Jump to content
necik

Nowy cennik w Dropped.pl ?

Recommended Posts

Postanowiłem założyć nowy temat mający na celu uzyskanie odpowiedzi na konkretne pytanie:

 

Czy serwis Dropped.pl planuje w najbliższym czasie obniżenie cen rejestracji / odnowienia domen (w związku z nowym cennikiem PPD.pl)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

wczoraj zacząłem o tym pisać ale od razu zamknęli mi temat.

też czekam, nie wiem czy przenosić a ogromna kolejka na przedłużnie czeka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mnie ciekawi reakcja dropped.

 

Wszystkie domeny mam w dropped, jednak patrzac na ofertę ppd, już na samych rejestrowaniu można ładnie zaoszczędzić.

 

co 3 domena gratis (w porównaniu z dropped) ... mnie to przekonuje

 

Już nie mówię o przedłużaniu...

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
no dobra a ile zwykle płacicie za odnowienie .pl ? pochwalcie się

zwykle 45zl brutto, i wątpię aby dropped obniżył wciąż najniższe ceny na rynku przy większej ilości domen

teraz ppd - 48,8

Az- 53 (nie wygląda to już atrakcyjnie przy konkurencji - chodź tania rejestracja i najtańsze testy)

Share this post


Link to post
Share on other sites
zwykle 45zl brutto, i wątpię aby dropped obniżył wciąż najniższe ceny na rynku przy większej ilości domen

teraz ppd - 48,8

Az- 53 (nie wygląda to już atrakcyjnie przy konkurencji - chodź tania rejestracja i najtańsze testy)

 

 

Czyli w dropped płacisz mniej... raczej dokładać do biznesu nie będą

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem reprezentantem PPD ale podpowiem Wam,

od pewnego czasu systematycznie przenoszę domeny do PPD. Nie czekałem na ruchy innych, nawet jeśli takie będą z korzystniejszymi cenami to w PPD nie ma problemu. Hurtowo uzyskujesz kody, wytransferowujesz i po krzyku. W tej chwili co 5 dni można przenosić od jednego do drugiego.

Lecz nie to jest najważniejsze (mam na myśli ceny), przede wszystkim porządek. W tej chwili mam jak pod linijeczką wszystkie domeny wraz z datami i...!!! godzinami, minutami, sekundami wygasania czy rejestracji. Od dłuższego czasu już nie korzystam z własnych arkuszy, notatek, wszystko mam w panelu. Każda domena "na wylocie" elegancko się podświetla.

Dodatkowo strona parkingowa, każdą domenę można inaczej "ubrać" w kod html, wstawić własne bannery, reklamy itd.

 

W ogóle zaskoczony jestem faktem, że mając tylu dobrych rejestratorów trzymacie się tylko jednego. Testujecie domeny a rejestartorów już NIE?

Mając domenę w PPD nic nie stoi na przeszkodzie aby sprzedawać ją poprzez Dropped czy nawet NetArt. Prosty przykład TeleStudia.pl wczoraj zarejestrowana z palca. Możecie zobaczyć. Przy odrobinie wysiłku i czasu z domeny można by zrobić całkiem niezły portal chociaż do dyspozycji jest tylko jedna strona html. W każdym razie minisajtów można mieć tyle ile domen.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tylko czekam, aż zaczną dopłacać do rejestracji/przedłużeń... ;)

 

Dropped.pl może pozwolić sobie na obniżenie cen(straty które poniesie, zostaną pewnie zniwelowane poprzez aukcje domen przechwyconych(tutaj spora przewaga Dropped nad PPD)) aczkolwiek szczerze wątpię, że Michau zdecyduje się na taki krok.

 

Po obniżce, PPD straci ważny element struktury finansowania - nie wnikam z czego PB finansuje to przedsięwzięcie, ale każde środki kiedyś się kończą. W miarę utrzymania się tendencji darmowych domen, przewaga finansowa Dropped nad PPD będzie rosła.

