Jump to content
Guest Michal

Ceny, za które zostały sprzedane polskie domeny

Recommended Posts

Chodziło mi oczywiście o Twój komentarz na temat linkowania di.pl a nie Rafała bloga.

Człowiek uczy się całe życie :P W drugim zestawieniu sprzedaży domen umieszczę wszystkie możliwe źródła ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Są to dane zebrane na podstawie informacji udzielonych przez sprzedawców, którzy bezpośrednio sprzedali domenę (nie poprzez giełdę typu Sedo czy AfterMarket). Wybacz, że nie będę każdego tam imiennie umieszczał, z powodów czasowych jest to po prostu niemożliwe -- poza tym i tak wątpię czy większość sprzedawców byłaby tym zainteresowana.

 

Postaram się już nic nie pisać w tym wątku. Dowiedziałem się już na jakiej zasadzie 'to' działa i mi wystarczy. Dziękuję za wyjaśnienia. :P

 

Tylko nie pamiętam kiedy i jak przekazałem Ci informację swojej o sprzedaży gwarek.pl?

 

Albo dlaczego mimo, że w listopadzie na nazwa.pl sprzedano 7 domen plus kilka w grudniu na cenydomen.pl jest tylko jedna sprzedaż NaObiad.pl, o której wspomniałem na blogu. O innych nie wspominałem i nie ma ich na CenyDomen.pl, ale to pewnie zbieg okoliczności. ;) że oboje wybieramy te same transakcje spośród dziesiątek dostępnych :P

 

...no cóż, nie można w życiu wiedzieć wszystkiego :D więc nie będę wnikał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

przez ostatnie 7 dni nic się nie sprzedało...

... no widać kryzys na rynku domen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

W celu zwiększenia przejrzystości serwisu oraz dla możliwości publikowania wszystkich sprzedaży domen znalezionych w Internecie, CenyDomen.pl zostało poszerzone o funkcję "i": Jeżeli przy rekordzie w tabeli pojawi się z prawej strony literka "i", można na nią kliknąć i się dowiedzieć więcej na temat źródła informacji.

 

Zapraszam:

http://www.cenydomen.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Czy literka "i" musi koniecznie rozwalać tabelkę? :)

Dzięki za wskazówkę! Jakiej przeglądarki używasz? Mógłbyś proszę zrobić screenshota? U mnie (Safari, Opera) wszystko gra.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za wskazówkę! Jakiej przeglądarki używasz? Mógłbyś proszę zrobić screenshota? U mnie (Safari, Opera) wszystko gra.

 

browsershots.org - kiedyś miałem podobny problem i ktoś mi podał ten adres, ale uprzedzam, że czasami można się załamać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro juz marudzimy n/t GUI - moze zamiast nowego wielkiego okna moze sie po najechaniu na literke 'i" powinien pojawic dymek (tooltip ) mowiacy o tym skąd jest info

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za wskazówkę! Jakiej przeglądarki używasz? Mógłbyś proszę zrobić screenshota? U mnie (Safari, Opera) wszystko gra.

Posiadam Firefoxa :)

A tak to wygląda:

th_cenydomen.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Problem z literką "i" został naprawiony :) Dziękuję za zgłoszenie błędu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed chwilą baza zwiększyła się do ponad 35 000 rekordów.

Fajnie. Michał zrób angielską wersję serwisu i postaw ją na jakimś angielskim keywordzie (frazie) .pl. Będzie dobra promocja polskiego rynku wtórnego .pl zagranicą.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

dużo ciekawych domen Tobie umknęło, tak na szybko sprawdziłem: kino.pl 150.000 PLN, inwestycje.pl 40.000 PLN, meble.pl 50.000 PLN (o ile dobrze zapamiętałem ceny)

 

orange.pl, plus.pl - można podać ceny i dopisać, że to ceny niepotwierdzone,

n.pl, sport.pl, era.pl - tak samo

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajnie. Michał zrób angielską wersję serwisu i postaw ją na jakimś angielskim keywordzie (frazie) .pl. Będzie dobra promocja polskiego rynku wtórnego .pl zagranicą.

