Jump to content
Sir_Elwood

Program do monitorowania dostępności strony www

Recommended Posts

Potrzebuję program, który będzie stale monitorował dostępność mojej strony internetowej. Chodzi o program zainstalowany na jednym serwerze (home*pl), który będzie co np. 10 minut sprawdzał czy moja strona www (zlokalizowana na innym serwerze) jest dostępna. Jeśli program stwierdziłby, że moja strona jest niedostępna to wysyłać będzie do mnie maila i/lub smsa z powiadomieniem, że coś ze stroną jest nie tak.

 

Znacie coś takiego?

 

Pozdrawiam,

Sir_Elwood

Edited by Sir_Elwood

Share this post


Link to post
Share on other sites
z innej beczki... po co Ci coś takiego? co to za strona co musi być co 10minut sprawdzana czy działa?

1. To komercyjny serwis na którym będę zarabiał więc dostępność ma znaczenie.

2. Dbam o reputację i nie chcę, żeby internauci odbijali się od przysłowiowej ściany, skoro zadali sobie już trud żeby mnie odwiedzić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisz sobie skrypt php który będzie pobierał jakąś stałą ze strony głównej a jeśli jej nie pobierze to będzie znaczyło, że zestroną jest coś nie tak i wyśle do Ciebie esa :rolleyes: i oczywiście umieść go w Cronie :P cała filozofia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napisz sobie skrypt php który będzie pobierał jakąś stałą ze strony głównej a jeśli jej nie pobierze to będzie znaczyło, że zestroną jest coś nie tak i wyśle do Ciebie esa <_< i oczywiście umieść go w Cronie ;) cała filozofia.

 

Jeżeli to ma być darmowe, to faktycznie najłatwiej napisać skrypt, żeby zaciągał coś z głównej + cron ustawiony na 10 min + tabelka w bazie z rezultatem i masz w prosty i tani monitoring.

 

Pozdrawiam,

B.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Potrzebuję program, który będzie stale monitorował dostępność mojej strony internetowej. Chodzi o program zainstalowany na jednym serwerze (home*pl), który będzie co np. 10 minut sprawdzał czy moja strona www (zlokalizowana na innym serwerze) jest dostępna. Jeśli program stwierdziłby, że moja strona jest niedostępna to wysyłać będzie do mnie maila i/lub smsa z powiadomieniem, że coś ze stroną jest nie tak.

 

Znacie coś takiego?

 

Jestem właśnie w trakcie pisania takiego systemu z prostym monitoringiem dosŧępności i zaawansowanym monitoringiem treści.

 

Jeżeli chciałbyś zostać betatesterem za tydzień/dwa to napisz do mnie.

 

Jeżeli to ma być darmowe, to faktycznie najłatwiej napisać skrypt, żeby zaciągał coś z głównej + cron ustawiony na 10 min + tabelka w bazie z rezultatem i masz w prosty i tani monitoring.

 

Nie taki tani, bo żeby całość miała sens to musisz monitorować z innego serwera (i najlepiej innej sieci) albo kilku. Wtedy zabawa robi się droższa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×