Jump to content
tylko

A jakie macie samochody?

Recommended Posts

Mój syn ma dwa w takim kolorze :) :

 

To przy okazji zapytam: gdzie można teraz kupić porządne resoraki? Jak porównałem swoje matchboksy z lat '80 z "bieżącymi" matchboksami, to różnią się dosłownie wszystkim - 2x lżejsze, podwozie plastikowe zamiast metalowego, nadwozie z jakiegoś badziewnego stopu nie wiadomo czego, resory odbijają 3x słabiej, oś kół wygina się przy pierwszym lepszym nacisku i nie da się już wyprostować, nawet i farba jakaś słabsza się wydaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
To przy okazji zapytam: gdzie można teraz kupić porządne resoraki? Jak porównałem swoje matchboksy z lat '80 z "bieżącymi" matchboksami, to różnią się dosłownie wszystkim - 2x lżejsze, podwozie plastikowe zamiast metalowego, nadwozie z jakiegoś badziewnego stopu nie wiadomo czego, resory odbijają 3x słabiej, oś kół wygina się przy pierwszym lepszym nacisku i nie da się już wyprostować, nawet i farba jakaś słabsza się wydaje...

Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać:

sd34.jpg

 

wczoraj w Tesco takiego kupiłem za 11, czy 13 zł :)

Kolor jest po prostu idealny :) Aż się łezka w oku kręci...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać:

 

wczoraj w Tesco takiego kupiłem za 11, czy 13 zł :)

Kolor jest po prostu idealny ;) Aż się łezka w oku kręci...

 

Mi już zawsze będą się kojarzyć z zabawą jaką sobie urządzili nimi Panowie z Top Gear :)

 

 

Zaczyna się w okolicach 2:10 min. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To przy okazji zapytam: gdzie można teraz kupić porządne resoraki? Jak porównałem swoje matchboksy z lat '80 z "bieżącymi" matchboksami, to różnią się dosłownie wszystkim - 2x lżejsze, podwozie plastikowe zamiast metalowego, nadwozie z jakiegoś badziewnego stopu nie wiadomo czego, resory odbijają 3x słabiej, oś kół wygina się przy pierwszym lepszym nacisku i nie da się już wyprostować, nawet i farba jakaś słabsza się wydaje...

Wszystko prawda. Ja czesc swoich przechowalem dla syna. Teraz kupuje w zasadzie tylko Hot Wheels dostepne m.in. w Smyku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystko prawda. Ja czesc swoich przechowalem dla syna. Teraz kupuje w zasadzie tylko Hot Wheels dostepne m.in. w Smyku.

 

Hm, no to obadam sprawę, choć przyznam że po hot wheelsach nie spodziewałbym się jakości - może niesłusznie. A swoją drogą, czy to możliwe że resoraki różnią się jakością także w zależności do miejsca zakupu? Babcia ostatnio przywiozła wnuczkom resoraki Burago - wydawałoby się porządna firma - z tym że kupione w Lidlu - i nie nadają się w ogóle do jeżdżenia! Koła wykrzywiają się na boki, bo w ogóle nie mają metalowej osi, tylko są nasadzone na jakieś plastikowe wypustki będące elementem płyty podwozia - a że ten plastik jest miękki, to samochód nawet stojąc bez ruchu się rozkracza. No po prostu cud techniki... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hm, no to obadam sprawę, choć przyznam że po hot wheelsach nie spodziewałbym się jakości - może niesłusznie. A swoją drogą, czy to możliwe że resoraki różnią się jakością także w zależności do miejsca zakupu? Babcia ostatnio przywiozła wnuczkom resoraki Burago - wydawałoby się porządna firma - z tym że kupione w Lidlu - i nie nadają się w ogóle do jeżdżenia! Koła wykrzywiają się na boki, bo w ogóle nie mają metalowej osi, tylko są nasadzone na jakieś plastikowe wypustki będące elementem płyty podwozia - a że ten plastik jest miękki, to samochód nawet stojąc bez ruchu się rozkracza. No po prostu cud techniki... :)

