Jump to content
przemowild

Dział Sprzedane

Recommended Posts

Fajnie było jeszcze do niedawna zajrzeć do działu sprzedane i pogratulować sprzedającemu. Od pewnego czasu jednak ten dział przypomina wysypisko śmieci i aż szkoda tam zaglądać. Pełno w nim groszowych sprzedaży kiepskich domen, transakcji których wstydziłaby się większość forumowiczów. Nie dałoby się wprowadzić jakiegoś progu minimalnego np. 500 pln?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajnie było jeszcze do niedawna zajrzeć do działu sprzedane i pogratulować sprzedającemu. Od pewnego czasu jednak ten dział przypomina wysypisko śmieci i aż szkoda tam zaglądać. Pełno w nim groszowych sprzedaży kiepskich domen, transakcji których wstydziłaby się większość forumowiczów. Nie dałoby się wprowadzić jakiegoś progu minimalnego np. 500 pln?

 

Zdaje się że już się pojawiła podobna sugestia, niedługo po "potopie" fm.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajnie było jeszcze do niedawna zajrzeć do działu sprzedane i pogratulować sprzedającemu. Od pewnego czasu jednak ten dział przypomina wysypisko śmieci i aż szkoda tam zaglądać. Pełno w nim groszowych sprzedaży kiepskich domen, transakcji których wstydziłaby się większość forumowiczów. Nie dałoby się wprowadzić jakiegoś progu minimalnego np. 500 pln?

 

 

Ja juz stracilem nadzieje i myslalem ze to forum bedzie kontynuacja informacji typu "dzis na dropped na after, fast czy last zarobilem 7,5 zl bo wystawilem 100 damen a sprzedalem jedna i to sie oplaca bo jestem na czysto dwa piwa. Mozna napisac dalej "Nie chce mi sie zbierac puszek bo moglbym miec dwa razy tyle ale jest zimno a poza tym musze zywic dropped bo on ma wtedy wieksza kosumpcje i w niej placi podatki w tej konsumpcji ! :)

No ale widze ze sa jeszcze ludzie ktorych tez wkur..ia takie dziadostwo bo jak to nazwac inaczej !?

Cos co tuczy ludzi o "sporej kosumpcji" a rynek sprowadza na boczny tor zeby nie powiedziec na psy !

Jak wytlumaczyc pozniej kupujacemu (tu nie mowie o Selesie bo on ma dar ;)) ze domena nie koszuje paczke dropsow tylko ciut wiecej !

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam jakoś tak, że się wstydzę wspominać o sprzedażach za kilkaset zł czy nawet 1-2k, których mam najwięcej :) Też uważam, że zrobiło się tam śmietnisko, potęgowane przez 30 postów "ładna sprzedaż, gratki!" w temacie "Sprzedałem fajne-gacie.pl za 20 pln na first minute" ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

popieram, jeżeli nikt nie chce tego zaakceptować (administracja) to proszę żeby w tytule domeny była wpisywana kwota - wtedy nawet tam nie będę zaglądał.

ja może ze swoją pierwszą sprzedażą miałem fuksa, ale w życiu nie sprzedałbym nic poniżej kilkuset złotych i umieścił to w dziale sprzedane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja w wątku, który przytoczyl Kangur wypowiadalem się kategorycznie przeciwko takiemu pomyslowi (na ograniczenia w dziale), ale wtedy to jeszcze chyba nie bylo tak nagminne (te sprzedaże xx zl na FM) i kwota ograniczenia byla większa, bo 1000 zl, teraz sam nie wiem, może i lepiej byloby coś zadzialać w tym kierunku, można się raz czy dwa pochwalić niską sprzedażą, ale tak bardzo niską jak 10-30 zl to chyba jednak nie wypada?

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
a może warto by zrobić subforum dla sprzedaży z lastminute i firstminute gdzie lądowały by te sprzedaże domen

 

Ale po co?

