Jump to content
enzo

fakturowanie DROPPED

Recommended Posts

@Dropped.pl

 

A ja mam pytanko. Może nie doczytałem dokładnie, jeśli tak to przepraszam. Kiedy na moim koncie zaczną pojawiać się faktury za domeny, które kupiłem?

 

@enzo

 

Wybacz, ale nie zgodzę się z Tobą. Uważam, że taki sposób rozliczania jest opłacalny. Uważa tak również moja księgowa. To, że nie umiesz sobie poradzić z rozliczeniem tego nie znaczy, że jest to złe rozwiązanie.

Edited by bumblebee203

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wybacz, ale nie zgodzę się z Tobą. Uważam, że taki sposób rozliczania jest opłacalny. Uważa tak również moja księgowa. To, że nie umiesz sobie poradzić z rozliczeniem tego nie znaczy, że jest to złe rozwiązanie.

 

Jaka to może być zaleta dla osób prowadzących DG? Jedynie taka że fizycznie nie trzeba płacić podatku, a później go odbierać. Zaś biurokracja z dropped zdecydowanie redukuje ten plus z nawiązką. Ja osobiście przeniosłem wszystkie domeny do innych rejestratorów, gdzie mogę generować normalne faktury.

 

bumblebee203 , powiedz mi co jest opłacalne w takim rozwiązaniu bo ja nie dostrzegam tej opłacalności.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja się ciesze, że w dropped jest jak jest. Zakupu domen w niskich cenach nie wrzucam sobie po prostu w koszta, a za to nie muszę płacić vatu od sprzedaży a wiec od ceny o wiele wyższej.

 

A już super rozwiązaniem jest jak się rejestruje domenę u innego rejestratora, bez problemu wrzuca w koszty i odlicza vat, a potem przenosi do dropped.pl i sprzedaje bez vat-u na AM :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam ponownie,

 

 

Chciałem się Was doradzić czy dobrze zrobiłem fakturę wewnętrzną.

Dodatkowo chciałbym zapytać:

1. Co wpisać w PKWiU (trzeba to pisać?)

2. j.m

3. Czy numer faktury wewnętrznej musi być zgodny z numerem faktury wystawionej przez dropped?

post-5585-1260823340_thumb.jpg

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha i czy fakturę wpisuję najpierw w "WYDATKI' a dodatkowo w formularzu VAT7 ?

 

Czy tą fakturę WEWNĘTRZNĄ trzymam dla siebie, zaś jej wynik wpisuję w pole:

36 - Suma z podatkiem VAT

37 - Sam podatek VAT od faktury wewnętrznej

 

przykład, dla faktury 100zł netto w pozycję 36 wpisać 122zł zaś w pozycję 37: 22zł tak?

 

 

 

No i właśnie głóne pytanie czy oprócz deklaracji VAT7 wpisuję jeszcze dane tej faktury wewnętrznej gdzieś?

bo jeśli wliczę ją w koszta to sumując wyjdzie że US dopłaci mi VAT którego fizycznie nie zapłaciłem

 

 

Proszę o szybką pomoc.

dzięki

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do jakiegoś czasu w Aftermarket.pl wystawiane były faktury ze 0 stawką VAT. Teraz faktury wystawia firma cypryjska i VAT jest naliczany.

 

Sprzedaję właśnie domenę i klient zacytował mi fragment znaleziony na stronach Aftermarket: "Płatnicy VAT płacą tylko cenę uwidocznioną w serwisie. Kupno domen podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 22% z tytułu importu usług. Podatek ten podlega w całości odliczeniu jako podatek naliczony. W tym przypadku, ceny podane w serwisie są cenami netto. "

 

To jest zrozumiałe w przypadku firmy z USA (import usług) a jak to wygląda dla faktur z Cypru które już mają ten VAT naliczony??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podbijam bo zależy mi na czasie a do Dropped telefonu nie ma :/

Może ktoś się z Dropped się zlituje i napisze....

