Jump to content
Kangur

First Minutowy śmietnik

Recommended Posts

Przy całym szacunku do pomysłu Michau'a i jego zespołu sugerowałbym zmienić nieco regulamin forum aby informacje o FM nie zaśmiecały forum tak jak teraz.

Zarówno jako kryptoreklama wśród nowo zarejestrowanych domen jak i w sekcji Sprzedane.

Rozumiem że niektórzy chcą się podzielić swą radością ale może by tak wprowadzić w Regulaminie ograniczenie mierzone min. jednym tysiącem zł ?

W przeciwnym razie może okazać się, że większość nowych wątków będzie dotyczyło sprzedaży FM o wątpliwej wartości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podpinam się do tego pomysłu. No, może nie ograniczenie "aż" jednym tysiącem zł, bo wtedy będzie "przechył" w drugą stronę i trudno będzie znaleźć takie sprzedaże FM, ale pomysł mi się podoba (również przy całym szacunku dla pomysłu Michau'a) :ph34r:

 

Natomiast w tematach takich jak np. "Czy coś można jeszcze ... z palca" wystarczy po prostu być konsekwentnym i takie posty usuwać w przypadku "reklamy" domen niezarejestrowanych a wystawianych trwających aukcji FM.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale przecież regulamin wyraźnie zabrania wystawiania rezerwacji do wyceny oraz na sprzedaż. Cóż z tego skoro użytkownicy mają go w głębokim poważaniu, a jak już jeden, drugi, trzeci go złamie, to reszta zasłania się tym że inni przecież „mogą”.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozostaje jeszcze kwestia sygnaturek [takich jak np. teraz moja - żeby nie być hipokrytą] .., ale one przynajmniej nie "śmiecą".

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już się wypowiedzieliśmy, tak jak mówi PB. Regulamin jasno stanowi o rezerwacjach. W sygnaturach problemu nie widzimy. Kryptoreklama została wyedytowana natychmiast po wykryciu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no zaczyna robić sie smietnik

 

FM sie wciska do co drugiego tematu

a widze że teraz bez owijania w bawełne w "handel" nawet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, wkrótce zrobi się spory śmeitnik w dziale sprzedane.... Może by tak wpisywać sprzedaże na FM w jednym wątku? Myśle, to by było najlepsze rozwiązanie... (osobiscie chcialbym znac ceny za jakie sa tam sprzedawane domeny, nawet w okolicach 100zł)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego, co pamiętam to tu nigdy nie było ograniczenia kwoty sprzedaży. Masz na myśli Kangur ograniczenia tylko dla aukcji FM czy wszystkich sprzedaży ogólnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam się, wkrótce zrobi się spory śmeitnik w dziale sprzedane.... Może by tak wpisywać sprzedaże na FM w jednym wątku? Myśle, to by było najlepsze rozwiązanie... (osobiscie chcialbym znac ceny za jakie sa tam sprzedawane domeny, nawet w okolicach 100zł)

 

Podoba mi się Twój pomysł i go popieram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy powinien mieć prawo do pochwalenia się sprzedażą. Na forum jest wiele osób, które nie maja wielkich portfolio i dużej gotówki, ale mogą znacząco przyczynić się do rozwoju domeniarstwa jak i szybko rozwinąć swoją działalność. Sugeruję, żeby stworzyć subfora w stylu:

-sprzedaże do 1000 zł

-sprzedaże od 1000 do 10000 zł

-sprzedaże powyżej 10000 zł

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam się, wkrótce zrobi się spory śmeitnik w dziale sprzedane.... Może by tak wpisywać sprzedaże na FM w jednym wątku? Myśle, to by było najlepsze rozwiązanie... (osobiscie chcialbym znac ceny za jakie sa tam sprzedawane domeny, nawet w okolicach 100zł)

Dobry pomysł.

 

Z tego, co pamiętam to tu nigdy nie było ograniczenia kwoty sprzedaży. Masz na myśli Kangur ograniczenia tylko dla aukcji FM czy wszystkich sprzedaży ogólnie?

Można dodać ograniczenie o "chwaleniu się" sprzedażami poniżej 500 zł i po sprawie. Pełno tego ostatnio. Jednak jedne to pochwalenie się pierwszą transakcją domenową (co moim zdaniem jest ok), a drugie to regularne pisanie przez tą samą osobę o sprzedażach za xx lub bardzo niskie xxx jako kontynuowanie ciągłej wyprzedaży (co moim zdaniem jest nie ok).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytając powyższe wychodzi na to, że przedmówcy uważają dział Sprzedane jako miejsce do chwalenia się... myślę że intencja pomysłodawcy była inna.

