Jump to content
Guest Michal

Ceny, za które zostały sprzedane polskie domeny

Recommended Posts

Bardzo fajna strona.

BRAWO.

Trzymam kciuki.

 

Adres również bardzo dobry. Dla "laika" domenowego idealny .

 

 

Rozumiem wcześniejsze propozycje były pod wpływem słów typu złapane ;p i dla domeniarzy...że krótki etc.

 

Kieruj stronę oraz adres do wszystkich ludzi - a naszych potencjalnych klientów.

To też pozwoli ( mam nadzieję ) na zejście na ziemię z cenami domen.

 

Pozdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Michał, wpisujesz sprzedaże ręcznie?

 

"tenerowe.pl" (terenowe.pl), warto to oprzeć o RSS, ewentualnie mogę Tobie coś prostego napisać do pobierania z RSS.

Dzięki za uwagę, niebawem zostanie dodane automatyczne wczytywanie danych z PPD.

 

a tak z ciekawosci to czemu zniknela domena urlopy.pl z Twojego zestawienia?

Nie kojarzę, żeby ona kiedykolwiek była w tym zestawieniu. Poza tym informacje krążące po sieci dot. jej sprzedaży do tylko spekulacje, nie widziałem aby sprzedawca/kupiec podał gdziekolwiek konkretną kwotę.

 

Taka mała prośba - jakbyście mogli uzupełnić ostatnie 30 dni sprzedaży o moją domenę ogrod.tv (poszła za 1650 zł, sprzedana 25.11.09 bezpośrednio) i przy okazji moglibyście dodać końcówkę .tv do wyszukiwania... ;)

Dzięki, dodane. W bazie znajdują się zaledwie 3 wpisy sprzedaży domen .tv, więc nie widzę sensu tworzenia nowego punktu menu.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

fajnie, że jest bardziej rozbudowana wersja, ale szkoda, że zestawienie sprzedazy domen eu jest fragmentaryczne - z jednej strony w zestawieniu są domeny eu sprzedane za 10zł :) (już lepiej tego chyba nie umieszczac), a z drugiej strony brakuje sprzedanych za kilka tysiecy zł (nawet wyslanej na PW) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

co prawda na razie strona jest mało znana, ale skoro są podawane ceny sprzedaży d2d, a szczególnie poniżej 1000 zł, to następstwem tej sytuacji będzie trudniejsza sprzedaż domen za wyższe kwoty dla klienta końcowego, bo zawsze są jakieś skutki działania,

 

miałem już kilka przypadków rezygnacji z zakupu domeny, gdy klient zobaczył zestawienie cen sprzedaży na Aftermarket, w drugą stronę to niestety tak nie działa, jak ktoś chce mało zapłacić, to żadne zestawienia nie są argumentem dla niego, szuka tanio i tyle

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
fajnie, że jest bardziej rozbudowana wersja, ale szkoda, że zestawienie sprzedazy domen eu jest fragmentaryczne - z jednej strony w zestawieniu są domeny eu sprzedane za 10zł :) (już lepiej tego chyba nie umieszczac), a z drugiej strony brakuje sprzedanych za kilka tysiecy zł (nawet wyslanej na PW) :)

Nie znalazłem w skrzynce żadnej info od Ciebie dot. sprzedaży .eu. Jeżeli mógłbyś wysłać ponownie to byłbym wdzięczny. Co do domen .eu to powinno już być lepiej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie znalazłem w skrzynce żadnej info od Ciebie dot. sprzedaży .eu. Jeżeli mógłbyś wysłać ponownie to byłbym wdzięczny. Co do domen .eu to powinno już być lepiej :)

 

ok, poszlo jeszcze raz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Czy znów nie działa? Bo mi się wyświetla "błąd wczytywania strony"...

Był krótki problem z serwerem, już znowu działa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wiem czy to błąd, czy faktycznie miały miejsce takie transakcje i w takim porządku chronologicznym:

 

kredyty.info.pl - 17.11.2007 - Dropped.pl - 1 710,00 PLN

kredyty.info.pl - 24.11.2007 - Dropped.pl - 720,00 PLN

 

jeżeli tak, to chętnie zlecę zakup kilku domen i sprzedaż mi za pół ceny :)

 

chyba, że np. pierwsza transakcja nie została opłacona?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czasami trudno wytlumaczyc ze sie oczekuje XX XXX od klienta koncowego a on znajduje ze domena rok temu zakupiona zostala za XXX

 

co prawda na razie strona jest mało znana, ale skoro są podawane ceny sprzedaży d2d, a szczególnie poniżej 1000 zł, to następstwem tej sytuacji będzie trudniejsza sprzedaż domen za wyższe kwoty dla klienta końcowego, bo zawsze są jakieś skutki działania,

miałem już kilka przypadków rezygnacji z zakupu domeny, gdy klient zobaczył zestawienie cen sprzedaży na Aftermarket, w drugą stronę to niestety tak nie działa, jak ktoś chce mało zapłacić, to żadne zestawienia nie są argumentem dla niego, szuka tanio i tyle

