Jump to content
Sign in to follow this  
DD

Domeny IDN nie mają żadnej wartości - to koniec

Recommended Posts

Michale, czy ja dobrze kojarzę, że mieszkasz w Niemczech? Jak zapatrujesz się na temat wykorzystania IDN? Moim zdaniem będą one popularne tylko na rynku polskim z dwóch zasadniczych względów:

1) Należy znać język polski, żeby zapamiętać takiego IDNa ;)

2) Należy mieć klawiaturę z polskimi znaczkami, aby wpisać domenę w oknie adresu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie że przekonywaniem wszystkich dookoła o wielkiej wartości domen IDN zajmują się głównie te osoby które maja w swoim portfolio mnóstwo domen z narodowymi znakami i jest to tego samego typu akcja co "trzyliterówki już zdrożały teraz czas na czteroliterowe na pewno zdrożeją"

Gdzie są te masowe sprzedaże domen z narodowymi znakami, gdzie te serwisy postawione na IDN-ach?

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites

domeny IDN są niefunkcjonalne i wprowadzono je aby rejestratorzy mogli wycisnąć więcej pieniędzy.

 

Ale skoro już je wprowadzono, to nie ma wyjścia - trzeba je rejestrować jeśli posiadamy adres NON IDN.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam wrażenie że przekonywaniem wszystkich dookoła o wielkiej wartości domen IDN zajmują się głównie te osoby które maja w swoim portfolio mnóstwo domen z narodowymi znakami [...]

 

Chyba nie ... Ja mam zaledwie kilka (naście) takich domen a zgadzam się z poglądem Michala.

(W niektórych moich postach być może można było odnieść wrażenie, że "przekonuję").

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam wrażenie że przekonywaniem wszystkich dookoła o wielkiej wartości domen IDN zajmują się głównie te osoby które maja w swoim portfolio mnóstwo domen z narodowymi znakami i jest to tego samego typu akcja co "trzyliterówki już zdrożały teraz czas na czteroliterowe na pewno zdrożeją"

Gdzie są te masowe sprzedaże domen z narodowymi znakami, gdzie te serwisy postawione na IDN-ach?

 

Równie dobrze mozna powiedziec ze pewne osoby zniechecaja do IDNow bo ich nie maja w portfolio. Zaspaly, albo je niedocenily i teraz zaluja.

 

Jak napisal Michał IDN'y z punktu widzenia zwyklego uzytkownika sa najlatwiejsze do zapamietania, najbardziej intuicyjne.

Jednak pewnie troche zajmie zanim ludzia, ktorym dotad wbijalo sie ze w adresach nie stosuje sie polskich liter, wbije sie ze jednak mozna.

Wtedy non-IDN'y stana sie jedynie literowkami IDN'ow.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam wrażenie że przekonywaniem wszystkich dookoła o wielkiej wartości domen IDN zajmują się głównie te osoby które maja w swoim portfolio mnóstwo domen z narodowymi znakami[...]

Trudno, żeby było odwrotnie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Równie dobrze mozna powiedziec ze pewne osoby zniechecaja do IDNow bo ich nie maja w portfolio. Zaspaly, albo je niedocenily i teraz zaluja.

 

Jak napisal Michał IDN'y z punktu widzenia zwyklego uzytkownika sa najlatwiejsze do zapamietania, najbardziej intuicyjne.

Jednak pewnie troche zajmie zanim ludzia, ktorym dotad wbijalo sie ze w adresach nie stosuje sie polskich liter, wbije sie ze jednak mozna.

Wtedy non-IDN'y stana sie jedynie literowkami IDN'ow.

 

To ciekawe co piszesz ;)

Zapytam tylko dlaczego nie uzywasz polskich znakow w swoich postach? Przeciez masz zapewne polska klawiature? Wiec dlaczego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Równie dobrze mozna powiedziec ze pewne osoby zniechecaja do IDNow bo ich nie maja w portfolio. Zaspaly, albo je niedocenily i teraz zaluja.

A nawet specjalnie nie stosują polskich znaków w postach. ;)

 

Ale czasem zapominają. :P

To ciekawe co piszesz :P

Zapytam tylko dlaczego nie uzywasz polskich znakow w swoich postach? Przeciez masz zapewne polska klawiature? Wiec dlaczego?

Pewnie pisze z iphona i nie chce mu się czekać na polski znak.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wtedy non-IDN'y stana sie jedynie literowkami IDN'ow.

