Jump to content
Domenalia

Aukcje first minute w AfterMarket.pl

Recommended Posts

Aukcje FM to nie jest sprzedaż domen tylko sprzedaż "prawa do rejestracji domeny".

 

Jeśli to jest jasno powiedziane - to nie widzę powodu, żeby takiego prawa nie móc sprzedawać tu czy na allegro.

 

Na pierwszy rzut oka - pomysł świetny, ale... już widać zalew ;) + literówek

Jakiś rok temu kilka osób wysyłało swoje propozycje innym i za rejestrację danej propozycji miała być gratyfikacja. Nie wiem jak inni, ale ja nie zarejestrowałem niczego z tych list.

Nie jestem przekonany czy dodanie kolejnej "porcji do przeglądania" przysłuży się serwisowi AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na pierwszy rzut oka - pomysł świetny, ale... już widać zalew ;) + literówek

Widać, to fakt. Jednak zauważ że to są pierwsze godziny działania tej funkcjonalności i wszyscy po prostu wrzucają w system wszelakie swoje pomysły. Na pewno dzisiaj zostanie wystawionych ponad 1000 aukcji, ale potem rynek zacznie się stabilizować. Sprzedający zobaczą, jakie domeny są najchętniej kupowane, i zaczną iść w tym kierunku aby nie marnować swoich 50 groszy na niesprzedawalne nindże. Jest to kwestia kilku dni, trzeba poczekać aż wystawione dzisiaj aukcje zaczną się kończyć i będzie można zaobserwować pierwsze trendy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oficjalne stanowisko di.pl odnośnie ofert sprzedaży na forum:

 

Domeny te są nadal niezarejestrowane.

 

Tego rodzaju próby wycen i sprzedaży będą traktowane tak jak dotychczas, czyli usuwane.

 

Nie powstanie także nowy dział, przynajmniej na razie. Nie chcemy wysypu słabych domen, ten temat już przerabialiśmy. Oczywiście, nie uważam, że będą tam tylko słabe domeny (sam wystawiłem tam na próbę kilka rezerwacji, pomysł mi się podoba), ale jak już widać jest to pole do nadużyć w stosunku do regulaminu tego forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł ciekawy - zawsze to jakaś nowa forma sprzedaży domeny. Już teraz jednak widzę, że nie będę przeglądał tych list. Dobrze gdyby Dropped.pl filtrowało dla mnie codziennie 10 najciekawszych domen (pewnie będzie ciężko), ewentualnie wysyłało emailem zestawienie domen, w których zostały złożone jakieś oferty ;) Wtedy jednak może to zniechęcić osoby do licytacji i zachęcić do czekania do ostatniej chwili, ewentualnie aż wygasną i rejestrować samemu.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ponadto zautomatyzowany i bezpieczny przebieg transakcji.
Aukcje FM to nie jest sprzedaż domen tylko sprzedaż "prawa do rejestracji domeny".

A propos strony formalnej i bezpieczeństwa takiej transakcji.

Potencjalny abonent rezerwuje domenę dzięki czemu dysponuje prawem do jej rejestracji.

Domena osiąga na aukcji pewną wartość ale potencjalny sprzedawca rozmyśla się i zostawia ją dla siebie.

Na jaki zapis Regulaminu Dropped powołujecie się aby ją odebrać i przekazać zwycięzcy aukcji ?

W jaki sposób chcecie to zrobić ?

 

Wtedy jednak może to zniechęcić osoby do licytacji ...

Lub pojawi się zjawisko drobnych, koleżeńskich ustawek z podbiciem na minimalną kwotę po to by domena taka trafiała na listę wysyłkową.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widać, to fakt. Jednak zauważ że to są pierwsze godziny działania tej funkcjonalności i wszyscy po prostu wrzucają w system wszelakie swoje pomysły. Na pewno dzisiaj zostanie wystawionych ponad 1000 aukcji, ale potem rynek zacznie się stabilizować. Sprzedający zobaczą, jakie domeny są najchętniej kupowane, i zaczną iść w tym kierunku aby nie marnować swoich 50 groszy na niesprzedawalne nindże. Jest to kwestia kilku dni, trzeba poczekać aż wystawione dzisiaj aukcje zaczną się kończyć i będzie można zaobserwować pierwsze trendy.

 

Myślę, że najbliższe dwa tygodnie będą ciężkie. A to dlatego, ze pewnie każdy ma zapas ;) w rezerwacji - niekoniecznie w Dropped.