Klienci klientami, ale przecież jakie są plusy utrzymywania dużej ilości klientów, jeżeli nie mamy z nich żadnego pożyku? Naturalnym następstwem takiego postępowania, będzie wzrost cen usług świadczonych przez PPD i może się okazać, że nie będą one już tak konkurencyjne jak przedtem.

 

Naturalnie, będą też tacy, którzy przeniosą część swoich domen do PPD tylko po to, żeby wykonać renew - po 5 dniach domeny wrócą tam skąd przyszły.

 

Edit:

dzięki za przypomnienie AMS

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy, kto nie próbował dokładniej poznać PPD.pl na większej ilości domen z pewnością nie będzie potrafił docenić przewagi, którą dla inwestorów ma od dawna nad innymi rejestratorami.

 

- Kilkaset narzędzi, usług i funkcji dedykowanych inwestorom domenowym

- Profesjonalna giełda, oferująca znacznie więcej niż konkurencja

- Przechwytywanie domen. Skuteczność już teraz jest na poziomie Dropped. Jeszcze chwilka i ilość partnerów NASK łapiących dla PPD będzie znacznie większa niż konkurencji

- Najkorzystniejsze na rynku ceny

- I mnóstwo innych powodów.

 

Utrzymując domeny w PPD.pl ma się kompletne środowisko do obsługi, handlu i również (czego nie oferuje konkurencja) idealne narzędzia do inwestowania w domeny. Bo nie zapominajmy, że inwestowanie to nie tylko zakupy na giełdzie, ale również narzędzia wspomagające skuteczną rejestrację.

 

PPD.pl regularnie, ale dynamicznie się rozwija oferując swoim użytkownikom narzędzia i usługi, których nigdzie indziej nie dostaną. I prócz kolejnych, które każdego dnia dochodzą uruchamiamy nowe wersje obecnych, tworząc miejsce, które gdyby usiąść i pomyśleć zawiera każdą usługę i narzędzie które może się przydać inwestorom domenowym. Pracujemy, by było również w najlepszym wydaniu.

 

Dropped.pl z pewnością przyciąga niskimi cenami i ilością/wysokością sprzedaży. Jednak ceny są wynikiem korzystania z możliwości oferowanych przez raje podatkowe i pewnie kiedyś to się skończy, miejmy nadzieję bez konsekwencji dla klientów. W PPD.pl obecnie ceny są takie jak dla partnera, zgodnie z polskim prawem nie możemy zaoferować niższych. A klienci są tam, gdzie są domeny. W PPD.pl mamy już 1000 użytkowników, którzy kupują każdego dnia domeny. Od czasu startu giełdy na giełdzie sprzedano już prawie 600 domen. Czy to dużo, czy mało - decyzję pozostawiam Wam. Chcę tylko pokazać, że jak na swój wiek i czas startu usług PPD.pl rozwija się znacznie szybciej niż jakakolwiek konkurencja, a to o czymś świadczy.

 

Od początku zakładaliśmy większość bezpłatnych usług i niskie ceny, a panel miał być budowany dla inwestorów. I tego się trzymamy do dziś, nie mając zamiaru tego zmieniać. Będzie kilka nowych płatnych usług, które prócz giełdy i przechwytywania dadzą środki na rozwój projektu, ale mimo tego nadal PPD.pl to będą darmowe usługi, profesjonalne i innowacyjne rozwiązania oraz najkorzystniejsze na rynku ceny, aby wspierać rynek domen.

 

Jako (no cóż, muszę to przyznać) inwestor domenowy przed startem projektu, gdy wyobrażałem sobie to, co mam stworzyć, próbowałem spisać i zobaczyć to, czego mogę potrzebować jako inwestor. I to co jest dziś, przekracza w każdym punkcie moje pierwotne wyobrażenia. Nie podejrzewałem, że coś takiego może w ogóle powstać. I każdy kto zdecyduje się poznać ten projekt, z pewnością wyciągnie podobne wnioski. Ponieważ nie jako osoba, która go tworzy, a jako użytkownik, uważam, że warto.

