Jump to content
Saint

Wybór nazwy dla stowarzyszenia

Recommended Posts

Mam nadzieję, że za tydzień przyszłe Stowarzyszenie otrzyma nazwę adekwatną do oczekiwań jakie są z nim związane :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro nazwa jest kontrowersyjna to chciałbym żebyście pomyśleli nad posiadacze.pl i posiadaczedomen.pl.

 

Zdecydowanie optuje za powyzszymi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba, że uważacie, iż określając w nazwie cel (sytuację idealną) jakim jest "własność domen" jesteśmy dla urzędników (czytaj: polskiej biurokracji) mniej wiarygodni niż krasnale.

 

 

No i widzisz Yarowa...Ty to mądry chłop jesteś. Chodzi ni mniej ni więcej tylko o tą wiarygodność, nie wypracowaną z czasem ale wypracowywaną od samego początku.

Założenia są takie że nie ma to być jajcarskie stowarzyszenie jak to od Krasnali ale konkretne i działające.

Krasnale mają wąskie pole do działania my dużo szersze.

Dlatego uważam że nazwa musi być nie tyle poważna co przede wszystkim wiarygodna.

Eliminujmy wszelkie błędy od samego początku...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli przewodniczący się przychyli to zgłaszam domeniarz.org. Jeżeli nie to posiadacz.pl. I Przepraszam, ale się pomyliłem. Nie mam zarezerwowanej posiadaczedomen.pl tylko posiadaczdomen.pl.

Ja tylko zdołałem zarezerwować wersję z krechą (posiadacze-domen.pl). Ale to raczej odpada, bo musielibyśmy mieć bez kreski, a taką posiada firma "PPHU Wiktor Zajkiewicz".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zawsze można zapytać czy firma PPHU Wiktor Zajkiewicz...

Właśnie to chciałem zrobić. Żeby teraz nie poszło 10 zapytań. Czy ktoś już wysyłał?

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='Bazyli' date='pią, 20 lis 09' post='253159']

No i widzisz Yarowa...Ty to mądry chłop jesteś.

 

Dzięki za uznanie Bazyli, ale do mądrości włościańskiej mi daleko.

 

[...] Chodzi ni mniej ni więcej tylko o tą wiarygodność, nie wypracowaną z czasem ale wypracowywaną od samego początku.

 

Rzeczywiście. Na piękne nasze oczy, stowarzyszenie a priori uznane zostanie za wiarygodne. Tylko dlatego, że w nazwie miało będzie "abonent","posiadacz".

 

[...] Krasnale mają wąskie pole do działania my dużo szersze.

 

Faktycznie. Zawężając sobie zakres działania już w samej nazwie.

 

[...] założenia są takie że nie ma to być jajcarskie stowarzyszenie

W istocie. Kwestia własności domen to jajcarstwo.

 

 

[...] Dlatego uważam że nazwa musi być ... [...]

 

Różnica między nami jest taka, że Ty używasz słowa "musi" a ja uważam, że "powinna".

 

[...] Eliminujmy wszelkie błędy od samego początku...

 

Tak. Wyeliminujmy. Uśmiechajmy się do każdego. W imię poprawności stowarzyszeniowej.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak. Wyeliminujmy. Uśmiechajmy się do każdego. W imię poprawności stowarzyszeniowej.

I tak głosowanie rozstrzygnie. Na tym etapie wykazujmy zalety zgłaszanych wariantów nazw zamiast dyskredytowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I tak głosowanie rozstrzygnie. Na tym etapie wykazujmy zalety zgłaszanych wariantów nazw zamiast dyskredytowania.

 

Zgadzam się oczywiście z takim podejściem. Wyraziłem to w poscie nr 26 a we wcześniejszym przedstawiłem zalety/obronę jednej ze zgłoszonych propozycji.

Zostałem jednak publicznie, niejako "wywołany".

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli, właściciele ze względów formalnych odpadają, to może niech będą AbonenciDomen.pl

 

Krótsza nazwa niż posiadaczedomen.pl

 

Posiadacze jakoś tak mniej profesjonalnie. Z drugiej strony rozumiem, że abonenci to nazwa "trudniejsza". :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kiedy będzie głosowanie?

