Jump to content
Jaca869

Czy naprawdę dziś nie wydarzyło się nic bardziej ważnego ???

Recommended Posts

Jaca869!

 

Nie prowokuj proszę w taki sposób. Tez "złom" dla milionów ludzi ma wielka wartość, której najwyraźniej nie rozumiesz.

Nie ciągnij tego więcej.

 

Dzięki i pozdrawiam! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wszędzie poza naszym krajem to akt bestialstwa czy cios w Żydów bo nie są w stanie zrozumieć absurdu kradzieży tego napisu czy szyn, kabli itp. przez złomiarzy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie prowokuję... (mam szacunek)... Mówię tylko że to przecież zwykła tablica. Czy gdyby ukradziono jakiś symbol z innego cmentarza, lub miejsca masowego mordu gdzie nie zginęli Żydzi, to czy równie głośno byłoby o tym w Świecie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie, że to niezwykła tablica. Ale może przynajmniej ktoś zwróci uwagę na problem złomiarzy - w Polsce można sprzedać wszystko na złom, a policja udaje, że nie widzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wszędzie poza naszym krajem to akt bestialstwa czy cios w Żydów bo nie są w stanie zrozumieć absurdu kradzieży tego napisu czy szyn, kabli itp. przez złomiarzy

Wydaje mi się, że kradzież szyn jest łatwiejsza. Szczere pole, cicho, zero strażników, niż kradzież z miejsca strzeżonego i jakby nie było, historycznego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy naprawdę dzisiaj na Świecie nie wydarzyło się nic bardziej ważnego, niż to że ktoś ukradł kawałek złomu?

 

Szczerze?

To na pewno ten post nie jest najważniejszym wydarzeniem.

 

Nie wiem jakie masz podejście do martyrologi ale sądząc po temacie postu olewająco zlewający.

A gdyby tak ktoś okradł nagrobek Twoich bliskich też wpadłbyś na podobny pomysł?

 

Dla milionów ludzi na świecie był to większy symbol niż nam się wydaje.

 

To nie był kawałek blachy...niestety.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nie prowokuję... (mam szacunek)... Mówię tylko że to przecież zwykła tablica. Czy gdyby ukradziono jakiś symbol z innego cmentarza, lub miejsca masowego mordu gdzie nie zginęli Żydzi, to czy równie głośno byłoby o tym w Świecie?

to jest symbol Holocaustu więc jest głośno, również dlatego, że tam zginęły miliony ludzi - nie tylko Żydów. Trudno o porównanie z symbolem jakiegoś innego miejsca..

Wstyd dla Polski i tyle

Share this post


Link to post
Share on other sites
A gdyby tak ktoś okradł nagrobek Twoich bliskich też wpadłbyś na podobny pomysł?

 

Tak, wciąż uważałbym że jest to mniej ważny temat do opisania w gazecie jak sprawy na prawdę ważne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasuwają mi się na myśl dwa powiedzonka:

 

1. Milczenie jest złotem

2. Im mocniej w bagnie się rzucasz, tym głębiej się zapadasz

 

Dodałbym jeszcze:

 

3. Im mniej się bronisz tym szybciej wątek spadnie i tym szybciej wszyscy o nim zapomną...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod sejmem też wisiała tablica "Tu się pracuje dla dobra państwa", ale jak kradli 15 lat temu to w radiu od 8.00 o tym nie trąbili.

 

 

A tak serio to wycieczka^^ po napis była celowa i przemyślana, bo jakby chodziło o zwykły złom to siatka co ją rozcinali jest droższa na skupie. Ot ktoś zamarzył sobie mieć symbol w domu. Pewnie w okolicy też i znaki znikają...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze, że nie ginęli tam jedynie Żydzi.

Pierwszy transport do niemieckiego Auschwitz pojechał z Tarnowa. To był transport Polaków.

Oczywiście w Auschwitz ginęły osoby wielu innych nacji [Żydów było najwięcej, bardzo duży procent, jeśli nie zdecydowany procent stanowili Żydzi - obywatele Rzeczypospolitej Polskiej]. To symbol dotyczący Świata.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, wciąż uważałbym że jest to mniej ważny temat do opisania w gazecie jak sprawy na prawdę ważne...

 

Bo widzisz. Obóz koncentracyjny w Oświęcimiu i te dzisiejsze newsy, nie dotyczą Ciebie, mnie i naszych kolegów. Ten temat dotyczy wszystkich cywilizowanych ludzi.

Stąd tak, nie inaczej

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Wstyd dla Polski i tyle

?

