Jump to content
krzychurrk

Jak dobrze sprzedać Domene

Recommended Posts

witam,

 

Mam takie pytanie mam fajną domenę kurtek, domena jest krótka łatwa do zapamiętania. Ciekawi mnie jakie podjąć działania aby dobrze sprzedać domenę. Zastanawiam się czy dzwonić do producentów kurtek czy nie chcieli by czasem kupić domeny takiej i takiej, czy podrostu wystawić ja na AM i czekać na ciekawą ofertę. Jest tez opcja postawić na tej domenie prostą stronę i tak ją opchnąć.

 

z góry dzięuję za pomoc

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapytał sam sobie odpowiedział ;)

 

Ciekawi mnie jakie podjąć działania aby dobrze sprzedać domenę.

 

Nasi użytkownicy napisali łącznie 242,754 postów ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeczytałem temat "Jak dobrze sprzedać Domene" (nie ma znaku zapytania) i sobie pomyślałem, że fajny post i też dopiszę:

O jak fajnie jest sprzedać domenę i to jeszcze za dorą kwotę. Oj, dobrze jest! ;)

 

Ale to jest jednak pytanie więc sory za OT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to zastanawiam się jaka może być fajna domena kurtek.. kurtki.pl? kurtka.pl? Bo jeśli to jakiś dziwoląg to lepiej od razu dać sobie na luz, żeby nie tracić czasu i zdrowia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma jednej strategii. Ja zapytanie na moje 2 ostatnie sprzedaże dostałem, gdy domeny były jeszcze w rezerwacji (przez Dropped i PPD jest to mozliwe). Więc szybko zarejestrowałem i opchnąłem dziwolągi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kurtek.pl może zainteresować osobę o nazwisku Kurt, której urodził się syn na którego mówi "kurtek" . Choć zawsze istniej ryzyko, że będzie mówił "kurtuś" , "kurteczek" lub "mojkurtek";)

Kurtów jest w Polsce ponad 200 więc a nuż ... ;)

 

A odnosząc się do Twojego pytania "Jak sprzedać domenę ? " sądzę, że ciekawym pomysłem może być oprawienie sobie jej na ścianie w ramce, zakochanie się w niej, uwierzenie w nią a gdy ktoś pokocha ją bardziej od Ciebie i zechce zabrać pod swój dach, przeprowadzenie szybkiego postępowania rozwodowego z orzeczeniem winy po stronie domeny.

Skutki strat moralnych utraty domeny są wtedy przynajmniej zrekompensowane finansowo ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest tez opcja postawić na tej domenie prostą stronę i tak ją opchnąć.

 

Przede wszystkim musisz zmienić swoje nastawienie z "opchnąć" na "sprzedać" ;)

Opycha się dziadostwo, sprzedaje się wartościowe rzeczy ;)

Jeżeli masz dziadostwo, to po co je kupowałeś? ;)

 

 

Po pierwsze to zastanawiam się jaka może być fajna domena kurtek.. kurtki.pl? kurtka.pl? Bo jeśli to jakiś dziwoląg to lepiej od razu dać sobie na luz, żeby nie tracić czasu i zdrowia.

 

No właśnie, napisz na początek co to za domena i wtedy będziemy wiedzieli czy jest sens podpowiadać co z nią zrobić ;) To chyba nie tajemnica, przecież podanie adresu tutaj to dodatkowa promocja. A nóż widelec jest tutaj jakiś sprzedawca kurtek albo jakaś kurtka na wacie..

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przede wszystkim musisz zmienić swoje nastawienie z "opchnąć" na "sprzedać" ;)

Opycha się dziadostwo, sprzedaje się wartościowe rzeczy ;)

Jeżeli masz dziadostwo, to po co je kupowałeś? ;)

Metody sprzedaży opierają się właśnie na tym, że handlowiec sam musi być przekonany do swojego towaru. Dopiero jak uwierzysz, że sprzedawany przez Ciebie towar jest wartościowy, dopiero wtedy przekonasz do tego potencjalnego klienta.

Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że nie należy ani "opychać" ani "sprzedawać". Powinno się raczej uzmysłowić klientowi jego potrzebę. Jeśli klient takiej nie ma to należy ją wzbudzić. To klient powinien chcieć kupić towar. I niech Cię do tego przekona. To jest klucz do sukcesu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wtrącę się i niczym koparka wykopię temat sprzed 9 lat, żeby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie. :)

Jeśli wystawiacie domeny na giełdzie to w jaki sposób? Oferta kupna z konkretną ceną i czekacie na klienta z ewentualną redukcją ceny po upływie czasu czy wystawiacie do licytacji? Jeśli domena ląduje do licytacji, a jest porządną domeną, to ustawiacie jej cenę minimalną czy pozwalacie ludowi samemu określić jej wartość od 0?

Btw. czy po upływie czasu licytacji sprzedający może nie zaakceptować najwyższej oferty? Ostatnio odbywała się licytacja zdam*pl, a gdy upłynął czas, domena automatycznie wskoczyła od nowa od 1 zł. Dlaczego?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

24 minuty temu, SentalPL napisał:

Ostatnio odbywała się licytacja zdam*pl, a gdy upłynął czas, domena automatycznie wskoczyła od nowa od 1 zł. Dlaczego?

 

Ktoś ją zapewne kupił i znów wystawił. Bądź zakończył aukcję z karą jaka obowiązuje na AM. ( mogę się mylić) 

 

A co do tematu też chętnie się dowiem jak skuteczniej sprzedać swoją domenę, jakie metody macie itp. Nauka zawsze się przyda od bardziej doświadczonych kolegów. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×