 

tyle że wszystko idzie z Ameryki... A tam nie wiedzą co to jest IDN. (w tym języku coś takiego nie istnieje)

także raczej zapomnijcie że software będzie obsługiwał "krzaczki"

 

Wartość IDN-ów to dodatkowy ruch na non IDN-ach,

i raczej tak pozostanie.

spróbójcie wysłać email z domeny IDN :-D

Edited by Xpander

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ciekawe co piszesz ;)

Zapytam tylko dlaczego nie uzywasz polskich znakow w swoich postach? Przeciez masz zapewne polska klawiature? Wiec dlaczego?

 

Bo oczywiscie jest szybciej.

Ale gdybym np. pisal na forum o makijazu, pisalbym z polskimi, bo przecietny uzytkownik ów forum mialby problem z plynnym przeczytaniem tego co napisalem.

Dobrze wiecie ze przecietny uzytkownik "internetu" to nie Wy, czy ja, wiec prosze o bardziej merytoryczna rozmowe.

 

Nie wiem w jakim wieku jestescie, ale ja niezliczoną ilosc razy powtarzalem mamie, tacie, babci, kolezankom/kolegom(z kierunkow humanistyczncyh), "bez polskich znakow" gdy podawalem im jakis adres. Przy IDN'ach to by bylo zbedne.

 

Mysle ze to kwestia 4-5 lat, kilku lepiej promowanych serwisow na IDN'ach, i IDN'y stana sie norma.

I wyjatkiem bedzie sytuacja gdy podajac komus adres, bede musial dodac "bez polskich znakow".

Share this post


Link to post
Share on other sites
tyle że wszystko idzie z Ameryki... A tam nie wiedzą co to jest IDN. (w tym języku coś takiego nie istnieje)

także raczej zapomnijcie że software będzie obsługiwał "krzaczki"

 

Wartość IDN-ów to dodatkowy ruch na non IDN-ach,

i raczej tak pozostanie.

spróbójcie wysłać email z domeny IDN :-D

 

Ostatnie kilka miesiecy pokazaly co warta jest cala "Amerykanska" gospodarka.

Europa, Chiny i dopiero Ameryka. Wszystko jest tylko kwestia czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W chwili gdy wszystkie programy zaczną poprawnie interpretować IDNy ich wartość znacznie wzrośnie. Później wystarczy namówić NK żeby zmienili adres na Naśa-Klaśa a IDNy zarobią kokosy ;)

Edited by Arcanis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapytam tylko dlaczego nie uzywasz polskich znakow w swoich postach? Przeciez masz zapewne polska klawiature? Wiec dlaczego?

A Ty Heden, dlaczego tym razem piszesz bez nich? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A Ty Heden, dlaczego tym razem piszesz bez nich? :P

 

Z lenistwa :P

Zazwyczaj tak pisze chociaz ostatnimi czasy staram sie poprawic i pisac z ogonkami ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A Ty Heden, dlaczego tym razem piszesz bez nich? ;)

 

Hehe:)

Rzeczywiscie, wczesneij Heden uzywal polskich znakow. To sie nazywa manipulacja:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Można gdzieś sprawdzić po ile sprzedały się poszczególne IDNy na aukcjach SEDO? Interesuje mnie np. trójmiasto.eu, ogród.eu, zdjęcia.eu

 

trójmiasto.eu, ogród.eu, zdjęcia.eu - wszystkie sprzedały się po cenie 109 EUR ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli ruch na stronie ma pochodzić w zdecydowanej większości z wyszukiwarek, linków i reklam internetowych, to nie widzę problemu w posiadaniu strony tylko pod IDNem.

 

 

Podzielam zdanie Artura, ktoś jeszcze się z tym zgodzi ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciekawe czemu przekierowuje na pobierz a nie robi portalu na ściągnij.pl - hehehehhe ;)

/oczywiscie pytanie retoryczne: zgadzam sie z tematem wątku w 100%.

Autor wątku też ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i znowu wchodzę na forum i widzę: Domeny IDN nie mają żadnej wartości.

Miałem nie podbijać tego wątku, ale skoro ciągle wraca, to co mi tam... :)

 

Ponoć nieustannie powtarzane kłamstwo, w końcu staje się w umyśle odbiorcy prawdą :)

A później można skupować co lepsze IDNy porzucone przez tych co się wystraszyli i ich pozbyli... :)

 

Nie podejrzewam Daniela o takie reklamowe działania podprogowe, ale odświeżanie tego tematu spełnia właśnie taką funkcję :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie podejrzewam Daniela o takie reklamowe działania podprogowe, ale odświeżanie tego tematu spełnia właśnie taką funkcję :)

Taki chłyt makretingowy.. ale działa :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×