Jump to content
enzo

fakturowanie DROPPED

Recommended Posts

Witam

 

dropped wystawia faktury bez VATu (0%)

 

Czy taką fakturę mogę dołączyć do kosztów? Czy jesli mam firmę muszę wygenerować (jakoś) fakturę z VATem i odliczyć sobie ze skarbówki?

 

Chodzi o to czy fakturę np: Rejestracja domeny 15.00zł / VAT: 00zł

mogę zaliczyć jako koszt firmy? Oraz następnie wliczyć sobie w koszta. Zaś vatu nie płaciłem, vatu nie odzyskuję.

 

 

 

Pytam profilaktycznie bo o US słyszałem opowieści bardziej kontrowersyjne niż te o UFO na ziemi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz wystawić fakturę wewnętrzną na której obliczasz VAT (22%) i ten VAT wpisujesz zarówno na pierwszej stronie VAT-7 (import usług), jak i na odwrocie (koszty), więc się zeruje. Koszt samej domeny oczywiście również wliczasz sobie w koszty firmowe.

To tak w skrócie, szczegóły w sieci lub u księgowego. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potwierdzenie słów pb:

 

"Jak rozliczyć otrzymaną fakturę?

 

Rozliczenie faktur za zakup domen w serwisie Dropped.pl odbywa się na zasadzie rozliczenia importu usług. Aby rozliczyć fakturę, należy wykonać następujące czynności:

 

* Na podstawie otrzymanej z Dropped.pl faktury wystawić fakturę wewnętrzną dokumentującą import usług (art. 106 ust. 7 ustawy o VAT). Do ceny domeny należy doliczyć 22% VAT. Podatek VAT wykazuje się w deklaracji VAT-7 jako podatek należny.

* Należny podatek VAT podlega w całości odliczeniu. Dlatego należy wykazać go w deklaracji VAT-7 również jako podatek naliczony (art. 86 ust. 10 pkt 2 ustawy o VAT). W ten sposób podatek należny i naliczony "zerują się", co oznacza iż nie ma konieczności odprowadzania VAT do Urzędu Skarbowego. "

 

źródło: http://help.dropped.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

A przyczepi się urząd skarbowy jeśli wystawię do księgi wbiję zwykłe faktuury bez vat i odbiję sobie tylko koszt a nie VAT ?

 

 

Nie rozumiem, jeśli w poniższy sposób się nie da to mam dropped dopłacać VAT który później mi wydadzą w US, dodatkowo muszę sam przerabiać faktury?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli enzo nie czujesz się na siłach skonsultuj się z księgową/ym. Powiedz tylko import usług to już będą się palić do roboty :D

zaoszczędzisz sobie nerwów i ewentualnych konsekwencji ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czuć się nie czuję, sam prowadzę sobie księgowość.

 

Jest to może gdzieś dokładnie opisane co i jak mam zrobić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze

 

Chciałbym rozliczyć poprzedni miesiąc.

 

Ściągam fakturę z dropped na 15zł która ma 0% VAT.

Co teraz po kolei mam z nią zrobić bym mógł wliczyć sobie ją w koszta.

 

PS. Rachunkowość prowadzę sobie sam,

dzięki

Share this post


Link to post
Share on other sites

podpinam się pod temat (chociaż w moim przypadku chciałbym się po prostu upewnić)

 

1. Rejestruję 10 domen w miesiącu. Drukuję fakturę na 150zł. Dodaję do faktury 22% vat ale jednocześnie odliczam sobie ten vat jako import usług i ostatecznie vatu płacę 0zł?

2. Sprzedaję domenę przez Dropped. Dostaję pieniążki, drukuję fakturę. Tutaj płacę jedynie podatek dochodowy 18%?

3. Sprzedaję domenę poza Dropped. Cena 100 + Vat. Nabywca płaci 122zł, ja odprowadzam vat w wysokości 22zł oraz 18zł dochodowego?

 

Będę wdzięczny za upewnienie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki Michale ;)

 

enzo - nie bardzo rozumiem, chcesz wliczyć w koszta fakturę zawierającą 0zł Vat?

 

Rozliczenie faktur za zakup domen w serwisie Dropped.pl odbywa się na zasadzie rozliczenia importu usług. Aby rozliczyć fakturę, należy wykonać następujące czynności:

 

* Na podstawie otrzymanej z Dropped.pl faktury wystawić fakturę wewnętrzną dokumentującą import usług (art. 106 ust. 7 ustawy o VAT). Do ceny domeny należy doliczyć 22% VAT. Podatek VAT wykazuje się w deklaracji VAT-7 jako podatek należny.

* Należny podatek VAT podlega w całości odliczeniu. Dlatego należy wykazać go w deklaracji VAT-7 również jako podatek naliczony (art. 86 ust. 10 pkt 2 ustawy o VAT). W ten sposób podatek należny i naliczony "zerują się", co oznacza iż nie ma konieczności odprowadzania VAT do Urzędu Skarbowego.

