Jump to content
pb

Nowy, odświeżony wygląd

Recommended Posts

Zapraszam do testowania odświeżonego serwisu PPD.pl. Główne zmiany obejmują przebudowę menu, które zostało podzielone na cztery sekcje po pięć pozycji: giełda oraz (po zalogowaniu) zarządzanie domenami, narzędzia i ustawienia. Poza tym, najważniejsze funkcje zostały dodatkowo wyróżnione osobnymi ikonami na górze.

 

Przebudowa układu strony pozwoliła na dużo lepsze zagospodarowanie jej szerokości, m.in połączenie widoku podstawowego i rozszerzonego na giełdzie domen (dzięki czemu parametry domeny takie jak alexa i pr są od razu widoczne), wkrótce przebudowane zostaną także inne widoki list domen.

 

Przy tej okazji wiele detali w całym panelu zostało poprawionych oraz zostały dodane trzy nowe, przejrzyste szablony portfolio do wyboru (jeden z nich można zobaczyć pod linkiem w mojej stopce).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy każdy tak ma ale w IE wysypała mi się stabilność po wejściu na PPD.PL (każdy klik zawiesza ją np. na minutę), a w FireFox nie wyświetlają się te czerwono-czarne ikonki: rejestruj, kup, sprzedaj itp.

Tylko w Operze w miarę działa ok.

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy każdy tak ma ale w IE wysypała mi się stabilność po wejściu na PPD.PL (każdy klik zawiesza ją np. na minutę), a w FireFox nie wyświetlają się te czerwono-czarne ikonki: rejestruj, kup, sprzedaj itp.

Tylko w Operze w miarę działa ok.

 

Ops, rzeczywiście pod IE któraś ze zmian spowodowała problemy. Im prędzej się tym zajmiemy.

 

Kulas: Wiem, że może boleć, ale nie ma takiej możliwości. Chcieliśmy zostawić, ale zmiany były zbyt duże, by ryzykować stabilnością.

Mimo to szybko powinieneś się przyzwyczaić, pierwsze zapoznanie się ze zmianą zawsze jest ciężkie ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites
A można wrócić do "starego" wyglądu? Nie wszyscy :-) Ja.

 

Ja też na razie nie mogę się przyzwyczaić – jednak codzienne korzystanie wyrabia pewne nawyki – ale cieszą mnie szersze listy domen i łatwiejsze odnajdywanie narzędzi. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasznie się muli na ładowaniu aukcji na głównej, ponadto nie działa wcześniejszy link do szybkiego sprawdzania whois, ogólnie... znowu zmiany i znowu trzeba się przyzwyczajać na nowo (chociaż dla mnie nie jest to dużym problemem gdyż praktycznie nie mam tam obecnie domen) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

We wcześniejszej wersji trzeba było się trochę napocić aby znaleźć niektóre funkcje. IMHO teraz mamy najważniejsze funkcje "pod ręką". Jak na pierwsze ruchy zmianę oceniam na plus ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ogólnie... znowu zmiany i znowu trzeba się przyzwyczajać na nowo

 

Wiadomo, przyzwyczajenie drugą naturą człowieka, ale niektóre rzeczy po prostu trzeba zmienić – przyznajemy szczerze, że w „starym” menu łatwo było się pogubić. Więc taka zmiana na lepsze nie powinna jakoś szczególnie boleć. ;-) Natomiast większość pierwotnie założonych funkcji zostało już wprowadzonych, teraz przebudowa menu, jeszcze wprawdzie parę rzeczy zostało do dodania lub zmiany, ale powoli całość się stabilizuje i na pierwsze urodziny powinien już być całkiem dorodny i wygodny panel. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W FireFox i Opera ( w IE boję się sprawdzać :) ) nie działa rezerwowanie domen tj. na kliknięcie DALEJ nie ma żadnej reakcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W FireFox i Opera ( w IE boję się sprawdzać :) ) nie działa rezerwowanie domen tj. na kliknięcie DALEJ nie ma żadnej reakcji.

 

U mnie na Chromie i FF poszło bez problemu... Przy rezerwacji musisz jeszcze po prawej stronie wybrać rezerwuj albo nic.

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie na Chromie i FF poszło bez problemu... Przy rezerwacji musisz jeszcze po prawej stronie wybrać rezerwuj albo nic.