 

PPD.pl stało się nie tylko częścią mojej pracy, ale również moim hobby. W wolnym czasie czytam opinie użytkowników, przeglądam panel i wymyślam kolejne zmiany, które mogą się Wam przydać. Tak więc myślę, że Przemkowi za to co stworzył należą się wielkie podziękowania, ponieważ ta elitarna grupa osób korzystająca z projektu ma dostęp do środowiska, które jest wynikiem wielu lat jego przemyśleń i zawalonych nocy.

 

Zachęcam do zasmakowania tych 5 000 000 znaków kodu i ogarnięcia potencjału projektu. Osoby z uprzedzeniami mogą się miło zdziwić. Z pewnością warto.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dropped.pl z pewnością przyciąga niskimi cenami i ilością/wysokością sprzedaży. Jednak ceny są wynikiem obchodzenia prawa i pewnie kiedyś to się skończy, miejmy nadzieję bez konsekwencji dla klientów.

Proszę, abyś uzasadnił to pomówienie, mając na uwadze art. 212. § 2. Kk.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naturalnie, będą też tacy, którzy przeniosą część swoich domen do PPD tylko po to, żeby wykonać renew - po 21 dniach domeny wrócą tam skąd przyszły.

Już nie trzeba czekać 21 dni, tylko 5 dni.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żadne pomówienie, żadne oskarżenie. Po prostu stwierdzam fakt, że aby zaoferować najniższe ceny polskim klientom stosowane są rozwiązania wykorzystujące budowę polskiego prawa, czyli oferowanie usług przez tzw. raje podatkowe. I nie mam osobiście nic do tego, ponieważ dokładnie tak samo działam, ale prawda jest jaka jest i państwo dąży do skończenia z takimi rozwiązaniami. Z "obchodzeniem prawa" wyraziłem odważnie własną myśl. Zmieniam na "korzystanie z możliwości oferowanych przez raje podatkowe". Nie chcę powodować dyskusji na temat, który jest interpretowany przez każdego na swój sposób.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niskie ceny w Dropped.pl nie mają nic wspólnego z rajami podatkowymi, a z tym że podmiotem sprzedającym usługi jest firma mająca siedzibę w innym kraju Unii Europejskiej. Tak samo nie płacisz VAT kupując np. w EuroDNS. Brak pobierania podatku VAT w handlu transgranicznym wynika z dyrektyw europejskich i jest jedną z fundamentalnych zasad prawa dotyczącego tegoż podatku. Radziłbym ostrożność w dobieraniu wprowadzających klientów w błąd sformułowań takich jak "obchodzenie prawa" czy też "kiedyś to się skończy", jako że stanowią one czyn nieuczciwej konkurencji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
Już nie trzeba czekać 21 dni, tylko 5 dni.

a.

Od kiedy to tak jest?

Po pięciu dniach można transferować domenę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niskie ceny w Dropped.pl nie mają nic wspólnego z rajami podatkowymi, a z tym że podmiotem sprzedającym usługi jest firma mająca siedzibę w innym kraju Unii Europejskiej. Tak samo nie płacisz VAT kupując np. w EuroDNS. Brak pobierania podatku VAT w handlu transgranicznym wynika z dyrektyw europejskich i jest jedną z fundamentalnych zasad prawa dotyczącego tegoż podatku. Radziłbym ostrożność w dobieraniu wprowadzających klientów w błąd sformułowań takich jak "obchodzenie prawa" czy też "kiedyś to się skończy", jako że stanowią one czyn nieuczciwej konkurencji.

A odpowiesz na pytanie w temacie?

Edited by korneliusz.com (sylyx.com)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy naprawde w PPD jest taniej?

 

Dla 1000 domen w panelu

W dropped przedluzenie kosztuje 42zl a w w PPD 48,8 zl.

Jesli wiekszosc domen sprzedaje przez AM,to nie mam co zrobic z vatem ktory mialbym z odnowien w PPD. Czy sie myle?

 

Odnawiajac 100 domen w PPD musze wylozyc 4800 w dropped 4200zl.

 

Ktory panel jest wygodniejszy, szybszy?

 

szybszy - Dropped

prosty, bez bajerow i wygodny tez dropped.