Bardziej interesuje mnie co Seles sprzedał za średnie xx xxx niz czytanie o kolejnych sprzedażach na FM za kilkadziesiąt złotych.

 

OT:

Ciekawe ilu z tych "sprzedawców" rozlicza podatkowo te sprzedaże?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie nie chodzi tylko drogie transakcje, ale też ciekawe, więc limit idzie w złym kierunku - IMHO np. jakiś biz.pl za 800 albo idn.biz.pl za 400 mogli się tam znaleźć.

 

Ale popieram subforum, np. sprzedaży <200.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że ten dział ma również sporą wartość edukacyjną i poznawczą. Pozwala zdobyć doświadczenie i lepiej oceniać wartość lub bezwartościowość swoich domen. Oglądanie więc transakcji za 300, 500 czy 800 zł może więc mieć swoją wartość edukacyjną.

 

Proponuję więc nie wprowadzać ograniczenia dla tego typu wpisów - lepsze będzie rozdzielenie działów na kwoty np. do 1000 zł i powyżej 1000 zł.

 

Wyjadacze będą zainteresowani tylko drugim działem więc nie będą oglądali drobnicy. Będzie więc wilk syty i owca cała :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
popieram, jeżeli nikt nie chce tego zaakceptować (administracja) to proszę żeby w tytule domeny była wpisywana kwota - wtedy nawet tam nie będę zaglądał.

[...]

 

Podpisuje się pod tą sugestią. Moim zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki problem włączyć moderację tylko nowych tematów (nie odpowiedzi) w tym dziale? Każdy nowo napisany temat byłby domyślnie po napisaniu ukryty. Administrator/moderator widzi info, że są tematy oczekujące na akceptację - wchodzi, sprawdza, widzi kwotę 30zł - kasuje, powyżej {X} zł - zatwierdza.

 

Prosto i skutecznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inny aspekt, to kwestia nabijania postów wcześniej przez "regfee" w dziale wycena i opinia, a teraz przez "graty" i "gratki" w dziale sprzedane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można pomyśleć nad zabezpieczeniem, sprawdzającym długość wpisanej wiadomości i np. pozwalać na napisanie od 100 czy iluś znaków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To propozycja ode mnie:

 

Mamy takie wątki jak "Zrealizowane opcje" / "Zobacz tą aukcję(?)" ... - i one bardzo dobrze się sprawdzają!

 

Wyobrażacie sobie co by się działo, gdyby to były osobne działy, gdzie każdy zakładałby wątek "Złapałem xsfsffa.pl" / "Zobaczcie aukcje sfsdggsd" ... ale tak na szczęście nie jest!

 

 

Dlatego według mnie dobrze by było założyć wątek (nie dział!) "Sprzedane na FM" i przyzwyczaić użytkowników (rózgą ;-) ), aby tam chwalili się swoimi sprzedażami za 20 pln, tak jak my teraz chwalimy się zrealizowanymi opcjami w jednym wątku!

Edited by Radek (Brewka)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

nie no sporo merytorycznego tekstu w ponad 300 postach :) Widac ze miro to mily gosc ktory wszystkim dobrze zyczy i co oczywiste gratuluje :) Jak dla mnie tytul uzytkowniaka roku bezapelacyjnie mu sie nalezy ! Brakuje mi w tym co prawda fast, after last itd ale mysle ze z czasem i to bedzie .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego według mnie dobrze by było założyć wątek (nie dział!) "Sprzedane na FM" i przyzwyczaić użytkowników (rózgą ;-) ), aby tam chwalili się swoimi sprzedażami za 20 pln, tak jak my teraz chwalimy się zrealizowanymi opcjami w jednym wątku!

 

Popieram, do tego fajnie gdyby dodano funkcję ignorowania wybranych wątków. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Popieram, do tego fajnie gdyby dodano funkcję ignorowania wybranych wątków. ;-)

 

Taka funkcja to by bylo wybawienie. :)

 

Dla tych, którzy korzystają z "zobacz nowe posty" - oczywiście. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×