Jump to content
Sign in to follow this  
bradiaga

Apel

Recommended Posts

Wszędzie tylko czekają na nieuwagę klienta ;)

 

Gdyby nie ten temat, to nawet bym nie zauważył, że to biuro... to literówka, mimo iż przeglądałęm przebieg aukcji dobre kilka razy.

Przed każdą licytacją, przechwytywaniem, warto dła własnego spokoju sprawdzić frazę w google.

 

Swoją drogą jeszcze kilka minut temu wolna była agencjaarchitektoniczna.pl :ph34r:;)

Pewnie teraz na FM ludzię będą niepewnie do niej podchodzili ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale bradiaga, czego Ty oczekujesz od serwisu?

 

Napisałem. Przeczytaj po prostu.

 

Chcę żeby nie zmieniał się w miejsce dla oszustów. Zauważ, że każda aukcja np Allegro która kończy się wysoką kwotą rodzi naśladowców.

 

I chcę móc spokojnie namawiać moich nieobeznanych z domenami znajomych i klientów do zakupów w AM. Żebym, im nie musiał później mówić: "Trzeba było czytać a nie teraz płakać"

 

Klienci na AM to nie tylko 100% fachowcy z DI którzy każdą domenę prześwietlają na 100 sposobów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozliwe ze wystawiajacy biuroarchitektonicze.pl rezerwujac nie zorientowal sie, ze to literowka (fm to szybka pilka). Oszust?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ładnie:)

 

BiuroArchitektonicze.pl już 500 zł :ph34r:

 

Droga literówka:)

 

A moja AgencjaArchitektoniczna.pl tylko obserwowana jest...:/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście popieram Bradiagę. :ph34r: Każdy ma prawo się pomylić, ale to, że firma (ppd.pl) nie pozwala wycofać klientowi pomyłkowej oferty za parę groszy świadczy o tej firmie nie najlepiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponownie nawołuję o zdrowy rozsądek :ph34r:

 

Obarczanie winą innych za swoje błędy jest naganne!

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bradiaga nazywanie kogoś oszustem, tylko dlatego że wystawił na aukcje literówkę jest przegięciem. A to, jak kto i co licytuje nie powinno Ciebie obchodzić - stać go, to kupuje - proste. Ty się naciąłeś to Twój problem, następnym razem będziesz oglądał 2 razy. Zważywszy, że AM to nie Allegro.pl, gdzie kupujesz opis aukcji.

korneliusz.com owszem, każdy ma prawo się pomylić. Tylko dlaczego za Twój błąd ma płacić (nawet małą kwotę) serwis aukcyjny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obarczanie winą innych za swoje błędy jest naganne!

Czy może być pojęte dla Ciebie to, że Michał z Dropped chciał się dwa razy obarczyć znaczną kwotą za moje pomyłki? To jest kwestia moralności.

korneliusz.com owszem, każdy ma prawo się pomylić. Tylko dlaczego za Twój błąd ma płacić (nawet małą kwotę) serwis aukcyjny?

Dlaczego ma płacić? Ma po prostu nie zarabiać. PPD.pl zarobiło na mojej pomyłce. W innych serwisach nie ma problemu, żeby zrezygnować płacąc tylko np. koszty rejestracji.

Edited by korneliusz.com (sylyx.com)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serwis jest po to aby zarabiać. Klikając licytuj zawierasz umowę, że kupisz tą domenę za określoną (wylicytywaną) kwotę. Takie są reguły.

Ja uważam, że PPD.pl prawidłowo nie uwzględnia "pomyłek" - tym samym dba o interes wystawiających tam swoje aukcje Domainerom.

Mała rada: licytuj z uwagą :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Serwis jest po to aby zarabiać. Klikając licytuj zawierasz umowę, że kupisz tą domenę za określoną (wylicytywaną) kwotę. Takie są reguły.

Ja uważam, że PPD.pl prawidłowo nie uwzględnia "pomyłek" - tym samym dba o interes wystawiających tam swoje aukcje Domainerom.

Mała rada: licytuj z uwagą :D

Nie dla wszystkich jest to interes, gdyż wielu z nas się myli.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z biuroarchitektonicze sytuacja jest inna . Tej domeny nie ma i moim zdaniem dobrze by było gdyby nie pojawiła się wcale. Zbyt wiele osób wprowadza w błąd.

