Jump to content
umberto

Nowe serwisy Onet.pl

Recommended Posts

Nowy motoryzacyjny program wideo na Onecie

Onet zaprasza wszystkich fanów motoryzacji i czterech kółek na ul. Przejezdną 24. Pod adresem przejezdna24.onet.pl codziennie, od poniedziałku do piątku, o 16.30, dostępny jest kolejny odcinek nowego motoryzacyjnego magazynu video.

 

http://flaker.pl/f/3111043-nowy-motoryzacy...now-motoryzacji

 

Ciekawe po co reklamują przejezdna24.onet.pl jak mają Przejezdna24.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
[Ciekawe po co reklamują przejezdna24.onet.pl jak mają Przejezdna24.pl

Chyba nastawili się na wzmacnianie marki onet.pl. Chociaż nie wiem czy to najlepsze możliwe posunięcie. No ale to już ich wybór. Dobrze, że mają też wersję .pl.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

MEDONET.PL

 

Onet.pl ma serwis medyczny

 

Grupa Onet.pl uruchomiła serwis medyczny MedOnet.pl.

 

Serwis ma przekazywać wiadomości z zakresu zdrowia i profilaktyki. Dzięki funkcji autodiagnozy użytkownicy mogą w prosty sposób rozpoznać, co im dolega. W MedOnet.pl dostępna jest baza placówek medycznych i encyklopedia leków.

 

http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=21654

Share this post


Link to post
Share on other sites

podobnie jak tvn... taka tendencja jest zauwazalna od jakiegos czasu

a ze my o tym dyskutujemy to jedynie wyraz naszej frustracji bo nie chcą skupywac domen a wolą subdomeny albo rejestrowac ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://www.internetstandard.pl/news/365528...taj.com.pl.html zapytaj.com.pl w rękach onetu, dobry zakup. nawet na .com.pl mozna jak widac:) a wlasciciel .pl na naszym forum

 

Cenię sobie domeny .com.pl, ale kiedy wykorzystywane są na portale tematyczne-specjalistyczne lub strony firmowe. Portal o takiej tematyce powinien jednak posiadać rozszerzenie .com, a najlepiej .pl. Fakt niedokupienia domeny .pl wcale nie musi być złą informacją dla jej abonenta, być może w dłuższej perspektywie lepiej on na tym wyjdzie niż na szybkiej sprzedaży, jednorazowym zainkasowaniu pieniędzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba nastawili się na wzmacnianie marki onet.pl.

Odkopuję stary temat by zapytać co myślicie o nowym podejściu do logotypów, które zaprezentował Onet ?

96onet_nowe_logotypy.jpg

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odkopuję stary temat by zapytać co myślicie o nowym podejściu do logotypów, które zaprezentował Onet ?

Również zwróciłem uwagę na tę zmianę i przyznam, że jest ona dla mnie niezrozumiała i pozbawiona sensu. W logotypie jest coś przypominające domenę, o czym świadczy specyficzne użycie ".", a jednocześnie domeną nie jest. Wpisanie w przeglądarkę adresu użytego w logotypie prowadzi donikąd. Wg mnie wpisuje się to w powszechny obecnie trend wprowadzania zmian bez sensu, zmian dla samych zmian.

 

Co Ty myślisz o zmianie logotypu?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co Ty myślisz o zmianie logotypu?

To co mi się w pierwszej chwili skojarzyło, to zamiar posiadania wszystkich rozszerzeń ze słowem onet.

I przy okazji zabezpieczenie się od strony prawnej w razie pojawienia się treści z takim adresem w jakiejkolwiek subdomenie lub w ew. nowym rozszerzeniu.

Zawsze będzie można powołać się wtedy na nieuczciwa konkurencję i renomę.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

To deprecjonowanie peelki.

Promowali też od jakiegoś czasu też .eu więc jakiegoś sentymentu do końcówki .pl nie mają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na początku jak spojrzałem na logotyp tutaj to literka "t" za bardzo mi krzyż przypominała i ogólnie miałem mieszane uczucia.

Po wejściu na stronę jest lepiej, logo wygląda schludnie, choć nie wiem czy nie przesadzili z wielkością.

Moim zdaniem zmiana jednak na "+"

 

W dzisiejszych czasach nie muszą już akcentować ".pl" bo każdy wie jaka domena w Polsce obowiązuje w pierwszej kolejności.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dzisiejszych czasach nie muszą już akcentować ".pl" bo każdy wie jaka domena w Polsce obowiązuje w pierwszej kolejności.

