Jump to content
Paweł Krzyworączka

30 tipów domenowych, które musisz znać

Recommended Posts

Witam Was serdecznie,

Nazywam się Paweł Krzyworączka. Na tym forum jestem nowy. Już mi się podoba. Mam nadzieję, że będzie bardziej z każdym dniem ;-)

 

Chciałbym Wam polecić bezpłatny poradnik, jaki przygotowałem: Wolne Domeny Internetowe ( http://wolne-domeny-internetowe.pl/ )

 

Poradnik ten jest kursem e-mailowym. Po zapisie dostajesz 30 tipów związanych z opracowywaniem optymalnej dla Ciebie domeny. Te tipy to żadna tajemnica - wymieniłem wszystkie na stronie poradnika. Po ostatniej lekcji będzie PDF do pobrania - oczywiście również za darmo.

 

Od razu mówię, że poradnik nie jest napisanym na kolanie, częściowo przeklejonym zlepkiem informacji z innych stron WWW. Napisałem go od zera samemu. Czy mam do tego kompetencje? Nie lubię pisać o sobie w ten sposób, więc najlepiej będzie jak sami ocenicie moją wiedzę. Nie jestem handlarzem, spekulantem domenowym. Prowadzę własny ebiznes: szkolenia z e-marketingu, doradztwo, w tzw. wolnych chwilach jeszcze jakąś stronkę wystrugam ;-) Domeny (chyba na równi z pozycjonowaniem i usability) są moim konikiem. W poradniku zawarłem większość moich przemyśleń związanych z wymyślaniem domen.

 

Ponieważ specjalizuję się w marketingu internetowym, poradnik ma niecodzienny charakter: zawiera mnóstwo wskazówek sprzedażowych. W zasadzie o tym jest cały poradnik: o domenach, które mają być skuteczne, a nie komuś tam się podobać.

 

Dobra, nie smęcę, bo mnie zlińczujecie za autopromocję, hehe. Jeśli ktoś ma wątpliwości, co do jakości moich kursów, polecam również darmowy kurs SEO: http://darmowy-kurs-pozycjonowania.pl/. Nie miałem jeszcze złej opinii o nim, a dobre.... codziennie czytam w mailach.

poradnik-domeny-maly.jpg

 

Raz jeszcze witam Was serdecznie. Mam nadzieję, że się tu zadomowię!

Edited by Paweł Krzyworączka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapisałem się z zapasowego konta mailowego i potwierdzam, że nie jest to spam, faktycznie dostałem część 1. poradnika, trochę krótka tylko, jak za darmo to można poczytać, mam nadzieję, że można się będzie z tego łatwo wypisać jak nie spełni oczekiwań (teraz trudno to stwierdzić).

 

Do jutra, Poznasz tip#1: Tylko końcówka .pl

 

;)

 

Na SEO też się w sumie zapisałem, nie śledzę ostatnio trendów, może coś się dowiem. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

@maryuse, Majewski też tam był w zaprzyjaźnionych i się zapisałem do jakiejś jego mailowej listy, jemu trudno jest się oprzeć, kurs dotyczył "internetowego milionera". Tylko na te trzy - domeny, SEO i Majewski i wszystko na zapasowy mail, bo różnie z tym wypisywaniem się bywa. ;) Kupić bym nigdy nie kupił, a za darmo w wolnych chwilach można poczytać.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za zaufanie!

 

Odpowiem krótko na "zarzuty" ;-)

 

1. Pierwszy mail to nawet nie lekcja - to krótkie wprowadzenie w kurs. Tipy zaczynają się od drugiego dnia kursu.

2. Z kursu można się bardzo łatwo wypisać! Na dole w każdym mailu jest wyraźnie opisany link: Jeśli chcesz się wypisać z tej listy, otwórz: (i tu jest link). Jeśli chcesz olać kurs - jedno kliknięcie i z głowy ;-)

3. Podobieństwo do Piotrka Majewskiego? Hmm, a w czym? Strony typu squeeze page ("wyciskacze") u większości podobnie wyglądają. Tak już jest (takie strony są po prostu skuteczne). Ale to raczej styl zachodni, że tak powiem. Choć oczywiście staram się tworzyć własny ;-)

4. Dlaczego kurs mailowy? Bo mam wtedy z Tobą "bezpośredni" kontakt. Jeśli jest link do ebooka na serwerze do pobrania i nic więcej, to ściągniesz go, zajrzysz lub nie i tyle. Jeśli jesteś na mojej liście adresowej, to wywiązuje się pewna relacja. Lub się nie wywiązuje, jeśli stwierdzisz, że jestem cienias, smęcę i w ogóle, hehe.

