Jump to content
Sign in to follow this  
DD

Domeny IDN nie mają żadnej wartości - to koniec

Recommended Posts

To się porobiło !

Właściciel fotka.pl, pod domeną społeczności.pl uruchamia pierwszą w Polsce, społecznościową sieć reklamową .

Posiada on również nonIDN-a, ale ten nie jest mu do niczego potrzebny ;) .

 

To ten wlasciciel od swistak.pl, co to niby mu IDN nie byl do niczego potrzebny? ;-) Heh... Szybko gusta ludziom sie zmieniaja ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To się porobiło !

Właściciel fotka.pl, pod domeną społeczności.pl uruchamia pierwszą w Polsce, społecznościową sieć reklamową .

Posiada on również nonIDN-a, ale ten nie jest mu do niczego potrzebny ;) .

jak tak idzie ostro w promocję IDNów to aż potestuję sobie śfistak.pl ;);)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak tak idzie ostro w promocję IDNów to aż potestuję sobie śfistak.pl ;);)

...żeby Ci jej nikt jej nie śfisną...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak tak idzie ostro w promocję IDNów to aż potestuję sobie śfistak.pl ;);)

 

Podejrzewam, że wygeneruje ruch użytkowników w b.młodym wieku - często piszą tak jak słyszą ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak tak idzie ostro w promocję IDNów to aż potestuję sobie śfistak.pl ;);)

 

Tylko niech Cie nie korci stawiac na tej domenie nic innego, jak tylko strone o śfistakach, bo w przeciwnym razie pan fotka nasle na Cienie prawnika i co najmniej 3k nie Twoje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm ... przejrzałem cały wątek i pomyślałem - czemu nie, coś sobie zarezerwuję z IDN-ów (na próbę), pierwsze na co wpadłem to płotki.pl (bo tak się rozpisywaliście na temat tych rekinów i żuczków ;) ), okazała się oczywiście wolna (bo ja mam nosa do wolnych domen ;) ), teraz mam chwilę, żeby ją opłacić...pomyślę (może jakieś sugestie w tym temacie ?). Na dodatek domena jest na tyle uniwersalna, że można pod nią podpiąć: plotkowanie, płotki (ryby) oraz płotki (jako małe/niskie płoty-ogrodzenia).

 

S.F.

alpine5

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmm ... przejrzałem cały wątek i pomyślałem - czemu nie, coś sobie zarezerwuję z IDN-ów (na próbę), pierwsze na co wpadłem to płotki.pl (bo tak się rozpisywaliście na temat tych rekinów i żuczków ;) ), okazała się oczywiście wolna (bo ja mam nosa do wolnych domen ;) ), teraz mam chwilę, żeby ją opłacić...pomyślę (może jakieś sugestie w tym temacie ?). Na dodatek domena jest na tyle uniwersalna, że można pod nią podpiąć: plotkowanie, płotki (ryby) oraz płotki (jako małe/niskie płoty-ogrodzenia).

 

Masz nosa i masz szczęście, bo dziś w nocy na nią patrzyłem i była zablokowana po wygaśnięciu rezerwacji – myślałem czy by jej nie wziąć (szczególnie ze względu na to ostatnie zastosowanie), ale odpuściłem. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz nosa i masz szczęście...

 

Co do pierwszej części powyższego zdania - cóż ... uczę się od najlepszych (czyt. przeglądam aktywnie to forum) ;)

Chociaż zawsze wydawało mi się, że jestem zdolnym facetem (nawet zanim jeszcze trafiłem na to forum)...

Z tym szczęściem to bywa różnie ;)

 

Dziękuję za miłe słowa, to podbudowywuje (zwłaszcza od osoby doświadczonej w temacie domen).

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyżby to Korneliusz rozsyłał takie maile ? ;)

 

Korneliusza o to nie podejrzewam...On jakby rozsyłał to o literówkach nie IDN - ach

;):);)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Cytuję mój wpis na Twitterze:

 

Portal Wizytówki.pl jest tworzony na IDNie -- #domena wizytowki.pl przekierowuje na wizytówki.pl. Dbamy o poprawność językową!
Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z ostatnich reklam jakie widziałem,:

 

INGżycie.pl zadbali o IDN

 

oraz

 

reklamowane w Złotych Tarasach Swiezo.pl Subway'a no i mają też świeżo.pl.

 

PS ZłoteTarasy.pl na parkingu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytuję mój wpis na Twitterze:

OK, gdy masz komplet to możesz w ten sposób eksperymentować? Ale czy ktoś odważyłby się na zrobienie wizytówki.pl nie mając wizytowki.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK, gdy masz komplet to możesz w ten sposób eksperymentować? Ale czy ktoś odważyłby się na zrobienie wizytówki.pl nie mając wizytowki.pl ?

