Jump to content
Sign in to follow this  
Mark

Dziwne zjawisko.

Recommended Posts

Witam!

 

Dałem do przechwycenia w dropped.pl i ppd.pl jedną i tę samą domenę .pl.

 

Domena wczoraj wygasała i oczywiście sprawdzam kto przechwycił. Dodam że na domenę była założona opcja tylko nie wiadomo kto ją założył.

 

Otóż sprawdzam wczoraj w panelu dropped.pl i ppd.pl i nigdzie nie pisze że domena zostałą przechwycona lub nie. Po prostu bez zmian. Ale sprawdzam we whois i było napisane że domenę ma varia czyli ppd.pl.... więc pomyślałem sobie że super...

 

Dzisiaj rano sprawdzam we whois a tam już domena jest zarejestrowana przez dropped.pl przez użytkownika o id mjp_option.

 

W panelu ppd.pl jest napisane że domena jest zarejestrowana a w panelu dropped.pl że została odnowiona przez właściciela.

 

Powiedzcie mi o co chodzi i dlaczego to wszystko takie pokręcone?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdybyś nie dawał do przechwycenia domen zaopcjowanych miałbyś o jeden problem mniej.

Nawet gdyby domena nie została przedłużona/odnowiona to żaden z łapaczy nie miałby najmniejszych szans na przechwycenie.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, ale przecież domena mogła być zaopcjowana przez łapacza...

I zapewne była bo w dropped.pl widniała jako premium... z gwiazdką.

 

Więc jak do licha mogła zostać odnowiona przez właściciela skoro dropped.pl założyło na nią opcje?

Edited by Mark

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, ale przecież domena mogła być zaopcjowana przez łapacza...

I zapewne była bo w dropped.pl widniała jako premium... z gwiazdką.

 

Więc jak do licha mogła zostać odnowiona przez właściciela skoro dropped.pl założyło na nią opcje?

1. Komunikaty w Dropped.pl typu "Odnowiona przez właściciela" często są błędne - dla pewności warto sprawdzać Whois danej domeny

2. Domena mogła zostać opłacona mimo, że ma założoną opcję

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogła zostać opłacona ale zmienił się właściciel to raz... dwa że nikt nie opłaca w ostatnich sekundach domeny... a trzy że musiała by zostać opłacona po wygaśnięciu co jest niemożliwe.

 

A poza tym ciekawi mnie fakt jak to jest że najpierw domena była zarezerwowana przez ppd.pl (wieczorem) a teraz jest zarezerwowana przez dropped.pl (nazajutrz rano).

Edited by Mark

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mogła zostać opłacona ale zmienił się właściciel to raz... dwa że nikt nie opłaca w ostatnich sekundach domeny... a trzy że musiała by zostać opłacona po wygaśnięciu co jest niemożliwe.

 

A poza tym ciekawi mnie fakt jak to jest że najpierw domena była zarezerwowana przez ppd.pl (wieczorem) a teraz jest zarezerwowana przez dropped.pl (nazajutrz rano).

coś źle sprawdziłeś najwyraźniej bo wydaje się to niemożliwe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może my ją złapaliśmy i wygasała z naszej rezerwacji, a następnie rezerwację złapał Dropped? Mogę tylko przypuszczać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może my ją złapaliśmy i wygasała z naszej rezerwacji, a następnie rezerwację złapał Dropped? Mogę tylko przypuszczać.

od kiedy rezerwacja trwa kilka godzin? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, podaj nazwę domeny - teraz możemy tylko zgadywać i raczej nie zgadniemy. Po nazwie sprawdzimy w logach. Może coś się posypało w NASK z realizacją opcji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może być podał nazwę tej domeny? ;) Skoro już złapana czy odnowiona to chyba jej nazwa nie jest tajemnicą, bez tego nie da się raczej rozwikłać, co dokładnie się stało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Była bo widziałem... no ale ok. Możemy uznać że mi się przewidziało.

Poza tym czy to normalne że domena wygasała o godzinie 20:43 a teraz ma datę created 21:59?

Czy przy opcji tak zawsze jest?

 

Natomiast proszę coś zrobić żeby nie pisało w moim panelu że została odnowiona bo jeszcze przez pomyłkę ją usunę. I jak ja mam teraz ją opłacić bądź wziąć udział w licytacji?

Edited by Mark

Share this post


Link to post
Share on other sites
Była bo widziałem... no ale ok. Możemy uznać że mi się przewidziało.

 

Może przypadkiem sprawdziłeś whois tranzystor.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×