Burago nigdy nie lubilem. Hot wheelsy daja rade. My kolekcjonujemy tylko modele aut amerykanskich, wiec HW maja najwieksza oferte w tym zakresie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hm, no to obadam sprawę, choć przyznam że po hot wheelsach nie spodziewałbym się jakości - może niesłusznie. A swoją drogą, czy to możliwe że resoraki różnią się jakością także w zależności do miejsca zakupu? Babcia ostatnio przywiozła wnuczkom resoraki Burago - wydawałoby się porządna firma - z tym że kupione w Lidlu - i nie nadają się w ogóle do jeżdżenia! Koła wykrzywiają się na boki, bo w ogóle nie mają metalowej osi, tylko są nasadzone na jakieś plastikowe wypustki będące elementem płyty podwozia - a że ten plastik jest miękki, to samochód nawet stojąc bez ruchu się rozkracza. No po prostu cud techniki... :)

Wymieniony wyżej polonez, to właśnie burago. Nie ma osi, ale wypustki są metalowe lecz mają bardzo mizerny "resor". Samochód po "puszczeniu" jedzie długo i swobodnie prosto. Jakby ktoś miał sentyment, to seria nazywa się "klasyka polskich dróg"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprzednio Megane Coupe 2.0 16v 150 KM na szczęście już ma nowego właściciela ;)

Obecnie Mazda 323 1,5 w sedanie póki co jestem bardzo zadowolony ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To przy okazji zapytam: gdzie można teraz kupić porządne resoraki? Jak porównałem swoje matchboksy z lat '80 z "bieżącymi" matchboksami, to różnią się dosłownie wszystkim - 2x lżejsze, podwozie plastikowe zamiast metalowego, nadwozie z jakiegoś badziewnego stopu nie wiadomo czego, resory odbijają 3x słabiej, oś kół wygina się przy pierwszym lepszym nacisku i nie da się już wyprostować, nawet i farba jakaś słabsza się wydaje...

 

http://modeliki.pl/

polecam firmę AutoArt!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio zamieniłem ciężkiego starego Mercedesa na lekką młodszą Hondę ;-)

 

Zdjęcie z telefonu:

 

msjtC.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie Mazda 323 1,5 w sedanie póki co jestem bardzo zadowolony ;)

 

U mnie chwilowo po domem stoi Mazda 6, 2.0 (benzyna).

Nie jestem zadowolony :P Pali jak smok :angry: . Jako ekolog przeżywam wewnętrze katusze za każdym razem jak siadam za kółkiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie chwilowo po domem stoi Mazda 6, 2.0 (benzyna).

Nie jestem zadowolony :P Pali jak smok :angry: . Jako ekolog przeżywam wewnętrze katusze za każdym razem jak siadam za kółkiem.

 

Ekolog i nie jeździ tym? :-p

 

prius-2003_08.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chwaliłeś się, że mieszkasz w pałacu :D

 

A wiesz, ostatnio sprzedałem parę domen ;)

 

A tak na poważnie, fota przed Kinem Pasja w Iławie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burago nigdy nie lubilem. Hot wheelsy daja rade. My kolekcjonujemy tylko modele aut amerykanskich, wiec HW maja najwieksza oferte w tym zakresie.

 

Pogadałem trochę z facetem w dobrym sklepie z zabawkami i potwierdził, że Hot Wheels są ok, ale że najlepsze są (przepraszam za wyrażenie) Siku. Podobno też są plany "reanimacji" marki Matchbox, bo faktycznie mattel po zakupie zrobił z niej niskobudżetówkę, ale się ostatnio zreflektowali że to przyniosło straty zamiast zysków - zobaczymy co z tym będzie, Matchbox był moim ulubionym, a mimo wszystko Siku kupować dzieciom to trochę... dziwne. ;-)

 

 

Wracając do tematu trochę większych samochodów, to jako prawdziwy ekolog ;-) zacząłem właśnie odkładać na taki wózek:

bg_01_modelx_prod-05-kc_0.jpg

http://www.teslamotors.com/modelx

w związku z tym niedługo wyprzedaż mojego portfolio, mam nadzieję że będziecie hojni. ;-)

 

# greencar.pl

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od czasu sprzedaży swojego maleństwa poruszam się mułowatym Jeep'em żony, ale już planuję kolejne nieekologiczne V8. :)

 

02.JPG

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko alfa, np. 159 SW i tyle :)

 

- Wiecie dlaczego kierowcy Alf nie pozdrawiają się na drodze?

- Bo widzieli się rano u mechanika ;-)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby tym jeżdzić trzeba być ekologiem-gejem, ja jestem tylko ekologiem ;)

No to teraz podpadłeś komuś z forum a mi dałeś do myślenia czy na jutrzejsze spotkanie we Wrocławiu jechać razem z nim i poprzeć ekologię czy dotrzeć oddzielnie? ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×