 

Jeśli macie jakieś pytania - walta śmiało. Tylko z pozoru wyglądam tak poważnie ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pawle, czy każdy tip to jeden dzień? Czy to znaczy, że kurs seo trwa 14 dni a domenowy 30? Chętnie sprawdzę ten dla SEO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakaś masakra...

 

Nie ukrywam, że trochę wkurzają mnie spekulanci, którzy naciągają innych na odkupienie domen, które... niewiele są warte. A przecież w każdej chwili można zarejestrować wolną domenę internetową, która będzie dla Ciebie doskonała.

 

Piszesz takie coś, a później próbujesz sprzedać:

 

SukceSEO.pl - twierdząc, że domena z potencjałem...

Podkreślam SukceSEO (z uniwersalnym S ;) )

 

Gdzie tu sens i logika??

 

Już sobie wyobrażam poradnik.

 

Powodzenia

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie, ewidentny samoboj. Duzo braku logiki w tym co autor pisze na swojej stronce.

 

Najgorsze, ze faktycznie tacy ludzie szkola innych, wiec nie dziwmy sie, ze spoleczenstwo jest tak nieswiadome po praniu mozgu jakie zrobi im taki "ekspert" od domen i e-marketingu. Agencje reklamowe itp powinny jak najszybciej otrzasnac sie z tak wyedukowanych "mistrzow" i podziekowac za uwage, a domainerzy powinni zajac ich miejsca jako doradcy przy wyborze nazw.

 

tajemniceebiznesu,pl i wolne-domeny-internetowe,pl - jesli za znalezienie takich wolnych domen o tym kalibrze mialbym placic 297 pln, to wole wyslac to do Torunia...

 

Nie chce mi sie przytaczac tych bezsensownych wypocin jakie opublikowal autor na swoich stronach, ale jest tam tyle absurdow, ze az szkoda czasu. Zreszta poczytajcie sami...

 

Pozdrawiam

spekulant

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jednak jest szkoła Majewskiego. On to właśnie w swojej książce "Czas na e-biznes" twierdzi, że nazwa domeny nie ma znaczenia. Jest to typowe podejście rozżalonych klientów, marketingowców:

"Moja domena jest już zarejestrowana to na złość spekulantowi zarejestruję dowolną inną" czyli 'U Nas' zwaną ninją ;)

 

Niestety, ten temat to falstart.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

krzywy,pl/serwisy-noclegowe/njaknocleg-pl/

 

njaknocleg - to zapewne kolejna doskonała domena, podobnie jak

celeber,pl (zarejestrowana przez autora poradnika),

czy reloj,pl (informacja ze stopki strony firmowej autora: zdjęcia Pawła Krzyw*** wykonał i obrobił graficznie Jerzy 'Reloj,pl' Semp***)

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam zdecydowałem się jednak nie anulować subskrypcji, nie oceniam z reguły książek po okładce, niemniej pierwsze wrażenie mocno prysło.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wolne Domeny Internetowe ( http://wolne-domeny-internetowe.pl/ )

 

Poradnik ten jest kursem e-mailowym. Po zapisie dostajesz 30 tipów związanych z opracowywaniem optymalnej dla Ciebie domeny.

Co można się spodziewać od autora, kto wybrał wolne-domeny-internetowe.pl jako "optymalna dla niego domeny"?

 

PS: Tanio sprzedam WolneDomenyInternetowe.pl ;), była wolna do 2009.10.31 11:33:36 ...

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świat się kończy!

 

Spekulant marketingowy ale nie domenowy, prowadzi kurs o domenach pod domeną

wolne-domeny-internetowe.pl

 

Także na wstępie gratuluję wiedzy tak o domenach jak i o marketingu internetowym.

 

Mimo wszystko życzę powodzenia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim wypowiadającym się za "miłe" przywitanie ;)

Nie robi to na mnie większego wrażenia, bo spotykam się z tym często.

Oczywiście na merytoryczne dyskusje zawsze mam ochotę (na gadanie bez celu nie mam czasu).

 

Zatem odniosę się do Waszych słów.

 

SukceSEO.pl - twierdząc, że domena z potencjałem...

Podkreślam SukceSEO (z uniwersalnym S rolleyes.gif )

Tak, z potencjałem. Jakie masz argumenty przeciwko tej domenie? Uprzejmie proszę o konkrety.

Domena wydaje się niektórym osobom banalna: kolejne "coś tam eo". Ta jednak jest dość wyjątkowa.

Ma w sobie słowo sukces - jeden z lepszych wyrazów do wielu ebiznesów. Ma również SEO - dlatego jest dobra np. dla firmy pozycjonerskiej na stronkę firmową. No i najważniejsze: sukceseo łączy sukces i seo. Do tego brzmi dobrze, łatwa do zapamiętania.

Proszę o konkretne uwagi przeciw tej domenie.

