Jump to content
necik

Nowy cennik w Dropped.pl ?

Recommended Posts

Moim zdaniem - giełdy domen powinny się utrzymywać z prowizji od sprzedaży, dodatkowych usług a nie z narzutów na rejestrację.

Innymi słowy - powinni nam ułatwiać inwestycje(kupno domen) a zarabiać na podziale zysków (sprzedaż domen).

Edit: A więc cena rejestracji = cenie NASK.

 

Prowizja za odnowienie na poziomie 5% przy kilkuset domenach jest dopuszczalna i jak najbardziej na miejscu. Bo te domeny w końcu przez rok były "obrabiane przez system" a ponadto skoro je przedłużamy - mają jakąś wartość.

 

To co mi się podoba w Dropped - to jasne zasady. Jeśli wraz ze wzrostem liczby domen spada cena na odnowienie pl to spada też na IDN. Jeśli przeglądnę listę domen i wynajdę 30 ciekawych - to będę licytował tylko wśród osób które to samo zrobiły.

Jeśli kupuję domenę, to wiem, że dostanę na nią FV. Support działa nieźle - i chociaż zdarza się, że np sprzedam domenę za 0PLN (raz) to bardzo szybko sprawa jest poprawiana.

 

Przy okazji - ciekaw jestem kto pierwszy obniży cenę za "złapanie domeny". Myślę, że cena na poziomie 15 czy 20 pln mogłaby zwiększyć ruch w interesie. Bardziej by się opłaciło dodawać swoje domeny do przechwycenia (te których nie jesteśmy pewni wartości) i może chętniej przeszukiwalibyśmy listy.

Jest to coraz istotniejsze - bo listy spadów są coraz dłuższe a przy tym mniej zasobne w ciekawe domeny - a więc wymagają poświęcenia więcej czasu.

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem powiedzieć, że panel Dropped bardziej mi się podoba od PPD. Mam nadzieję, że z tego powodu nie zruga mnie teraz jakiś przedstawiciel PPD...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem histeryczna reakcja na obniżkę w PPD polegająca na obcięciu cen w Dropped, tylko by Dropped zaszkodzila. Po pierwsze pokazałoby to słabość Dropped i obawę przed utratą klientów a po drugie stanowiłaby niejako przyznanie publiczne do tego że PPD jest grającym główne skrzypce, co przecież nie jest prawdą.

To że PPD postanowiło pojechać dumpingiem, nie oznacza ciosu dla Dropped. W biznesie było wiele podobnych historii i nie zdziwiłbym się jakby Dropped poczekało teraz aż rywal się sam wykrwawi ;)

Co do dogadania się to pisałem kiedyś w innym topiku już, że zamiast się naparzać między sobą, powinni się dogadać i tak zorganizować aby czerpać jak najwięcej z rynku.

 

 

To że PPD postanowiło pojechać dumpingiem, nie oznacza ciosu dla Dropped

 

Dla scislosci dumping dotyczy exportu towarow i uslug nie zas rynku wewnetrznego a chyba z takim tu mamy doczynienia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaręczam, że będzie ciekawy ;)

Czuję obniżkę cen rejestracji / odnowienia oraz przechwytywania domen. W sumie większość przechwytywanych domen i tak sprzedaje się > 30 zł., więc straty raczej nie byłoby ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwagi, że Dropped i PPD mają się dogadać, by nie było konkurencji, można śmiało uznać za idiotyczne. Na szczęście nie jest to możliwe, i nikomu nie jest to potrzebne, nawet samym właścicielom serwisów, gdyż to właśnie konkurencja napędza ich szybki rozwój. A że na tym korzystają użytkownicy, to tylko powinniśmy się cieszyć. Czyżby niektórzy chcieli zmowy cenowej jak pomiędzy nazwa i home.

 

Ruch PPD jest bardzo dobry, gdyż nikt nie zabrania za jakiś czas, gdy zmieni się rynek, minie czas kryzysowy, nask obniży ceny, aby powrócić do naliczania odpowiedniej marży. Teraz za taką konkurencję możemy tylko dziękować, a nie prześcigać się w tym kto kogo popiera. Przecież wiadomo, że walka idzie o dochody z przechwytywania i rozwój giełdy, kto będzie tam liderem.

 

Wszelkie zarzuty natury prawnej pod kątem Dropped - zdecydowanie można uznać za nieuczciwą konkurencję i takie stwierdzenia absolutnie nie powinny padać na forum. Każdy odpowiada w tej kwestii za siebie i powinien konkurować tylko jakością swoich usług.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uwagi, że Dropped i PPD mają się dogadać, by nie było konkurencji, można śmiało uznać za idiotyczne.