Od pierwszej tury zgłaszania propozycji wkrótce zaczną mi wygasać rezerwacje skrótów. Dokładnie 25 listopada.

Nie mamy domeny posiadaczedomen.pl więc ta propozycja odpada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='Perseusz' date='pią, 20 lis 09' post='253326']

A kiedy będzie głosowanie? [...]

----------------------------------------------

 

2. Po zakończeniu zbierania propozycji nazw przystąpimy do głosowania od 21.11.2009 [...]

Czas wystartował wczoraj.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwnie zabrzmi, jeśli zapytam narażając się na ostrzeżenie bo pisząc post pod sobą,

czy nie powinniśmy od wczoraj głosować nad nazwą?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prezes nie żyje. :ph34r: Ale czy on musi wszystko robić? Czy nie może być to inny członek rady albo zwykły członek? Jak mamy pełną demokrację to chyba każdy może złożyć wniosek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybaczcie, że trochę późno ale dopiero dopuszczono mnie do głosu.

Osobiście jestem przeciwny nazwie "właściciele" - organizacja z nazwą niezgodną ze stanem faktycznym jest mało wiarygodna.

Druga sprawa, będąc w biznesie domenowym powinniśmy pamiętać, skąd wzięły się poszczególne rozszerzenia. Dla tego typu przedsięwzięć zwykło się onegdaj rejestrować .org.pl. :ph34r: No dobra, może i jestem staroświecki, ale kto powinien dawać przykład jak korzystać z domen, jeśli nie właściciele/abonenci/posiadacze/inwestorzy domenowi? :P

 

W razie gdyby ktoś podzielał moje zdanie, zarezerwowałem:

inwestorzy.org.pl

domainerzy.org.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie wszystko pięknie. Dopiero wróciłem z Wrocławia gdzie nie bardzo miałem dostęp do netu i chciałem odpisać.

 

Mamy mały poślizg, ale niestety występuję tylko w jednej osobie więc nie mogę być w dwóch miejscach na raz. Tak czy owak większość z Was nie zachowała formy podawania swojej propozycji pomijając tu tomaso każdy podjął płomienna dyskusje czego szczerze mówiąc chciałem uniknąć i wszystko sprowadziło się do tego, że Kornel zrobił ankietę z domenami, a przypominam, że nie robimy wyborów domeny dla stowarzyszenia tylko NAZWY i domeny. Proszę więc jeszcze raz abyście wypisali swoje propozycje w formie:

 

NAZWA - domena

 

Pomijając dyskusję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] płomienna dyskusje [...]

 

Dobry lobbing nie jest zły :ph34r:.

 

[...] Tak czy owak większość z Was nie zachowała formy podawania swojej propozycji

 

Chyba nie ma tragedii ... Było mniej więcej tak, a tam gdzie wystąpiło niedopowiedzenie, możnaby dopowiedzieć. I obraz mógłby być następujący:

 

NAZWA --------------------------------------------------------- DOMENA

 

  • Stowarzyszenie "Abonenci Domen" - abonencidomen.pl

  • Stowarzyszenie "Domainerzy.org.pl" - domainerzy.org.pl (tu dyskusyjna "końcówka" - wg wytycznych z pierwszego posta)

  • Stowarzyszenie "Domeniarz.org" - domeniarz.org (tu Kornel zaznaczył, że jeśli nie ma zgody na "org" to proponuje inną, w rozszerzeniu "pl")

  • Stowarzyszenie "Inwestorzy.org.pl" - inwestorzy.org.pl (tu również dyskusyjna "końcówka")

  • "Organizacja Posiadaczy Domen Internetowych" - opdi.pl

  • "Organizacja Właścicieli Domen Internetowych" - owdi.pl

  • "Polska Organizacja Posiadaczy Domen" - popd.pl

  • "Polski Komitet Posiadaczy Domen" - pkpd.pl

  • "Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Domen" - psid.pl

  • Stowarzyszenie "Posiadacze.pl" - posiadacze.pl (tu do wyjaśnienia, bo Kornel zgłosił posiadacz.pl a do ankiety wrzucił l.mn. Domena posiadacz(e).pl jest zastępczą, gdyby nie było zgody na domeniarz.org)

