Jump to content
Sign in to follow this  
yarowa

Wybór Przewoniczącego Rady ...

Recommended Posts

Koniec.

 

Kornel Ty przestań tyle klepać, bo nawet nie zagłosowałeś.

 

Macie czas do jutra do godz. 21.00, macie wybrać przewodniczącego rady. Jeżeli tego nie zrobicie (a było czasu w cholerę żeby się dogadać), to jutro o 21.00 staję się tymczasowym przewodniczącym rady.

 

Nie będę z nikim dyskutował na ten temat.

 

Albo trzeba Was prowadzić za rączkę do przedszkola, albo jesteście w KWDI.

 

To by było na tyle z piątkowej ewangelii. ;)

 

Ponoć głosują tylko członkowie rady. I z tego co widzę, to został wybrany Saint. Pewnie gdyby głosował cały komitet to też by został wybrany.

 

Twoje uzurpatorskie zapędy i reszta postu jest śmieszna. ;)

Edited by korneliusz.com (sylyx.com)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
Ponoć głosują tylko członkowie rady. I z tego co widzę, to został wybrany Saint. Pewnie gdyby głosował cały komitet to też by został wybrany.

 

Twoje uzurpatorskie zapędy i reszta postu jest śmieszna. ;)

No w sumie to masz rację. ;)

Zapędziłem się, ale to przez to że cała rada gdyby nie Yarowa, to by pewnie do dzisiaj nie wybrała przewodniczącego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatecznie spróbuję to co się tutaj działo, podsumować.

 

 

1. Wszelkie dotychczasowe Wasze głosy w formie "głosuję na ..." traktowane być musiały jako zgłoszenie kandydatury, a nie wybory [ponieważ nieznane była np. stanowisko Sainta w sprawie kandydowania. Zwłaszcza, że podczas rozmowy tutaj padło zdanie, iż "wybitnie tego nie chciał"].

 

2. głosować nie było można jeszcze i z tego powodu, że wypadało poczekać na zgłaszanie innych jeszcze kandydatur.

 

3. w pewnym momencie kandydatury zaczęły zgłaszać osoby nie będące członkami Rady, stąd spolegliwe [moje] i zgodne z duchem demokracji stanowisko, że należy to wziąć pod rozwagę.

 

4. Padła sugestia jeszcze dalej idąca, aby może było głosować "całością" Komitetu" a nie tylko członkami Rady.

 

5. Ponieważ kwestia sposobu glosowania zrobiła się trochę "półotwartą", do Kandydata zgłoszonego przez osobę spoza Rady [Thomaso] przesłałem wiadomość w sprawie kandydowania [czy zgadza się czy nie]. Jednocześnie poinformowałem Kandydata, iż sytuacja jest mniej więcej taka, iż nie wiadomo czy ostatecznie kandydatów mogą zgłaszać członkowie Rady czy nie będący nimi także ... Kandydat został również poinformowany, że nie znamy jeszcze decyzji drugiego z kandydatów [przepraszam Thomaso i Saint za ten oficjalny ton :P]. Nota bene, Thomaso wcześniej "głosował" czyli faktycznie zgłaszał do funkcji Przewodniczącego kandydaturę Sainta.

 

6. Wiadomość z pytaniem o zgodę na kandydowanie lub nie, również przesłałem do Sainta.

 

7. Wynikła kwestia Listu napisanego przez Smg i rozumiem, że została "zawieszona" [ale oczywiście nie odsunięta].

 

----------------

8. I najważniejsze: ponieważ teraz zauważyłem, że w dyskusji szerokim kołem powróciła koncepcja pierwotna, czyli że głosują tylko członkowie Rady [przypominam: tymczasowej Rady, do - w przyszłości - "szerokich" Wyborów] a koncepcja ta powróciła z tego samego źródła, które zasugerowało wcześniej głosownie całego Komitetu w Wyborach Przewodniczącego - twierdzę, że kręcimy się w kółko i już nic nowego nie wymyślimy.

Skoro tak, skoro głosują tylko członkowie Rady, to tylko członkowie Rady zgłaszają kandydatury.

W zw. z powyższym, kandydatura Thomaso nie będzie uwzględniona. Dodam, że ze "szkodą" dla demokracji - bo im więcej kandydatów tym lepiej.

On sam przypomnę, "głosował na ..."/zgłaszał Sainta i do Swojej kandydatury nie odniósł się. Można jednak popatrzeć na to i tak, że zgłoszeniem Sainta odniósł się właśnie do tej całej sytuacji.

 

9. Mam już informację od Sainta [który nie może zalogować się jeszcze do tego subforum], że zgadza się on kandydować na Przewodniczącego Rady.

 

10. I równie ważne: do tej pory, jak już wcześniej wspomniałem, wypowiedzi w formie "głosuję na ..." można było jedynie potraktować jako zgłoszenie kandydata.