 

zgadzam się zmoimi przedmówcami :) znalazłem już dzięki wyszukiwarce na stronie wiele kupionych przeze mnie za xx - xxx zł domen, które wyceniam zdecydowanie wyżej... Jak strona będzie gromadziła wszystkie transakcje D2D, to zamiast pomocy, może być dla domainerów kłopotem :) a wiadomo, że dużo transakcji do EU/KK nie jest publikowanych i ujawnianych

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem na tej stronie powinny się znajdować jedynie domeny sprzedane powyżej jakiegoś progu x xxx i jedynie w transakcji domainer - klient końcowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stronie widzę cytat:

Copyright ? 2009?2010 Michał Wendrowski ? wszelkie prawa zastrzeżone

 

Rozumiem, że przez to chciałbyś, aby odwiedzający szanowali Twoją pracę i nie powielali tych informacji, w końcu ich wytworzenie "coś" :) kosztuje. Przygotowanie takiego zestawienia to pewnie sporo pracy...

 

Chciałbym więc zapytać dlaczego nie szanujesz pracy innych i nie podajesz źródła zgromadzonych informacji - to nie to samo co miejsce sprzedaży.

Ty powielasz informacje opublikowane przez inne strony, które sobie tego nie życzą, roszcząc sobie potem do tych 'powieleń' wszelkie prawa.

 

Jeżeli coś źle zinterpretowałem, to z góry przepraszam za swoje niezrozumienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Na stronie widzę cytat:

 

Rozumiem, że przez to chciałbyś, aby odwiedzający szanowali Twoją pracę i nie powielali tych informacji, w końcu ich wytworzenie "coś" ;) kosztuje. Przygotowanie takiego zestawienia to pewnie sporo pracy...

 

Chciałbym więc zapytać dlaczego nie szanujesz pracy innych i nie podajesz źródła zgromadzonych informacji - to nie to samo co miejsce sprzedaży.

Ty powielasz informacje opublikowane przez inne strony, które sobie tego nie życzą, roszcząc sobie potem do tych 'powieleń' wszelkie prawa.

 

Jeżeli coś źle zinterpretowałem, to z góry przepraszam za swoje niezrozumienie.

Nadużyłeś swoich praw administratora i wszedłeś w moją prywatność używając mojego adresu IP z forum żeby zablokować mi dostęp do Rafał Pietrzyk .pl. Czy my jesteśmy tutaj na di.pl w piaskownicy? :P A zrobiłeś to, ponieważ opublikowałem sprzedaże zebrane z di.pl i Allegro które akurat się znalazły również na Twoim blogu? Aż tak się boisz, uważasz że CenyDomen.pl to Twoja konkurencja i musisz ją zwalczać? Nawiasem mówiąc to konkurencją z samej definicji nie jesteśmy gdyż CenyDomen.pl w porównaniu do RafałPietrzyk.pl to tak jak Google w porównaniu do Onet.pl Katalog. Jeżeli tak Cię drażni istnienie tej strony to może podeślij mi też swoje IP, jak znajdę chwilę to zablokuję Tobie dostęp na tej samej zasadzie -- będziesz miał spokój :D

 

Chyba powinienem zacząć korzystać z proxy wchodząc na to forum jeżeli tutaj są stosowane takie metody szpiegowskie :P Ciekawe, co administracja jeszcze wyczynia z naszymi danymi jeżeli nawet stać nią na tak publiczną akcję :P

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nadużyłeś swoich praw administratora i wszedłeś w moją prywatność używając mojego adresu IP z forum żeby zablokować mi dostęp do Rafał Pietrzyk .pl. Czy my jesteśmy tutaj na di.pl w piaskownicy? ;) A zrobiłeś to, ponieważ opublikowałem sprzedaże zebrane z di.pl i Allegro które akurat się znalazły również na Twoim blogu? Aż tak się boisz, uważasz że CenyDomen.pl to Twoja konkurencja i musisz ją zwalczać? Nawiasem mówiąc to konkurencją z samej definicji nie jesteśmy gdyż CenyDomen.pl w porównaniu do RafałPietrzyk.pl to tak jak Google w porównaniu do Onet.pl Katalog. Jeżeli tak Cię drażni istnienie tej strony to może podeślij mi też swoje IP, jak znajdę chwilę to zablokuję Tobie dostęp na tej samej zasadzie -- będziesz miał spokój :P

 

Chyba powinienem zacząć korzystać z proxy wchodząc na to forum jeżeli tutaj są stosowane takie metody szpiegowskie :D Ciekawe, co administracja jeszcze wyczynia z naszymi danymi jeżeli nawet stać nią na tak publiczną akcję :P

 

3 rzeczy...