 

Później - niech tylko coś się drogo sprzeda - będzie druga fala;)

 

Rozwiązaniem mogłoby być:

usunięcie opłaty + wprowadzenie ostrego limitu na użytkownika + podniesienie dla tych aukcji prowizji

 

albo

 

podniesienie opłaty (do 2-5 pln) bez innych zmian. Opłata mogłaby być zwracana w przypadku sprzedaży/rejestracji domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Potencjalny abonent rezerwuje domenę dzięki czemu dysponuje prawem do jej rejestracji.

 

Wystawiający aukcję nie dysponuje prawem rejestracji tej domeny. Domena jest rezerwowana w NASK bez podania żadnego ID abonenta, co oznacza że jako rejestrator domeny mamy prawo zarejestrować ją dla dowolnej osoby.

 

Poza tym obowiązuje to normalny regulamin sprzedaży domen w serwisie AfterMarket.pl

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystawiający aukcję nie dysponuje prawem rejestracji tej domeny. Domena jest rezerwowana w NASK bez podania żadnego ID abonenta, co oznacza że jako rejestrator domeny mamy prawo zarejestrować ją dla dowolnej osoby.

 

Poza tym obowiązuje to normalny regulamin sprzedaży domen w serwisie AfterMarket.pl

 

Rozumiem że po skończonej licytacji bez ofert jako wystawiający bede mógł ją zarejestrować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że ostatecznie te 50gr sprawi, że ludzie po jakimś czasie przestaną wystawiać tony nindż ;) Samo się pewnie wyreguluje z czasem.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem że po skończonej licytacji bez ofert jako wystawiający bede mógł ją zarejestrować.

Tak - na twoim koncie pojawi się zawieszone zamówienie na tę domenę. Możesz je odwiesić i zarejestrować domenę. Lub też nie odwieszać i nic się nie stanie.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stronie głównej forum widzimy taką nazwę owego tematu:

Na AfterMarket.pl aukcje first minute: sprzedaj zarezerwowaną domenę

ktoś mi to wyjaśni? Nie widać aby post był edytowany, chyba, że jakiś moderator zmienił tytuł i się nie odświeżyło albo co ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją drogą, zastanawiam się, czy będzimy jeszcze umieszczać listy wolnych domen ;)

Czy każdy będzie wolał na FM dać :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na stronie głównej forum widzimy taką nazwę owego tematu:

 

ktoś mi to wyjaśni? Nie widać aby post był edytowany, chyba, że jakiś moderator zmienił tytuł i się nie odświeżyło albo co :P

 

 

Bo to inny temat był ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą, zastanawiam się, czy będzimy jeszcze umieszczać listy wolnych domen :P

Czy każdy będzie wolał na FM dać :P

 

To zależy, kto ma jaki stosunek do domen ;) ...

Myślę, mam nadzieję że np. Domainer nadal będzie umieszczał listy wolnych domen ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciekawy wątek...po przeczytaniu wszystkiego moje wnioski są takie:

 

 

1.Pokłosie tego, ze jako jedyni mamy domeny niezarejestrowane wystawiane na sprzedaż - bo jest ten okres rezerwacji 14 dniowy coś czego nie ma przy innych domenach

 

Jeśli znacie innych rejestratorów to niech ktoś mnie poprawi...

 

2. zwiększenie nindż na platformie dropped.pl a szkoda.... bo ja też nie będę tego raczej przeglądał...

 

3. jeśli naprawdę znalazłbym dobrą domenę z palca to bym w życiu jej nie wystawiał za 10 zł tylko zarejestrował i czekał albo mailing

 

4. jak ktos zaczyna zabawe w domaining to wystawienie dobrej rezerwacji na żer starym wyjadaczom którym juz się nie chce szukać to zły pomysł, młody dostanie 10-20 zl za fatyge a domena sie sprzeda za dobre pieniadze, ktoś powiedzial ze bedzie tania sila robocza w branzy - lepiej bym teog nie ujal :P

 

5. wolny rynek to wolny rynek - czas zweryfokuje moje obawy ;)

Edited by isildur

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez mozliwosci promowania tych domen FM na di.pl ceny sprzedazy beda dosc niskie, to zle dla sprzedajacych.

 

Wg mnie przydalyby sie osobne dzialy na di: lastminute (mozna w tym dziale tylko raz wystawic informacje o sprzedazy)

i dzial domeny firstminute (do 10 domen w jednym watku, raz dziennie)

 

To pozwoliloby to kupujacym na zapoznanie sie z oferta tych domen.