 

Z PPD korzystam dość długo więc wiem co kliknąć a co nie (rezerwowałem tutaj kilkadziesiąt domen nawet jeszcze wczoraj przed zmianami) :)

Po prostu 0 reakcji a ANULUJ działa bez zarzutu :P

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla pewności - masz włączone JS?

 

Jak najbardziej, po prostu wychodzi na to że mam "za stare".

Najnowsza Opera rozwiązała problem, po prostu nie jestem zwolennikiem instalowania nowinek dla jednego serwisu no ale jak mus to mus :)

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z PPD korzystam dość długo więc wiem co kliknąć a co nie (rezerwowałem tutaj kilkadziesiąt domen nawet jeszcze wczoraj przed zmianami) :P

Po prostu 0 reakcji a ANULUJ działa bez zarzutu :P

 

Próbowałem jeszcze na Operze też poszło. Mdi jak to mówią na niektórych infoliniach: "niech Pan zrestartuje komputer i będzie dobrze" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt, zmiany spore :) Juz jakos sie zdazylem przyzwyczaic do poprzedniego, ale to tez mi sie podoba - tylko zmiencie grafika, plizzz ;-) Bo aktualny dobor kolorow to nieporozumienie ;-) Menu nadal zagmatwane... Czy w poprzedniej wersji, wielkosc czcionki nie byla przypadkiem wieksza? Czy to tylko zludzenie? Teraz na 12" musze strone powiekszac, zeby cos dojzec.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Próbowałem jeszcze na Operze też poszło. Mdi jak to mówią na niektórych infoliniach: "niech Pan zrestartuje komputer i będzie dobrze" :)

 

Hm, zabawne bo najczęściej do mnie dzwonią jak się system komuś sypie czy "internet nie działa" ale jak to się mówi "Szewc w dziurawych butach chodzi" :P

Zapomniałem o podstawowej rzeczy jak aktualizacje przeglądarek.

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiany na lepsze - trochę się zamotałem ale już powoli łapię. Jest OK.

 

Przy okazji chciałbym zaapelować o trzy rzeczy:

 

- możliwość usuwania domen z archiwalnej listy domen rezerwowanych. Bardzo dobrze, że taka lista powstała ale jednak przy wielokrotnym rezerwowaniu domen tych samych robi się bałagan a tabelka niemiłosiernie rośnie gdyż domeny się powtarzają.

 

- zmiana koloru czcionki z zielonej na inną (słaba widoczność) przy informacji przekierowania domeny.

 

- linkowanie do swojego portfolio poprzez numer ID (który jest stały) a nie - jak teraz - zmieniający się nick. Już kiedyś o tym wspominałem.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj miłe zaskoczenie -nowe menu.

Zmiany idące w dobrym kierunku. Widac, ze serwis stara się być bardziej przyjazny użytkownikowi.

Menu zdecydowanie bardziej funkcjonalne i ciekawsze graficznie.

Oby tak dalej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panel po wyłączeniu JavaScript wyświetla tekst:

UWAGA! Wykryliśmy, że obsługa JavaScript w Twojej przeglądarce jest wyłączona. W wyniku tego panel działa z ograniczoną funkcjonalnością, zalecamy włączenie obsługi JavaScript.

Może oprócz tego tekstu dałoby się też wyświetlić linki w tabelce, które są w menu rozwijalnym?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panel po wyłączeniu JavaScript wyświetla tekst:

 

Może oprócz tego tekstu dałoby się też wyświetlić linki w tabelce, które są w menu rozwijalnym?

 

Wersja bez JavaScript przestała być rozwijana.

Znaczna część funkcji w panelu opiera się na JS przez co usilne tworzenie alternatywnych rozwiązań dla wersji bez JS nie było opłacalne.

Dla użytkowników, którzy mają wyłączone JS ze względu na obciążenie, które generuje, są odpowiednie ustawienia w panelu do wyłączania takich funkcjonalności.

 

torrocus, radzimy włączyć JS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, rozumiem. Mam inną sugestię. Dodajcie do ikonki "Rejestruj" słowo "domenę". Ponieważ dla osób, które pierwszy raz mają styczność z tym panelem, może ona sugerować, że chodzi o rejestrację nowego konta, a nie domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×