 

Ja jestem zdania, że jeżeli komuś zależy na czymś, to powinien zainwestować w bezpieczeństwo tego czegoś, gdyż ten świat to dżungla (dowiadujemy się o tym ogólnie dopiero po tym jak nas "wypuszczą" na własne nogi, bo w okresie przedszkola i szkoły raczej się wszystko tylko maluje na kolorowo). Logiczne, prawda? A więc dotyczy to tak samo Oświęcimia i Żydów. Niech nikt proszę co do tego incydentu nie ma pretensji do Polaków; mamy ważniejsze wydatki, np. inwestycje w rozwój edukacji.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Chyba nikt z Was nie wierzy że to złomiarze ukradli?

Ktoś(może Polak a może nie Polak) niezłą "prowokację" zorganizował.

Być może w najbliższym czasie się okaże o co chodziło z tą prowokacją?.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, czy narodowość ludzi, którzy stanowili wiekszość zamordowanych w obozie a narodowość większości dużych wydawców medialnych ma z sobą coś wspólnego? Eee. No nic. Taka tam sobie luźna, głośna myśl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Chyba nikt z Was nie wierzy że to złomiarze ukradli?

Ktoś(może Polak a może nie Polak) niezłą "prowokację" zorganizował.

Być może w najbliższym czasie się okaże o co chodziło z tą prowokacją?.

Dokładnie tak jest. A być może była to prowokacja wymierzona w Polskę w celu pokazania, nas jako kraju antysemickiego? Kolejny atak mający ukazać Polskę na arenie międzynarodowej jako kraj, z którym nie podejmuje się dyskusji, bo jest z góry wrogo nastawiony do Żydów?:

 

To wstrętny czyn, który ma charakter profanacji. Ten gest świadczy po raz kolejny o wrogości i przemocy wobec Żydów - mówił Izraelski wicepremier i minister ds. rozwoju regionalnego Silwan Szalom

 

Takich głosów jest wiele, a ten jest jednym z bardziej umiarkowanych. Po co to wszystko? Wystarczy sprawdzić wysokość przedwojennego, byłego majątku żydowskiego oraz jego rozlokowanie. Na terytorium jakiego Państwa jest tego najwięcej, nie trudno się domyślić.

 

Osoby myślące powinny posłuchać tych nagrań, polecam:

http://www.youtube.com/watch?v=rmgzq2uAyBA

http://www.youtube.com/watch?v=2oZGTCcvq4M

http://www.youtube.com/watch?v=8nkHUmEz3Xo

i wiele więcej

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie masz szacunku dla ludzi, którzy tam zginęli?

a co ma do tego szacunek? Że uważa ten napis za kawał żelastwa? Masz jakieś dziwne pojęcie o szacunku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a co ma do tego szacunek? Że uważa ten napis za kawał żelastwa? Masz jakieś dziwne pojęcie o szacunku.

Przepraszam, że mnie nie rozumiesz.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy gdyby ukradziono jakiś symbol z innego cmentarza, lub miejsca masowego mordu gdzie nie zginęli Żydzi, to czy równie głośno byłoby o tym w Świecie?

 

Zdecydowanie nie.

 

Najbardziej chore jest to, ze nawet Tusk musial sie z tego tlumaczyc (absurd!). Apropos, przypomniala mi sie historia jak kilka lat temu ktos napadl czy pobil jakiegos rabina w Polsce. Oczywiscie skonczylo sie tak, ze nasz prezydent musial Zydow za to przepraszac.

 

Niestety, w takich czasach zyjemy... :/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najbardziej chore jest to, ze nawet Tusk musial sie z tego tlumaczyc (absurd!). Apropos, przypomniala mi sie historia jak kilka lat temu ktos napadl czy pobil jakiegos rabina w Polsce. Oczywiscie skonczylo sie tak, ze nasz prezydent musial Zydow za to przepraszac.

Mała poprawka. Tusk i Kaczyński nie musieli przepraszać i tłumaczyć się, oni tego chcieli. Pytanie - dlaczego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mała poprawka. Tusk i Kaczyński nie musieli przepraszać i tłumaczyć się, oni tego chcieli. Pytanie - dlaczego?

 

Czy są gdzieś w internecie zacytowane słowa Prezydenta i Premiera, tak abym mógł się z nimi zapoznać i stwierdzić czy rzeczywiście przepraszali i tłumaczyli się - szukam po niusach i nie mogę znaleźć.

 

Jakby ktoś mógł mi podesłać to byłbym wdzięczny.

Edited by Radek (Brewka)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×