Jump to content
Dropped.pl

Prerejestracja IDN .eu

Recommended Posts

10 grudnia EURid uruchamia możliwość rejestrowania domen IDN .eu. Starym, dobrym zwyczajem, rozpoczynamy przyjmowanie zamówień na te domeny. Zebrane zamówienia zostaną wysłane do EURid 10 grudnia, gdy tylko uruchomiony zostanie system rejestracji IDN.

 

Formularz prerejestracji:

https://www.dropped.pl/euidn.php

 

Informacje na temat procesu prerejestracji:

http://blog.dropped.pl/2009/prerejestracja-domen-idn-eu/

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja tu kurde miętolę od 3 miesięcy kartkę z napisem "listopad - IDN EU" i szukam po całym necie co się będzie działo... :(

Dzięki za informację, właśnie skorzystałem z Waszego systemu prerejestracji :D

 

A jak tam reszta kolegów i koleżanek? Rezerwujecie coś? Widzę, że co lepsze kąski już obstawione :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze Dropped zachowalby odrobine przyzwoitosci i nie szedl ta kreta droga? :D Mamy juz konkretny smietnik z tymi .eu i IDN, a tu jeszcze taka mieszanka :( . Litosci :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dlaczego Dropped miałby strzelać sobie w stopę? :( Jak nie w Dropped, to będziemy robić rezerwacje gdzie indziej, a tu przynajmniej mamy pod ręką - łatwo i wygodnie. Jak zwykle Dropped nie zawiódł. :D

Jasne, sam jestem ciekaw, co się będzie działo, gdy co większy serwis non-IDN zajarzy, że można "już" rejestrować IDNy .eu (pewnie coś koło 2012 :P) i że "jego" nazwa już dawno jest zarejestrowana.

Ale to nie problem Dropped przecież, Dropped robi swoje - udostępnia narzędzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdziwiło mnie trochę, że licytowana jest domena samochód.eu, o której było na forum jakiś czas temu (literka ó została wprowadzona do obiegu nieco wcześniej). W związku z tym mam pytanie odnośnie skuteczności prerejestracji. Czy Dropped w ogóle sprawdza czy rezerwowane domeny przypadkiem nie zostały już wcześniej zarejestrowane / prerejestrowane w innym serwisie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Literka ó nie została wprowadzona wcześniej - żadne narodowe znaki w .eu nie zostały wprowadzone wcześniej. Wszystkie IDNy są dostępne tylko w prerejestracji. Nie sprawdzamy, czy domena została prerejestrowana gdzie indziej, bo po co i jaki miałoby to cel? To że ktoś prerejestrował gdzieś samochód.eu, nie znaczy jeszcze że tam go zarejestruje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

I znów będzie potem lament, że właściciele IDN-ów .eu są "świstakowani". Wartość większości domen .eu jest mała, a co dopiero IDN-ów .eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lipa trochę z tymi prerejestracjami.

 

Bo jakby było bez prerejestracji to zawsze coś tam by się wartościowego zarejestrowało.

A tak to cena każdej wartościowej domenki jest windowana przez licytujących i jak się niema kasy to się nic nie zarejestruje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...) To że ktoś prerejestrował gdzieś samochód.eu, nie znaczy jeszcze że tam go zarejestruje :P

 

To akurat dobrze :( Aaaaale jeżeli ktoś prerejestruje w Dropped i to również nie znaczy, że tam zarejestruje - to już gorzej :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena będzie rejestrowana na dane zwycięzcy aukcji, i w przypadku gdy uda się ją pomyślnie zarejestrować, zwycięzca zostanie zobowiązany do zapłaty wylicytowanej kwoty.

 

A jaka jest szansa, że uda się je zarejestrować ? np poznań.eu, wrocław.eu itp

Share this post


Link to post
Share on other sites
bardziej ejstem ciekaw szans rejestracji domen niemieckich czy hiszpańskich

Nie nastawiamy się raczej na niemieckie nazwy - będą łapane przez Realtime które ma 50 kont partnerskich w EURid. Stawiamy przede wszystkim na domeny polskie, w kolejności ustalonej osobiście przeze mnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie nastawiamy się raczej na niemieckie nazwy - będą łapane przez Realtime które ma 50 kont partnerskich w EURid. Stawiamy przede wszystkim na domeny polskie, w kolejności ustalonej osobiście przeze mnie :)

I bardzo słusznie..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×