W miejscu, w jakim znaleźliśmy się w tym momencie, tzn. gdy wiemy że głosować będą tylko członkowie Rady i wiemy jak głosowaliby [bo w swoim pojęciu Ci członkowie Rady "oddawali głos na ..."] a dodatkowo mamy wiedzę jakie jest stanowisko Kandydata, na którego w swoim pojęciu "głosowali" - uznać należy teraz ich wypowiedzi jako faktyczne głosowanie na Kandydata na Przewodniczącego.

 

Tak więc, głosowali już następujący członkowie Rady:

 

Bazyli

Michal

Swagger

Thomaso

 

Wszystkie ww. Osoby, oddały swój głos na Sainta.

Nie glosował jeszcze Saint ;), co oczywiście nie zmieni tego, iż

 

ogłaszam, że został on wybrany na Przewodniczącego Komitetu Właścicieli Domen Internetowych.

 

Gratuluję Saint ;)

 

 

Myślę, że takie sprawy jak ewentualne dobranie sobie Zastępcy [zapewni to płynność działania Rady, którą przecież Przewodniczący winien koordynować, nie musi wymagać glosowania. Tutaj Przewodniczący powinien mieć wolną rękę]

 

------------------------

 

Przypominam tak ogólnie, że wewnątrz tej wybranej w sposób demokratyczny Rady, obowiązują zwyczaje demokratyczne: uzgadnianie stanowiska poprzez głosowania itd ...

Przypominam również o "nadrzędności" ogółu Komitetu [Zjazdu] nad Radą tak, jak to można odnieść do nadrzędności Sejmu nad Rządem itp ...

Kadencja obecnego Przewodniczącego, jest tymczasowa tak jak kadencja obecnej Rady. Kadencja Przewodniczącego upływa więc za 3 miesiące [o których była mowa w innym wątku "komitetowym"] ale nie od dziś tylko od momentu ukonstytuowania się Rady, której jest członkiem.

 

 

To chyba tyle ... Ufff ... Miłego weekendu wszystkim życzę!

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przydałoby się to wszysto uprościć. Miała być pełna demokarcja to wszystko oddajemy pod głosowanie. Bez sensu takie gadanie tak czy siak. Ktoś chce wysłać list? Wklej go, glosujemy i po sprawie. Wybory można zrobić tak samo. Głosowanie nad nazwą też.

 

Popieram i podpisuje sie pod powyzszym.

 

[edit]

Yarowa - Ty jestes marszalkiem seniorem "sejsmu" ;)

 

Saint - gratujacje ;)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
ame='empireus' post='247675' date='sob, 07 lis 09'

 

CYTAT(korneliusz.com (sylyx.com) @ pią, 06 lis 09) *
Przydałoby się to wszysto uprościć. [...]

[...]

 

Popieram i podpisuje sie pod powyzszym.

 

 

Zgadzam się z Korneliuszem, że przydałoby się uprościć. Teraz więc już będzie z górki. Jest Komitet, jest Rada, jest Przewodniczący Rady.

Do tej pory, była czarna dziura i paraliż decyzyjno "legislacyjny" ...

 

Kwestia listu jest przecież otwarta.

 

 

 

Yarowa - Ty jestes marszalkiem seniorem "sejsmu" biggrin.gif

 

 

;););)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak więc, głosowali już następujący członkowie Rady:

 

Bazyli

Michal

Swagger

Thomaso

 

Wszystkie ww. Osoby, oddały swój głos na Sainta.

Nie glosował jeszcze Saint ;), co oczywiście nie zmieni tego, iż

 

ogłaszam, że został on wybrany na Przewodniczącego Komitetu Właścicieli Domen Internetowych.

 

Gratuluję Saint ;)

Gratuluję i mam nadzieję, że nas nie zawiedziesz. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Saint chyba nadal się nie może wypowiadać.

 

Mam informację od Apze, że Saint został dodany (do Użytkowników tego subforum).

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratulacje Saint! :D

 

A swoją drogą rzadko ostatnio tu zagląda .. :lol:

 

Jaki harmonogram prac teraz? Warto może uśmiechnąć się po statut do Kilofka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...bo ja tak lubię Saint....:)

 

Uff..w końcu, no to jedziemy z tym koksem. ;)

 

A ja nie lubie buractwa.

 

Kilofek przekazał już dawno statut Saintowi. Myślę, że powinniśmy statut przedyskutować i głosować nad nim.

 

To trzeba jeszcze skonsultować z samym Robertem czy statut w przyszłym stowarzyszeniu będzie mógł być użyty ponieważ trochę się już pozmieniało.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
To trzeba jeszcze skonsultować z samym Robertem czy statut w przyszłym stowarzyszeniu będzie mógł być użyty ponieważ trochę się już pozmieniało.

Kilofek deklarował, że statut może być użyty tylko musi być o tym poinformowany. Jeżeli zmienił zdanie to może Bazyli go napisze? Mogę też poprosić mojego kolegę o to.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro Anglika mamy już z głowy może zapanuje trochę spokoju. [...]

 

Widzę, że chyba jakąś sytuację przeoczyłem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×