Jump to content
Luke

"Firma domenowa" ?

Recommended Posts

jutro moze znajde czas to dokladniej to przeczytam...

 

a co myslicie o ifirma.pl ?? oni te wszystkie odliczenia itd. robia za mnie? ogólnie polecacie takie firmy, ksiegowych gdzies niedaleko miejsca zamieszkania do których zawsze można podejść czy lepiej poświęcić troche czasu i samemu sie tym zająć?

Share this post


Link to post
Share on other sites
kupujesz za brutto, ale vat mozesz sobie potem odpisac od tego vatu ktory naliczysz przy sprzedazy, czyli jak kupiłeś domene za 122zł brutto (100 + 22 zł vatu) i potem sprzedales ja np. za 1220zł brutto, to Vatu musisz zaplacić do US nie 220zł, ale 220zł - 22zł, czyli 198zł.

 

jak pracujesz to zus masz juz placony w robocie , wiec wydaje mi sie ze jak masz dodatkowo dzialalnosci to musisz placic tylko skladke zdrowotna.

 

czyli vat moge odliczyc tylko jesli cos sprzedam??

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyli vat moge odliczyc tylko jesli cos sprzedam??

Od zakupu również. Ale jeśli kupujesz i zaraz sprzedajesz, możesz odliczyć VAT za jednym zamachem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rozumiem. zalozmy ze kupuje domene i ja trzymam. w takim wypadku zaplacony VAT urzad mi zwroci po jakims czasie czyli de facto domena bedzie kosztowala mnie cene netto.. teraz dobrze rozumuje? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z okazji ostatniego dnia kwietnia przypominam sobie tematy podatkowe i chciałem nieśmiało zapytać czy jest już ten poradnik o Delaware? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy dobrze rozumiem:

- w Delaware otworzę firmę przez internet BEZ konieczności udawania się do USA? Czy dostanę jakis "papier" tradycyjną pocztą do Polski potwierdzający, że mam firmę? Czy mogę sobie w Polsce wyrobić taką pieczątkę? Nienajlepiej znam angielski - najmniej to kosztuje ok.400$ rocznie???

- co proponujecie - chciałbym otworzyć jakąkolwiek firmę, nieważne czy w PL czy poza granicami - co się najlepiej opłaci jeśli nie wiem, czy osiagnę jakiekolwiek koszty a jeśli juz to pewnie będą one niskie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
chciałbym otworzyć jakąkolwiek firmę, nieważne czy w PL czy poza granicami - co się najlepiej opłaci jeśli nie wiem, czy osiagnę jakiekolwiek koszty a jeśli juz to pewnie będą one niskie?

 

JAKA FIRME? wiedzieć, co sie chce robic, to wieksza szansa na przetrwanie na rynku, a jesli nie wiesz co i jak, to moze najpierw warto przyswoic sobie wiedze na jakims kursie przedsiebiorczosci?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poradnik się pisze, będzie to na pewno ebook. Już w zasadzie większość jest gotowa, musiałem przekować się przez wszystkie odpowiednie ustawy żeby podać podstawę prawną do każdego zwolnienia z podatku :)

 

Odkopuje :)

Michal, czy udalo sie moze zakonczyc prace nad poradnikiem :P Wiem, ze temat stary, ale wzbudza moje zainteresowani i stad refresh...

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×