Jump to content
Sign in to follow this  
empireus

dropped i ppd

Recommended Posts

Mam konto na dropped, mam i na ppd... ale w obu czegos brakuje/maja swoje wady. Postanowilem zrobic male podsumowanie, czego mi brakuje i co mnie drazni:

 

ppd:

- niemoznosc wystawiania domen zarejestrowanych gdzie indziej.

- brak sprecyzowanego okresu, w ktorym mozna wycofac domene do lapania; tlumaczenia, jakoby robiono to recznie, ze krasnoludki musza powiadomic partnera itd w dobie internetu i automatyzacji, takie tlumaczenia nie maja sensu. Nawet jak juz domena zostanie przechwycona gdzie indziej, nie mozna domeny usunac z kolejki... (mnie to zniechecilo do lapania domen w ppd)

- wystawianie zlapanych domen na aukcje publiczne, jesli bylo wiecej chetnych do zlapania

 

 

dropped:

- podbijanie i wystawianie domen co 10zl - uwazam to za wade i to spora

- brak polskich faktur

 

dropped i ppd:

- przy aukcjach brak pozycji "kup teraz", czasami bardzo przydatnej

- brak komentarzy od kupujacych/sprzedajacych

- koszt wycofania domeny z aukcji, gdzie brak licytujacych - 30zl to naprawde masa kasy

 

 

Ciekaw jestem, co Wy byscie jeszcze dodali, czego Wam brakuje i jak ustosunkuja sie przedstawiciele powyzszych serwisow. Interesuje mnie, czy kiedys chociaz czesc z tych brakow/wad zostanie uzupelniona/poprawiona?

A moze oba serwisy zbytnio sie zapatrzyly na siebie i potrzeba nowego, wszystkomajacego, ktory bedzie uwzglednial nasze potrzeby?

Ktory serwis uwazasz za lepszy? Jakie sa Wasze wrazenia z uzytkowania obu serwisow?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dropped:

- możliwość podbijania SAMEGO SIEBIE! ;)

- kara za niedotrzymanie warunków z aukcji 100% wartości :P (taka sytuacja sprawia, że człowiek oleje serwis bo taniej wyjdzie mu przestać korzystać z serwisu niż regulować taki sam rachunek bez wykonanej usługi)

- w przypadku ukarania osoby, która nie dotrzyma warunków a ureguluje rachunek brakuje rekompensaty dla sprzedającego.

 

PPD:

- przechwycone domeny są automatycznie rejestrowane a nie rezerwowane (choć nie wiem czy to jest wada czy zaleta).

- w fakturach "uciekają" polskie znaczki - korzystam z 4 różnych komputerów i tylko na jednym są prawidłowe choć wersja pdf-a taka sama a nie mam czasu rozgrzebywać systemów - czcionek zainstalowanych standardowo ;)

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

PPD

 

- niemoznosc wystawiania domen zarejestrowanych gdzie indziej.

 

Rzeczywiście dla wielu osób może to być problem. Jednak postawiliśmy na bezpieczeństwo i szybkość transakcji, co jak widać ma swoje plusy, ale również minusy.

 

- brak sprecyzowanego okresu, w ktorym mozna wycofac domene do lapania; tlumaczenia, jakoby robiono to recznie, ze krasnoludki musza powiadomic partnera itd w dobie internetu i automatyzacji, takie tlumaczenia nie maja sensu. Nawet jak juz domena zostanie przechwycona gdzie indziej, nie mozna domeny usunac z kolejki... (mnie to zniechecilo do lapania domen w ppd)

 

To również jest dla wielu osób istotną kwestią. Obiecujemy, że wkrótce będzie można domenę usuwać w dowolnym czasie.

 

- wystawianie zlapanych domen na aukcje publiczne, jesli bylo wiecej chetnych do zlapania

 

PPD.pl to jeszcze bardzo młody łapacz. Gdy przechwytywanie u nas będzie bardziej popularne, może coś się zmieni.

 

- przy aukcjach brak pozycji "kup teraz", czasami bardzo przydatnej

 

W początkowej specyfikacji była opcja "Kup Teraz" w aukcjach, jednak szybko została usunięta ze względu na to, że mogła by mocno szkodzić sprzedającym (cena "Kup Teraz" byłaby górnym progiem ceny za domenę, a że ceny na aukcjach często bywają niespodzianką, szkoda tracić szansę większego zarobku). Również dla kupujących miałoby to swoje złe strony.

 

- brak komentarzy od kupujacych/sprzedajacych

 

Transakcje w serwisie są zautomatyzowane, co powoduje małą ilość elementów transakcji wartą komentowania, ale przemyślimy kwestę komentarzy.