 

Faktycznie, ewidentny samoboj. Duzo braku logiki w tym co autor pisze na swojej stronce.

O jakiej logice mowa? Konkrety uprzejmie proszę.

 

Najgorsze, ze faktycznie tacy ludzie szkola innych, wiec nie dziwmy sie, ze spoleczenstwo jest tak nieswiadome po praniu mozgu jakie zrobi im taki "ekspert" od domen i e-marketingu. Agencje reklamowe itp powinny jak najszybciej otrzasnac sie z tak wyedukowanych "mistrzow" i podziekowac za uwage, a domainerzy powinni zajac ich miejsca jako doradcy przy wyborze nazw.

Hmm, ciekawe uwagi. Tylko sensu w tych kilku zdaniach za nic nie mogę się doszukać :D

 

tajemniceebiznesu,pl i wolne-domeny-internetowe,pl - jesli za znalezienie takich wolnych domen o tym kalibrze mialbym placic 297 pln, to wole wyslac to do Torunia...

Obawiam się, że możesz po prostu nie rozumieć potencjału tych domen. Nie będę się na ich temat rozpisywał. Zostawiam to do własnej analizy każdemu, kto uważa je za beznadziejne. Nie ukrywam, iż mam wrażenie, że spora część osób patrzy na domeny pod jednym kontem - nie widząc szerzej.

 

Nie chce mi sie przytaczac tych bezsensownych wypocin jakie opublikowal autor na swoich stronach, ale jest tam tyle absurdow, ze az szkoda czasu. Zreszta poczytajcie sami...

A może jednak pobawimy się w analizę tych WIELKICH ABSURDÓW? Pisz śmiało: do czego masz uwagi? Co takiego absurdalnego piszę na moich stronach?

 

To jednak jest szkoła Majewskiego. On to właśnie w swojej książce "Czas na e-biznes" twierdzi, że nazwa domeny nie ma znaczenia. Jest to typowe podejście rozżalonych klientów, marketingowców:

"Moja domena jest już zarejestrowana to na złość spekulantowi zarejestruję dowolną inną" czyli 'U Nas' zwaną ninją

Niestety brakuje mi wyobraźni, żeby zrozumieć tę wypowiedź. Wyjaśnij może jaśniej dla takich gości jak ja, o co chodzi w Twojej wypowiedzi? Aaa, i napisz, gdzie napisałem, że domena nie ma znaczenia, ok?

 

njaknocleg - to zapewne kolejna doskonała domena, podobnie jak

celeber,pl (zarejestrowana przez autora poradnika),

czy reloj,pl (informacja ze stopki strony firmowej autora: zdjęcia Pawła Krzyw*** wykonał i obrobił graficznie Jerzy 'Reloj,pl' Semp***)

Tak, to jedne z najlepszych domen, jakie wymyśliłem dotychczas. Proszę o uwagi, co jest nie tak z tymi domenami? Wtedy odniosę się do tychże uwag i napiszę, dlaczego są te domeny są świetne. Tylko nie piszcie "nie bo nie", bo szkoda czasu na takie dyskusje.

 

Ja tam zdecydowałem się jednak nie anulować subskrypcji, nie oceniam z reguły książek po okładce, niemniej pierwsze wrażenie mocno prysło.

Hmm, dzięki za mini zaufanie. A dlaczego wrażenie prysło? Czy z moich maili to wynika czy z opinii kolegów o kursie, którego nie czytali?

 

Co można się spodziewać od autora, kto wybrał wolne-domeny-internetowe.pl jako "optymalna dla niego domeny"?

No właśnie: krytyka bez zrozumienia celu tej domeny. Nie wiem nawet, co mam tu napisać? Proszę o konstruktywne, krytyczne uwagi, bo na takie teksty nie wiem, co mam napisać?

 

PS: Tanio sprzedam WolneDomenyInternetowe.pl smile.gif, była wolna do 2009.10.31 11:33:36 ...

Ta domena nie była mi potrzebna. Choć myślałem o niej i przekierowaniu 301. Ale nie będę promował raczej tego kursu np. w radio, więc dyktowanie domeny z myślnikami nie ma praktycznie znaczenia akurat tutaj.

 

Spekulant marketingowy ale nie domenowy, prowadzi kurs o domenach pod domeną

wolne-domeny-internetowe.pl

Może jakieś argumenty przeciw tej domenie? Chyba również patrzysz na domeny z jednego punktu widzenia.

 

Także na wstępie gratuluję wiedzy tak o domenach jak i o marketingu internetowym.

A dziękuję ;)

 

Mimo wszystko życzę powodzenia smile.gif

Ja również i dzięki za życzenia.

