Jump to content
Domenalia

Aukcje first minute w AfterMarket.pl

Recommended Posts

swietny pomysl.

 

1.

prosze dodajcie tylko obok kazdej z domen statystyki (liczba uu/dzien) tak by kupujacy mogl widziec bez logowania czy warto wogole brac sie za licytacje. jak dla mnie wystarczy statystyka unikalne IP + data

 

2.

fajnie by bylo jakby dropped na osobnej stronie codziennie kopiowal spady z NASKu ktore mozna przegladac potem np tydzien wstecz

jesli by cos takiego bylo to warto oznaczyc te spady ktore byly rejestrowne jako First Minute (dodatkowa ikona albo cos)

Share this post


Link to post
Share on other sites
swietny pomysl.

 

1.

prosze dodajcie tylko obok kazdej z domen statystyki (liczba uu/dzien) tak by kupujacy mogl widziec bez logowania czy warto wogole brac sie za licytacje. jak dla mnie wystarczy statystyka unikalne IP + data

 

[...]

 

Juz chyba było mówione w tym temacie. Domena w stanie 'reserved' nie ejst eksportowana do DNS.

źródło: http://dns.pl/stany_domen.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites
2) poroniony pomysł. Ktoś wystawia 100 domen dla przykładu i tym samym za darmo pokazuje innemu swoją inwencję, swoją kreatywność. P:otem po 14 dniach nie opłaci ani jednej lub kilka a domeny spadną i ktoś inny może przechwycić podane na tacy kreatywne nazwy (naming się kłania - teraz zamiast główkować, można parę nazw podejrzeć i się na nie zaczaić)

 

wlasnie tego sie boje....obawiam sie ze umberto ma racje....raczej popsuje rynek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba przyznać, że dropped.pl to nie boi się nietuzinkowych rozwiązań. Sam jeszcze nigdy nie sprzedałem zarezerwowanej domeny, ale wszystkiego trzeba spróbować, szczególnie jak są pierwsze oferty to będzie można się przekonać jak to działa i czy naprawdę na winko wystarczy, bo ja pijam te z jednak trochę wyższej półki niż siarczany. ;)

 

A co do samego fm - funkcja raczej warta uwagi, ale niekoniecznie od strony wystawiającego (bo jak domeny pójdą za przysłowiowe "grosze" lub za te minimum "na winko" jak pisał umberto to już na pewno nie będę tak wystawiał, bo bez sensu, rejestracja nie jest tak droga, a rok to dużo czasu, dużo więcej niż te 7 dni, a kanałów sprzedaży sporo łącznie z last minute po roku).

 

Moja personalna opinia jest taka, że póki co jest dużo nie najgorszych domen wystawionych od tych 20 zł, duża ilość tych domen (na oko nawet z 20-30%) już była zarejestrowana wcześniej i kilka razy rezerwowana po spadzie, będzie też jakaś szansa odkupić parę swoich "byłych" i nawet zaoszczędzić na kosztach przedłużenia, sam już kupowałem np. na Allegro zarezerwowane domeny i nie umarłem od tego, a w dropped.pl ile się kupiło zarezerwowanych przechwyconych, bo one jednak w takim stanie też były. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
wlasnie tego sie boje....obawiam sie ze umberto ma racje....raczej popsuje rynek

 

Hmmm czy popsuje? Ci co maja dobre portfolia nie powinni sie obawiac. Dzieki temu zacznie sie wreszcie ruch. Bedzie masowe rezerwowanie wszystkiego, co na drzewo nie ucieka i w kosmos nie lata ;) KK chcac cos zarejestrowac, przegladajac domeny u swojego rejestratora, bedzie mial mniejsze pole do popisu i bedzie zmuszony przegladac domeny na rynku wtornym, bo przeciez takie az.pl, nazwa.pl, home.pl nie podaja, czy dana domena jest zarezerwowana, tylko podaje, ze dana domena jest zajeta i nie da sie jej zarejestrowac :P Dla mnie to miod na serce, bo dzieki temu, nie dosc, ze ktos cos za mnie wymysli, to jeszcze przy okazji pozajmuje wszystko co sie da, tak, by klienci koncowi mieli mniejszy wybor z domen wolnych ;-)

 

Genialne! Oby jak najwiecej osob rezerwowalo teraz domeny i chcialo je wystawiac na FM - byloby to lepsze, niz obnizka cen odnowien domen ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzieki temu zacznie sie wreszcie ruch. Bedzie masowe rezerwowanie wszystkiego, co na drzewo nie ucieka i w kosmos nie lata :P

Dzięki temu Michau dostanie pewnie specjalny rabat od nowego dyrektora NASK bo ten dzięki takiemu posunięciu będzie mógł wykazać w swoim pierwszym raporcie 'swój' pierwszy sukces.