 

W sprawie formalnej: ta domena była i jest na liście domen usuniętych (Data usunięcia: 2009-01-20), więc co zrobić, apelować do Dropped by ją usunął także z tej listy, bo ktoś może przeszukiwać tą listę i dodać do przechwycenia lub zarejestrować?

 

Co do meritum, to uważam, że każdy ma swój rozum i we własnym interesie powinien dokładnie przyjrzeć się temu, co licytuje. Wielu z domainerów sprzedaje literówki, które mają spory ruch, jak zatem poznać czy licytujący kupują domenę dla ruchu czy nazwy?

Zauważcie, że w aukcjach FM nie ma możliwości dodania tych domen do kategorii "Literówki"., być może byłaby to przydatna opcja (dla tych, którzy chcieliby być "fair").

 

Innym rozwiązaniem, które byłoby dość proste do wdrożenia to dodanie na stronie aukcji pod nazwą domeny tekstu "Sprawdź nazwę w Google" i linku do wyników wyszukiwania z tą nazwą. Nie jest to może rozwiązanie idealne w przypadku wieloczłonowych fraz, ale jak to już napisał wcześniej thomaso taki link przy aukcji domeny biuroarchitektonicze.pl mógłby dać licytującym nieco do myślenia.

Edited by seller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest OGÓLNY błąd na stronie licytacyjnej w AfterMarket.

Aby wystawić domenę na aukcję trzeba zakwalifikować ją do odpowiedniej kategorii po czym te kategorie nie są w ogóle wyświetlane. Nie wiem po co domena czeka tak długo na swoja kolejkę na licytację? Skoro wystawienie aukcji jest moderowane (nie wiem pod jakim względem), czy zgodności z kategoriami (np. literówka) czy pod względem dat ważności. Tutaj pewnie leży przyczyna licznych pomyłek.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli idziesz ulicą i znajdziesz 100 pln to twoje szczęście.

Jeśli idziesz ulicą, widzisz że komuś wypadło 100 pln czekasz aż sobie pójdzie i podnosisz - to jesteś złodziejem. I żadne tłumaczenia że powinien uważać, że mógł mieć lepszy portfel albo że każdy powinien obracać się co 10 kroków i patrzeć czy mu coś nie spadło tego nie zmienią. Chociaż mogą poprawić samopoczucie złodzieja;)

 

A pisanie o cudzych błędach za które ktoś musi płacić to bzdury. Co innego płacenie za swoje błędy a co innego wykorzystywanie cudzych błędów albo prowokowanie ich.

 

Co do aukcji FM nigdzie nie napisałem, że którykolwiek wystawiający to oszust. Sądzę, że to pomyłki.

Oszustem byłby wtedy gdyby mógł dodać opis o literówce a tego nie zrobił. Teraz trudno byłoby udowodnić celowość działania.

Ale już wzięcie za taką literówkę pieniędzy nazywałbym "doprowadzeniem do niekorzystnego rozporządzenia mieniem"

Oczywiście mogę się mylić - więc może jakiś prawnik mnie poprawi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oszustem byłby wtedy gdyby mógł dodać opis o literówce a tego nie zrobił.

 

Z czystej ciekawości... a idzie opis do aukcji FM dać ...

 

Za nieuwagę się płaci... nikt nie zmuszał do brania udziału w aukcji tej domeny.

Przynajmniej licytujący się czegoś nauczą, i tak mała KARA ich teraz czeka.

 

Przynajmniej nie kupią kiedyś literówki za dużo wyższą kwotę...

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś ma kontakt do trzech nieuważnych kupujących to może mógłby ich poinformować, że licytują nie to o czym myślą, żeby nie wyrzucali więcej kasy w błoto? Może Noname mógłbyś to zrobić? Chyba, że 'to nie jest w interesie serwisu'...

Edited by kubolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ze swojej strony dodam, że nie we wszystkich sytuacjach można jednoznacznie rozstrzygnąć czy domena jest literówką.

Więc wycofywanie takich aukcji nie jest dobrą drogą. Kto miałby decydować czy domena jest literówką czy nie?

 

Tak jak wspomnieli poprzednicy, jedyna słuszna droga wyjścia to uważne przyglądanie się licytowanym domenom.

W tej chwili jest tylko 70 aukcji z ofertami na ponad 2200 wystawionych. Więc przyjrzenie się domenie wartej licytacji nie ejst chyba aż tak czasochłonnym zajęciem.