Jeśli ruch na stronie ma pochodzić w zdecydowanej większości z wyszukiwarek, linków i reklam internetowych, to nie widzę problemu w posiadaniu strony tylko pod IDNem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytuję mój wpis na Twitterze:

 

coraz bardziej podobają mi się idny, ładnie wyglądają jednak na dzień dzisiejszy jest jak jest

zawsze mówi się o modelu biznesowym - Michale jaki jest model w przypadku wizytówki**pl ? domena jest przeznaczona na sprzedaż? informacje tam zawarte nie wydają mi się bezcenne i wyjątkowo potrzebne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
coraz bardziej podobają mi się idny, ładnie wyglądają jednak na dzień dzisiejszy jest jak jest

zawsze mówi się o modelu biznesowym - Michale jaki jest model w przypadku wizytówki**pl ? domena jest przeznaczona na sprzedaż? informacje tam zawarte nie wydają mi się bezcenne i wyjątkowo potrzebne.

Model biznesowy będzie się z czasem ujawniał ;) najpierw trzeba zbudować fundamenty :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli ruch na stronie ma pochodzić w zdecydowanej większości z wyszukiwarek, linków i reklam internetowych, to nie widzę problemu w posiadaniu strony tylko pod IDNem.

 

Wychodzę dokładnie z tego samego założenia. Owszem, powracalność na stronę to bardzo ważny czynnik, więc wpisywanie adresu w pasku adresowym jest rzeczą nieuniknioną w przypadku wielu e-biznesów, jednak rozwój narzędzi Google i samej wyszukiwarki powoduje, że już samo pojawianie się strony w wynikach daje ogromny potencjał bieznesowy. Dlatego wraz z rozwojem świadomości IDNów będą się one coraz bardziej popularyzować i nie wykluczone, że dojdzie kiedyś do takiej sytuacji, w której domena święta.pl będzie domeną podstawową, a swieta.pl tylko dodatkową.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli ruch na stronie ma pochodzić w zdecydowanej większości z wyszukiwarek, linków i reklam internetowych, to nie widzę problemu w posiadaniu strony tylko pod IDNem.

I za każdym razem miałbym wpisywać w google "domeny forum" zamiast di.pl ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
I za każdym razem miałbym wpisywać w google "domeny forum" zamiast di.pl ? ;)

Nie, ponieważ masz polska klawiaturę, bo widzę, że w Twoich postach używasz polskich znaków? Tak samo jak zdecydowana większość Polaków. A ci co nie mają widocznie nie potrafią i mają stare komputery -- wcześniej czy później kupią sobie nowe i problem będzie załatwiony. Tak samo trzeba aktualizować wersje przeglądarek żeby normalnie surfować po Internecie, bo nie powiesz mi że swobodnie da się w dzisiejszych czasach poruszać wersją 1.0 przeglądarki Microsoft Internet Explorer. Wszystko po prostu dąży do tego, żeby IDNy były standardem -- jest to jedyne logiczne rozwiązanie, gdyż tylko one są poprawne językowo -- nonIDNy to po prostu sztuczne twory. To już tylko kwestia czasu (rozwoju technologicznego).

Share this post


Link to post
Share on other sites
To już tylko kwestia czasu (rozwoju technologicznego).

 

IDNy mamy od 2003 roku, jak sądzisz ile trzeba poczekać żeby spowszechniały, zwłaszcza, że nawet studenci informatyki (jako osoby zaznajomione z nowinkami) często o nich nie wiedzą?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
IDNy mamy od 2003 roku, jak sądzisz ile trzeba poczekać żeby spowszechniały, zwłaszcza, że nawet studenci informatyki (jako osoby zaznajomione z nowinkami) często o nich nie wiedzą?

Wystarczy zacząć stawiać dobre portale na IDNach. Czas, w którym IDNy będą standardem, zależy od tego ile się takich serwisów będzie pojawiać i na ile staną się popularne. A więc myślę że za długo na to nie poczekamy ;)

 

IDNy dopiero ostatnio zyskały zainteresowanie szersze, gdy Google wprowadziło ich obsługiwanie w swojej wyszukiwarce i od kiedy każda powszechnie używana przeglądarka je supportuje.

 

Co do studentów informatyki to widocznie są to kiepscy studenci albo po prostu uczą się jedynie ze starych książek (a więc niezbyt interesują się tematyką swoich studiów).

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
wystarczy stawiac duze portale pod org.pl i tez takie domeny stana sie bardzo popularne

Haha, ciekawe porównanie ;) Oczywiście masz rację, ale IDNy są domenami najłatwiejszymi do zapamiętania dla docelowego użytkownika, więc tak czy inaczej wybór padnie na nie, a nie na org.pl :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×