Może się bowiem pojawić sytuacja, że tuż po objęciu przez niego stanowiska dynamika nowych rejestracji w Q4 '09 będzie tak duża jak nigdy dotąd i może być porównywalna jedynie z przyrostem opcji w lutym '08 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki temu Michau dostanie pewnie specjalny rabat od nowego dyrektora NASK bo ten dzięki takiemu posunięciu będzie mógł wykazać w swoim pierwszym raporcie 'swój' pierwszy sukces.

Może się bowiem pojawić sytuacja, że tuż po objęciu przez niego stanowiska dynamika nowych rejestracji w Q4 '09 będzie tak duża jak nigdy dotąd i może być porównywalna jedynie z przyrostem opcji w lutym '08 ;)

 

tylko ze same rezerwacje to jeszcze nie kasa

Share this post


Link to post
Share on other sites
tylko ze same rezerwacje to jeszcze nie kasa

Wystarczy, że ktoś doda aukcję do obserwowanych, to niejeden rezerwujący zarejestruje ją dla siebie bo będzie przypuszczał, że ktoś się na nią czai ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam jeszcze nigdy nie sprzedałem zarezerwowanej domeny, ale wszystkiego trzeba spróbować, szczególnie jak są pierwsze oferty to będzie można się przekonać jak to działa(...)

 

MOżna sprzedawać i bez FirstMinute mając tysiące porezerwowanych domen. Ostatnio sprzedałem 2 domeny,które miałem w rezerwacji właśnie, tzn. w momencie zainteresowania zarejestrowałem te domenki. Wystarczy mieć rezerwację w Dropped i jesli pojawi się chętny na domene, to jak widac, poprzez formularz kontaktowy może napisać w sprawie danej domeny i co fajne, informacja ta idzie do właściciela rezerwacji.

 

Dzieki temu zacznie sie wreszcie ruch. Bedzie masowe rezerwowanie wszystkiego, co na drzewo nie ucieka i w kosmos nie lata

 

Przecież można to robic już teraz.

 

Poza tym te domeny na FM nie są powalające. Z wszystkich obecnych spodobały mi się zaledwie 3. I to w dodatku trochę na siłę. Są słabe komercyjnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystarczy, że ktoś doda aukcję do obserwowanych, to niejeden rezerwujący zarejestruje ją dla siebie bo będzie przypuszczał, że ktoś się na nią czai ;)

 

przy jednym obserwujacym to nie wiadomo tak do konca, ale jak bedzie ich z 10-ciu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmmm czy popsuje? Ci co maja dobre portfolia nie powinni sie obawiac. Dzieki temu zacznie sie wreszcie ruch. Bedzie masowe rezerwowanie wszystkiego, co na drzewo nie ucieka i w kosmos nie lata :P KK chcac cos zarejestrowac, przegladajac domeny u swojego rejestratora, bedzie mial mniejsze pole do popisu i bedzie zmuszony przegladac domeny na rynku wtornym, bo przeciez takie az.pl, nazwa.pl, home.pl nie podaja, czy dana domena jest zarezerwowana, tylko podaje, ze dana domena jest zajeta i nie da sie jej zarejestrowac :P Dla mnie to miod na serce, bo dzieki temu, nie dosc, ze ktos cos za mnie wymysli, to jeszcze przy okazji pozajmuje wszystko co sie da, tak, by klienci koncowi mieli mniejszy wybor z domen wolnych ;-)

 

Genialne! Oby jak najwiecej osob rezerwowalo teraz domeny i chcialo je wystawiac na FM - byloby to lepsze, niz obnizka cen odnowien domen ;-)

 

Sam chciałem właśnie o tym napisać ale zrobiłeś to tak ładnie, że pozostaje mi się tylko pod tym podpisać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Poza tym te domeny na FM nie są powalające. Z wszystkich obecnych spodobały mi się zaledwie 3. I to w dodatku trochę na siłę. Są słabe komercyjnie.

 

O to wlasnie chodzi, zeby ninje tez byly rezerwowane, tak by klienci mieli utrudniony dostep do wolnych domen ;-) Im wiecej rezerwacji, tym mniej wolnych domen ;-)

Owszem, mozna juz teraz rezerwowac i sprzedawac te rezerwacje, ale... Allegro jest drogie, efekt Dropped ma jednak swoje oddzialywanie ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już są 4 oferty w dziale First Minute (godz. 22.22).

 

#TechnolgieInformacyjne.pl ;)

Edited by Perseusz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że dla Dropped jest to świetny ruch - bo przede wszystkim dzięki temu pozyska trochę nowych rejestracji, które w innym wypadku mogłyby iść do innych rejestratorów, dodatkowo ma już kasę za samo wystawianie domen (mimo, że są to grosze to rosną w całkiem pokaźne sumy). Tak więc gratuluje z punktu biznesowego.