Onet może i nie musi ale gdyby inni masowo poszli ich śladem, to niektórym ruch fajnie urośnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMHO posiadanie domeny w .pl to powód do dumy ale nie trzeba tego podkreślać w logo. Absolutny wymóg do zamieszczania rozszerzenia domeny w znaku graficznym nastepuje gdy mówimy o domenach funkcyjnych, a nie daj boże regionalnych. Domain hacki to inna bajka ale też mikroskopiny wycinek internetu.

 

Onet nie potrzebuje .com, .pl czy czegokolwiek w znaku gaficznym. To już platforma internetowa, brand sam w sobie. Natomiast tworzenie portali w subdomenach to nieporozumienie, przejaw braku kompentencji osób zarządzającymi projektami tej marki.

 

Nie zgadzam się z Pan_Grzegorz, a propo zmian dla zmian które nie służą niczemu. Ten trend wcale nie jest nowy bo istnieje od czasu gdy nasi przodkowie ganiali nago po afryce :) i po co było zaludniać zimną europę? Zmiany których znaczenia nie potrafimy jeszcze ocenić to przyszłość.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dzisiejszych czasach nie muszą już akcentować ".pl" bo każdy wie jaka domena w Polsce obowiązuje w pierwszej kolejności.

Umieszczenie adresu strony w logotypie wpływa na jej zapamiętywanie i rozpoznawanie pośród użytkowników, umieszczenie takiego napisu jak np. onet.film, czy onet.kobieta jest tylko i wyłącznie zabiegiem designerskim. Gdyby było to kobieta.onet, czy film.onet to sprawę można by tłumaczyć tym, że oczywistym jest dodanie ".pl"(choć dla wielu wcale nie jest to takie oczywiste) ponieważ takie adresy prowadzą do docelowych serwisów, ale tutaj mamy do czynienia z odwróconą kolejnością.

 

To co mi się w pierwszej chwili skojarzyło, to zamiar posiadania wszystkich rozszerzeń ze słowem onet.

I przy okazji zabezpieczenie się od strony prawnej w razie pojawienia się treści z takim adresem w jakiejkolwiek subdomenie lub w ew. nowym rozszerzeniu.

Zawsze będzie można powołać się wtedy na nieuczciwa konkurencję i renomę.

Brzmi sensownie, ale trudno mi uwierzyć że onet.pl myśli w tak perspektywiczny sposób. Korporacje znane są raczej z zajmowania się problemami już po ich wystąpieniu, a nie zapobiegania im. Przyjmując Twoją tezę za prawdziwą impuls do zmiany logo musiałby wypłynąć od prawników, dodatkowo doskonale zorientowanych w sytuacji prawa domen internetowych. No, ale jak było na prawdę to raczej tutaj nie ustalimy.

 

Nie zgadzam się z Pan_Grzegorz, a propo zmian dla zmian które nie służą niczemu. Ten trend wcale nie jest nowy bo istnieje od czasu gdy nasi przodkowie ganiali nago po afryce :) i po co było zaludniać zimną europę? Zmiany których znaczenia nie potrafimy jeszcze ocenić to przyszłość.

Mam tutaj na myśli zmiany, które można zaobserwować w firmach tego typu jak onet, czyli w korporacjach, gdzie wiele działań nie ma żadnego sensu i wynika z prawa, które mówi że "instytucja, która zatrudnia więcej niż 1000 osób nie jest zdolna do niczego więcej niż zajmowanie się samą sobą". ;) Najzwyczajniej raz na jakiś czas każdy z działów musi pokazać sens swojego istnienia i zaproponować zmiany, stąd podejrzewam że jest to zmiana czysto designerska.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
... umieszczenie takiego napisu jak np. onet.film, czy onet.kobieta jest tylko i wyłącznie zabiegiem designerskim. Gdyby było to kobieta.onet, czy film.onet to sprawę można by tłumaczyć tym, że oczywistym jest dodanie ".pl"(choć dla wielu wcale nie jest to takie oczywiste) ponieważ takie adresy prowadzą do docelowych serwisów, ale tutaj mamy do czynienia z odwróconą kolejnością.

 

Tutaj się zgadzam, jakkolwiek "onet." to dla mnie lepsze logo od starego, to rzeczywiście zabawa w "onet.film" gdy subdomeną jest "film.onet.pl" jest trochę pokręcone :) i wiele ludzi zapewne nie raz się na to "złapie"

Problemem designerów było zapewne to, że kropka pozostała na końcu - ale to mogli ją przenieść do przodu, byłoby ".onet" - podwaliny pod nową domenę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×