Jump to content
yaci

Wyszukiwanie domen w nazwa.pl

Recommended Posts

Zainspirowany toczącym się w tym wątku dyskusją spróbowałem stworzyć wyszukiwarkę do Firefoxa, poprzez którą można by wyszukiwać domeny w Nazwa.pl. Jak działają firefoxowe wyszukiwarki to chyba wszyscy wiedzą, więc nie będę szerzej rozwodził się nad funkcjonalnością mojego "dzieła", ograniczę się tylko do kilku uwag:

1. Korzystanie z wyszukiwarki daje taki sam efekt jak korzystanie z tej strony.

2. Sprawdzane są domeny com, net, org, info, biz, eu, pl, com.pl, net.pl, org.pl oraz info.pl

3. Jeżeli chcecie wyszukiwać inny zestaw rozszerzeń to sugeruję zerknąć w kod. Myślę, że bez problemu domyślicie się jakie linijki dodać lub usunąć aby uzyskać żądany efekt.

4. Zdaje się, że kolejność parametrów w kodzie ma znaczenie - wyniki na stronie NetArt podawane są w takiej kolejności, w jakiej zostaną przekazane parametry.

 

Załączony plik musicie umieścić w katalogu w którym znajdują się inne "wyszukiwarkowe" wtyczki. U mnie jest to coś w stylu C:\Documents and Settings\(użytkownik)\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\(jakiś dziwny numer)\searchplugins

To na tyle. Wszelkie opinie i uwagi jak zwykle mile widziane.

domeny_net_art.xml

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy wam to działa? bo mi nie! co prawda nie mam tego ostatniego katalogu, ale jak wrzucam w profiles albo odpalam recznie to tylko kod mi się pokazuje!

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firefoksowe pluginy do wyszukiwania potrafią się jakoś same instalować... nie da się zrobić tak aby i ten potrafił?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Działa super, nawet lepiej niż stara wyszukiwarka Nazwy, której mi tak brakowało! Zawsze miałem wyłączony pasek wyszukiwania w Firefoksie, nie był mi do niczego potrzebny – teraz to co innego. ;-) Dzięki!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również dziękuję. Zawsze to kilka sekund wcześniej wiemy co z domeną :-)

 

 

P.S. Jeśli nie macie katalogu searchplugins to trzeba go po prostu utworzyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od dłuższego czasu takie coś oferuje także az.pl ;-)

 

Rzeczywiście, przez bałagan na ich stronie nawet o tym nie wiedziałem.

Wprawdzie trzeba wpisać z końcówką, ale potem wyświetla też dostępność innych - standardowe wyszukwianie AZ.

Ta napisana przez yacia (dobrze odmieniłem? ;-) jest jednak bardziej funkcjonalna, o ile ktoś nie potrzebuje sprawdzać egzotycznych końcówek

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy wam to działa? bo mi nie! co prawda nie mam tego ostatniego katalogu, ale jak wrzucam w profiles albo odpalam recznie to tylko kod mi się pokazuje

Jak wrzucasz w profiles to nic dziwnego, że nie działa. Może spróbuj utworzyć katalog searchplugins jak zaproponował kulas?

 

czegoś takiego szukałem, ale jestem oddany tylko Operze

Jak ktoś używa Opery to należy zrobić tak:

1. Wejść na stronę Nazwy.

2. Kliknąć prawym przyciskiem na polu tekstowym, w które wpisuje się nazwę domeny i z menu wybrać "Utwórz wyszukiwarkę"

3. Kliknąć na "Szczegóły" i w kolejne pola wpisać:

  • Nazwa: dowolna (np. Domeny NetArt)
    Słowo: dowolne (np. Domeny)
    Adres: zostawić taki jaki jest
    Zapytanie:
domain=%s&__clockRedirectUrl=%252Fdomeny-pelna-lista-domen.html&__clockRedirectIfTimeout=%252Fdomeny-sprobuj-ponownie.html&__clockTimeout=30&__clockMsg=RejestracjaDomen&suffixes[.com]=1&suffixes[.net]=1&suffixes[.org]=1&suffixes[.info]=1&suffixes[.biz]=1&suffixes[.eu]=1&suffixes[.pl]=1&suffixes[.com.pl]=1&suffixes[.net.pl]=1&suffixes[.org.pl]=1&suffixes[.info.pl]=1&componentInstance=PK_M0106_FULL&x=0&y=0


Metoda Post: zaznaczone

Powinno Wam to dodać odpowiednią wyszukiwarkę. Mnie dodało. :D Dajcie znać, czy działa. B)

 

Firefoksowe pluginy do wyszukiwania potrafią się jakoś same instalować... nie da się zrobić tak aby i ten potrafił?

Automatyczna instalacja jest przeprowadzana przez funkcję Javascript na danej stronie, nie dałoby się zrobić z tego załącznika do tematu. Jeżeli rzeczywiście jest zapotrzebowanie na automatyczną instalację to mogę spróbować zrobić coś takiego i gdzieś to zamieścić.

 

Od dłuższego czasu takie coś oferuje także az.pl ;-)

Heh, wiedziałem o tym, ale do tej pory myślałem, że nie działa. Dopiero post pb oświecił mnie, że trzeba wpisać nazwę domeny z końcówką. ;)

 

Ta napisana przez yacia (dobrze odmieniłem? ;-)

Źle. :o Ale nie przejmuj się. :P

Jak już przy tym jesteśmy to skorzystam z okazji, żeby powiedzieć jak to się wymawia. Moją ksywkę czyta się jako "Yac-i" ('c' i 'i ' osobno), a nie "Yaći" jak to robi 99% ludzi. :D A odmienia się "Yaciego".

 

 

@Wszyscy: cieszę się, że Wam się podoba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak ktoś używa Opery to należy zrobić tak:

(..)

Powinno Wam to dodać odpowiednią wyszukiwarkę. Mnie dodało. :P Dajcie znać, czy działa. ;)

Działa! :) Podziękowania dla Yaciego :P hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem pewien problem - gdy jestem zalogowany w netart, plugin nie działa (w wyniku wyszukiwania przenosi na stronę główną nazwa.pl).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zauważyłem pewien problem - gdy jestem zalogowany w netart, plugin nie działa

 

Faktycznie, dzięki za uwagę. Problem bierze się chyba z tego, że wtyczka robi zapytania poprzez http, a w momencie kiedy jest się zalogowanym cała komunikacja musi iść chyba przez https. Jeżeli komuś to bardzo przeszkadza to może zajrzeć do kodu wtyczki i w 7 linijce zmienić http://nazwa... na https://nazwa... Wtedy powinno działać zawsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przestało działać. :-(

 

Wyskakuje {i18n var='clockMsg'} nad 'zegarkiem', a potem przechodzi do strony głównej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przestało działać. :-(

 

Wyskakuje {i18n var='clockMsg'} nad 'zegarkiem', a potem przechodzi do strony głównej.

Zdarza się, no przynajmniej mnie, dwa, trzy razy coś takiego wyskoczyło. Po chwili będzie dobrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam pytanie czy działa wam ta wtyczka dalej bo mi nie :) otwiera stronkę nazwy i odlicza do 99 i nie wyświetla nic więcej.

Działa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od wczoraj znów nie działa – niby zaczyna coś szukać, ale zaraz przekierowuje na stronę główną nazwa.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×