematu.

 

Uwierz mi, że serwisy mające xx.xxx użytkowników (lub więcej) nie muszą bawić się w jakieś automaty podbijające sztucznie aukcje.

Sami użytkownicy wystarczą. Zobacz sobie na zyski takich serwisów z poszczególnych aukcji.

 

Obecnie, bardzo często przeprowadzane są kontrole takich serwisów. Szkoda ryzykować zyski liczone w grubych tysiącach (ba, w setkach tysięcy nawet czasami), dla kilku zdobytych nielegalnym sposobem...

 

Poczytaj sobie, ile portali zostało już na krytych na takich sztucznych mechanizmach wydłużających długość aukcji... i zobacz sobie ile były na rynku. Kilka miesięcy góra...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Te serwisy nie maja juz racji bytu...

Nawet gdyby takie serwisy miały rację bytu to na jakiej Polmajk wierzysz w to, że podobny serwis powstanie na tej domenie ?

 

Co innego gdyby to była domena grosz.pl , która może kojarzyć się zarówno z groszem jak i ( gwarowo ) z grą ( jo grom, ty grosz , ... ).

Przecież na rynku wtórnym są dostępne dużo ciekawsze domeny, które mogą posłużyć do budowania takiego serwisu.

 

Jeśli strona powstaje na takim "wynalazku" to chyba tylko dlatego, że jej twórca nie miał ochoty dokonywać zakupu domeny na rynku wtórnym i postawił ją na tym co było wolne.

Dlatego nie liczyłbym na jej sprzedaż.

A jeśli z jakiegoś serwisu dostałeś zgodę na wysłanie oferty tej domeny, to niestety musisz liczyć się z tym, że zapytali z czystej ciekawości.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powtarzam Ci - nie wiesz o czym piszesz. Skonczylem :rolleyes:

Jak uważasz...

 

Podkreślam tylko, że serwisy mające liczbę uzytkowników (podbijających) liczoną w dziesiątkach tysięcy, nie muszą 'bawić' się w takie rzeczy... Za dużo mają do stracenia.

 

Nie twierdzę jednak, że małe/nowe serwisy nie prowadzą takich metod.

 

Na samym początku, gdy jeszcze serwisy typu podbij o grosz wchodziły na Polski rynek, to mechanizmy podbijające były standardem.

Było za mało licytujących,i dlatego też aukcje stawały na niskim poziomie. Aby ograniczyć straty, serwisy te wprowadzały takie nielegalne mechanizmy podbijające, i często same wygrywały własne aukcje.

 

Chociaż nie twierdzę, że mogę być w błędzie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×