 

1 IP mam z wiadomości email z dnia 5 listopada 2009 00:54 temat Składka stowarzyszenia - Konto bankowe, nie nadużyłem swoich administratora tak jak Ty swojego czasu praw moderatora do swoich prywatnych potrzeb

 

2 "kradzież malucha czy mercedesa to po prostu kradzież"

 

3 Odpowiedz proszę na pytanie zadane 2 posty wyżej

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
1 IP mam z wiadomości email z dnia 5 listopada 2009 00:54 temat Składka stowarzyszenia - Konto bankowe, nie nadużyłem swoich administratora tak jak Ty swojego czasu praw moderatora do swoich prywatnych potrzeb

Rafale, jeżeli tutaj planujesz prowadzić publiczną debatę i mnie oskarżać bezpodstawnie, to proszę powiedz nam do jakich prywatnych potrzeb ja niby używałem moich dawnych praw moderatora (BTW: już zabrakło Tobie jakichkolwiek argumentów że fantazjujesz o dawnych zarzutach)? Jeżeli masz na myśli edycje moich własnych postów, to nie jest to nadużycie, lecz prawo do którego powinien mieć każdy użytkownik (a warto w tym momencie wszystkim przypomnieć że tutaj takiej możliwości technicznej po krótkim upływie czasu nie posiadamy).

 

2 "kradzież malucha czy mercedesa to po prostu kradzież"

O jaką kradzież Tobie znowu chodzi? Ponawiam moją prośbę: Jeżeli masz zamiar mnie publicznie oskarżać o kradzież (sic!, zastanów się nad tym), to przedstaw jakieś dowody, a nie puste stwierdzenia.

 

3 Odpowiedz proszę na pytanie zadane 2 posty wyżej

Oczywiście szanuję pracę innych, mam nadzieję, że Ty tak samo ;) Podaję źródła informacji na CenyDomen.pl, znajdziesz je w kolumnie "Gdzie".

 

PS: Wciąż czekam na Twój adres IP -- chyba chcesz być fair, czy to słowo jest dla Ciebie obce?

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście szanuję pracę innych, mam nadzieję, że Ty tak samo ;) Podaję źródła informacji na CenyDomen.pl, znajdziesz je w kolumnie "Gdzie".

A jak to jest w przypadku "bezpośrednio"? :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
A jak to jest w przypadku "bezpośrednio"? ;)

Są to dane zebrane na podstawie informacji udzielonych przez sprzedawców, którzy bezpośrednio sprzedali domenę (nie poprzez giełdę typu Sedo czy AfterMarket). Wybacz, że nie będę każdego tam imiennie umieszczał, z powodów czasowych jest to po prostu niemożliwe -- poza tym i tak wątpię czy większość sprzedawców byłaby tym zainteresowana.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Są to dane zebrane na podstawie informacji udzielonych przez sprzedawców, którzy bezpośrednio sprzedali domenę (nie poprzez giełdę typu Sedo czy AfterMarket). Wybacz, że nie będę każdego tam imiennie umieszczał, z powodów czasowych jest to po prostu niemożliwe -- poza tym i tak wątpię czy większość sprzedawców byłaby tym zainteresowana.

Chodziło mi o to, że Rafał mógł mówić o przypadkach, kiedy np. umieszcza swoje prywatne sprzedaże poprzez RafałPietrzyk.pl i na tej podstawie prosiłby o umieszczenie linka do jego strony na Twojej stronie. Podobnie pewnie miło byłoby wymienić w źródle di.pl jeśli ktoś informacje o sprzedaży zamieścił tylko na forum w dziale Sprzedane.

 

Osobiście uważam, że to by nie zaszkodziło i pomogło w poszerzaniu wiedzy o domenach wśród mniej zorientowanych..

 

Ale to tylko takie moje 3 grosze do tej świątecznej dyskusji ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

proponuję rewolwerowy pojedynek jutro w samo południe - może pozostać tylko jedna strona z cenami domen, broń załatwię ;)

PS jaki jest wasz model biznesowy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Podobnie pewnie miło byłoby wymienić w źródle di.pl jeśli ktoś informacje o sprzedaży zamieścił tylko na forum w dziale Sprzedane.

Może masz inne podejście do pewnych spraw, ale ja nie widzę powodu z którego miałbym być miły dla kogoś kto dla mnie nie jest? ;) Rafał chciał zejść na poziom piaskownicy, to proszę bardzo, ja jestem człowiekiem elastycznym, aczkolwiek moja cierpliwość zna granice :P

 

BTW: Daniel, dlaczego nie robisz tego samego na swoim blogu? :P

 

PS jaki jest wasz model biznesowy?

Ja nie posiadam modelu biznesowego -- nie wszystko w życiu kręci się wokół biznesu :D

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
BTW: Daniel, dlaczego nie robisz tego samego na swoim blogu? ;)

Ostatnią informację o sprzedaży domen polskich zamieściłem rok temu, wtedy jeszcze Rafał nawet nie miał bloga :P I nikt inny nie zamieszczał informacji o sprzedażach domen :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Ostatnią informację o sprzedaży domen polskich zamieściłem rok temu, wtedy jeszcze Rafał nawet nie miał bloga ;) I nikt inny nie zamieszczał informacji o sprzedażach domen :P

 

DD

Chodziło mi oczywiście o Twój komentarz na temat linkowania di.pl a nie Rafała bloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×