Jump to content
Sign in to follow this  
bradiaga

Apel

Recommended Posts

Apeluję, aby domeny z aukcji FM

typu:

 

biuroarchitektonicze.pl

rajsamochodowy.pl

rastauracja.pl

 

NIE ZOSTAŁY ZAREJESTROWANE.

 

Rejestracja tych domen - o ile nie są oznaczone jako literówki:

- przynosi niezasłużoną korzyść wystawcy,

- obniża zaufanie klientów do rynku domen i do serwisu AM

- wprowadza na rynek domenę która prawdopodobnie co roku kogoś "wprowadzi w błąd".

 

Myślę, że na takie rozwiązanie muszą zgodzić się wystawcy aukcji (zakładając, że literówki wpisali przypadkowo)

Jednak o ile się nie zgodzą - chciałbym mieć możliwość dodania takiego sprzedawcy do "ignorowanych" - nawet nie znając jego nicka.

Zwyczajnie - wolałbym nie licytować w jego aukcjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja proponuję licytującym założenie okularów przed zalicytowaniem :ph34r:

 

Poza tym rajsamochodowy.pl to przecież poprawna domena - Raj Samochodowy.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po części się zgadzam. Niedługo zacznie się zabawa w wymyślanie super literówek i wystawianie ich rezerwacji na aukcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I rastauracja nie jest taka zła literówka

Wyniki 1 - 10 spośród około 7,770 dla zapytania "rastauracja" (język polski).

Poza tym, IMHO trzeba wpłacić za swoje błędy - czy ktoś inne ma wpłacić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe,

Nie było FM --- było źle i szkalowanie tych co rezerwacjami handlowali.

Jest FM --- kolejne apele o niesprawiedliwość społeczną.

 

Literówka w domenie to nie jest "wada ukryta" produktu :ph34r:

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niech każdy przed zalicytowaniem przeczyta dokładnie x razy nazwę domeny.

Pretensje można mieć wyłącznie do siebie samego. Trzeba ponosić konsekwencje za swoje ewentualne błędy.

Edited by Davi88

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niech każdy przed zalicytowaniem przeczyta dokładnie x razy nazwę domeny.

Pretensje można mieć wyłącznie do siebie samego. Trzeba ponosić konsekwencje za swoje ewentualne błędy.

Zgadzam się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również jestem zdania ze każdy ma prawo wystawic dowolną domenę... Jakieś takie ograniczenia są zbedne.. Po prostu trzeba czytać + wklejac nazwe w googla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BiuroArchitektonicze.pl 'rozpoznałem' może za 3 albo 4 razem. Chodzi o to, że nikt kto ma wątpliwości nie doda tej domeny i wpierw się upewni. Zapewne kupujący nie mieli żadnych wątpliwości. Dlatego wklejanie do googla jest zupełnie bez sensu.

Edited by kubolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie licytowałem żadnej. Po prostu, to jest pole do popisu dla nieuczciwych ludzi, wykorzystujących takie zachowanie naszego mózgu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
BiuroArchitektonicze.pl 'rozpoznałem' może za 3 albo 4 razem. Chodzi o to, że nikt kto ma wątpliwości nie doda tej domeny i wpierw się upewni. Zapewne kupujący nie mieli żadnych wątpliwości. Dlatego wklejanie do googla jest zupełnie bez sensu.

Dobre keywordy zawsze sprawdzam w Google, bo nie wierzę, że mogły się znaleźć na aukcji. Szczególnie jeśli jest niska kwota i mało licytujących. Trzeba uważać.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kto nie uważa albo robi coś kierując się w 100% emocjami, a nie zdrowym rozsądkiem to płaci frycowe, tak jest ze wszystkim to czemu w domenach miałoby być inaczej. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyłącznie kwestia uważnego czytania. Akurat w dziedzinie handlu nazwami trudno usprawiedliwić kupującego, który nie przeczyta poprawnie kilku czy kilkunastu liter, nie zrobi kopiuj/wklej np. do google, itd.

A na marginesie, akurat 'rajsamochodowy' uważam za zły przykład typowej literówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i jeszcze dochodzi fakt, że niektórzy mogą chcieć kupić literówkę dobrej domeny. Kto z nas nie kupiłby np. domeny wakaje.pl :ph34r:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie kupiłbym wakaje.pl za kwotę, jaką mógłbym dać za wakacje.pl.

Oczywiście, że nie ma usprawiedliwienia, dla kupującego. Lecz uważam, że niestety po takich sprzedażach znajdą się tacy, którzy dostrzegą w tym 'niezły biznes' i będą żerować na nieuwadze kupujących.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście, że nie ma usprawiedliwienia, dla kupującego. Lecz uważam, że niestety po takich sprzedażach znajdą się tacy, którzy dostrzegą w tym 'niezły biznes' i będą żerować na nieuwadze kupujących.