Edited by rastuch

Share this post


Link to post
Share on other sites
enzo - nie bardzo rozumiem, chcesz wliczyć w koszta fakturę zawierającą 0zł Vat?
Tak jest dobre.

Faktura z dropped (bez VATu) idzie w koszty.

 

Poza tym trzeba wystawić 2 faktury wewnętrzne dla rozliczenie VAT (poza KPIR).

Share this post


Link to post
Share on other sites
enzo - nie bardzo rozumiem, chcesz wliczyć w koszta fakturę zawierającą 0zł Vat?

 

Tak chce sobie wliczyć w koszta moją stratę czyli wartość domeny. I jakie znaczenie ma VAT? Przecież Vat sobie w koszta nie wliczę.

 

druga sprawa, odpowiedzieliście rastuch na jego pytania w wątku, a autorowi nie.

 

 

Jeśli bazujemy na jego wypowiedzi to po raz 3 zapytam:

1. Rejestruję 10 domen w miesiącu. Drukuję fakturę na 150zł. Dodaję do faktury 22% vat ale jednocześnie odliczam sobie ten vat jako import usług i ostatecznie vatu płacę 0zł?

 

"Dodaję do faktury" ? O co chodzi? Czy mam nową fakturę wydrukować czy długopisem dopisać sobie VAT ? Pojęcia zielonego nie mam. Mam firmę od roku. robiłem interesu z dziesiątkami osób ale takiego czegoś jeszcze nie było.

 

 

Panie Dropped.pl,

myślę że masz coś wspólnego z osobami zarządzającymi portalem dropped.pl więc bez urazy ale...

 

Szlak mnie trafia jak muszę robić takie kombinacje, robicie biznes to zróbcie tak żeby to miało ręce i nogi.

Jako klient bardzo chciałbym generować "normalne" faktury VAT

 

z powyzszego powodu coraz częściej wybieram dirmę PPD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szlak mnie trafia jak muszę robić takie kombinacje, robicie biznes to zróbcie tak żeby to miało ręce i nogi.
To jest "normalna" faktura: wszystkie inne firmy z UE (poza pl) wystawią podobne.

Czy ograniczysz swój rynek tylko na pl?

 

Poza tym polecam Google, np.:

http://www.google.pl/search?q=%22faktura+w...2+vat&hl=pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ograniczysz swój rynek tylko na pl?

 

Tak polski rynek mi wystarcza, dlatego większe firmy powinny mieć to na uwadze,

że są firmy które tolerują tylko Polskie faktury

 

 

Już nie chodzi nawet o tą fakturę, ale głupia instrukcja czy coś. A Tam poprostu nic, napisane w tej pomocy coś od niechcenia.

Jak pisać to tak żeby każdy zrozumiał, chyba proste nie?

 

 

PS. Jeśli mogę prosić, to chciałbym zobaczyć jakąś przykładową "przerobioną" faktrurę.

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMHO warto nauczyć się transakcje wewnątrzwspólnotowe.

Kiedy zaczynałem handel z domenami, w ciągu 3 mies. miałem pierwszy sprzedaż wewnątrzwspólnotowy - klient z Niemiec oferował wysoka kwota za pl-ka ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja Cię rozumiem, ale mnie to nie jest potrzebne, a jeśli będzie to się nauczę. To tak jak chemia w liceum, uczysz się bo musisz a w życiu przydaje się to ~5% uczonych ludzi.

Jednak do samych faktur dropped trzeba takie kombinacje urządzać?

 

Ponawiam prośbę o jakąś prostą instrukcję i przykład.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, postaram się łopatologicznie to wyjaśnić.

 

Dostajesz od Dropped fakturę za 100 PLN bez VAT.

 

Wystawiasz fakturę wewnętrzną, która zawiera te same dane co faktura z Dropped (sprzedawcą jest Michau Enterprises Limited, nabywcą jesteś ty) tylko że dodatkowo doliczony jest 22% VAT (czyli faktura opiewa na 122 PLN). Tę fakturę księgujesz.

 

Ten VAT wpisujesz w formularzu VAT-7 w pozycję 37 ("Import usług").

 

Jednocześnie odliczasz sobie ten VAT jako VAT naliczony, wpisując go w VAT-7 do pozycji 49 ("Nabycie usług pozostałych").

 

W ten sposób wychodzisz na zero i nie odprowadzasz żadnego VATu do skarbówki.

 

Robisz to raz na miesiąc, jako że Dropped wystawia faktury raz w miesiącu (a gdyby nawet nie,to polskie przepisy pozwalają na wystawianie jednej takiej faktury wewnętrznej na miesiąc).

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szlak mnie trafia jak muszę robić takie kombinacje, robicie biznes to zróbcie tak żeby to miało ręce i nogi.

Jako klient bardzo chciałbym generować "normalne" faktury VAT

Oczywiście, możemy zacząć generować Ci polskie faktury VAT. Zapłacisz wtedy dodatkowo:

 

* 22% polskiego VAT na dzień dobry, zamiast 0% VAT jak obecnie.

