Jump to content
pablo0102

zamiana

Recommended Posts

Witam

Nie wiem, czy ktoś tego nie proponował wcześniej, ale przyszedł mi do głowy pomysł działu poświęconego wymianom/zamianom domen ;)

W praktyce wyglądałoby to tak, że ktoś podawałby domenę, którą mógłby zamienić, kryteria, jakie go interesują itd., a zainteresowani dawaliby propozycję zamiany za inną domenę(domeny) w tym temacie...

Co o tym myślicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie sądzę , żeby to przeszło - bez żadnego zabezpieczenia.

Pole do popisu dla PPD.pl i AfterMarket.pl :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś na di.pl proponowałem wymianę parę moich domen za komputer, ale nikt się nie skusił ;).

Chyba mam za słabe domeny :ph34r:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja przyznam, że z kilkoma osobami z forum już się wymieniałem na domeny "na słowo" i wszystko było ok po obu stronach.

 

Z osobą obcą albo kimś nowym na forum na pewno bym się nie wymienił, za to o ile byłoby technicznie zabezpieczone np. przez giełdę to chętnie, z każdym, bo to ciekawy pomysł, jest kilka nisz, z których wciąż szukam domen, a te, które są ciekawe w cenach za milion pięćset to może dałoby się wymienić za taką za milion trzysta. :ph34r:

 

Dopóki nie będzie możliwości zabezpieczenia takiej transakcji barterowej to w każdym razie dział nie ma racji bytu, bo jedna z osób musi pierwsza wydać kody authinfo, a może to być pole do sporych nadużyć, szczególnie przy wymianach z osobami nowymi, z niepotwierdzoną wcale tożsamością i wiarygodnością.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='thomaso' date='sob, 14 lis 09' post='250968']

A ja przyznam, że z kilkoma osobami z forum już się wymieniałem na domeny "na słowo" i wszystko było ok po obu stronach.

 

Z osobą obcą albo kimś nowym na forum na pewno bym się nie wymienił, za to o ile byłoby technicznie zabezpieczone np. przez giełdę to chętnie, z każdym [...]

 

 

Dokładnie.

Wymieniłem się w taki sposób z jedną Osobą z Forum. Przyznam, że nawet mi przez myśl nie przemknęło, że coś mogłoby być nie tak.

 

Natomiast z obcą osobą, z kimś nowym na Forum faktycznie nie wymieniłbym się.

Odpowiednie zabezpieczenie, musiałoby być fundamentem dla tego pomysłu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli domeny byłyby w Dropped, wówczas osoby handulające wybierają zaufanego pośrednika i dokonują cesji obydwu domen na jego konto. On dokonuje zamiany. Operacja trwa kilka minut. I zgrzewka piwa na adres pośrednika :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pomysł zamiany domen już zgłosiłem parę dni temu. To prosta operacja jest jeśli dysponentem - rejestratorem jest Dropped. Może takie transakcje obsługiwać. W wypadku innych rejestratorów obowiązywał by transfer domen do Dropped i już...

 

Technicznie widzę to tak.

 

Podobnie jak aukcja prywatna tylko dwie rubryki do wpisania domeny.

Dla każdej ze stron.

Po wpisaniu domen następuje akceptacja z jednej i drugiej strony i szlus...

Akceptacja jednej ze stron nie powoduje dokonania zamiany. Muszą zaakceptować to obie strony...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×