 

- koszt wycofania domeny z aukcji, gdzie brak licytujacych - 30zl to naprawde masa kasy

 

A więc można zaczekać te kilka dni, aż aukcja się zakończy. Jeżeli znajdziemy gdzieś klienta na domenę, to rzeczywiście natychmiastowe zakończenie aukcji może być dodatkowym, zbędnym kosztem, no ale tak jak mówię wszystko ma swoje plusy i minusy. Staramy się obiektywnie patrzeć na wszystkie kwestie, a aukcje zwykle zaczynają się w ostatnich minutach.

 

- przechwycone domeny są automatycznie rejestrowane a nie rezerwowane (choć nie wiem czy to jest wada czy zaleta).

 

Nie do końca. Domeny są rejestrowane zawsze wg. terminu płatności, dodatkowo daną domenę do opłacenia możemy chwilowo wstrzymać (opcję tą znajdziesz na liście domen do opłacenia)

Edycja: Źle zrozumiałem. Domeny są automatycznie rejestrowane, ponieważ tylko tak możemy przenieść domenę do PPD.pl, tym samym zapewniając transakcjom pełne bezpieczeństwo i stabilność. Warto też zauważyć, że dzięki temu po przechwyceniu domena jest od razu na koncie użytkownika, a gdyby były rezerwowane, konieczne by było oczekiwanie na transfer od partnera PPD.pl. Jakby nie patrzeć nie wszystkim może się to podobać, ale taki już przyjęliśmy system współpracy z partnerami.

 

- w fakturach "uciekają" polskie znaczki - korzystam z 4 różnych komputerów i tylko na jednym są prawidłowe choć wersja pdf-a taka sama a nie mam czasu rozgrzebywać systemów - czcionek zainstalowanych standardowo

 

Silnik faktur jest regularnie udoskonalany. PDFy mają to do siebie, że lubią rodzić problemy, szczególnie ze znakami narodowymi.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Przy okazji tego tematu co by nie pisać ticketu:

W PPD jest za małe pole <textarea> do wpisywania domen do rezerwacji - jest "ciasno".

 

2. Brakuje mi formularza kontaktowego do wystawiającego aukcję. Mogę zapłacić "karę" 30 złotych (wynagrodzenie dla serwisu) gdybym otrzymał info poprzez formularz: "Panie zdejm Pan aukcję a zapłacę kwotę XXX" (taką sytuację miałem niedawno). Klient do mnie zatelefonował. Zawsze można się z klientem dogadać, wyjaśnić mu meandry aukcji, przekazania kodów, procedury, itp.

To byłoby lepsze niż opcja "Kup Teraz". Zaznaczę, że aukcja była jeszcze bez ofert.

 

Na razie tyle w temacie ale będę obserwował tę - w sumie - ankietę. Temat na pewno godny uwagi - porównuje dwa liczące się serwisy.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
W PPD jest za małe pole <textarea> do wpisywania domen do rezerwacji - jest "ciasno".

 

Ok, zmienię pola takie z możliwością dowolnego rozciągania.

 

2. Brakuje mi formularza kontaktowego do wystawiającego aukcję. Mogę zapłacić "karę" 30 złotych (wynagrodzenie dla serwisu) gdybym otrzymał info poprzez formularz: "Panie zdejm Pan aukcję z zapłacę kwotę XXX" (taką sytuację miałem niedawno). Klient do mnie zatelefonował. Zawsze można się z klientem dogadać, wyjaśnić mu meandry aukcji, przekazania kodów, procedury, itp.

To byłoby lepsze niż opcja "kup teraz"

 

Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale w aukcjach jest link do formularza kontaktowego (przykład: https://ppd.pl/gielda-domen-aukcja,7052.html).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok, zmienię pola takie z możliwością dowolnego rozciągania.

 

 

 

Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale w aukcjach jest link do formularza kontaktowego (przykład: https://ppd.pl/gielda-domen-aukcja,7052.html.

 

Źle podlinkowałeś Interson, ale poradziłem sobie.

 

Ok, przepraszam, faktycznie jest (byłem przekonany o braku). W takim razie tematu nie było. ;)

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
W PPD jest za małe pole <textarea> do wpisywania domen do rezerwacji - jest "ciasno".

 

Polecam rozszerzenie do Firefoksa Resizeable Textarea, pozwala rozciągnąć dowolne pole tekstowe na każdej stronie, bardzo często korzystam.