  • Stowarzyszenie "WłaścicieleDomen.pl"- WłaścicieleDomen.pl, WlascicieleDomen.pl

(Wiem, że Michal byłby skłonny pod pewnymi warunkami udostępnić dla przyszłego stowarzyszenia "terytorium" domen wlascicieledomen.pl i właścicieledomen.pl ...

Jeśli nie będzie szans na wystąpienie takiej sytuacji, to zgłoszę inną propozycję nazwy)

 

 

Jedyny problem to kwestia czy wszystkie ww. domeny nadal są/będą "zabezpieczone".

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako, że posiadacz i właściciel trochę odbiegają od rzeczywistości (a szkoda; w sumie `właściciel` bardziej odbiega) więc skłaniam się bliżej `abonentom` w nazwie. Słowo 'Inwestor' to tez nie każdego dotyczy, bo część z Nas to pewnie woli hasło 'Domeniarz'. Pozwoliłem sobie zatem dać kilka propozycji. Jak ktoś uważa, że warto zabezpieczyć niech rezerwuje.

 

PSAD.pl -Polskie Stowarzyszenie Abonentów Domen - niestety w kolejce do rejestracji, a najbardziej do mnie przemawia :ph34r:

pzad.pl -Polski Związek Abonentów Domen - wolne - można zabezpieczyć.

OADI.pl -Organizacja Abonentów Domen Internetowych - wolne - można zabezpieczyć.

POAD.pl -Polska Organizacja Abonentów Domen - wolne - można zabezpieczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że powinniśmy się trzymać ustalonych dat. Nie będę rejestrował domen dla stowarzyszenia, które mam w rezerwacji i które niedługo wygasną. Już kilka zarejestrowałem, ale nie widzę sensu rejestrowania ich tylko po to żeby na nie głosować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważam, że powinniśmy się trzymać ustalonych dat. Nie będę rejestrował domen dla stowarzyszenia, które mam w rezerwacji i które niedługo wygasną. Już kilka zarejestrowałem, ale nie widzę sensu rejestrowania ich tylko po to żeby na nie głosować.

 

Jestem za powyzszym. Tez mialem kilka domen w rezerwacjach i zanim glosowanie sie zaczelo, to domeny zaczely wygadac... Obecne propozycje nie sa zle, a zawsze pozniej mozemy ew. zmienic domene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie, propozycje już padły. I po prostu możnaby nad nimi glosować [nad aktualnymi, z "zaklepanymi"domenami, kwestia wyjaśnienia czy dana domena jest w "zasięgu" KWDI].

 

Natomiast,

 

jedyną alternatywą aby uniknąć przyszłych rozczarowań wyborem konkretnej nazwy i uzyskać możliwie pełny consensus możliwie największej liczby członków

byłoby zaproponowanie nazwy stowarzyszenia nie odwołującej się kwestii własności, abonenckiej, nie zawierającej słowa inwestor, posiadacz itd ... Skupienie się na innym aspekcie związanym z domenami, nasza działalnością.

Czyli głosowanie albo niedługa burza mózgów nad nazwą alternatywną i koncyliacyjną :blush:. tak to jakoś widziałbym, jeśli o mnie chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rejestrujcie swoje propozycje ja ze swojej kieszeni oddam wszystkim po te 10 pln za każdą domenę.

 

Chciałem też dodać, że pewne nazwy nie będą mogły być brane pod uwagę ponieważ zostaną odrzucone z powodu niezgodności z Ustawa z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim co może spowodować odesłanie papierów, a tego nie chcemy natomiast wszystkie domeny będą brane pod uwagę bo nie może być ich kilka.

 

Ankieta z głosowaniem nad propozycjami zostanie dodana dziś ok. 22.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites

×