 

 

 

Pomimo tego przywitania, chcę tu zagościć na dłużej, jeśli pozwolicie ;-)

Proszę Was, nie róbcie tego, co np. pozycjonerzy na PiO lub GoldenLine. Takie dyskusje nie mają większego sensu. Kilka osób podniesie na 5 minut poczucie własnej wartości i tyle. Po co? Nie lepiej prowadzić konstruktywne dyskusje?

 

Jeśli ktoś uważa mnie za ignoranta e-marketingowego (a bije to z poprzednich Waszych wypowiedzi), to dlaczego moje forum ebiznesowe ( http://forum.ebiznesy.pl/ ) ma z każdym dniem coraz więcej userów, dyskusje są niemal wyłącznie merytoryczne, wszyscy są zachwyceni poziomem, klimatem i wartością forum?

Nie oceniajcie ludzi pochopnie. Możecie mieć pewność, że ja Was nie będę tak oceniał ;-)

 

Tak czy inaczej - jeśli ktoś ma krytyczne uwagi do mojego kursu lub domen, zapraszam do merytorycznych argumentów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ukrywam, iż mam wrażenie, że spora część osób patrzy na domeny pod jednym kontem

 

Aż razi po oczach ;)

 

Każdy ma prawo do własnych opinii i przemyśleń oraz swojego sposobu na e-biznes. Skoro autor tematu ma takie a nie inne przekonania czy też doświadczenia to dobrze. Czasami warto wyjść poza własne podwórko. :D To, że ktoś ma inne podejście do biznesu czy tez kwestii domen nie znaczy, że trzeba Go od razu z błotem mieszać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Nie spodziewajcie się niewiadomo czego po tzw. "nobody" w biznesie domenowym. Taka osoba z samej definicji nie jest w stanie napisać poradnika na poziomie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta domena nie była mi potrzebna. Choć myślałem o niej i przekierowaniu 301. Ale nie będę promował raczej tego kursu np. w radio, więc dyktowanie domeny z myślnikami nie ma praktycznie znaczenia akurat tutaj.

 

to ja sie tlyko odniosę do tgo, ze nie była Ci potrzebna wersja bez "myslników"

 

Widzisz tu nie chodzi tlyko o radio i dyktowanie, ale o potencjalne zagrożenia

 

to tak jak byś postawił serwis na .com i nie wziął mimo możliwości wolnej peelki, czy na idn-ie nie biorąc wolnego nonIDN-a

 

dla mnie jako domeniarza i osoby, któa stawia lepsze czy gorsze serwisy to jest bląd podstawowy. za darmo oddajesz jakiś % ruchu i userów, o których walczysz. 15 PLN nie jest argumentem, który mógłby to usprawiedliwić

 

pomijam już samą długośc domeny. może i oddaje sens poradnika, ale nigdy bym nie zasugerował klientowi, który ma plan otworzenia skepu z tanią książkką dla dzieci żeby robił to pod adresem tanie-ksiazki-dla-dzieci.pl . Jezli by się ejdnak uparł, to z pewnościa doradziłby mu zakup pakietu:

 

tanie-ksiazki-dla-dzieci.pl

tanie-książki-dla-dzieci.pl

tanieksiazkidladzieci.pl

tanieksiążkidladzieci.pl

 

niestety też przy tak długich frazach, które nby świetnie opisują asortyment - jak wspomniałem - starałby sie, aby wydał parę groszy i kupił np domenę skrzat.pl, gagatek.pl czy coś podobnego

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmm, dzięki za mini zaufanie. A dlaczego wrażenie prysło? Czy z moich maili to wynika czy z opinii kolegów o kursie, którego nie czytali?

 

Też jeszcze nie czytałem, bo mam dopiero wstęp i we wstępie nie ma nic, co by mnie uraziło. :D

 

Początkowe wrażenie zburzył nieco ten "spekulant", ale pewnie dlatego, że w obcowaniu z klientami na domeny często się spotykam w tym słowem i jestem mocno na nie przewrażliwiony, jak pewnie i wiele innych osób handlujących domenami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na tym forum jestem nowy (...) Chciałbym Wam polecić bezpłatny poradnik, jaki przygotowałem ...

Witam na forum

 

Skąd Twoje przekonanie, że bez wiedzy, którą można znaleźć na tym forum, Twój poradnik przyda się osobom, które tu goszczą i jest profesjonalny ?

Skąd czerpałeś dotąd wiedzę o domenach ?

 

Przyznać się, kto rejestruje sukcesseo.pl ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przyznać się, kto rejestruje sukcesseo.pl ? :D

Sam rzuciłem w sprawdzenie frazy, ale było już za późno. I też jestem zainteresowany: kto mnie ubiegł?

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mi się jakoś w sukceSSeo.pl to SS nie podoba... ;)

 

Prawie jak 55 Selesa :D

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×