 

Mialem w PPD ponad 500 domen, czesto przy pracy z panelem PPD pojawiala mi sie informacja o pliku wymiany w windows (1GB ramu w laptopie).

Zrobcie kiedys test zalogujecie sie do PPD i zostawcie kompa na kilka godzin, mi pamiec dla tej jednej IE7 zaczela przybywac i doszla do 250MB zuzytego ramu (pisalem o tym do PPD). Takiego czegos nie mialem nigdy w dropped.

Jak pracuje z panelem, domenami to mam z reguly otwartych kilka przegladarek(okien). Praca nazywam wyszukiwaniem domen panelu, w miedzyczasie wysylaniem emaili, odpowiadanie na oferty itp. Ciekawe czy PPD, lub AM sa jakies staty ile czasu byl ktos zalogowany;)

 

PPD ma duzo opcji w panelu, ale ja jako zaawansowany user korzystalem z niewielkiego ułamka, a dla "Kowalskiego" taki panel jest dosc stresujący;)

 

 

Hosting, serwer

Stablinosc serwisu, narazie ludzie mniej narzekaja na forum na PPD, wiec zakladam ze tak jest.

Ale co bedzie gdy PPD tez bedzie miala 80 tys domen?

Ja naleze do tych co nie narzekaja na forum, tylko jak mi niepasuje nawet jakas pierdola to pisze emaile (do AM i PPD)

i grzecznie czekam az cos poprawią w koncu panel jest dla usera.

 

Teraz co 5 dni mozna zmieniac i testowac rejestratora wiec nie wykluczam ponownych testow panelu w PPD.

 

 

Giedła AM czy PPD.

Przez okres testowy w PPD sprzedalem chyba 2 domeny(1 skierowalem usera do PPD, a druga ktos kupil przez PPD,moze cos jeszcze bylo).

Co ciekawsze, to ze wszystkie 500 domen mialo ustawione dnsy PPD i po wpisaniu adresu w przegladarke pojawiala sie konkretna oferta z cena.

I w tym czasie dostawalem zapytania o cene przez AM dla tych domen (na AM byly zaparkowane jako domeny zewnetrzne z opcja zloz oferte)

 

Byli to klienci koncowi, nie sprawdzali co siedzi pod domena tylko odrazu szukali w AM? dziwne?

 

 

Parkowanie:

W AM widze przy kazdej domenie zarobki z parkowania, do ND chyba loguje sie raz na miesiac. Tego nie ma PPD.

Sprzedajac domene, lub wystawiajac ja na aukcje, lub przedluzajac widze cala jej historie. Przy setkach domen ma to znaczenie, przy 50 żadne,

 

 

Fakturowanie sprzedazy:

w AM automatyczne fakturowanie mi sie podoba, PPD ma to chyba mieć.

W PPD jak wystawilem fakture na dane z panelu , to musialem zmieniac...bo ludzie kupowali na osobe prywanta, a potem chcieli na firme.

 

 

Support

W PPD chyba jest lepszy, na AM ludzie na forum czesto narzekaja ze dlugo trzeba czekac na odpowiedz (powyzej 24 h)

 

 

Czas poświecony na rejestracje domen i ich przygotowanie do sprzedazy

W AM rejestruje domene i domena sama dodaje sie do parkingu ND, przekierowania ze strony parkinowej ND do AM dzialaja automatycznie wiec mi pozostaje tylko ustalic cene KupTeraz. Statystyki zarobkow i ruch pojawiaja sie automatycznie w panelu.

 

w PPD nie bede mial zarobkow z parkingu ND, domene do statystyk musialem dodawac recznie (tak bylo ok jeszcze ok 3 tyg temu, czy cos sie zmienilo nie wiem)

 

 

To sa na szybko spisane doswiadczenia osoby ktora nie przeniosla 10-50 domen, tylko miala ich ponad 500.

Staralem sie byc obiektywnym ale czy mi wyszlo to ocencie;)

Jesli o jakims punkcie zapomnialem to napiszcie, moze cos jeszcze dopowiem.