To tak na marginesie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dropped:

- możliwość podbijania SAMEGO SIEBIE! ;)

No faktycznie. Michau mógłby to poprawić. Powinna być możliwość zwiększenia swojego maksimum ale tak, żeby po pierwsze inni licytujący tego nie widzieli, a po drugie, żeby takie podwyższenie maksimum nie "podbijało" ceny.

 

- kara za niedotrzymanie warunków z aukcji 100% wartości :P (taka sytuacja sprawia, że człowiek oleje serwis bo taniej wyjdzie mu przestać korzystać z serwisu niż regulować taki sam rachunek bez wykonanej usługi)

A to akurat bardzo dobrze. Jeśli ktoś nie opłaca aukcji to faktycznie lepiej, żeby przestał korzystać z serwisu. Drugie Allegro nie jest nam potrzebne.

 

- w przypadku ukarania osoby, która nie dotrzyma warunków a ureguluje rachunek brakuje rekompensaty dla sprzedającego.

Jeśli tak faktycznie jest, to faktycznie jakaś forma rekompensaty dla sprzedawcy mogłaby być uwzględniona.

 

Polecam rozszerzenie do Firefoksa Resizeable Textarea, pozwala rozciągnąć dowolne pole tekstowe na każdej stronie, bardzo często korzystam.

Google Chrome ma to w standardzie ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

A to akurat bardzo dobrze. Jeśli ktoś nie opłaca aukcji to faktycznie lepiej, żeby przestał korzystać z serwisu. Drugie Allegro nie jest nam potrzebne.

...

 

Można by chociaż łagodniej stałych klientów potraktować (żeby nie było zawsze dotrzymuję warunków ale wolę dmuchać na zimne) ;)

Dla tych co na "dzień dobry" wykręcają taki numer ta kara jest prawidłowa, może nawet o to chodzi by dalej nie korzystał :P

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rzeczywiście dla wielu osób może to być problem. Jednak postawiliśmy na bezpieczeństwo i szybkość transakcji, co jak widać ma swoje plusy, ale również minusy.

 

Wiele osób ma zarejestrowane domeny np. w home.pl, nazwa.pl itd Przeniesienie domeny do Was jest wowczas nieoplacalne, by moc wystawic na aukcji. W tym miejscu oddajecie pole konkurencji...

 

 

To również jest dla wielu osób istotną kwestią. Obiecujemy, że wkrótce będzie można domenę usuwać w dowolnym czasie.

Czekam z niecierpliwoscia, bo naprawde irytuje czasami fakt, gdy "umownie" jest np. czas 24h do wygasania domeny, a okazuje sie, ze ten czas jest znacznie wiekszy i tak naprawde nieokreslony... W tym wypadku, bardziej uprzywilejowani sa partnerzy, niz klienci. Mlodosc serwisu, jak i zabiegi o dobro partnera, nie powinny dyskryminowac klienta, bo to sie moze zemscic w postaci zniechecenia...

 

PPD.pl to jeszcze bardzo młody łapacz. Gdy przechwytywanie u nas będzie bardziej popularne, może coś się zmieni.

Tu akurat jestem w stanie zrozumiec...

 

W początkowej specyfikacji była opcja "Kup Teraz" w aukcjach, jednak szybko została usunięta ze względu na to, że mogła by mocno szkodzić sprzedającym (cena "Kup Teraz" byłaby górnym progiem ceny za domenę, a że ceny na aukcjach często bywają niespodzianką, szkoda tracić szansę większego zarobku). Również dla kupujących miałoby to swoje złe strony.

Myslenie za klienta, to zle myslenie. To klienta sprawa, za ile chce sprzedac domene. Idac Waszym tokiem myslenia, na aukcjach internetowych nie powinno byc tego typu pozycji. Jezeli klient oszacuje swoja domene na mniej, niz ona jest wyceniana, wowczas to jego strata, a zysk kupujacego. Rozumiem przez to, ze liczycie na wieksze prowizje, tlumaczac to "dobrem klienta", ktory sprzedaje domene...

 

 

Transakcje w serwisie są zautomatyzowane, co powoduje małą ilość elementów transakcji wartą komentowania, ale przemyślimy kwestę komentarzy.

