Jump to content
Domenalia

Aukcje first minute w AfterMarket.pl

Recommended Posts

To teraz już wiemy, czemu Dropped.pl nie działał ostatnimi dniami :lol:

 

A tak serio to bardzo dobry pomysł. Będzie to dział m.in. dla tych, którzy twierdzą, że już za późno na początek zabawy z domenami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dobra wiadomość dla tych, którzy mają masę pomysłów a gorzej z kapitałem. Niewielkim nakładem będzie można zarobić na swoje rejestracje :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

na początek nie powinno być opłaty 50 gr za wystawienie domeny (jedynie sama prowizja) - tak, aby zachęcić użytkowników do skorzystania z nowej opcji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
na początek nie powinno być opłaty 50 gr za wystawienie domeny (jedynie sama prowizja) - tak, aby zachęcić użytkowników do skorzystania z nowej opcji...

Musi być selekcja :lol:

 

Inaczej ludzie wkleili by pierwsze lepsze listy i musiałbyś wybierać spośród miliona domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fajnie :lol:

 

mam nadzieję, że administrator przemyśli raz jeszcze wydłużenie czasu trwania aukcji.

12 max 13 dni, taki okres uważam za optymalny dla sprzedającego.

jest czas na zrobienie "szumu" wokół domeny

 

7 dni, to według mnie, zdecydowanie za krótki okres,

przy dłuższym okresie jest szansa na to, że korzyść odniesie także sprzedający domenę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to teraz powinien być nowy dział na forum "First Minute" bo "Domeny Polskie" zatka się od gigantycznej ilości kosmicznych ninji. Poza tym, ten ruch dropped raz na zawsze ucina dyskusje typu "nie opłaciłeś domeny - więc nie możesz jej sprzedać"

Share this post


Link to post
Share on other sites
fajnie :lol:

 

mam nadzieję, że administrator przemyśli raz jeszcze wydłużenie czasu trwania aukcji.

12 max 13 dni, taki okres uważam za optymalny dla sprzedającego.

jest czas na zrobienie "szumu" wokół domeny

Czas jest moim zdaniem optymalny.

Gdzie chciałbyś zrobić ten szum?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aukcja nie może trwać 13 dni, bo przecież na zapłatę kupujący ma 5 dni. A rezerwacja trwa tylko 14 dni, więc po aukcji ktoś mógłby "sprzątnąć" domenę. Czas trwania jest dobrany tak, aby zmieścić się w rezerwacji: 7 dni aukcja + 5 dni opłata + 1 dzień na ewentualną reklamację wpłaty.

 

Wystawianie aukcji nie może być darmowe, gdyż wtedy wszyscy zaczną na aukcjach wystawiać miliony nindż i powstanie ogromny chaos. Opłata służy selekcji domen (podobnie jak przy Last Minute) aby na giełdzie znalazły się te domeny, które mają szansę na sprzedaż.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluję odwagi i refleksu, my nie zdecydowaliśmy się wprowadzić tej funkcji. Oczywiście że (przy wprowadzeniu opłat za wystawienie) to dobra szansa na łatwy zarobek dla serwisu, ale jakoś nie wydaje mi się żeby jakieś korzyści odnieśli użytkownicy – nie licząc oszczędności na rejestracji nindż. ;-) Moim zdaniem nawet jeśli na listę trafią jakieś atrakcyjne domeny i nawet jeśli ktoś się do nich dogrzebie w gąszczu innych, to i tak zainteresowane osoby będą wolały wyczekać dwa tygodnie i zarejestrować za 10 zł niż płacić 20 i jeszcze ryzykować że domena przykuje uwagę innych. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czas jest moim zdaniem optymalny.

Gdzie chciałbyś zrobić ten szum?

 

Wśród potencjalnych zainteresowanych. Oni także muszą mieć czas do namysłu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej chwili nie ma możliwości wystawienia już zarezerwowanych domen, ale jeśli jest taka potrzeba, możemy to wprowadzić (z tym że czas trwania takiej aukcji byłby krótszy, w zależności od tego ile już trwa rezerwacja).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem nawet jeśli na listę trafią jakieś atrakcyjne domeny i nawet jeśli ktoś się do nich dogrzebie w gąszczu innych, to i tak zainteresowane osoby będą wolały wyczekać dwa tygodnie i zarejestrować za 10 zł niż płacić 20 i jeszcze ryzykować że domena przykuje uwagę innych. ;-)

Moim zdaniem tak nie będzie. A to dlatego, że jeśli aukcja zakończy się bez ofert, to wystawiający aukcję będzie miał możliwość zarejestrowania domeny dla siebie po normalnej cenie (12 PLN).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre posunięcie, inni bijąc się o domeny przechwytywane, nie zauważyli potencjału drzemiącego w rynku pierwotnym.

Pomysł wydaje się ciekawszy niż Last Minute, gdzie kupujący, co prawda może nabyć domenę za 10zł, ale musi też zapłacić za przedłużenie. First Minute to dla kupującego tylko 20 zł i perspektywa sprzedaży w ciągu 12 miesięcy bez dopłacania za przedłużenie.

 

Czekam na dodanie ostatniego ogniwa w teorii...., a "kombajn do zbierania domen po wioska" ruszy pełną parą.

Dodałem już ponad 100-kę, ciekaw jestem bilansu za tydzień.

Jakość wielu nazw, jakie udało mi się wyselekcjonować w ciągu godziny, wcale nie odbiega od jakości tych z przechwytywania czy las minute.