 

[...] uważam jednak że konkurencja powinna iść w innym kierunku. Chcę lepszej sprzedawalności domen i chętnie zapłacę większą prowizję za lepsze efekty. To że Dropped i PPd będą się mordować między sobą zamiast docierać do NASZYCH potencjalnych klientów jest dla ciebie lepszym rozwiązaniem?

 

Problemy ze zrozumieniem słowa pisanego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
- Mówisz, że wolisz Dropped, bo ma prosty i wygodny panel. Trudno mieć mało wygodny panel gdy zawiera ułamek funkcjonalności PPD.pl. Jeżeli rozbudowanie PPD.pl Cię przeraża i funkcje które oferuje są Ci zbędne, to równie dobrze możesz sam założyć partnera, bo nie potrzebujesz praktycznie panelu do szczęścia.

 

To jak już przeczytasz dokładnie, zrozumiesz, że piszesz brednie. Dobranoc.

 

 

Polecam jakąś książkę o dyplomacji.

 

Mam nadzieję że PB wytarga Cię za ucho.

Edited by mikepolarny

Share this post


Link to post
Share on other sites
- Przechwytywanie domen. Skuteczność już teraz jest na poziomie Dropped. Jeszcze chwilka i ilość partnerów NASK łapiących dla PPD będzie znacznie większa niż konkurencji

 

Jak Wy to robicie ;) Obydwie firmy po 85% skuteczności... ;)

 

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak Wy to robicie ;) Obydwie firmy po 85% skuteczności... :D

Widocznie w obydwu serwisach użytkownicy odmiennie wartościują domeny i dodają do przechwycenia inne adresy niż u konkurencji.

 

Co istotne Dropped, PPD i kilku innych graczy nastawia się na zarobek z przechwytywania a tyle razy można było przeczytać, że nie ma już czego łapać bo na prawie wszystkie ciekawe domeny są założone opcje.

 

Chociaż w tych statystykach przechwycenie przez opcję też pewnie jest brane pod uwagę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Problemy ze zrozumieniem słowa pisanego?

 

Zestawiłeś dwie różne wypowiedzi i pytasz o zrozumienie ? Nie do tego był komentarz, był natury ogólnej do tego tematu, bez cytowania, a jeżeli poczułeś, że tyczy się ściśle ciebie, to moja wypowiedź została jasno określona i to od ciebie wymagane jest zrozumienie słowa pisanego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam że wypowiadam się w tym temacie, ale chciałem jeszcze krótko odnieść się do jednej rzeczy i sprostować inną.

 

Jak Wy to robicie :D Obydwie firmy po 85% skuteczności... ;)

 

Tak naprawdę nie da się tego obiektywnie porównać, bo w dropped jest dodawanych do przechwycenia dużo więcej domen (10x więcej?), z kolei w PPD.pl mogą by równie dobrze dodawane te same co w dropped, jak i zupełnie inne. Dropped podaje swoje, prawdziwe, statystyki, my również.

 

 

Bardziej istotną sprawą niż jakieś groszowe obniżki na rejestracji czy przedłużaniu, są dla mnie takie tematy jak profesjonalna obsługa i niezawodność, do których ja i pozostali "młodzi" przywykneliśmy utrzymując domeny w Home, Nazwa czy Kei... W Dropped jednak brakuje mi tej niezawodności w obsłudze panelu i działaniu serwisu, który niestety często zalicza zwiechy. Sprzedane domeny często nie znikają z folderu "sprzedane", co narzuca konieczność prowadzenia własnych notatek i własnej niezależnej bazy domen. Nie jest to wygodne, jednak trzeba podkreślić, że wszelkie maile wysyłane w tej sprawie do obsługi, są systematycznie odbierane, a zalegające domeny szybko usuwane. Nie mam doświadczenia z PPD, więc na ten temat się nie wypowiem, ale przypuszczam że tam sprawa wygląda podobnie. Dlatego mimo wszystko pozostaję w Dropped i nie zamierzam się stamtąd wyprowadzać. Na pewno nie skusi mnie lepsza oferta cenowa u konkurencji, bo przy mojej skromnej ilości domen 2-5 zł obniżki na prawdę nie robi wielkiej różnicy. Jedyne co mogłoby mnie skusić, to coraz większe problemy techniczne u aktualnego rejestratora, brak chęci ich naprawy i jednocześnie niezawodny system u konkurencji. Dopiero wtedy rozpatrzyłbym możliwość przeniesienia.

 

Poza tym standardowo już brakuje u obu rejestratorów wystawiania tradycyjnych faktur VAT. Wiem, że można to jakoś tam księgować, ale nie oszukujmy się - nie jest to wygodne jak wszędzie indziej w Polsce.