* Dodatkowe koszty prowadzenia polskiej księgowości (biuro księgowe itp) - na Cyprze księgowość całej spółki z milionowymi obrotami to jeden Excel który skrypt generuje automatycznie, a w Polsce?

* Dodatkowe koszty utrzymania spółki w Polsce, wszystkich podatków które musiałbym w Polsce płacić, itp.

 

Ceny w Dropped.pl są dlatego najniższe w Polsce, że unikamy wszystkich upierdliwości i bezsensownych wydatków związanych z polskimi podatkami. Jeśli ktoś chce płacić dużo drożej, bo nie chce mu się raz na miesiąc rozliczyć jednej faktury wewnętrznej - rozumiem to, ale większość klientów woli płacić taniej i wychodzimy im naprzeciw.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...na Cyprze księgowość całej spółki z milionowymi obrotami to jeden Excel który skrypt generuje automatycznie, a w Polsce?

No to już wiemy jakie obroty ma dropped ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za wyjaśnienie, postaram się zrobić to dobrze

 

 

Oczywiście, możemy zacząć generować Ci polskie faktury VAT. Zapłacisz wtedy dodatkowo:

 

* 22% polskiego VAT na dzień dobry, zamiast 0% VAT jak obecnie.

* Dodatkowe koszty prowadzenia polskiej księgowości (biuro księgowe itp) - na Cyprze księgowość całej spółki z milionowymi obrotami to jeden Excel który skrypt generuje automatycznie, a w Polsce?

* Dodatkowe koszty utrzymania spółki w Polsce, wszystkich podatków które musiałbym w Polsce płacić, itp.

 

Ceny w Dropped.pl są dlatego najniższe w Polsce, że unikamy wszystkich upierdliwości i bezsensownych wydatków związanych z polskimi podatkami. Jeśli ktoś chce płacić dużo drożej, bo nie chce mu się raz na miesiąc rozliczyć jednej faktury wewnętrznej - rozumiem to, ale większość klientów woli płacić taniej i wychodzimy im naprzeciw.

 

Ja to rozumiem, sam myślę nad przeniesieniem firmy zagranicę.

Ale skoro robicie na tym biznes, warto było by w pomocy lub gdzieś zamieścić przykłady oraz krok po kroku jak rozliczyć taką fakturę. Dla Was może to się wydawać proste ale jest część klientów którym to przeszkadza, i warto było by zrobić taki poradnik. Z pewnością na tym nie stracicie.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ceny w Dropped.pl są dlatego najniższe w Polsce, że unikamy wszystkich upierdliwości i bezsensownych wydatków związanych z polskimi podatkami.

 

Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem, ale Dropped raczej nie jest najtańszym rejestratorem. Jeżeli źle patrzę, to mnie poprawcie, ale z cenników wychodzi, że PPD ma tańsze domeny:

 

Rejestracja w Dropped - 12zł

Rejestracja w PPD - 12,20zł (dla firm 10zł)

 

Odnowienie PL w Dropped - 50zł

Odnowienie PL w PPD - 48,80 zł (dla firm 40zł)

 

Odnowienie IDN w Dropped - 15zł

Odnowienie IDN w PPD - 12,20zł (dla firm 10zł)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem, ale Dropped raczej nie jest najtańszym rejestratorem. Jeżeli źle patrzę, to mnie poprawcie, ale z cenników wychodzi, że PPD ma tańsze domeny:

Tak jest dokładnie ale...

są dwa "obozy" - prowadzący dział. gosp. i nieprowadzący...

Dla 'firmowców' dodatkowo upierdliwość w wystawianiu FV wewn. jesli chodzi o AM i zakupy, natomiast przy sprzedaży domen przez AM zawsze jest jeden i ten sam kontrahent - Dropped (tu jest wygoda).

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam takie pytanie... czy te koszty trzeba odliczać czy to się wiąże tylko z tym czy chce sobie odliczyć od dochodowego ten zakup domeny ?

Bo jak ja kupie domenę za 30zł to z tego mam do odliczenia od dochodowego niecałe 6zł to wole zapłacić te 6zł podatku więcej niż się bawić w te faktury.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ceny w Dropped.pl są dlatego najniższe w Polsce, że unikamy wszystkich upierdliwości i bezsensownych wydatków związanych z polskimi podatkami. Jeśli ktoś chce płacić dużo drożej, bo nie chce mu się raz na miesiąc rozliczyć jednej faktury wewnętrznej - rozumiem to, ale większość klientów woli płacić taniej i wychodzimy im naprzeciw.

 

Nie zgodzę się. Dla osób prywatnych może i jest to tańsze rozwiązanie, ale dla osób prowadzących DG jest to nieopłacalne i upierdliwe. Wolał bym zapłacić VAT i mieć normalną fakturę.

 

 

 

PS. Czy kwoty z zakupu domen na aukcjach nie są brane pod uwagę w wystawianiu faktur przez dropped?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×