 

Jest to miejsce w którym wzajemnie informujemy się jakie domeny, w jaki sposób i przede wszystkim za ile - zmieniają właściciela. Dla mnie to istotne informacje, czasami się dziwię, czasami zazdroszczę, ale nigdy nie odbierałem Waszych postów jako "chwalenia" się, a jako dzielenie cenną informacją.

 

Uważam, że nie powinno być żadnych ograniczeń ani podziałów - dla mnie nawet bardziej cenna jest informacja o sprzedażach za 100,00 zł niż o tych za 20.000,00zł

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeznaczeniem działu to chyba bardziej było pokazać, że można sprzedać domeny za cenę sporo powyżej ceny rejestracji i jakie się ogólnie sprzedają domeny niż się "chwalić", moim zdaniem wyznaczanie widełek w dziale jest mocno sztuczne (bo sprzedaż domeny "z palca" czy na fm za 200 zł to taki sam zysk jak kupno za 800 zł na aukcji i sprzedaż kk za 1000 zł, przy czym często nikt nawet się nie przyzna, za ile kupił wcześniej i każdy myśli, że ten 1000 zł to już na czysto, a to nie zawsze prawda), można zawsze zaglądać np. tylko na http://sprzedaze.pl i omijać przy okazji sprzedaże fm, które tam raczej się nie załapią.

 

Poza tym sprzedaż domeny powyżej ceny rejestracji czy zakupu to już jest zysk (czasem w procentach to aż setki lub tysiące, nawet przy tych małych kwotach, więc czemu by się nie pochwalić "ponadprzeciętnym zyskiem"), nie można o tym zapominać i jej upublicznienie raczej ma sens, bo pokazuje też innym osobom, które chcą spróbować sił, ale nie są zdecydowane, że coś się dzieje na rynku i może można nawet na tym zarobić, zwiększa też liczbę zakupów domen, napędza rynek (lepiej chyba zresztą, gdyby dział sprzedane miała zalać fala drobnych sprzedaży niż by miał świecić pustkami), a z tymi fm to pewnie tak jest u ich początków, bo to nowość, potem powinno to spowszednieć, a ceny publikowane tylko te wyższe, tak przynajmniej się wydaje. ;)

 

Poza tym wiele osób ma swoje prywatne powody, żeby nie publikować jakichś większych sprzedaży (a >1000 zł to już się do takich zaliczają) różnistymi kanałami poza publicznymi giełdami, wystarczy przejrzeć blog apze, żeby zobaczyć, że większość domen to te z aukcji i to wydaje się normalne, że większe pieniądze lubią ciszę, a mniejsze jej nie potrzebują, stąd są w aż takiej przewadze sprzedaże mniejsze, ograniczenie by bardzo mocno skurczyło dział, rynek rośnie, a liczba sprzedaży się kurczy, coś na opak...

 

To oczywiście moja prywatna opinia odnośnie ograniczeń w dziale kwotą, ja akurat znalazłem same "przeciw". :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego, co pamiętam to tu nigdy nie było ograniczenia kwoty sprzedaży. Masz na myśli Kangur ograniczenia tylko dla aukcji FM czy wszystkich sprzedaży ogólnie?

Dla wszystkich.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla wszystkich.

 

Tak też myślałem, że masz na myśli ograniczenie dla wszystkich sprzedaży i do tego się odniosłem, ale to tylko moje prywatne zdanie.

 

Najlepiej to niech się wypowie Administracja na ten temat i napisze co o tym sądzi. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można by stworzyć osobne wątki:

Dla promocji FM (i tam wszystkie wrzucać - z podkreśleniem, że to nie są aukcje domen tylko pomysłów) (jak napisał Jaca869).

 

Dla sprzedaży FM (w sumie nie trzeba tworzyć osobnego wątku - bo w chwili sprzedaży pomysł staje się domeną którą ktoś zarejestrował)

Dla sprzedaży do 200pln

Dla sprzedaży 200-1000

a osobne posty np powyżej 1000

 

No i chyba przydałoby się wrócić do ostrzeżeń bo widzę osobników którzy z założenia nie czytają regulaminów cały czas poświęcając na pisanie :)

 

No i niestety odpadłaby możliwość otrzymania 15 gratulacji za sprzedaż czegoś za 75pln - bo w wątku gratulacje raczej w takich ilościach przewalały się nie będą

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim chciałbym wyjaśnić, że mój tytuł wziął się stąd, że sprzedaże FM nasiliły zjawisko podawania sprzedaży o bardzo niskich kwotach ale oczywiście wcześniej też takie "rewelacyjne" przychody były tam podawane.