 

Tak jak napisałeś, nie wiesz o czym piszesz. PPD.pl wystawia polskie faktury VAT od zawsze, natomiast co do drugiego wytłuszczonego fragmentu, prosiłbym jedynie abyś nie powtarzał tego zdania póki osobiście nie sprawdzisz jego słuszności.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... w PPD.pl mogą by równie dobrze dodawane te same co w dropped, jak i zupełnie inne.

To ja może jeszcze dorzucę 'trzy grosze' i napiszę, iż jest bardzo możliwe, że duży wpływ na przechwytywanie innych domen w obydwu serwisach, mogą mieć domeny przechwytywane przez opcje.

Zwłaszcza opcje założone przez przez któryś z tych serwisów.

W jednym z nich ( np. w Dropped ) domena taka pokazywana jest jako domena premium i może zostać dodawana do przechwycenia, a w drugim ( np. w PPD ) pokazuje się jako domena z założoną opcją więc nie jest dodawana do przechwycenia bo to nierealne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...)

W jednym z nich ( np. w Dropped ) domena taka pokazywana jest jako domena premium i może zostać dodawana do przechwycenia, a w drugim ( np. w PPD ) pokazuje się jako domena z założoną opcją więc nie jest dodawana do przechwycenia bo to nierealne.

 

Tak nie do końca na temat, ale samochód, który jest jedną z najdrożej* sprzedanych domen w PPD.pl (jeszcze jako złapane.pl) miał wcześniej opcję :D

 

* tak się kiedyś zastanawiałem i używanie słowa "najdrożej", "najdroższa" itd. nie jest najbardziej fortunnie, bo 30 zł za np. cuhdsfskjdskbafd*pl, to drogo, a 500 zł za jep*pl już niekoniecznie drogo (przykładowe domeny i ceny "losowe"). Chyba bardziej byłoby to "domeny sprzedane za najwyższe kwoty", ale strasznie to długie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wytargałeś Intersona za ucho ?

 

Nie wytargał, ale powinien zrobić to wczoraj żebym szybciej ochłonął.

 

Przepraszam wszystkich za zbędną, wczorajszą, spowodowaną złym dniem dyskusję.

Czasami po prostu człowiek usiądzie do komputera po męczącym dniu, który dał w kość i się wyleje, gdzie nie powinien.

 

Osobiście nie mam nic do Dropped.pl, w końcu też tam kiedyś pracowałem i Michał mi w wielu sprawach pomógł, tak więc życzę mu żeby skutecznie spełniał swoje plany i wybaczył mi wczorajsze zbyt impulsywne wypowiedzi.

 

Pragnę również zaznaczyć, że wszystkie moje wypowiedzi nie podlegają konsultacji z Przemkiem (choć jak widać po wczorajszej dyskusji, gdyby część podlegała, ominąłbym sobie sporą dawkę wstydu), tak więc nie powinniście uznawać dwóch "winnych", a tym bardziej przenosić konsekwencji na PPD.pl.

 

Jeszcze raz przepraszam za wczorajszy wieczór.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak Wy to robicie :D Obydwie firmy po 85% skuteczności... ;)

 

Wiesz, to jak w doniesieniach z frontu, każda strona codziennie informuje że posunęła się 15 km do przodu - widocznie gdzieś chłopaki się rozminęli ;)

 

Zapewne w PPD inne domeny są dodawane do przechwycenia, zapewne jest też ich mniej, stąd taki efekt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiesz, to jak w doniesieniach z frontu, każda strona codziennie informuje że posunęła się 15 km do przodu - widocznie gdzieś chłopaki się rozminęli ;)

 

Ale najważniejsze, że idą do przodu :D

 

Zapewne w PPD inne domeny są dodawane do przechwycenia, zapewne jest też ich mniej, stąd taki efekt.

 

Co istotne Dropped, PPD i kilku innych graczy nastawia się na zarobek z przechwytywania a tyle razy można było przeczytać, że nie ma już czego łapać bo na prawie wszystkie ciekawe domeny są założone opcje.

 

Czyli nie jest tak najgorzej z tymi spadami i jest jeszcze o co powalczyć (szczególnie jak pisał Interson, dokładają nowe armaty) ;)

Opcje, opcjami ale na wszystko co warte uwagi trudno je położyć...

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedną z nich są konkurencyjne ceny rejestracji domen, które od 11 listopada będą jeszcze niższe

to nie znaczy, że nie możemy wcześniej poznać nowego cennika...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to nie znaczy, że nie możemy wcześniej poznać nowego cennika...

:)

Dlatego napisałem "chyba" :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×