Od czerwca mamy tylko faktury cypryjskie. Do maja były faktury cypryjskie oraz z USA - do wszystkich tak samo powinieneś doliczać VAT (a na drugiej stronie odliczać).

-----

Teraz faktury wystawia firma cypryjska i VAT jest naliczany.

 

VAT nadal nie jest naliczany. Jeśli prowadzisz DG, to musisz doliczyć 22% VAT i na rączce zanieść do US. Jeśli jesteś VAT-owcem, to możesz go sobie odliczyć, co niby wyjdzie na jedno, a jednak nie do końca. Ceny w AfterMarket/Dropped są cenami netto.

Edited by Perseusz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od czerwca mamy tylko faktury cypryjskie. Do maja były faktury cypryjskie oraz z USA - do wszystkich tak samo powinieneś doliczać VAT (a na drugiej stronie odliczać).

 

Za sprzedaną domenę Ty natomiast wystawiasz dropped fakturę dla USA :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za sprzedaną domenę Ty natomiast wystawiasz dropped fakturę dla USA :)

A jak zapyta urzędnik, na jakiej podstawie sprzedajesz ze zwolnionym VAT-em (taka stawka działa na US jak czerwona płachta na byka), to powiesz, że na blogu tak napisali i urzędnik oczywiście uwierzy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od czerwca mamy tylko faktury cypryjskie. Do maja były faktury cypryjskie oraz z USA - do wszystkich tak samo powinieneś doliczać VAT (a na drugiej stronie odliczać).

-----

 

 

VAT nadal nie jest naliczany. Jeśli prowadzisz DG, to musisz doliczyć 22% VAT i na rączce zanieść do US. Jeśli jesteś VAT-owcem, to możesz go sobie odliczyć, co niby wyjdzie na jedno, a jednak nie do końca. Ceny w AfterMarket/Dropped są cenami netto.

 

 

 

Jak to nie jest naliczany? Otwieram fakturę z Aftermarket.pl i widzę np. usługa: bla bla, cena 500, vat 75, cena koncowa: 575

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją drogą mam wielką prośbę.

 

Mógłby mi ktoś bardziej doświadczony podesłać wzór faktury, jaką wystawia dla Dropped ?

 

Chciałbym sprwadzić czy mam wszystkie potrzebne "rzeczy" ujęte.

 

 

Z góry dzięki za pomoc

 

polmajk(małpka)wp.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to nie jest naliczany? Otwieram fakturę z Aftermarket.pl i widzę np. usługa: bla bla, cena 500, vat 75, cena koncowa: 575

To może korzystamy z różnych aftermarketów :)

Otwieram fakturę i widzę "Service": bla bla, "Price" 530 PLN, "VAT" 0 PLN, "Final Price" 530 PLN.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To może korzystamy z różnych aftermarketów :)

Otwieram fakturę i widzę "Service": bla bla, "Price" 530 PLN, "VAT" 0 PLN, "Final Price" 530 PLN.

 

Mam identycznie.

 

Napisz do supportu, możę jakiś błąd w fakturę się wdał...

 

 

U mnie po zmianie konta na firmowe, były problemy z pierwszą fakturą :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To może korzystamy z różnych aftermarketów :)

Otwieram fakturę i widzę "Service": bla bla, "Price" 530 PLN, "VAT" 0 PLN, "Final Price" 530 PLN.

 

na to wygląda.

 

afterj.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie, na osobę prywatną. Czy to coś zmienia?

To właśnie wszystko zmienia. Firma musi ten VAT zapłacić do US, więc na fakturze on nie występuje:

 

 

faktura_przyklad.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzięki Perseusz, wiszę ci browara :)

 

jeszcze jedno:

 

Fajnie by było. Niestety jest 22% VAT, który trzeba na rączce zanieść do US :)

 

a czemu tak? czytałem, że niby ten VAT trzeba doliczyć a potem odliczyć i się zeruje więc do US nie trafia nic.

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×