Jump to content
umberto

Nowe serwisy Onet.pl

Recommended Posts

W logotypie jest coś przypominające domenę, o czym świadczy specyficzne użycie ".", a jednocześnie domeną nie jest. Wpisanie w przeglądarkę adresu użytego w logotypie prowadzi donikąd.

 

Jest tak jak piszesz, ale wcale tak być nie musi. Jeśli onet uzyska prawa do stworzenia nowej końcówki "onet", wówczas przy odpowiedniej konfiguracji dns wpisanie "onet." (z kropką na końcu) może skutkować wczytaniem strony. Problemem jest wprawdzie ta obowiązkowa kropka, ale problemy są po to by je rozwiązywać - nie widzę przeszkód by przeglądarki nauczyły się automatycznie tę kropkę dodawać, tak jak obecnie dodają www czy http. Wtedy wykupowanie nowych gtld przez korporacje miałoby realny sens, gdyż samo wpisanie "bmw", "google" czy "onet" w pasku przeglądarki skutkowałoby otwarciem właściwej strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Również zwróciłem uwagę na tę zmianę i przyznam, że jest ona dla mnie niezrozumiała i pozbawiona sensu. W logotypie jest coś przypominające domenę, o czym świadczy specyficzne użycie ".", a jednocześnie domeną nie jest. Wpisanie w przeglądarkę adresu użytego w logotypie prowadzi donikąd. Wg mnie wpisuje się to w powszechny obecnie trend wprowadzania zmian bez sensu, zmian dla samych zmian.

 

 

Jestem podobnego zdania, może i portal stał się bardziej przejrzysty, ale logo z niedokończoną nazwą domeny jest nieporozumieniem i żadne tłumaczenia Wejcherta mnie nie przekonają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę zakładać nowego tematu, a myślę że to ciekawe info:

 

Rosyjska wyszukiwarka Yandex chce wspólnie z Łukaszem Wejchertem przejąć Onet. Portal jest wyceniany na 1,4 mld zł, przy czym Wejchert dysponuje 400-500 mln zł, które dostał za udziały w Grupie ITI.

 

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/lukas...iliarda-zlotych

 

Kierunek wschód...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy serwis Onetu:

 

bistro24.pl

 

Domena zarejestrowana rok temu.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy serwis Onetu:

 

bistro24.pl

 

Domena zarejestrowana rok temu.

 

DD

 

Dziwi mnie, że tak duży serwis idzie tą drogą (klonów)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×