 

Trzeba pamiętać, że ten biznes trwa od długich już lat, a w czasach, gdy na (skutecznym jeszcze) Overture można było rzetelnie sprawdzić nazwy wraz z rozszerzeniem, rejestrowało się takich typosów na pęczki i oczywiście z tzw. palca. Niejeden młody domeniarz może obecnie pomarzyć o takiej skuteczności parkingowej, jaką 5,6,7 lat temu miały literówki...hmm...nie będę dawał przykładów serwisów. Różnica pomiędzy ówczesnym a obecnym domeniarstwem taka, jak pomiędzy komuną (której niektórzy pamiętać i znać nie mogą) a III Rzeczpospolitą, tylko uczucia raczej o przeciwnej walencji (nie wdając się w polityczny aspekt tego porównania).

Edited by .pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę może prowokacyjnie, ale nie angażując się w dyskusję chciałbym lojalnie uprzedzić (bo nie mam możliwości dodania opisu do aukcji),

że właśnie teraz wystawiłem piosnki.pl i nie jest to literówka ale słowo słownikowe najprawdziwsze z prawdziwych :ph34r:.

Pozdrawiam!

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, wystawić literówkę literówki to byłaby dopiero przesada, a tak to trzeba się po prostu pilnować :ph34r:

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawa dyskusja. Wiele mówi o dyskutantach :ph34r:

Oczywistym jest, że przede wszystkim chodziło mi o biuroarchitektonicze - czyli domenę typu: na pierwsze trzy rzuty oka nie widać że to literówka.

W zeszłym roku kupiłem fizjoterapueta.pl za 40 pln. Nie protestowałem, bo dałem do przechwycenia, zalicytowałem. Trudno.

W tym(roku) jak widać mogłem ją sprzedać znacznie drożej - ale wolałem "puścić" z informacją na forum i z nadzieją że nikt jej nie weźmie.

Niestety ktoś ją dodał do newslettera i parę osób zalicytowało. I za rok - pewnie będzie to samo. Pytam - po co?

 

Z biuroarchitektonicze sytuacja jest inna . Tej domeny nie ma i moim zdaniem dobrze by było gdyby nie pojawiła się wcale. Zbyt wiele osób wprowadza w błąd.

Pozostałe propozycje - rajsamochodowy i rastauracja wymienione były tylko jako mało istotne dodatki. Uważam, że licytujący powinien mieć prawo zrezygnować ale rzeczywiście możliwe, że dokładnie taką domenę widział. Zresztą pomyliły się to tylko jedna czy dwie osoby.

 

Zauważcie jeszcze, że tu nikt na razie nie wydał/zainwestował ani grosza. A więc pytanie kto ma zapłacić za czyjś błąd - jest w przypadku aukcji FM - bezzasadne.

 

Nie mam nic przeciwko licytowaniu literówek o ile każdy widzi, że są literówkami. A więc - na co miałem nadzieję pisząc mój apel - należy oznaczyć literówki. Taki był sens posta.

 

Oczywiście można tego nie robić. Zamienić AM w miejsce gdzie przychodzimy kupić domenę/nazwę a dostajemy "karton z dwoma ziemniakami/cebulami" jak ostatnio zamiast butów na pewnym portalu aukcyjnym .

Możecie usprawiedliwiać oszusta kiepskim wzrokiem, brakiem okularów, nieuwagą licytującego. Tylko ponownie pytam - po co?

Oszustwo to oszustwo.

 

I jeszcze taka uwaga.

Około lutego kupiłem strasznie drogo bezsensowną domenę(nie literówkę). Sprawdziłem tylko czy nie było podbijania i oczywiście wziąłem winę na siebie. Zapłaciłem. Ale na kilka miesięcy przestałem praktycznie licytować na AM.

 

Pamiętajcie zasadę, że klient zadowolony - przyprowadzi trzech innych. A niezadowolony - zniechęci 11. Zniechęci do domen.

I to jest powód dla którego staram się żeby na tym rynku były sensowne i uczciwe zasady.

 

PS

Oczywiście nie licytowałem w żadnej aukcji FM. Nie załatwiam tu spraw prywatnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

trzeba patrzeć i 4 x sprawdzać - to fakt , jak dla mnie biuro też na pierwsze 3x było ok , przed zakupem jednak trzeba przeliczyć wszystkie literki ;

nie zmienia to faktu, że ktoś może się pomylić i powinna być możliwość wycofania oferty ; po co zachęcać do szukania wyjść awaryjnych w postaci np. tworzenia lipnego konta i przebijania własnej oferty, aby uciec od takiego zgniłego jaja, zresztą nie tylko z tego powodu - po wycofaniu domenę kupuje kolejny zainteresowany, a jeżeli go nie ma to trudno - lepsze to, niż pozostawienie dużego niesmaku .. taki zysk może w dłuższej perspektywie okazać się stratą ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×