 

DD

 

exdomain*pl

platinumdomains*pl

 

za free przekierowanie :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Fajnie. Michał zrób angielską wersję serwisu i postaw ją na jakimś angielskim keywordzie (frazie) .pl. Będzie dobra promocja polskiego rynku wtórnego .pl zagranicą.

Mam w tym celu już zarejestrowaną domenę DomainPrices.pl (widzę że już ktoś sobie zarezerwował domainprice.pl :blink: więc hapnąłem przed chwilą jeszcze solddomains.pl, na wszelki wypadek :)). Niebawem tam się pojawi anglojęzyczna wersja serwisu ;) Planuję niebawem dodać kilka funkcji, które zrobią serwis jeszcze bardziej pożytecznym i łatwiejszym w obsłudze (jednak ciężko jest się połapać w takiej ilości danych).

 

dużo ciekawych domen Tobie umknęło, tak na szybko sprawdziłem: kino.pl 150.000 PLN, inwestycje.pl 40.000 PLN, meble.pl 50.000 PLN (o ile dobrze zapamiętałem ceny)

 

orange.pl, plus.pl - można podać ceny i dopisać, że to ceny niepotwierdzone,

n.pl, sport.pl, era.pl - tak samo

Dzięki za przypomnienie. Dodałem kino.pl, inwestycje.pl oraz meble.pl. Co do reszty, to są to tylko spekulacje. Aczkolwiek ktoś mi kiedyś zdradził kwotę sprzedaży domeny sport.pl, ale prosił mnie, żebym zatrzymał tą informację dla siebie. Więc niestety nie mogę jej wykorzystać w serwisie :)

 

exdomain*pl

platinumdomains*pl

 

za free przekierowanie ;)

Dzięki, dam znać jak już anglojęzyczny serwis będzie gotowy :)

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajny serwis się powoli robi :blink:

 

Ja bym jeszcze prosił o zbiorcze zestawienie czyli najdroższe w historii bez podziału na lata :)

Do tego dobrze by było umieścić gdzieś na górze w widocznym miejcu informację o tym, iż są to jedynie ujawnione transakcje i oprócz nich każdego roku ma jeszcze miejsce wiele innych z równie wysokimi cenami, których kwot strony transakcji nie ujawniają czy też nie podają publicznie :)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Fajny serwis się powoli robi :blink:

 

Ja bym jeszcze prosił o zbiorcze zestawienie czyli najdroższe w historii bez podziału na lata :)

Do tego dobrze by było umieścić gdzieś na górze w widocznym miejcu informację o tym, iż są to jedynie ujawnione transakcje i oprócz nich każdego roku ma jeszcze miejsce wiele innych z równie wysokimi cenami, których kwot strony transakcji nie ujawniają czy też nie podają publicznie :)

Niebawem pojawią się takie funkcje :) Dzięki za podsunięcie pomysłów.

 

Możesz jeszcze dodać moją sprzedaż domeny iMakler.pl - http://www.di.pl/index.php?showtopic=44777

Dodane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Baza robi się coraz większa. Wpadłem na pomysł, żeby zaoferować newslettery:

 

  1. Codzienny, z losowo wybranymi 3 sprzedażami z bazy z wartością > 500 PLN (cel: trening intuicji cenowej)
  2. Codzienny, z najwyższymi sprzedażami ostatniego dnia (top 5)
  3. Tygodniowy, z najwyższymi sprzedażami ostatniego tygodnia (top 10)
  4. Miesięczny, z najwyższymi sprzedażami ostatniego miesiąca (top 20)

 

Co o tym sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Baza robi się coraz większa. Wpadłem na pomysł, żeby zaoferować newslettery:

 

  1. Codzienny, z losowo wybranymi 3 sprzedażami z bazy z wartością > 500 PLN (cel: trening intuicji cenowej)
  2. Codzienny, z najwyższymi sprzedażami ostatniego dnia (top 5)
  3. Tygodniowy, z najwyższymi sprzedażami ostatniego tygodnia (top 10)
  4. Miesięczny, z najwyższymi sprzedażami ostatniego miesiąca (top 20)

 

Co o tym sądzicie?

 

 

nr 3 jest super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsze dwa podpunkty proponowałbym wsadzić do jednego maila. Trzeci i czwarty są niezłe. Jak można się dopisać do listy mailingowej (przegapiłem to na stronie?)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×