Jump to content
DD

Czy już zarejestrowali twoje nazwisko?

Recommended Posts

Ja mam nazwisko.com i nazwisko.pl i jestem very happy.

Nazwisko.pl to moja pierwsza zrealizowana opcja. Zarejestrowane w 2000 roku, nie opłacone kilka miesięcy temu :rolleyes:

 

Zarejestrowałem też nazwisko mojej siostry i kilku znajomych. Na pewno im się kiedyś przydadzą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje nazwisko zostało już wymiecione we wszystkich końcówkach :rolleyes:.

"Pl-kę" ma jakiś architekt, ale skoro nie domaga się jej najsławniejszy obecnie człowiek/muzyk posiadający moje nazwisko, to i ja sobie odpuszczę :D.

 

Edit:

 

Chyba, że sobie literówkę zarejestruję :P :P :P.

 

Tak sobie teraz pomyślałem .., że grupą docelową dla domen "nazwiskowych" prawdopodobnie nie będą młode niezamężne kobiety ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam swoje nazwisko.pl i nie mam pomysłu co z nim zrobić. Maila mi się nie chce zmieniać bo mam go od lat w Gmailu, strony prywatnej robił nie będę. Mam i trzymam, może wnukom się przyda :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedno jest pewne za rok bedzie bardzo dużo spadów

Obys mial racje, bo ja nadal chetnie kupuje nazwiska, ale tylko uniwersalne. Waglowski chyba sie troszeczke przypalil z ta opinia, ale nie ma ludzi nieomylnych i mial prawo palnac takiego babola

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja swoje mam, ale jak czasem złapałem nazwisko znajomego to nie bardzo był zainteresowany, a po co mu, a po co koszty, a co on bedzie robił na niej etc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, ale taka sytuacja utrzyma sie nadal i to jeszcze bardzo dlugo - podobnie jak nieswiadomosc do innych domen. A uniwersalne nazwiska, ktore nosi kilka tysiec rodzin w Polsce, wczesniej czy pozniej beda sie sprzedawac wysoko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem wyrywkowo ale blokami i z listy 20 tys. najpopularniejszych nazwisk zarejestrowane jest chyba wszystko nIDN. Na końcu listy są nazwiska, które nosi ok. 200-300 osób i one też regnięte. Więc ceny w górę..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

W Niemczech nie ma problemu w odbieraniu drogą sądową od domeniarzy domen ze swoim nazwiskiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dużo nazwisk pokrywa się z lepszymi czy słabszymi generykami więc możliwe, że ktoś trzyma :rolleyes: po którą się jednak ktoś zgłosi z niezłą ofertą :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Niemczech nie ma problemu w odbieraniu drogą sądową od domeniarzy domen ze swoim nazwiskiem.

 

Michal, ja bym nie uogolnial. Bo moze dojsc do paradoksu, skoro Schmidt B odbiera domene Schmidtowi A, to Schmidt C moze odebrac Schmidtowi B, a potem jeszcze Schmidt D sie glosi i co bedzie? Wydaje mi sie, ze mowisz tu o specyficznych przypadkach, a nie o standardach. A to roznica.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Niemczech nie ma problemu w odbieraniu drogą sądową od domeniarzy domen ze swoim nazwiskiem.

 

Juz dla przyzwoitosci moglbys uscislic, ze w tym chorym kraju nie ma problemu z odbieraniem rowniez innych domen o nazwiskach oczywiscie nie wspominajac.Na szczescie nasze uwarunkowania prawne sa dalekie od tamtych :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Michal, ja bym nie uogolnial. Bo moze dojsc do paradoksu, skoro Schmidt B odbiera domene Schmidtowi A, to Schmidt C moze odebrac Schmidtowi B, a potem jeszcze Schmidt D sie glosi i co bedzie? Wydaje mi sie, ze mowisz tu o specyficznych przypadkach, a nie o standardach. A to roznica.

Do czegoś takiego nie dojdzie. Jedynie był przypadek, gdy firma Shell odebrała domenę shell.de osobie mającej na nazwisko "Shell", gdyż prawa do nazwy "Shell" (znanej w całym kraju) firmy Shell były po prostu znacznie bardziej istotne niż osoby prywatnej (moim zdaniem postąpili słusznie; nie był to generyk!).

 

Juz dla przyzwoitosci moglbys uscislic, ze w tym chorym kraju nie ma problemu z odbieraniem rowniez innych domen o nazwiskach oczywiscie nie wspominajac.Na szczescie nasze uwarunkowania prawne sa dalekie od tamtych :rolleyes:

A Polska to nie chory kraj? Oczywiście że tam nie ma problemu w odbieraniu innych domen, jeżeli prawnie jest to wskazane. I bardzo dobrze. Z drugiej strony tam na przykład nie ma takiej opcji że abonent nonIDNa odbierze komuś odpowiednika IDN (jeżeli chodzi o generyki). Stan prawny oraz samej organizacji rejestru w Niemczech uważam za jeden z najlepszych na świecie i chciałbym żeby w Polsce wszystko działało chociażby na takim samym poziomie.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
shell to generyk czystej wody podobnie jak horse czy kid

W języku angielskim tak, w języku polskim i niemieckim nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje nazwisko zajęte #com.pl od 2000 roku a #.pl w archive pokazuje 2002rok ,funkcjonalne też pozajmowane i nie jest to Nowak ani Kowalski.

Cała reszta zajęta mogę co najwyrzej sobie wziąć in. /.at / .it :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam o tyle dobrze, że zajęte "tylko" .pl, .com, .eu i .dk

 

Pl-kę pewna firma sobie zagospodarowała...

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cała reszta zajęta mogę co najwyrzej sobie wziąć in. /.at / .it :rolleyes:

Od kombinacji z jakimiś .it czy .cc wolałbym dużo bardziej domenę ImięNazwisko.pl albo Imię-Nazwisko.pl

Można też pokombinować w ostateczności z formą INazwisko.pl czy I-Nazwisko.pl (pierwsza litera imienia + nazwisko).

To są oczywiście półśrodki, ale przynajmniej połowicznie rozwiązują problem w sytuacjach bez wyjścia typu na Nazwisko.pl spora firma...

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, widzę że rzeczywiście domeny z nazwiskami stały się chodliwym towarem :D Moje nazwisko nie jest tak strasznie popularne, ale ktoś domenę zarejestrował i chce 2k za nią. No cóż, założyłem opcję, poczekam aż się zwolni :P. Wcześniej miałem już .com i .net; teraz dla pewności zarejestrowałem sobie też nazwisko.pl w wersji IDN, i imienazwisko w obydwu wersjach. Na wszelki wypadek wziąłem też wersję -ska.pl w dwóch wersjach, może się kiedyś przydać :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na wszelki wypadek wziąłem też wersję -ska.pl w dwóch wersjach, może się kiedyś przydać :rolleyes:

 

Skoro -ska, to może jeszcze -scy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi sie marzy .com .... szanse marne bo zarejestrowana i oplacana juz 10 lat +...

a pl-ke tez ktos trzyma kilka lat i nic pod domenka nie ma ...

 

jak sie przeklada cena domeny w zaleznosci od liczby osob w Polsce o tym nazwisku ?

Moje nosi jakies 4000 ludzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

pod moim nazwiskiem kryje się domena autoryzowanego dealer'a hondy ]:->

 

a miałem sobie ją kiedyś zarejestrować, gdy była jeszcze wolna ; )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×