 

Gdyby skrypt forum mial funkcje blokowania "czytania dzialow", to osoby nie zainteresowane tymi postami nie widzialby je u siebie uzywajac np. funkcji "zobacz nowe posty"

Share this post


Link to post
Share on other sites

z całym szacunkiem, ale nie traktujemy naszych użytkowników jak przysłowiowych "murzynów"

 

Wielu z nas, zanim rozpoczęła współpracę z AfterMarket była zwykłymi

użytkownikami i wielu zapewne jeszcze dołączy do zespołu, jeśli serwis

będzie się rozwijał i zarabiał, dając miejsca pracy, satysfakcję i wynagrodzenie za pracę.

 

AfterMarket jest i będzie partnerem, dając swoim użytkownikom narzędzia do

zarabiania na domenach, jak i dostarczając szczypty ryzyka i zabawy,

bo zabawą można nazwać granie pięćdziesięciogroszówkami. :P

 

Uważam też, że sporadycznie pojawiające się zarzuty odnośnie zarabiania

serwisu, są nieprzemyślane przez ich autorów niezdających sobie chyba

sprawy, ile kosztuje stresów i pieniędzy miesięczne utrzymanie i rozwój takiego serwisu ku ogólnemu zadowoleniu.

 

P.S.

- testy niebawem dołączą do aukcji FM, jak i kilka nowych i ciekawych użyteczności ;)

 

Proszę też, o uszanowanie regulaminu Forum - nie dodając domen FM do wyceny, ani do sprzedaży.

 

Pozdrawiam i do miłego :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
4. jak ktos zaczyna zabawe w domaining to wystawienie dobrej rezerwacji na żer starym wyjadaczom którym juz się nie chce szukać to zły pomysł, młody dostanie 10-20 zl za fatyge a domena sie sprzeda za dobre pieniadze, ktoś powiedzial ze bedzie tania sila robocza w branzy - lepiej bym teog nie ujal ;)

 

Biznes to biznes. Murzyn może pracować albo nie robić nic :P

 

Tak serio, to wiele osób stwierdziło że nie będzie regularnie przeczesywać tych list czy przyjmować spamu na skrzynke o milionie aukcji.

 

Mnie w sumie po kilku stronach również się odechciało :P Najbliższe tygodnie pokażą jak pomysł sprawdza się w praktyce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Biznes to biznes. Murzyn może pracować albo nie robić nic ;)

Skończmy z tymi "murzynami". Oni zawsze byli, są i będą.

Wypowiadając te słowa wcale nie mam na myśli murzyna w dosłownym tego słowa znaczeniu (nie jestem rasistą) - to przenośnia. Na początku też "robiłem" za "murzyna" i chyba każdy w jakiejkolwiek branży gdy jest świeżakiem.

 

Już dawno zauważyłem, że młodzi domainerzy mają bardzo ciekawe pomysły. Ich umysły są Piękne i nie skażone rutyną.

Jak będę miał czas to chętnie rzucę okiem na listę domen FM, sposobem szybkiego czytania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
bez mozliwosci promowania tych domen FM na di.pl ceny sprzedazy beda dosc niskie, to zle dla sprzedajacych.

Niemniej jednak możesz dla tych aukcji, jak i dla każdych innych, wykupić promowanie ich na stronie kategorii (umieszczenie na samej górze i w newsletterze z najciekawszymi aukcjami dnia).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niemniej jednak możesz dla tych aukcji, jak i dla każdych innych, wykupić promowanie ich na stronie kategorii (umieszczenie na samej górze i w newsletterze z najciekawszymi aukcjami dnia).

jaki miałoby wtedy sens wystawienie takiej aukcji? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, że nie można pokategoryzować domen. W tej chwili jest już niezły bałagan, a będzie jeszcze większy, jak pojawi się więcej domen.

Czy warte uwagi domeny w kategorii FM również będą oznaczane gwiazdką?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny First Minute to:

 

1) żer dla skner i zaspokojenie się kwotą 7,80 czyli nie wiem, można za to wino marki wino kupić?

 

2) poroniony pomysł. Ktoś wystawia 100 domen dla przykładu i tym samym za darmo pokazuje innemu swoją inwencję, swoją kreatywność. P:otem po 14 dniach nie opłaci ani jednej lub kilka a domeny spadną i ktoś inny może przechwycić podane na tacy kreatywne nazwy (naming się kłania - teraz zamiast główkować, można parę nazw podejrzeć i się na nie zaczaić)

 

3) 7 dni, to za mało, aby dotrzeć do klienta czyli pozostaje żer dla skner. Już widzę to masowe żebractwo "Panie, kup domenę za dwie dychy". Plis, winko musze kupić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×