Jump to content
mastercobra

Oferta a Aukcja

Recommended Posts

Witam, dostalem oferte kupne jeden z moich domen, wybralem po tym opcje "aukcja", czy to oznacza ze nawet jesli nie dostane przez akcje innej oferty to osoba ktora zaoferowala mi kwote pieniazna na poczatku jest zobowiazana kupic domene ?

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale w panelu pokazuje mi sie ze "cancelled negotiations" to oznacza tak jak bym odrzucil oferte ?

 

skoro nie ty cancelowales tzn ze kupujacy to zrobil bowiem zarowno ty jak kupujacy na kazda kontroferte ma prawo zareagowac przerwaniem bez podania przyczyny.

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale ja wybralem opcje "start an auction" przy tej ofercie.

 

 

Tak rozpoczela sie ale jesli nikt juz nie bedzie chcial kupic to czy ta osoba ktora chciala ode mnie odkupic domene przed aukcja musi ja wziac ?

Edited by mastercobra

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak rozpoczela sie ale jesli nikt juz nie bedzie chcial kupic to czy ta osoba ktora chciala ode mnie odkupic domene przed aukcja musi ja wziac ?

tak, bedzie musiala ja kupić. Jesli jej nie opłaci to dostanie bana na konto w sedo.

Twoja rola teraz odpowiednio rozreklamować aukcję (kto wie może ktoś jeszcze się zainteresuje).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ooo mam w panelu cos takiego:

 

http://img.g0v.pl/images/99untitled.png

 

czyli ze ja niby zako,czylem negocjacje, ale ja tylko wzialem opcje "wyswtaw na aukcje" ktora byla dostepna na stronie gdzie sie wysyla cene jesli nie pasuej badz komentarz do tego kupca, wiec teraz on juz nei musi jej kupic ?

Jest aukcja wiec wg mnie oferta obowiązuje. Moze byc tez tak, ze wystawienia na aukcje kasuje mozliwosc negocjacji (co jest logiczne).

Share this post


Link to post
Share on other sites
A nie da sie jakos skontaktowac z kupcem ?

 

nie da sie. Mozesz jedynie podejrzec skąd jest, jaki ma staz na sedo i rating jako kupujacy (chyba w zakladce information about buyer).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm ale cos mi sie zdaje ze jednak bedzie zobowiazany kupic, poniewaz na aukcji nikt jeszcze nie licytowal a jest podane ze 1 oferta zostala zlozona i akurat tyle ile on dawal czyli to pewnie on. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hm ale cos mi sie zdaje ze jednak bedzie zobowiazany kupic, poniewaz na aukcji nikt jeszcze nie licytowal a jest podane ze 1 oferta zostala zlozona i akurat tyle ile on dawal czyli to pewnie on. :rolleyes:

Masz jedną potwierdzoną ofertę, więc masz już na pewno jednego kupca. Będzie on zobowiązany do zakupu, co nie daje jednak 100% pewności, że transakcja dojdzie do skutku. W większości przypadków jednak takie transakcje kończą się sukcesem.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×