Nie jest to az tak bardzo potrzebne, aczkolwiek czasami warto poczytac uwagi nt. danej osoby. Jesli osoba, ktora robi problemy, zwleka z zaplata, jest klotliwa etc, zglasza sie do nas z zapytaniem, wowczas mamy mozliwosc oceny, czy chcemy brnac w klopoty, czy jednak czekamy na kogos powaznego. Fakt faktem, ze i tak wiekszosc sprzedazy jest poprzez tzw. escrow.Mialoby to wiekszy sens, gdyby punkty przyznawali sami urzytkownicy - nie tak, jak teraz, system punktowania jest automatyczny :-)

 

 

A więc można zaczekać te kilka dni, aż aukcja się zakończy. Jeżeli znajdziemy gdzieś klienta na domenę, to rzeczywiście natychmiastowe zakończenie aukcji może być dodatkowym, zbędnym kosztem, no ale tak jak mówię wszystko ma swoje plusy i minusy. Staramy się obiektywnie patrzeć na wszystkie kwestie, a aukcje zwykle zaczynają się w ostatnich minutach.

 

Niby mozna, ale tak, jak zauwazyles - "aukcje zwykle zaczynają się w ostatnich minutach". Nie mialbym ni przeciwko oplacie, jesli byly by oferty. W sytuacji, gdy jednak ofert nie ma, powinna byc mozliwosc za jakas symboliczna oplata, wycofania aukcji. Nie powinno sie karac sprzedawcy, tylko kupujacych, ze zwlekali do konca aukcji, by moc trafic na okazje, gdzie nikt nie kupuje. W aukcjach nie tylko dobra domena jest wazna, ale wlasnie zainteresowanie danym towarem. Jesli licytujacych jest sporo, to zainteresowanie dana aukcja jest jeszcze wieksze. To MY sprzedajacy powinnismy miec wiecej praw, bo bez nas, nie byloby czego sprzedawac...

 

 

Silnik faktur jest regularnie udoskonalany. PDFy mają to do siebie, że lubią rodzić problemy, szczególnie ze znakami narodowymi.

 

PDFy maja to do siebie, ze niezaleznie od platformy, wyswietlane sa zawsze tak samo i jest z nimi najmniej problemow. Portable - samo okreslenie mowi za siebie. Moze wystarczy dodawac czcionki do plikow pdf, albo zwyczajnie w swiecie zamienic czcionke na inna? Nie kazdy na kompie na identyczny zestaw czcionek, jak Wy. Ja mam Windows 7, w ktorym nie ma wielu popularnych czcionek z XP. Do tego bodajze od Visty, wiekszosc czcionek jest OpenType, zamiast TTF.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dropped:

- możliwość podbijania SAMEGO SIEBIE! ;)

- kara za niedotrzymanie warunków z aukcji 100% wartości :P (taka sytuacja sprawia, że człowiek oleje serwis bo taniej wyjdzie

mu przestać korzystać z serwisu niż regulować taki sam rachunek bez wykonanej usługi)

- w przypadku ukarania osoby, która nie dotrzyma warunków a ureguluje rachunek brakuje rekompensaty dla sprzedającego.

Sluszne uwagi ;)

 

- podbijanie samego siebie, to juz totalne nieporozumienie....

- kara powinna byc przeznaczona w wiekszosci dla sprzedajacego - w koncu to on poniosl najwieksze straty, a nie dropped. Dzieki niemu dropped ten haracz dostal, a nie dzieki samemu sobie. Tak jak napisalem w przypadku ppd - to MY sprzedajacy napedzamy te serwisy. Bez sprzedajacych nie bedzie kupujacych, bo niby co bedzie sie sprzedawac?

 

[edit]

Tak na szybko mi przyszlo jeszcze:

 

[dropped] [ppd]

- BRAK REKLAMY !!

To serwisy powinny troszczyc sie o to, by sie reklamowac, by pozyskiwac dla nas klientow. Aktualnie jest tak, ze nie ma zadnego promowania. Sama marka daleko sie nie zajedzie, bo marka rozpoznawalna jedynie wsrod branzy, to kiepska marka...

Koszty wystawienia niby darmowe, ale koszty dotarcia do klienta sa niejednokrotnie o wiele wieksze , niz wystawienie aukcji na Allegro.

Od dropped tylko deklaracje, ze "mamy zamiar"... Ten zamiar czytam juz od dawien dawna...

 

[dropped]

- stabilnosc jest nie do zniesienia. Przy tych dochodach serwisu, taka "stabilnosc" to zart z klientow...

Od dropped tylko deklaracje, ze "pracujemy nad tym"... Czytam to juz od dawien dawna...

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem opłat za usunięcie aukcji bez ofert?

Serwis ponosi jakiekolwiek koszty?

Tak jak ktoś napisał - tworzy to przewagę kupujących i zniechęca do licytacji - "a popatrzę jeszcze i pomyślę". W efekcie sądzę, że obniża ceny a więc i prowizję serwisów.