 

 

Dodam, ze tez bym sie ucieszyl z obnizki odnowien w DROPPED;) ale podkreslam odnawianie domen u najtanszego rejestratora nie musi oznaczac ich trzymania przez caly rok u niego.

 

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, masz rację. Przepraszam najmocniej za niefortunne stwierdzenie.

 

Ciasto wypieczone w formie prawa. Teraz powinno wyjść dobrze ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ryśkadow, przed poprzednią wiadomością przeglądnąłem Twój post w pośpiechu.

Jednak po chwili uważnego czytania zauważyłem, że piszesz kompletną nieprawdę i jesteś bardzo stronniczy:

 

- Wszystko co piszesz o wydajności nie jest prawdą. Bo w panelu jest odpowiednie ustawienie do wyłączenia wersji JS. Wtedy masz taką wersję jak u konkurencji i taką samą szybkość.

 

- Piszesz o tym co będzie gdy będzie x domen? Może napisz od razu co będzie gdy będzie x użytkowników i x transakcji? No albo porównujesz co jest, albo u jednego co jest, a u jednego co będzie.

 

- Statystyki zarobków są. Tylko ND jest obecnie z tego wyłączone.

 

- Ceny i faktury to już plus wynikający ze statusu prawnego konkurencji

 

- Mówisz, że wolisz Dropped, bo ma prosty i wygodny panel. Trudno mieć mało wygodny panel gdy zawiera ułamek funkcjonalności PPD.pl. Jeżeli rozbudowanie PPD.pl Cię przeraża i funkcje które oferuje są Ci zbędne, to równie dobrze możesz sam założyć partnera, bo nie potrzebujesz praktycznie panelu do szczęścia.

 

Tak więc albo jest obiektywna opinia, albo trzymasz z góry jedną stronę. Bo takie porównanie nie ma kompletnie wartości.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od kiedy to tak jest?

Po pięciu dniach można transferować domenę?

Od wprowadzeniu przez nask systemu prepaid, czyli od końca września.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żadne pomówienie, żadne oskarżenie. Po prostu stwierdzam fakt, że aby zaoferować najniższe ceny polskim klientom stosowane są rozwiązania wykorzystujące budowę polskiego prawa, czyli oferowanie usług przez tzw. raje podatkowe.

Dla ścisłości dodam, że formalnie ani Delaware, ani Cypr nie znajdują się w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 16 maja 2005 (Dz.U. Nr 94 poz.791), które to zawiea następującą listę krajów uznawanych za tak zwane raje podatkowe:

 

Wyspa Jersey, Kajmany, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Wspólnota Bahamów, Republika Seszeli, Księstwo Andory, Anguilla, Antigua i Barbuda, Aruba, Królestwo Bahrajnu, Barbados, Belize, Bermudy, Wyspy Cooka, Wspólnota Dominiki, Gibraltar, Grenada, Guernsey/Sark/Alderney, Hongkong, Republika Liberii, Księstwo Liechtensteinu, Makau, Republika Malediwów, Wyspa Man, Republika Wysp Marshalla, Republika Mauritiusu, Księstwo Monako, Montserrat, Republika Nauru, Antyle Holenderskie, Niue, Republika Panamy, Niezależne Państwo Samoa, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Królestwo Tonga, Turks i Caicos, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, Republika Vanuatu.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites

czytam i nadziwić się nie mogę jak to koledzy z PPD, najgłośniej zachwalają wyższość świąt nad świętami, a w tym wątku przecież jasno zostało postawione pytanie do dropped "czy obniży ceny"

i wypada poczekać na komunikat z dropped. ;)

 

Czytając ten wątek i wiele poprzednich na temat wspaniałości PPD, odnoszę wrażenie, że jak już się nie ma pomysłu - to sobie najlepiej strzelić w kolano obniżając prowizje do 0% - gratuluję. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to sobie najlepiej strzelić w kolano obniżając prowizje do 0% - gratuluję. ;)

 

To jak już przeczytasz dokładnie, zrozumiesz, że piszesz brednie. Dobranoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×