Moja propozycja w wys.1 tys. była przykładowa bo poinformowanie o takiej ( a tym bardziej niższej ) transakcji zazwyczaj nie wnosi niczego do obrazu i rozwoju rynku domen.

Być może ktoś faktycznie poczuje się dowartościowany tym że cokolwiek sprzedał i uraduje się czytając komentarze w stylu "Świetna sprzedaż. Gratuluję!" do 20 zł transakcji, ale jeśli chce w ten sposób budować swój wizerunek mini-sprzedawcy, to może jakąś przedszkolną wersję forum da się uruchomić ( minidi.pl wolna :) )

W sygnaturach problemu nie widzimy.

Jeżeli administracja nie widzi problemu w sygnaturkach, to mam choć prośbę do użytkowników o odrobinę przyzwoitości i nie oślepianie wzorku napisami w stylu:

Moje First Minute

Zajrzyj koniecznie !!!



Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli administracja nie widzi problemu w sygnaturkach, to mam choć prośbę do użytkowników o odrobinę przyzwoitości i nie oślepianie wzorku napisami w stylu:

Moje First Minute

Zajrzyj koniecznie !!!



 

Szkoda, że administracja tego nie widzi - Sygnatura (zapis w regulaminie mówi): max 3 linie, czcionka 3-jka.

No kiedyś dostałem ostrzeżenie za to... No ale cóż. Komu wolno to będzie tak czynił.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda, że administracja tego nie widzi - Sygnatura (zapis w regulaminie mówi): max 3 linie, czcionka 3-jka.

No kiedyś dostałem ostrzeżenie za to... No ale cóż. Komu wolno to będzie tak czynił.

 

Nie bardzo rozumiem o co wam chodzi. W sygnaturce możecie mieć prawie wszystko byle nie byłaby obraźliwa i nie miała więcej niż 3 linie i czcionka 3. Wszystkie przypadki zauważone przez nas są natychmiast usuwane. Jeśli sami widzicie ewidentny przypadek złamania regulaminu to albo raport albo PM do administracji załatwi to w miarę szybko. Chodzi mi o aukcje FM oraz o sygnatury.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedaże FM, sygnatury i co jeszcze? Do czego Panowie się jeszcze doczepią? Może zrobimy na forum oddzielne działy dla Żydów i czarnych? Sprzedaży FM było chyba do tej pory około 200 na kwotę kilku tysięcy złotych a w dziale sprzedaże zagościło z tych sprzedaży zaledwie kilka. Więc ja się pytam jak w przypadku wyrwanych kartek w paszportu gdzie ten śmietnik? Śmietnik to jest w dziale "Wycena i opinia" i w każdym innym dziale gdzie są zadawane pytania a także dyskusje nie na temat i jest ich pełno! Całe mnóstwo aż nie chce się tego czytać. Jedyny dział w 100% poświęcony domenom to dział "sprzedaże" gdzie sprzedający informują innych o sprzedanych domenach. Więc zamiast wpadać w histerię, proponuje się zająć swoimi sprzedażami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To first minute to przegięcie tyle tam :), ale zdarzają się też perełki dlatego dobrze że przynajmniej w sygnaturce można coś wyróżnić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa FM sama się z czasem ureguluje. Narzucanie szczegółowych regulacji (oprócz tego, co w regulaminie) prowadzi wprost do przesterowania takich forów. Rozmowy wychodzące poza temat, nie na temat, obok tematu - no cóż, tak na forach bywa. Zawsze jest coś do przecedzenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedaży FM było chyba do tej pory około 200 na kwotę kilku tysięcy złotych a w dziale sprzedaże zagościło z tych sprzedaży zaledwie kilka.

 

Kilkudziesięciu złotych. :) Oczywiście każdemu życzę sprzedaży za kilka tysięcy zł na FM i "zaśmiecania" działu takowymi. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aukcje FM to nowość, spora liczba tanich sprzedaży, ale dla wielu początkujących i nie tylko, jak zauważam, to fajna szkółka i radość, dlatego sądzę, że nie powinno im się ograniczać dostępu do jej wyrażania. Zauważyłem, że dzięki aukcjom FM kilkoro młodych z mojej "szkółki niedzielnej" już się zarejestrowało i zdobywają szlify, radując się w naszym mniemaniu drobnostkami, ale każdy z nich ma swoje kontakty i swoje mniejsze lub większe pieniądze i dzięki nim poszerzamy dostęp do klienta końcowego, co w przyszłości przełoży się tez na lepsze ceny uzyskiwane w aukcjach domen z wyższej półki a pośrednio i forum di.pl pozyska nowych użytkowników, dzięki którym jakość postów być może się polepszy.

 

....zatem, może wydzielenie tematu? - pozostawiam do rozważenia administratorom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×