Jump to content
Sign in to follow this  
enzo

Porażka przechwyceń w firmie PPD

Recommended Posts

Witam

 

 

Już jakiś czas ciągle dodaję listę domen które chciałbym przchwycić w tej firmie, niestety bez efektu, za każdym razem firma PPD zwleka z przechwyceniem.

 

Dziś miała miejsce sytuacja że klękajcie narody ;)

 

Otóż dodałem domenę do przechwycenia 1h przed jej spadem, nadeszła minuta zwolnienia się domeny a PPD ciągle czeka!

Sprawdziłem w dostępności domen a tu domena leży sobie wolna, więc myślę sobie, zarejestruję ją :)

 

 

Podsumowując, człowiek wygrał z maszyną, zleciłem PPD przechwycenie domeny, ale w efekcie ja przechwyciłem ją ręcznie przed PPD ;)

 

 

Nie wiem czy system jest zepsuty czy coś, ja nie przechwyciłem tam nawet jednej domeny,

a administrator portalu szczyci się 80% skutecznością. Więc jak to jest?

Share this post


Link to post
Share on other sites
mi również ppd jeszcze nie przechwycił żadnej domeny co innego dropped

 

Tak, są od 2 dni problemy natury technicznej. Podlaczamy nowe laparki. A normalnie nie jest źle, duży procent jest złapany.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, są od 2 dni problemy natury technicznej. Podlaczamy nowe laparki. A normalnie nie jest źle, duży procent jest złapany.

 

Aha to wszystko wyjaśnia.

Ogólnie na moją korzyść, ponieważ zamiast płacić 30zł zapłaciłem 10 :)

 

 

 

A tak nawiasem przydało by się info na stronie że trwa rozbudowa czy coś,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

 

 

Już jakiś czas ciągle dodaję listę domen które chciałbym przchwycić w tej firmie, niestety bez efektu, za każdym razem firma PPD zwleka z przechwyceniem.

 

Dziś miała miejsce sytuacja że klękajcie narody ;)

 

Otóż dodałem domenę do przechwycenia 1h przed jej spadem, nadeszła minuta zwolnienia się domeny a PPD ciągle czeka!

Sprawdziłem w dostępności domen a tu domena leży sobie wolna, więc myślę sobie, zarejestruję ją :)

 

 

Podsumowując, człowiek wygrał z maszyną, zleciłem PPD przechwycenie domeny, ale w efekcie ja przechwyciłem ją ręcznie przed PPD :P

 

 

Nie wiem czy system jest zepsuty czy coś, ja nie przechwyciłem tam nawet jednej domeny,

a administrator portalu szczyci się 80% skutecznością. Więc jak to jest?

 

 

Godzinę przed spadem? Jeżeli zawsze tak dodajesz domeny to się nie dziwie ;)

Partnerzy nie spamują serwera PPD.pl co 5 sekund, żeby zobaczyć czy są nowe domeny do złapania, bo ktoś dodaje na ostatnią chwilę ;)

Gdyby domeny były dodawane wcześniej to z pewnością więcej partnerów próbowało by je łapać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

szczerze mówiąc nie rozumiem,

 

Czy to nie jest kwestia systemu PPD ? Który sekunda czy tam ile po spadzie rejestruje mi domenę?

Nie widzę żadnej zależności między tym że dodam domenę rok przed czy kilka min przed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już tłumaczę zależność. Partnerzy PPD.pl otrzymują listy domen do przechwycenia. Listy te pobierane są cyklicznie co krótki czas, ale czasami może się zdarzyć, że po prostu partner nie zdąży pobrać najnowszej listy przez co domena nie będzie łapana. Jednak jeśli mówisz, że dodałeś domenę godzinę przed spadem, to większość partnerów (jest ich już 6, część jest dopiero dołączana) powinna te listy pobrać. Będę wdzięczny za informację (może być na PW) jak się nazywała domena, którą chciałeś łapać. Sprawdzimy, gdzie siedzi problem. W ostatnich dniach mamy małe problemy z serwerami, co mogło być przyczyną, ale chcę się upewnić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Partnerzy to osoby mające podpisane umowy z NASK na rejestrację domen prawda?

Im jest ich więcej, tym większe szanse iż to właśnie ich automat przechwyci domenę ?

 

Pytam ponieważ poważnie zastanawiam się czy nie zainwestować pieniędzy i stać się rejestratorem domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytałem w logach dodałeś ją do złapania o 14:18, a spadała o 14:22. Tak więc lista nie zdążyła się zaaktualizować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Partnerzy to osoby mające podpisane umowy z NASK na rejestrację domen prawda?

Im jest ich więcej, tym większe szanse iż to właśnie ich automat przechwyci domenę ?

 

Pytam ponieważ poważnie zastanawiam się czy nie zainwestować pieniędzy i stać się rejestratorem domen.

 

Prawda.

Nie wiem czy masz szanse zaistnieć jako rejestrator domen, koszt wysoki a rentowność mała.

A ta w ogóle to jest 2 silnych graczy DROPPED i PPD którzy mają niskie ceny rejestracji i przedłużeń.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tez ostatnio zauwazylem, ze przechwytywanie "lezy". Jak przedtem skrypt tmi dzialal rewelacyjnie, tak teraz nameo szaleje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prawda.

Nie wiem czy masz szanse zaistnieć jako rejestrator domen, koszt wysoki a rentowność mała.

A ta w ogóle to jest 2 silnych graczy DROPPED i PPD którzy mają niskie ceny rejestracji i przedłużeń.

Gwoli ścisłości to w/w serwisy praktycznie ceny przedłużeń i rejestracji mają "po kosztach".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Partnerzy PPD.pl (...) (jest ich już 6, część jest dopiero dołączana) ...

Byłem przekonany, że sami wszystko łapiecie a tu cała grupa dla równowagi z sześcioma innymi Dropcatchers :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tez ostatnio zauwazylem, ze przechwytywanie "lezy". Jak przedtem skrypt tmi dzialal rewelacyjnie, tak teraz nameo szaleje.

 

Popracowaliśmy nad skutecznością i powinno być lepiej (wczoraj PPD+partnerzy przechwycili 65% zamówionych). Z testów zostało trochę domen do wzięcia, jakby ktoś był zainteresowany (pewnie część z nich było zamówionych w innych serwisach):

 

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=263004

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×