W Dropped jest taka sytuacja nawet, że jak wycofam aukcję(bez ofert) - zapłacę 50pln. A jak na końcu ktoś wylicytuje za 10-100pln a ja nie wydam kodu - zapłacę 10pln.

W PPD nie podoba mi się 24,4pln za odnowienie IDN-a w LM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno przypomniało mi się:

 

PPD.PL:

- brak możliwości wystawienia domen na giełdę bez wymaganej ceny KUP TERAZ - brakuje opcji "Złóż ofertę".

Share this post


Link to post
Share on other sites

dropped.pl

 

drażni przede wszystkim powolne pełzanie serwisu,

błędy MYSQL wyświetlające się podczas wykonywania operacji

czy też błędy EPD.

 

Mam nadzieję że firma dropped zainwestuje w lepszy hosting,

bo inaczej czarno widzę jej przyszłość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do wszystkiego się można przyzwyczaić w obu serwisach, ale kilka rzeczy jest faktycznie irytujących. W Dropped - awaryjność, no ale miejmy nadzieję, że to niedługo zostanie naprawione.

W PPD - co chwilę trzeba się logować - to mnie doprowadza do szewskiej pasji ;-) Dzisiaj przegrałem przez to jedną aukcję - zalicytowałem i (pomimo, że kilkanaście minut wcześniej licytowałem w tej aukcji) dostałem komunikat, że nie jestem zalogowany. Zanim się zalogowałem to aukcja się już skończyła...

W wersji mobilnej jest jeszcze gorzej, bo prosi o logowanie przechodząc z jednej strony do drugiej.. masakra! Przesadzacie z tym bezpieczeństwem.

No i jest trochę innych drobnych błędów, ale da się z nimi żyć :-) Pewnie kiedyś na nie wpadną i poprawią :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W PPD - co chwilę trzeba się logować - to mnie doprowadza do szewskiej pasji ;-) Dzisiaj przegrałem przez to jedną aukcję - zalicytowałem i (pomimo, że kilkanaście minut wcześniej licytowałem w tej aukcji) dostałem komunikat, że nie jestem zalogowany. Zanim się zalogowałem to aukcja się już skończyła...

 

Próbowałeś przy logowaniu zaznaczyć "Pamiętaj 14 dni"?

 

W wersji mobilnej jest jeszcze gorzej, bo prosi o logowanie przechodząc z jednej strony do drugiej.. masakra! Przesadzacie z tym bezpieczeństwem.

No i jest trochę innych drobnych błędów, ale da się z nimi żyć :-) Pewnie kiedyś na nie wpadną i poprawią :-)

 

U mnie (Nokia E51) wszystko działa dobrze, login trzyma całą sesję. Napisz na support@ z dokładnym opisem problemu i podaniem modelu telefonu oraz przeglądarki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Próbowałeś przy logowaniu zaznaczyć "Pamiętaj 14 dni"?

 

 

 

U mnie (Nokia E51) wszystko działa dobrze, login trzyma całą sesję. Napisz na support@ z dokładnym opisem problemu i podaniem modelu telefonu oraz przeglądarki.

 

Tak, używam tej opcji, a pomimo tego wylogowuje mnie co mniej więcej pół godziny, albo i mniej. W żadnym innym serwisie nie mam tego problemu....

 

Też E51. Działa dobrze na wi-fi (przynajmniej działało), problem pojawia się gdy łączę się przez era internet. Opera Mini.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też E51. Działa dobrze na wi-fi (przynajmniej działało), problem pojawia się gdy łączę się przez era internet. Opera Mini.

 

Spróbuj na "firmowej" przeglądarce, u mnie przez era internet działa bez zarzutu.

 

Zgaduję że na komputerze też korzystasz z Opery? A w FF czy innej przeglądarce też wylogowuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • Jutro zakończenie aukcji
    • Darmowaczcionka.pl   Aukcja BCM https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605852/
    • AUKCJA AM cena startowa 1 pln  _ ZAKONCZENIE PIATEK 26.04 20:00   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605824/?utm_source=market_redirect&_track=b757a8f3eabd882fa1e133434b3ebd18
    • Woliery.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/woliery.eu/
    • dobraopiekunka.pl   Sprzedam domenę dobraopiekunka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Nazwa idealna dla wyszukiwarki niań i opiekunek. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • jutro zakończenie aukcji
    • Zapraszam na aukcje domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   autoekspert.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9890/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 13:11:49) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:15   arctic.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9892/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 14:00:38) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:20   DD
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,179
    • Most Online
      880

    Newest Member
    filman_icc
    Joined
×