 

Można by tutaj zasugerować dropped, aby wprowadził automatyczne narzędzie wykrywające (ostrzegające przed możliwą literówką), np oparte o wyszukiwarkę google.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej właśnie takie narzędzie zostanie wdrożone (tzn. oparte o mechanizm Google, jako że jest on dość skuteczny).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najprawdopodobniej właśnie takie narzędzie zostanie wdrożone (tzn. oparte o mechanizm Google, jako że jest on dość skuteczny).

Masowe odpytywanie o egzotyczne literówki spowoduje, że G uzna je za prawidłowe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najprawdopodobniej właśnie takie narzędzie zostanie wdrożone (tzn. oparte o mechanizm Google, jako że jest on dość skuteczny).

I to jest koleś! Jak może to pomoże. :D

 

Może też wprowadzić możliwość zgłaszania jednym kliknięciem nieprawidłowości moderatorowi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masowe odpytywanie o egzotyczne literówki spowoduje, że G uzna je za prawidłowe :o

 

Wystarczy zapytać tylko raz i zrobić odpowiedni wpis w bazie danych.

Nawet lepiej to zrobić! Czas dostępu do lokalnej bazy danych jest dużo mniejszy ;)

 

Edit:

A po drugie, nie uwierzę w to, że tak łatwo można manipulować wynikami googla :D

Edited by Grzesiek86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może po prostu buttonik "raportuj" przy każdej ofercie i kiedy uzbiera się np 10 raportów od użytkowników to automatycznie pojawi się ostrzeżenie przy domenie "ta domena może być literówką, sprawdź poprawną pisownię".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście popieram Bradiagę. :D Każdy ma prawo się pomylić, ale to, że firma (ppd.pl) nie pozwala wycofać klientowi pomyłkowej oferty za parę groszy świadczy o tej firmie nie najlepiej.

 

Ale firma jak najbardziej pozwala wycofać taką kontrowersyjną aukcję *sprzedającemu* za zwrotem kosztu wycofania aukcji. Jest wolną wolną sprzedającego czy z tego skorzysta, jeśli nie – firmie nic do tego.

 

Czy może być pojęte dla Ciebie to, że Michał z Dropped chciał się dwa razy obarczyć znaczną kwotą za moje pomyłki? To jest kwestia moralności.

Dlaczego ma płacić? Ma po prostu nie zarabiać. PPD.pl zarobiło na mojej pomyłce. W innych serwisach nie ma problemu, żeby zrezygnować płacąc tylko np. koszty rejestracji.

 

Pięknie widać twoją obłudę w tym poście – nie zająknąłeś się o tym że kilkakrotnie w Złapane.pl przystałem na to byś nie opłacał „pomyłkowych” domen, ba, raz albo dwa nawet napisałem do ciebie *przed* przechwyceniem domeny żaby zapytać czy na pewno chcesz taką literówkę łapać. No ale tak, to przecież nic nie znaczy, to był przecież mój obowiązek żeby prowadzić cię za rączkę przez świat domainingu pełny pułapek i złodziei. Jednak w przypadku ostatniej aukcji nie była to moja domena, lecz partnera – partner poniósł koszt i miał prawo do zarobku. I moja odpowiedzialność wobec partnera była w tym wypadku większa niż wobec ciebie, więc obrażaj się ile chcesz, przenoś domeny, opiewaj dropped, ale spójrz w lustro i zastanów się czy uczciwe jest łażenie od wątku do wątku i oczernianie mnie. Z mojej strony koniec tego tematu, mam nadzieję że z twojej także.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy pomysł z tym automatem wykrywającym literówki, myślę, że zaoszczędzi wiele czasu i emocji (sam kilka razy jak zobaczyłem dobrą domenę od xx zł to mi aż ciśnienie podskoczyło, a opadło dopiero jak Google podpowiedziało, że czegoś w niej brakuje lub to zwykła literóvvka, te ostatnie są najgorsze). :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawy pomysł z tym automatem wykrywającym literówki, myślę, że zaoszczędzi wiele czasu i emocji (sam kilka razy jak zobaczyłem dobrą domenę od xx zł to mi aż ciśnienie podskoczyło, a opadło dopiero jak Google podpowiedziało, że czegoś w niej brakuje lub to zwykła literóvvka, te ostatnie są najgorsze). :D

 

 

vv----->w

 

jest kilka już takich

 

dvvorzec.pl

blacharstvvo.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pb Rozumiem Twoją irytację PB. Ale nie przejmuj się. Szkoda nerwów.. :D Przerabiałem...

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×