 

reasumując;

...teraz, można zacząć własny biznes mając za kapitał 50 groszy :lol:

aby wyjść na zero trzeba trafić 1 z ok 12 , proporcja ryzyka mniejsze niż w kasynie czy lotto :)

 

a co do opłaty, zgadzam się z Apze, że za darmo to tylko zrobiłby się śmietnik i mniejsza szansa na sprzedaż.

 

Powodzenia w kreatywnym szukaniu,

bo przecież wg prognoz NASK w ciągu najbliższych 2 - 3 lat zostanie zarejestrowane drugie 1 500 000 domen - tylko nikt nie wie które to nazwy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tej chwili nie ma możliwości wystawienia już zarezerwowanych domen, ale jeśli jest taka potrzeba, możemy to wprowadzić (z tym że czas trwania takiej aukcji byłby krótszy, w zależności od tego ile już trwa rezerwacja).

 

Powiem szczerze ze dzisiaj się trochę pospieszyłem i zarezerwowałem dużo ilość domen nie do końca zapoznawszy się z zasadami wystawiania aukcji first minute. W moim odczuciu taka funkcjonalność chyba będzie pożyteczna,gdyż osoba wystawiająca aukcje będzie maiła trochę więcej czasu do namysłu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
aby wyjść na zero trzeba trafić 1 z ok 12 , proporcja ryzyka mniejsze niż w kasynie czy lotto :lol:

Dokładnie musisz trafić 1 z 15 aby wyjść na zero (ze sprzedaży domeny za 20 PLN otrzymasz 7.80 PLN), a i to tylko przy założeniu że nikt nie będzie licytować więcej niż cenę startową. Jeśli pojawią się licytacje, to tym lepiej (a aukcje Last Minute pokazują że licytacje mogą być ostre :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiem szczerze ze dzisiaj się trochę pospieszyłem i zarezerwowałem dużo ilość domen nie do końca zapoznawszy się z zasadami wystawiania aukcji first minute. W moim odczuciu taka funkcjonalność chyba będzie pożyteczna,gdyż osoba wystawiająca aukcje będzie maiła trochę więcej czasu do namysłu.

Jeśli masz dużo domen zarezerwowanych dzisiaj z myślą o First Minute, napisz do supportu - wystawimy Ci aukcje ręcznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to teraz powinien być nowy dział na forum "First Minute" bo "Domeny Polskie" zatka się od gigantycznej ilości kosmicznych ninji. Poza tym, ten ruch dropped raz na zawsze ucina dyskusje typu "nie opłaciłeś domeny - więc nie możesz jej sprzedać"

 

A o dziale wycen to już nawet wspominać nie trzeba...będzie się działo, oj będzie...:lol:

 

Ale pomysł REWELA !!!!

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetne posunięcie :lol: Coś mi się jednak wydaje, że będzie tam i tak (pomimo opłaty 50gr) niesamowita ilość domen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Świetne posunięcie :lol: Coś mi się jednak wydaje, że będzie tam i tak (pomimo opłaty 50gr) niesamowita ilość domen :D

 

Myślę, że bez obawy zmieści się te półtora miliona domen czekających na rejestrację :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • najlepszawrozka.pl   Sprzedam domenę najlepszawrozka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • www.PaniAI.pl   Krótka, treściwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla... produktu lub marki związanej z AI.   Robot, asystent(ka), aplikacja? Pani AI zrobi dla Ciebie wszystko, o ile powstanie. Ale wymyślona przeze mnie nazwa już czeka, gotowa do zakupu i wykorzystania.
    • Cześć! Wznawiamy promocję na rejestrację domen .pl za 2 PLN netto  Tym razem na nieco innych warunkach - limit dla jednego Klienta wynosi 5 domen w promocji do końca kwietnia. Po wykorzystaniu limitu cena rejestracji wyniesie 10 PLN netto. Odnowienie według cennika dostępnego na stronie https://ddregistrar.pl/cennik/   Tym razem promocyjna cena naliczy się już automatycznie, nie trzeba czekać na uaktualnienie cen przez obsługę.   Pula promocyjnych domen: 500. Promocja trwa do końca kwietnia 2024. Organizator zastrzega sobie możliwość wyłączenia promocji w dowolnym momencie.   Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 PLN netto za rejestrację .pl na 1 rok.     Promocja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Domenę po rejestracji, po 5 dniach, można przenieść bezpłatnie do dowolnego rejestratora. Kod AuthInfo znajduje się w panelu administracyjnym.   Organizatorem promocji jest DD sp. z o.o. - operator serwisu ddregistrar.pl.   DD
    • expirki.pl   Zapraszamy do licytacji domen z portfolio expirki.pl Katalog wszystkich aukcji (kwiecień 2024) https://www.aftermarket.pl/katalog/3469/   Lista domen wraz z parametrami SEO: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FkFaxbkP25bfcI98I_SnCLeJQwmalixvKGSlCcWs6h8/   Szczegóły na blogu: https://expirki.pl/aukcje-domen-kwiecien-2024/
    • Bardzo ciekawe info! Dzięki  
    • Sprzedałem ją kiedyś za okolice 10k+.
    • Wyscigi.eu     https://www.aftermarket.pl/domena/wyscigi.eu/?utm_source=market_redirect&_track=4d27347ec40a09903b1c380b2e6a067b
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,177
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Perman
    Joined
×