Jump to content
Guest Michal

Ceny, za które zostały sprzedane polskie domeny

Recommended Posts

Gdyby ci, którzy nie chcą lub nie mogą ujawniać transakcji wysłali choć informacje o ilości ( ew. też o łącznej wielkości ) sprzedaży ( bez podawania szczegółów ), to mogłoby się okazać , że obecne zestawienie zawiera zdecydowanie za mało informacji by mieć obraz całego rynku.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdyby ci, którzy nie chcą lub nie mogą ujawniać transakcji wysłali choć informacje o ilości ( ew. też o łącznej wielkości ) sprzedaży ( bez podawania szczegółów ), to mogłoby się okazać , że obecne zestawienie zawiera zdecydowanie za mało informacji by mieć obraz całego rynku.

 

 

Nie ma kilku moich zakupow.

Nie ma telefony.pl

I pewnie nie ma wiekszosci sprzedazy dla EU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Same TOP 100 - to mysle ze dosc ubogi pomysl - bedzie pewnie lista Daniela i w 2009 roku + raport tygodniowy Rafala wiec Twoja stronka nie wniesie duzo. Pomysl nad bardziej rozwinietym serwisem jednak bo to wtedy i wiecej korzysci dla odwiedzajacych i dla Ciebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Same TOP 100 - to mysle ze dosc ubogi pomysl - bedzie pewnie lista Daniela i w 2009 roku + raport tygodniowy Rafala wiec Twoja stronka nie wniesie duzo. Pomysl nad bardziej rozwinietym serwisem jednak bo to wtedy i wiecej korzysci dla odwiedzajacych i dla Ciebie.

 

Właśnie nie wiedziałem jak to napisać. Mam podobne zdanie.

 

Jedyne co wyniosłem z niej to kilka transakcji z 2007, o których nie wiedziałem jak dotąd lub zapomniałem, że miały miejsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny ostatnio kupił Pewien uzytkownik z forum ;-)

 

Wlasnie sie zastanawia czy je przedluzac ;)

 

 

BestSales.pl

NajdrozejSprzedane.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Przed komentowaniem czegokolwiek proponuje najpierw przeczytać pierwsza stronę tego wątku, ona wiele wyjaśni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed komentowaniem czegokolwiek proponuje najpierw przeczytać pierwsza stronę tego wątku, ona wiele wyjaśni.

 

Nikt nie powiedzial ze bedzie latwo.

Moim zdaniem wszystkie uwagi da sie zamknac w 3 zmianch:

- ustalic cene minimalna np. na 200 zl

- zrobic wyszukiwanie

- sortowanie po cenie (nie bedziesz musial wtedy aktualizowac top 100)

 

Co do indeksowania to rozumiem sens. Czasami trudno wytlumaczyc ze sie oczekuje XX XXX od klienta koncowego a on znajduje ze domena rok temu zakupiona zostala za XXX

Share this post


Link to post
Share on other sites

minelo pare dni, na stronie nic sie nie dzieje, nawet nie zostaly dodane ujawnione przez niektorych uzytkownikow sprzedaze...

zle do wrozy, ja wlasciwie juz sie zniechecilem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przemyślałem temat i doszedłem do wniosku iż będzie dostępna jedynie ręcznie edytowana wersja z listami top 100 poszczególnych lat.

 

Nie będę nikomu na siłę dogadzał :) Serwis miał być pomocnym narzędziem dla polskiej społeczności domenowej, ale jeżeli ma doprowadzić do zgrzytów to będzie po prostu taki "oskubany" jaki jest w tym momencie. Na tyle dobrze, że chociaż dwie osoby powiedziały że im się serwis podoba. Na tym temat dla mnie zakończony.

Masz rację "dawać i prosić to za dużo".

Dziękuję za zestawienie. Zawsze to oszczędność czasu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
minelo pare dni, na stronie nic sie nie dzieje, nawet nie zostaly dodane ujawnione przez niektorych uzytkownikow sprzedaze...

zle do wrozy, ja wlasciwie juz sie zniechecilem :)

 

 

Na sprzedaze.pl tez zawialo nuda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajny ranking. Moja jedna domena nawet się załapała na 52. miejscu :D

Bardzo dobry argument dla ew. klientów, którzy myślą, że 30% powyżej ceny rejestracji domeny to już spekulacja/zdzierstwo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na sprzedaze.pl tez zawialo nuda :D
W sprzedaży jak w małżeństwie emocje i nuda przeplatają się ze sobą a nuda.pl i nude.pl nadal tkwią na parkingu niczym tirówki ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przemyślałem temat i doszedłem do wniosku iż będzie dostępna jedynie ręcznie edytowana wersja z listami top 100 poszczególnych lat.

 

No to moich sprzedaż nie zobaczymy:( Szkoda, bo gdyby nie było limitu top100, więcej osób mogłoby np. porównać sobie jak ich transakcje wyglądają na tle innych z "tej samej półki"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajny serwis..

Mozna sobie popatrzec ile kasy zostalo wyrzucone przez ludzi ktorzy potem te domeny tylko parkuja ;) To pokazuje jaki jest rynek.. W tym roku wszystkie domeny (oprocz darmowyhosting.pl) z cenami XX.XXX sa puste albo sa zaparkowane ;) Troche cienko :D Czyżby tylko transakcje D2D a EndUserzy nie byli zainteresowani wydawaniem tak wysokich kwot ? ;) Obstawiam ze moze z 10% transakcji ktore sa na cenydomen stanowia transakcje z enduserami ;) Cieniutko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kompostownik Eee, na aukcjach większość nabywców to domainerzy, ale przecież jest mnóstwo sprzedaży do klientów końcowych - w sprzedażach prywatnych, które nie pokazują się na aukcjach. W 2008 44% (wartościowo) z TOP100 to były właśnie takie transakcje (34% ilościowo):

http://danieldryzek.pl/2009/03/03/top-100-...pl-w-2008-roku/

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

troche malo dokladny raport, bo nie ma tam ani jednej mojej domeny :D

pierwsza powinna byc w top 10

gruga w top 20

trzecia i kolejne od top 50 ;)

 

sama idea mi sie podoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
troche malo dokladny raport, bo nie ma tam ani jednej mojej domeny :D

pierwsza powinna byc w top 10

gruga w top 20

trzecia i kolejne od top 50 ;)

 

sama idea mi sie podoba.

No to zamaist pisac ze czegos brakuje to podaj nazwy i ceny domen... a tak to Twoja wypwiedz kompletnie niczego nie wnosi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michał, wpisujesz sprzedaże ręcznie?

 

"tenerowe.pl" (terenowe.pl), warto to oprzeć o RSS, ewentualnie mogę Tobie coś prostego napisać do pobierania z RSS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka mała prośba - jakbyście mogli uzupełnić ostatnie 30 dni sprzedaży o moją domenę ogrod.tv (poszła za 1650 zł, sprzedana 25.11.09 bezpośrednio) i przy okazji moglibyście dodać końcówkę .tv do wyszukiwania... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taka mała prośba - jakbyście mogli uzupełnić ostatnie 30 dni sprzedaży o moją domenę ogrod.tv (poszła za 1650 zł, sprzedana 25.11.09 bezpośrednio) i przy okazji moglibyście dodać końcówkę .tv do wyszukiwania... ;)

 

Gratulacje - tylko czy .TV to polska domena/rozszerzenie?

Tego typu domen + .com, .eu byłoby znacznie więcej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×