 

Większość domen, które teraz tam są to ninje, jednak jest też kilka ciekawszych (to te moje :-), ale myślę, że te lepsze będą miały problem z przebiciem się. Sam jeszcze nie wiem czy będę przebijał się przez te listy w przyszłości, ale generalnie ciekawy eksperyment i zobaczymy co z niego wyniknie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł bardzo dobry, gratulacje :P

 

Może warto wprowadzić :

- limit na użytkownika np 50 domen na tydzień, odsieje to troche ;)

- nie wiem jak jest z wyszukiwaniem tych domen przez wyszukiwarkę AM, ale może przydałyby się pola do wyboru kategorii domeny, może to ułatwić sprzedaż

- na di.pl przydałby się dział z ogłoszeniami oczywiście z limitem np. na tydzień (jak to ktoś wcześniej wspomniał)

- no i czas aukcji trochę za krótki, jeszcze jeden dzień mile widziany

 

ja również wrzuciłem kilka rezerwacji

#mebelik.pl

#prawneforum.pl

Edited by Los_Rozrabiakaneros

Share this post


Link to post
Share on other sites
Większość domen, które teraz tam są to ninje, jednak jest też kilka ciekawszych (to te moje :-)

 

Jakbyś stopkę zmienił to może byłoby łatwiej trafić potencjalnym zainteresowanym. ;-)

 

Na moje oko za dużo tam http się napatoczyło w adresie strony, chochlik jakiś musiał zaszaleć. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i 1000 domen na aukcjach first minute pękło ;)

 

Cztery znalazły nawet amatorów :P

 

wlocie.pl 1 20 PLN 2009-11-16 22:00:00

hilda.pl 1 20 PLN 2009-11-16 22:00:00

najlepszyslub.pl 1 20 PLN 2009-11-17 22:00:00

najlepszyślub.pl 1 20 PLN 2009-11-17 22:00:00

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
teraz to już ciężko będzie samemu coś z "palca" zarejestrować ;)

 

Moim zdaniem niewiele to zmieni, bo liczba domen zarezerwowanych, a szczególnie tych rezerwowanych "w kółko" jest naprawdę ogromna i tylko ułamek z tego będzie na aukcjach.

 

Może w końcu zmniejszy się ta liczba często całkiem ciekawych domen trzymanych w wiecznych rezerwacjach i zablokowanych przez to na amen, bo takie domeny u większości rejestratorów wyglądają na już zajęte, a żeby śledzić czasy wygasania takich domen trzeba jakieś spartańskiej systematyczności.

 

Część obecnych domen na fm faktycznie wygląda na takie, które ktoś wybrał, wrzucając listę domen ze słownika do automatu dopisującego końcówkę .pl, ale niekoniecznie będzie musiało tak być w przyszłości, jest dużo domen, których nikt nie chce na przeróżnych platformach aukcyjnych i całkiem się zwalniają i myślę, że takie domeny też prędzej czy później trafią na fm i może nawet znajdą nabywców, kto to wie.

 

#najlepszyslub.pl

#najlepszyślub.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nudziło mi się i przejrzałem wszystkie 1061 domen z listy aukcji first minute... ;)

 

Wnioski: nie chciałbym nikogo obrazić, ale nie zarejestrowałbym żadnej z wystawionych na aukcji first minute domen. ŻADNEJ.

 

Wśród domen znalazłem trochę słownikowych (bez komercyjnego zastosowania), trochę brandowalnych nazw (czteroliterowe, ale podobne są wciąż dostępne), wreszcie trochę typo i mnóstwo domen zupełnie bez sensu.

 

Ale może ja po prostu zbyt wybredny jestem. Już od około roku uważam, że lepiej się skupić na kupowaniu domen z rynku wtórnego niż szukać dobrych wolnych domen. Sam rejestruję góra kilka sztuk miesięcznie, ale sam mam wątpliwości czy są warte rejestracji. Okaże się za rok, jak będę musiał je przedłużyć..

 

Kwestią czasu jest też usunięcie możliwości rezerwacji domeny .pl. Wspominał o tym już niejednokrotnie Andrzej Bartosiewicz. Płatności online z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i w pewnym momencie będzie to już tak naturalne, że rezerwacja domen straci sens.

 

Możliwość rezerwacji domen prowadzi również do różnego rodzaju dziwactw, które nie są obecne na innych rynkach. Np. rejestrowanie wszystkiego co się rusza. Brak rezerwacji bardzo szybko by tą sprawę rozwiązał..

 

To oczywiście zmieni trochę model działania łapaczy domen.. ale nie takie zmiany już przecież NASK wprowadzał w systemie domen :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Już od około roku uważam, że lepiej się skupić na kupowaniu domen z rynku wtórnego niż szukać dobrych wolnych domen. Sam rejestruję góra kilka sztuk miesięcznie, ale sam mam wątpliwości czy są warte rejestracji. Okaże się za rok, jak będę musiał je przedłużyć..

Również jestem tego zdania, aczkolwiek udało mi się wczoraj zarejestrować z palca domenę pływacy.pl z której jestem zadowolony ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×